Dlaczego spuchnięte nogi i co robić?

Szybkość i energia naszego współczesnego życia wymaga dużo siły i energii. Biegnij do pracy, prowadzenie sklepów. Mamy tak mało czasu, aby po prostu odpocząć w fotelu i po prostu odpocząć. A gdy to życie przychodzi prędzej czy później, kiedy zadajemy sobie pytanie: dlaczego opuchnięte nogi i ramiona?

load...

Z takim problemem dla każdej kobiety w jego życiu. Tak więc wiele powodów, które doprowadziły do ​​brzydkiego obrzęk. Co się dzieje w naszych stóp, dlatego zaczynają się niepokoić nas i jak zrobić obrzęk nie było?

Przyczyny prowadzące do obrzęku

 • Glina

Płaskostopie – deformacja stopy. Już pierwsze dzwony na rozwój choroby – dokuczliwy ból w stopach i mięśni nóg podudzia i uda. Zwykle w godzinach wieczornych obrzęk, które ustępują w ciągu nocy. Jeżeli bieg płaski, nie traktują go, masz gwarancję niezdarny, ciężki i spętany chód, stały ból w nogach.

W przypadku środków zapobiegawczych powinna zakupić specjalne wkładki ortopedyczne i zacząć robić gimnastykę dla stóp stóp. Flatfoot Leczenie powinno iść w kompleksie, którego celem jest usunięcie i zmniejszenie bólu i procedur mających na celu wzmocnienie mięśni łydki.

 • Phlebeurysm

Żylaki cierpią teraz coraz więcej kobiet. A jeśli przed choroby były u kobiet w podeszłym wieku, obecnie żylaki młodszy. Dlaczego tak się dzieje? Noszenie ciasnych, wąskich butów, cienkie rajstopy w zimie – czasem nieostrożna w dążeniu do piękna. I zwracając wygląd brzydki żył i żylnych splotu spuchniętą czerwono-niebieski kolor na łydki. Wraz ze stopniowym żylaki nóg bardzo spuchniętą wieczorem, zaczynając uporczywy ból, pieczenie i swędzenie.

load...

Obrzęk nóg w pierwszej niezauważalne, wraz z rozwojem choroby, stają się przewlekłe, czasami pojawiają się na nogach straszliwe rany i rany. Żylaki traktowane łatwo i szybko w początkowych etapach. Powinien to być czas, aby zobaczyć się z lekarzem i podjąć wszelkie środki zapobiegawcze.

 • Choroby układu sercowo-naczyniowego

Istnienie takich problemów wskazuje, obrzęk w okolicy kostek. W starszym wieku opuchniętych nóg ze względu na obecność przewlekłych chorób serca. Dzieje się tak dlatego, że gdy występują problemy z sercem i zmiany endokrynologiczne w organizmie są utrzymywane jony sodu, co prowadzi do nadmiernego gromadzenia się płynu w tkankach. Polecane niezbędnego leczenia może być tylko lekarz.

 • „Słoń” choroba lub elephantiasis

Nazwa ta egzotyczna choroba powodu strasznych obrzęków, które tworzą nogi wygląda jak słoń. Obrzęk dużych rozmiarów wystąpić z powodu stagnacji limfy pod skórą. Węzły chłonne nie może poradzić sobie z obciążeniem, jest ich rozkład na występowanie choroby. Na początku choroba jest niewielki obrzęk stóp, obrzęk stopniowo rozprzestrzenia się noga i choroba staje się niesamowite widoku. Noga staje się brzydka i ma kształt stopy słonia. Choroby mogą być leczone chirurgicznie w 90% przypadków.

 • Naruszenie czynności nerek

Nerki znane są z działania w części korpusu pompy. Jeżeli z jakiegoś powodu czynność nerek jest zawieszony w ciele występuje nagromadzenie płynu i w konsekwencji obrzęk kończyn dolnych. Warunek ten towarzyszy migrenowe bóle głowy, senność, a nawet drgawki. W ciężkich przypadkach, obrzęk płuc rozwija.

 • Ciąża

Prawie wszystkie kobiety, które są w późniejszych etapach ciąży, opuchnięte. Szczególnie dotknięte są nogi i ramiona. Aby zrozumieć, dlaczego opuchnięte nogi podczas ciąży, należy zauważyć, że ciało kobiety w ciąży trwa dwa i doświadczenie podwójnego obciążenia, który jest rosnący w ostatnich miesiącach dziecka do noszenia. Nerki nie może poradzić sobie z obciążeniem, a nie to nagromadzenie płynu w organizmie kobiety ciężarnej. Taka obrzęku należy leczyć, ponieważ może to wywołać poważne powikłania przedrzucawkowego. Aby pomóc wyeliminować obrzęki w ciąży może najsurowszych diety i płynów rekordy.

 • Niewłaściwe obuwie

Bardzo wysoki obcas – na pewno jest miłe. Ale długie noszenie efektowne buty prowadzi do obrzęków w podeszwach stóp. Ponadto, nie angażować się w bucie na solidnej podeszwie. Najbardziej optymalne dla pracy ciągłej – mają średnio obcasach. Szpilki najlepiej zostawić na specjalne okazje. Buty powinny być na tyle duże, że twoje nogi nie są ściśnięte, a jego palce znajdowały się w naturalnej pozycji.

środki zapobiegawcze

Nasze zalecenia są, aby uniknąć obrzęków:

 1. Spróbuj zmienić buty na jeden dzień. Warto okresowo masować podeszwy stóp, palców zagnieść
 2. Nie chodzić w tych samych butach przez ponad dwa dni z rzędu
 3. Bardzo przydatne dla specjalnych nogach leczenie noszących pończochy i wkładki ortopedyczne
 4. Limit w swojej porcji soli i wody konsumpcji. Unikaj słodkich napojów menu
 5. Zadbaj o swoje stopy w dół, zrobić codzienne kąpiele z dodatkiem obkurczające
 6. Podczas snu, mały arkusz poduszki pod stopami

Jeśli te wskazówki nie pomagają zapobiec lub zmniejszyć obrzęk, jeśli obrzęk staje się bolesne w dotyku, jest ciepło i temperatura – natychmiast skontaktować się z lekarzem. Opóźnienie i odłożenie wizyty na później może prowadzić do tragicznych skutków.

Nogi kobiety muszą zadowolić swoich właścicieli, mamy nadzieję, że kwestia, dlaczego moje nogi są spuchnięte, pozostanie pytanie, a nie stać się problemem. Wizyta u lekarza, trzeba będzie tylko w przypadku konsultacji, a nie leczenia. Piękno zbawi świat – niech jej pomóc, a my zajmiemy się tym, że otrzymaliśmy w darze od natury – nasze piękne, szczupłe nogi.

load...