Dlaczego są cięte włosy i jak radzić sobie z tym uciążliwości

Zawartość:

Kruchy podział włosów – obraz nie jest przyjemny. I z tym problemem często borykają się kobiety, które chcą się rozwijać włosy pod łopatkami. Takie jest prawo – mniej niż przyciąć końce, tym trudniej jest dbać o głowę. Brak witamin, chlorowana woda, agresywne czynniki środowiskowe, niewłaściwa pielęgnacja – czasem organizm po prostu nie mogą poradzić sobie z obciążeniem.

load...

Jak złuszczają włosy: zdefiniować typ przekroju

Jeśli długość włosów jest więcej niż 30 cm lub jeśli mieszkasz w brudnym mieście, z tym uciążliwości może być obcy. Jak radzić sobie z takim utrapieniem? Tylko jedno wyjście – odciąć końce Delaminowany. W przyszłości, nie muszą stale być odcinana pod „jeża”, trzeba dowiedzieć się, dlaczego są cięte włosy. Jest o wiele łatwiej usunąć źródło problemu niż leczyć konsekwencje.

Ustalić przyczynę możliwe i niezależnie zbadana kilka problematycznych włosków. Po pierwsze, należy przesunąć palcem po powierzchni. Czy czujesz szorstkość guzki, jakiekolwiek procesy? Następnie spójrz na końcach siebie. Są one wszystkie złuszczają, jaka jest długość uszkodzenia itp

Być może – trichoclasis. W tym przypadku, jest to spowodowane przekroju skutki fizyczne i chemiczne. W wyniku tego, rozpoczęcie złuszczają się i kończy, a podstawa pręta. Jednak żarówka jest prawie nie dotyczy. W takim przypadku należy przerwać eksperymenty z włosami (do natłuszczonej powrotem włosy, farbowanie, chemia), aby postawić się w porządku. Potrzebny będzie również do cięcia 10-15 cm, a posechennye włosy nie mogą być zapisane.

load...

Nie jest niczym niezwykłym trihoptiloza gdy wskazówki są dzielone na 3-4 części, stanowiących rodzaj pędzla. Czasami sama cierpi cebulę, a następnie pręt zaczyna się złuszczać z cebulkami. Wpływa nie wszystkie włosy raz, ale tylko kilka obszarów. Niestety, jest to bardzo trudne w pierwszym zauważyć podobny problem.

Po kilku miesiącach bardzo kudły stan pogarsza. Traci ona swój naturalny połysk, staje się suche i martwe. Dzieje się tak głównie ze względu na naruszenie gruczołów łojowych. Nieprzestrzeganie może wpłynąć na sposób choroby (gruźlica, grypa, niedokrwistość) i niewłaściwej pielęgnacji włosów. To może być częste mycie, zły szampon, chlorowana woda, stały lub stary grzebień.

Ponadto, może być banalne łamliwości włosów. Zazwyczaj taka problemem długowłosych o płci pięknej. Czubki głowy podczas czesania włosów przerwie, suszenie lub owinąć w curlingu, lokówki. Pozostała część zaczyna się złuszczać się na całej długości pręta powstają pęknięcia. Podobnie jak w poprzednim przypadku, ogólny stan jest również znacznie pogorszył się. Powód – brak witamin lub poważna choroba.

Dlaczego są cięte włosy i jak z nim walczyć

 • Dziedziczność

Większość chorób, takich jak suche i łamliwe włosy, słabe skóry, żółte zęby, przekazywane nam przez naszych rodziców lub dziadków. W tym przypadku, bardziej poważnie o siebie i swoje zdrowie. Najważniejsze – do podjęcia wszelkich środków ostrożności, dzięki czemu nie są widoczne.

 • Bad ekologii i wody

Spaliny, kurz, dym papierosowy – to, niestety, nie da się uniknąć nowoczesne przedstawicieli płci pięknej. Można doradzić tylko jedno – ciągle chodzić w nakryciu głowy. Jest to również bardzo zły wpływ na stan naszego zdrowia chloru. Ona mocno wysusza skórę i włosy. Dlatego, aby umieścić filtrów czyszczenia wody z kranu lub rzecznik ulatnia się z niej wszystkie szkodliwe substancje.

