Dlaczego roślina Zamioculcas liście żółkną?

Zawartość:

W ostatnim czasie pojawiły się w naszych domach egzotyczne imigranta z Afryki suchych – Zamioculcas. Aby mieć ten kwiat jest teraz bardzo modne i bardzo łatwe do opieki nad nim. Roślina jest naprawdę niezwykły i bardzo skromny. Ten kwiat jest uważany za bardzo wytrzymałe i odporne na wiele chorób. Jednak nie wszyscy tak proste, jak powinno być.

load...

Pomimo niemal spartańskich warunkach, w których kwiat rośnie w domu krytym życia nie zawsze jest wygodne dla niego. Częściej w domu Zamioculcas liście żółkną, chociaż nie było żadnych innych oznak choroby są obserwowane. W jaki powód może się ukrywać, a dlaczego Zamioculcas nagle żółty? Spróbujmy zrozumieć.

Przyczyn naturalnych

Przyczyny naturalne żółknięcie i spadając liście stają się nieoczekiwanie, wzrost Zamioculcas. Ten kwiat jest klasyfikowany jako bardzo wolno rosnących zwierząt wewnętrznych. W procesie wzrostu Zamioculcas pojawiają się nowe liście i stare liście najpierw żółkną, a następnie wysychają i odpadają – wszystko w przyrodzie jest dokładnie to, co się dzieje. W ogrodnictwie krytym Podobne zjawisko psuje dekoracyjne kwiatowe i powoduje niepokój wśród hodowców.

Dlatego też, jeśli pozostawia się żółta, ale kwiat daje nowe pędy, nie martw się – to naturalny proces. Dlaczego tak się dzieje? I wszystko jest proste – młode liście są bardziej żywe i aktywne, więc wszystkie składniki odżywcze z gleby podejmowane obecnie. Należy zwrócić uwagę na to kiedy były ciemne plamy na liściach, łodygach. Jeśli są suche, Twój Zamioculcas całkiem zdrowe. Po prostu trzeba czekać na całkowitym wyschnięciu żółknięcia liści i usunąć je. Trzeba dbać o kwiaty w dawnym reżimem.

load...

Niewłaściwa pielęgnacja

Najczęstszą przyczyną żółknięcia liści Zamioculcas – błędnej podlewania. Co ciekawe, to może się zdarzyć, gdy nadmiar wilgoci, a jej braki. Jednak największą i najbardziej powszechnym błędem jest nadal nadmierne podlewanie. A jeśli starannie i pilnie podlewać swoje Zamioculcas, a on nagle odwrócił żółty, następnie pewni – wypełnieniu jej elementarne.

Zamioculcas – roślina odporna na suszę, co oznacza, że ​​nie wymaga częstego i obfitego nawadniania. Jeśli popełnisz ten błąd, a liście na kwiat zwrócił żółty, to trzeba pilnie ożywić roślinę, inaczej będzie po prostu umrzeć. Aby to zrobić, należy wyjąć z garnka kwiat i wydział zaczął gnić bulwy i korzenie. Zdrowe podziemne części Zamioculcas jest zbyt suchy, uprzednio traktowane sproszkowanym węglem drzewnym, a następnie przeszczep rośliny do nowej ziemi.

Biorąc pod uwagę oczywiste spożywczy wysycha zbyt glinianego grudkę Zamioculcas liście mogą również rozpocząć żółkną. To samo zachodzi reakcja, a w przypadku uszkodzenia korzeni czasie przesadzania lub roślin do przeładunku. W takich przypadkach konieczne jest jedynie, aby znormalizować podlewania i należy nawozić kwiat. Najlepszym lekarstwem na takie choroby byłyby leki, które stymulują wzrost korzeni „Kornevin”, „Korneros”, „zakorzenić” lub inne podobne środki.

Ekstremalne zmiany temperatury w pomieszczeniu, w którym kwiaty, również może powodować pojawienie się żółtych liści. Chociaż charakter Zamioculcas rozwija się w różnych warunkach klimatycznych i w szerokim zakresie temperatur, przypadki niechęć chłodnym pokoju. Niekorzystnie wpływa na stan kwiat i duży wzrost temperatury, na przykład, gdy grzejniki. W tym przypadku, spróbuj nawilżyć powietrze w pokoju i dwa lub trzy razy w tygodniu, spray preparat Zamioculcas „Appin” do efektu anty-stres.

Choroba

Dlaczego liście żółkną u zdrowych osobników Zamioculcas, okazało się. Ale jeśli zależy Ci na kwiat poprawnie, nowe pędy nie pojawiają, a liście okazały żółty w tym samym czasie, mogą być pewne choroby. Najczęściej powodują żółknięcie liści wszelkiego rodzaju szkodników: skala Jose, mszyc, przędziorków.

Jeśli zauważysz, że liście okazały żółtą Zamioculcas, i mieli wyśmienitą pajęczynę, jest prawdopodobne, i kwiat zaskoczony przędziorki. To taki mały czerwony pająk, który osadza się na spodniej stronie liści i nakręca ich pajęczyna biały. Zniszczyć szkodnik może być fizycznie niewielkie, przemycie liści z sieci, jak i chemicznie przez opryskiwanie roślin ze specjalnych preparatów ( „Agravertin” „Zircon”, „Anti-mite”).

Ciemne plamy na łodygach i żółknięcie liści – znak porażka Zamioculcas skalę owadów. Jest to rodzaj mszycy, dorosłych osobników, które są pokryte woskowych tarcz, szybko mnożyć, ale nadal siedzi na roślinie, chowając się za tarczami (co jest ciemne plamy na kwiat). Ale kraul larwy wokół kwiatów i żywią się sokiem liści, z których oni się żółty. Aby pozbyć się tej plagi Zamioculcas pozostawia trzeba przetrzeć mokrą wacik do zbierania owadów skalę dorosły, a sama roślina obsługiwać z mydłem lub owadobójczych.

Tak że Zamioculcas liście żółkną, gdy nowe pędy, z klęsce szkodnikami roślin, jeśli nie jest właściwie utrzymane. Ale nie zapominaj, że Zamioculcas jest bardzo wytrzymałe. Nawet jeśli pozostawia się żółta, a następnie całkowicie odpadł, to jest szansa, aby osiągnąć kwiaty reanimacji i nowe pędy bulw. Więc nie spiesz się rozpaczy. Dowiedz się, dlaczego pożółkły pozostawia Zamioculcas, podjąć działania i czekać na wyniki. I są na pewno do naśladowania!

load...