Dlaczego pocić okna plastikowe? Dowiadujemy się i wyeliminować przyczynę

Oczywiście, takie jak zakup nowych okien, co znacznie ułatwia zarządzanie gospodarstwem domowym. Wyglądają one estetyczne i komfortowe zakwaterowanie markę i zatrzymuje ciepło dobrze, i wyeliminować hałas z ulicy. Krótko mówiąc, w wielu aspektach codziennego opieki łatwiej zrobić, a dom piękny. Ale wraz z nadejściem chłodów jest taki kłopot jak zamglenie okien. I płakać nasze okna nie ma znaczenia, że ​​producenci zrobili shalturili ten produkt jest słabej jakości, choć powodem tego nie jest wykluczone. Okno powód „łzy” raczej banalne i często łatwo usuwalne. Przekonajmy się, dlaczego okna plastikowe są pocenie się, i jak się pozbyć tego kłopotu.

load...

Więc dlaczego pocić okna plastikowe? Przyjrzeniu się mgłą okna. Co widzisz? Z reguły małe kropelki wody są wyświetlane w górnej części okienko (na krawędziach z nich jest większy niż w środku). Te małe krople łączą się w większe i pod własnym rolki ciężar ciała. Dobrze, jeśli po drodze mają czas do wyschnięcia, ale często te „tear” strumienie spuścić bezpośrednio na parapecie, pozostawiając małe (i nie tak małe) baseny. Efektem jest nie tylko mokre i błotniste parapet ale mokre.

Uważny i wybredna gospodynie zauważył, że proces ten jest nierówna i zamgławiania pojawia się w różny sposób:

  • Poty okno tylko w zimnych porach roku;
  • Okno (lub wszystkie okna) mgła tylko w godzinach porannych;
  • Okno „płacz” tylko w jednym pomieszczeniu, podczas gdy inne okna pozostają suche;
  • Box suche, a na parapecie pojawia się woda.

Mimo tak różnych manifestacji oknie „Łez”, ich natura jest absolutnie identyczne. Oczywiste jest, że okna same wydzielają wilgoci nie może. Wtedy skąd ona pochodzi?

Cała materia w fizyce

Odkąd fizyki szkolnych oczywiście dla nas wszystkich zaznajomieni z pojęciem kondensatu. To przejście z wodą (zawartą w powietrzu) ​​ze stanu gazowego w zwykły i znany nas stanie ciekłym. I gorzkie łzy naszych okien plastikowych, ani że jest to bardzo skondensowane. A powodem tego – wysoka wilgotność powietrza, a różnica temperatur okien w domu. Zimniej szyby w oknie, tym większe prawdopodobieństwo, że pary w powietrzu, osadzają się na powierzchni w postaci kropelek wody.

load...

Ale jeśli nie zachodzą mgłą okna i nie zawsze, to jest prawdopodobne, że może skroplić powodując całkiem nieszkodliwe przedmioty i nie z oczywistych powodów. Co może powodować kondensację na okna plastikowe?

Zwierzęta prowokatorzy

Kwiaty doniczkowe na parapecie. Jak wiadomo, huty oddychać, a zatem obficie odzyskuje wilgoć, która jest osadzana na zimnej szybie. W rezultacie – zaparowaniu okien. Aby rozwiązać ten wystarczający powód, aby usunąć doniczki z kwiatami z parapetu.

Ogrzewanie akumulator, podłogi parapet. Parapet powyżej baterii może całkowicie oddzielić przepływu ciepłego powietrza, które ogrzewa się szkło. W rezultacie, okno chłodzi i zbiera kondensat. Aby zapewnić swobodny przepływ powietrza wystarczający do zmniejszenia szerokości parapetu okna bliżej lub dostarczyć dodatkowego urządzenia grzewczego.

Słaba wentylacja w pokoju. Może to być spowodowane przez zatkanie kratki wentylacyjne są słabo wykonanych wilgotnego powietrza z pomieszczenia. W rezultacie efekt wysokiej wilgotności prowokuje płaczące okna. Aby wyeliminować należy oczyścić z kurzu kratek lub wymienić na nowe. Należy również upewnić się, że wentylacja nie jest zablokowany siebie.

Niedostatecznej wentylacji pomieszczenia. Niestety, wydaje się być użytecznym jakość okien plastikowych jako przeciek może również spowodować ich parowaniu. Wysoka wilgotność poprawia uszczelnienie powietrza wewnątrz i w rezultacie powoduje gromadzenie się skroplin. Aby rozwiązać ten wystarczający powód, aby przewietrzyć pomieszczenie częściej (3-4 razy dziennie przez 2 minuty).

Nieoczekiwane korzyści z oszczędności i zaniedbania

Szyba podwójna, w której został zapisany przy zakupie okien. Należy zauważyć, że są to pakiety zgromadzone kondensat jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby cieplejszych szyb. Wyjdź tutaj dla dwóch osób. Dodatkowe ogrzewanie okna lub zastąpienia szkła (nie okno!).

Błędy montażowe. Budowniczych zaniedbania zainstalować okna lub stoki może prowadzić do dmuchania szkła, które niepotrzebnie chłodzony. Poprzez wyeliminowanie tych błędów (wbudowany luka) może zostać wyeliminowana, a efekt zamglenia.

Tryb okna zimą. Jeśli okno osprzęt z tworzyw sztucznych ma możliwość letni (i nie wiem czy zapomnieli), okno musi zostać przetłumaczony na tryb zimowy. Zapewni to większą izolację szyby oraz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia kondensatu.

Wady fabryczne. Jest to najbardziej irytujące powód, dla jak usunąć go bez wymiany okno jest prawie niemożliwe. Jeśli powyższe wskazówki nie pomogły rozwiązać problem z mgły, to najprawdopodobniej, kupiłeś wadliwy produkt i można bezpiecznie złożyć reklamację do sprzedawcy (producenta).

Najpierw jednak, mimo wszystko, spróbować, aby dowiedzieć się o eksperymencie, dlaczego pot plastikowe okna w domu w zimie. Może powodem nie jest tak poważne, i to jest łatwe do usunięcia? Spróbuj uruchomić tylko często wietrzyć pomieszczenie. Być może będzie to wystarczy, aby okna patrzeć na świat oczami bezchmurny, a kropelki wilgoci na nich byłaby kropla deszczu lub topniejącego śniegu.

load...