 • Niewłaściwa pielęgnacja

Zgrubne grzebień suszarki wysuszeniu w wysokiej energii, mocy cieplnej żelazka i lokówki – z których wszystkie mogą spowodować uszkodzenia włosów. Spróbuj jak smarować plecy włosy mogą być wykonywane rzadziej, chemia, curling. Po umyciu szamponem, należy ręcznik, jak to lepiej wchłania wilgoć. Nie warkocz i nie rozczesać mokre włosy. Od czasu do czasu pójść z włosami. Ta sama fryzura może zaszkodzić peredavlennym elastycznych nici lub zakręt.

Również płeć piękna nie jest konieczne stosowanie ciężkich i masywnych dekoracje. Ciągnąc za włosy, są one bardzo traumatyczne rdzeń i cebula. To samo dotyczy warkocze afrykańskie, gdy wplecione czyjeś włosy, dredy i pojemności.

 • Odwodnienie

Ludzie powinni spożywać dziennie około 2 litrów płynu. Pożądane jest, aby został on oczyszczony lub przefiltrowaną wodę bez gazu. Dobry gasi pragnienie zielona herbata, soki kwaśne są domowej roboty. Ale ze sklepu produkcji powinny być ostrożne. W słodkich napojów zawierać barwniki, środki aromatyzujące, stabilizatory, smak i wiele innych środków chemicznych. Ponadto, nie nadużywać kawy, czarnej herbaty i alkoholu.

 • Niedożywienie

Uwielbiam smażone pokarmy, często wyglądają w restauracji fast food i wolą gotować w domu szybkiego produktów spożywczych i półproduktów z wykorzystaniem jedynie? Wtedy nie ma nic dziwnego w tym, że zaczęły rozdwajaniu. Sprawdź swoją dietę. Zacznij jeść ryby (łosoś, śledź, tuńczyk), orzechy (orzechy nerkowca, orzechy włoskie, orzeszki ziemne).

 • Zła fryzura

Pamiętaj ostatni raz odwiedził fryzjera. Miesiąc, sześć miesięcy, rok temu? Im dłużej trzeba opóźnić kampanię do stylisty, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia tego problemu. Końcówki należy wyciąć co najmniej raz na 3 tygodnie. Niekoniecznie skrócić całą długość, wystarczającą, aby odciąć co najmniej 5 mm.

Jednocześnie, należy zwrócić szczególną uwagę na instrumentach fryzjera. Poproś o nożyczki. Jeśli nie są one ostre i trudne do wyciąć kawałek papieru, a następnie przyczyny sekcji włosów jasnych. W tym przypadku lepiej jest zmienić pana. Takie zaniedbanie jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla prawdziwych mistrzów swojej działalności. Tutaj też istnieje ryzyko, że instytucja nie sterylizacji sprzętu po poprzednich klientów.

 • Choroby zakaźne

Po dwóch lub trzech miesięcy po chorobie włosy mogą zacząć rozwarstwia się, łamią się i wypadają. Dzieje się tak zazwyczaj, jeśli pacjent przyjmuje antybiotyki lub miałeś gorączkę. W dalszym ciągu dbać o włosy, użyć maski nawilżające i balsam odciąć końce. Po 6-7 miesiącach, włosy będą w pełni odzyskać.

 • Narodziny

Płeć piękna, stała się ostatnio matki, znają problem rozdwajaniu. W tym przypadku konieczne jest w chwili zatrzymania podejmowania skomplikowanych fryzur z musy, pianki, żelazka i suszarki do włosów. O Chemii, farbowanie i innych podobnych procedur zapomnieć przynajmniej na najbliższe sześć miesięcy. W tym czasie włosy ma czas, aby przynajmniej częściowo zaktualizowany.

 • Choroby narządów wewnętrznych

Włosy zaczęły szybko złuszczają i wypadają, odrastają kosmyki bardzo cienkie i łamliwe, a jednocześnie czujesz się dobrze? Natychmiast udać się do oglądania! Może być problem z narządów płciowych, gruczołów dokrewnych, etc. Dopiero po jesteś całkowicie wyleczyć, możliwe jest podjęcie działań w celu przywrócenia włosy.

 • Choroby skórne

Suchy łojotok – jeden z najczęstszych powodów zaczynają dzielić włos na czworo. Swędzenie, łupież biały, utrata połysku, drobne rany na skórze i tworzenia – główne objawy tej choroby. W początkowych etapach leczenia dopuszczalne popularne metody: Maski cebula, czosnek, olej, miód, likiery i przemyć ziołowych.

