Dlaczego sucha ficus: Wskazówki dotyczące uprawy roślin

Ficus – drzewa należący do rodziny morwy. Główną częścią rośliny tego gatunku są uważane za evergreen, ale istnieje również ficus liściastych. Drzewo figowe, które nazywa się również figi lub rys – jest najbardziej popularną formą takich roślin, ale dziś patrzymy Ficus benjamina – idealne do uprawy w domu.

load...

Ale najpierw trzeba powiedzieć kilka słów o drzewa. Ficus pochodzą z wysp na Oceanie Indyjskim i Pacyfiku, który jest dlaczego preferuje tropikalny klimat z dobrym wilgoci. Rośliny kauczukowe można znaleźć w południowej Afryce, a także Morza Śródziemnego, gdzie klimat jest bardziej umiarkowany. Ale na Krymie i Kaukazie, widzimy drzewa ficus rys, co owocuje w idealnym komfortem ciepłych warunkach.

Ficus – przydatne drzewo, które dziś jest bardzo dużo, gdzie jest on stosowany. Na przykład, gatunek i elliptica Elastica stosować do wytwarzania gumy Ekwador Brazylia. Ale carica, rumphii i religiosa inna wysoka zawartość cukru – mianowicie, fruktoza i sacharoza. Dlatego owoce figi są integralną częścią krajowych kuchni różnych krajów świata. W środkowej Afryce, aw Meksyku ficus wykorzystywane do tworzenia dachy i zadaszenia, na podstawie surowych figi szyją ubrania. Jak widać, roślina ta jest naprawdę wyjątkowa!

Ficus ma miękkie i gładkie błyszczące liście są zwykle zaokrąglone, gdzie skóra jest bardzo cienka. Końcówki liści trochę spiczasty. Na ogół, liście mogą być długości od pięciu do trzynastu centymetrów szerokości – od dwóch do sześciu. Łodyga jest w przybliżeniu w połowie szerokości arkusza.

Teraz masz pomysł ficus. A teraz pomówmy o tym, jak dbać o niego prawidłowo.

Ficus benjamina: Prawidłowa pielęgnacja

Od samego początku należy stwierdzić, że jeśli prawidłowo dbać o ficus w domu, może osiągnąć aż trzy metry wysokości! Nie możemy powiedzieć, że Benjamin szczególnie wrażliwe na temperaturę, ponieważ zwykle dla niego siedliska nie można zadowolić idealny klimat. Ważne jest, aby starać się utrzymać temperaturę pokojową to samo, co jest korzystne dla organizmu ludzkiego. Często jednak można zauważyć, że ficus wysycha i traci liście – dlaczego tak się dzieje i jak uniknąć śmierci rośliny? Pierwsze rzeczy pierwsze.

load...
  • Ficus zapewnić komfortowe warunki

Na przykład, w lecie na Ficus benjamina jest idealna temperatura od dwudziestu pięciu lub trzydziestu stopni, co jest całkiem możliwe, aby upewnić się, że zakład w gorącym sezonie, gdy okno jest nie mniej niż dwadzieścia pięć stopni. Ale w zimie to drzewo powinno być w środowisku, gdzie temperatura piętnaście do dwudziestu stopni, co w ogóle nie jest problemem. Przesuń ficus garnek w chłodnym miejscu – i liści, a układ odra poczują się bardziej komfortowo.

  • Odpowiednie oświetlenie

Jeśli temperatura Benjamin nie jest bardzo wrażliwe na oświetlenie nie można powiedzieć – tu ficus wymaga specjalnego podejścia. Liście tej rośliny są wystarczająco jasne i kolorowe, ale z powodu braku światła może stracić swoje bogate zielony kolor i polysk. Oczywiście, należy unikać stałego kontaktu z Ficus bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jednakże zapewnić dobre drzewo rozproszonego światła lub trochę pritenit niego. Następnie liście nie uschnie, żółkną i zwijają.