W przypadku zaostrzenia lub pogorszenia zalecanej kompleksowego badania lekarskiego i nadzoru przez lekarza trichologist. Będzie on wyznaczyć niezbędną maść, krem, pigułka, aby pomóc czas i pozbyć się suchej łojotoku. Średnio leczenie tej choroby u pacjentów może trwać od trzech do sześciu miesięcy.

 • Beri-beri

Nie kupuj witamin w sposób losowy, myśląc, że są one równie użyteczny i całkowicie nieszkodliwe. Tylko lekarz może dowiedzieć się, co w tym przypadku jest odpowiedni. Ponadto trzeba wziąć je zgodnie z planem, a także leków, przy zachowaniu pewnej diety. W przeciwnym razie nie będzie żadnych korzyści z nich.

 • Naprężenia

Wszystkie choroby – z nerwów. Im bardziej jesteś zły, zmartwiony, boi, tym mniej organizm produkuje prolaktynę. Ale potrzebny jest ten hormon, aby upewnić się, że można łatwo znieść sytuacji stresowych. Ale w tym przypadku kortyzol jest produkowany w podwójnej lub nawet trzykrotnie normę. W rezultacie, płci pięknej zaczynają odzyskiwać mocno. Bardzo tęga kobieta z rozwijanej i rozdwajaniu – jest mało prawdopodobne, chcesz, aby pasowały do ​​tego opisu.

Aby znaleźć rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste, wystarczy przestać być nerwowy. W skrajnym przypadku, zapisać się do specjalisty, który pomoże Ci pozbyć się wysokim lęku i histerii. Potem nie zapomnij zajrzeć do fryzjera będą mogli wybierać środki, aby dbać o suche, martwe włosy i warstwy.

 • Niewydolność hormonalna

Menopauza występuje w organizmie piękne kobiety hormonalnych zakłóceń. W rezultacie kobiety są coraz bardziej agresywne, że obserwowane częste wahania nastroju, pryszcze na twarzy i złuszczają włosów. Dlatego ważne jest w tym punkcie zwrotnym obserwowany przez specjalistę, aby pomóc uporać się ze wszystkimi problemami, jakie napotykają. Zazwyczaj ginekolog wyznacza przebieg leczenia i przepisać specjalne leki, które sprawiają, że menopauza nie ma wpływu na zdrowie pięknych kobiet.

Warunki korzystania z przygotowanych i zdrowych włosów

Stać się właścicielem pięknego włosy, które będą przyciągać uwagę ludzi, to jest bardzo proste. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad 10 poniżej. Tak więc, niezależnie od stanu, wieku i możliwości finansowych, każda szanująca się dziewczyna powinna:

 • Poddawane stałej badania lekarskie;
 • Wybierz wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji włosów;
 • Zrobić odżywczą i nawilżającą maskę. Można użyć zarówno popularne receptury kosmetyczne i produkty handlowe. W pierwszym przypadku można zaoszczędzić ponad sto rubli. Znaczna różnica między nimi, nie zauważy.
 • Raz w miesiącu odwiedzić fryzjera zrobić fryzurę. Jeśli jest to konieczne, przenieść szybkość redukującego;
 • Nie myć włosy codziennie. Maksymalna – 3 razy w tygodniu. Im częściej to robisz, tym szybciej włosy, a skóra staje się zanieczyszczona;
 • Bądź ostrożny z mokrych włosów. Jeśli nadal trzeba czesać włosy, użyj grzebienia z kilkoma zębami.
 • Unikać stale termiczne, fizyczne lub chemiczne oddziaływanie na włosy;
 • Kupić dobry grzebień. Na starszych wyrostkami mogą być utworzone pęknięcia, karby, chipsy, które będą przylegać do włosów;
 • W kapeluszu. Chroń swoją głowę przed bezpośrednim nasłonecznieniem, wiatrem, mrozem i deszczem.
 • Spocząć włosy. Nie jest konieczne, aby stale zwiększać, farby, curl, wyprostować włosy. Co najmniej 2-3 miesięcy w roku robić przerwy między zabiegami.

I wreszcie, należy pamiętać, że lepiej jest mieć krótki schludny fryzurę niż długie niechlujny włosy rozdwajaniu. Nie myśl, że mężczyźni nie zauważają takich wad. Po prostu, w przeciwieństwie do wielu płci, wolą milczeć w takich sytuacjach.

load...