  • Gleba i pojenia Figowiec

Literat podlewanie i odpowiedniej wielkości ziemia są również ważne w opiece Ficus benjamina. Upewnij się, że gleba nie supercool i nie wysychają. Optymalna temperatura gleby dla rozpatrywanych czternaście stopni. W tym przypadku, ficus dostanie maksimum energii i składników odżywczych z gleby i liści nie tracą kolor.

Niektórzy eksperci zalecają pojenia Figowiec Benjamina wody, której temperatura dochodzi do pięćdziesięciu stopni. To właśnie pod takim drzewem podlewania system korzeniowy jest lepiej zrozumieć wszystkie składniki odżywcze, a wzrost ficus będzie szybki. Domu, podgrzewania wody do wyższej temperatury.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli zastanowić się nad specjalnym harmonogramem podlewania Ficus benjamina, zwłaszcza jeśli zauważyć, że drzewo jest suche, a liście zaczęły skręcać – jest to pierwszy alarm. Ponieważ ilość wody, która została wchłonięta przez roślinę, która jest ściśle związana z innymi czynnikami, na przykład, z kontrolą temperatury i oświetlenia, jak i wilgotności. W przypadku roślin działa taką samą zasadę jak w przypadku człowieka – jedzenia i picia powinna być literat i racjonalne, w przeciwnym razie pojawią się problemy.

Określić, kiedy roślina potrzebuje podlewania gumy, to nie jest trudne – jest to niezbędne do oceny stanu gleby. Podlewać drzewa tylko wtedy, gdy jest to wymagane, lub może wywołać gnicie systemu korzeniowego rośliny i psuć liści. Średnio Ficus podlewać raz w tygodniu w zimie, ale latem podlewanie przyspiesza z powodu upału. W niektórych przypadkach zaleca się pominięcie garnek ficus w wodzie – to pomoże gleba wchłonąć odpowiednią ilość płynu.

  • Odpowiednia wilgotność

Oczywiście, to, co będzie, a liście drzewa zależy od wskaźników wilgotności. Rosnące ficus od poziomu wilgotności należy zwrócić szczególną uwagę. Ponownie, w lecie, gdy Ficus potrzebuje więcej płynów i wilgoci, starają się zapewnić możliwie najwyższą zawartość wilgoci roślin, które muszą pochodzić z zewnątrz i od gleby.

Nie zapomnij, że trzeba dodatkowo spryskać liście, organizowanie Ficus prawdziwy prysznic. Zapewni to bogaty zielony liści koloru i jasności. Opryskiwanie najlepiej wykonać z miękkiego przegotowanej wody. Unikaj przeciągów w pomieszczeniu, umieszczając ficus w spokojnym cichym miejscu.

  • Higieny i szkodników

Podobnie jak wszystkie rośliny, ficus od czasu do czasu cierpi na szkodniki takie jak mszyce, wełnowiec i skali Jose. Tak szybko, jak można zauważyć żadnych śladów pozostałych po klęsce szkodnika przemyć liście gąbką z mydłem i kupić w sklepie przeciwbakteryjnych kompleksów przeznaczonych na figi. Dotknięte liście drzewa potrzebnego do usunięcia – nie mogą być zapisywane, a infekcja może przejść do sąsiedniej liści.

Koniecznie pocierać liści kurzu lub Ficus benjamina zauważalnego wyciszenia i nie będzie w stanie uzyskać wszystkich wymaganych elementów zewnętrznych i cennych substancji, a jej liście zaczynają więdnąć. Dbać o środowisko wokół ficus, nie zapominając o tym, że to zależy od stanu, czy roślina lub schnie bardziej cool.

Może to wszystkie podstawowe zasady, które są ważne dla poznania ludzi zaangażowanych w uprawie Ficus Benjamin mieszkania w mieście. Obserwując wszystkie wymagania przegubowych powyżej, będzie można wyhodować drzewo niezwykłe piękno, które jest nie tylko odświeżyć swoje mieszkanie, ale również znacząco dekoracji wnętrz z jego jasnozielonych liściach. To będzie zdrowe i nigdy nie więdną!

load...