Dlaczego noworodka czkawka?

Pojawienie się na okruchy rodziców oczekujących na światło, jak prawdziwy cud. Mimo to dlaczego nie? Pojawienie się nowego życia to prawdziwy cud. A kiedy okruchy rodzi się, od razu staje się obiektem zainteresowania rodziców i licznych krewnych. Śledzone każdy ruch, każdy oddech dziecka. I czasami rodzice są przerażeni zauważyć, że nowo narodzone czkawki.

load...

Natychmiast zaczyna straszna panika – rodzice czkawki przeraża bardzo silne, są one gotowe do „podnieść na uszach” wszem i wobec z pytaniem „Co mam zrobić?” Jednak nie zawsze jest to panika uzasadnione? Po tym wszystkim, co do zasady, do czkawka dziecka, to nie powoduje wiele niedogodności, nawet jeśli trwa to bardzo długo. Kiedy należy zacząć się martwić i czego obawiać?

Dlaczego dostaję czkawki?

Co to czkawką, wiesz, chyba wszystko – skurcz przepony, który nosi konwulsyjnie charakter. Dla tych, którzy nie pamiętają anatomię – lekarze nazywają barierę mięśni przepony, która oddziela brzusznej i klatki piersiowej ubytków. Głośni podczas dramatycznie zamknięte i nie ma charakterystyczny dźwięk. Jeśli wymioty jest oznaką nieprawidłowego działania jest układ trawienny, czkawka – zjawisko wyłącznie odruch związany z aktywnością układu nerwowego.

Pomimo faktu, że czkawka i bezpośrednio związanych z żywnością, pewne błędy w diecie może nadal powodować czkawkę w nowo narodzonego dziecka. Spróbujmy zrozumieć bardziej szczegółowo w tym numerze:

  • Nadmierne objadanie

W takim przypadku, jeśli dziecko ma jeść zbyt dużo jedzenia, pojawienie się czkawki nie taka rzadkość. Wynika to z faktu, że ściany są zbyt rozciągnięta ściana żołądka wywierać nadmiernego nacisku na dziecko membrany.

load...
  • Powietrze w żołądku

Czasami ściany żołądka pererastyagivayutsya nie z powodu nadmiernych ilości jedzenia, ale ze względu na okruchy połykaniu powietrza podczas karmienia. Może to być spowodowane faktem, że dziecko zjada zbyt szybko i chętnie, lub w otworze brodawki zbyt duże. Oczywiście, w tych przypadkach, czkawka zaczyna się wkrótce po posiłku. Nawiasem mówiąc, matki karmiące, warto zwrócić uwagę! W przypadku mleka dużo – trochę odcedzić jego nadmiar. W przeciwnym razie dziecko będzie dusić i odpowiednio połykać powietrze. I w rezultacie – bezpośrednio po posiłku nie czkawki.

  • Bębnica

Dość często przyczyną czkawki u niemowląt staje wzdęcia. Jest taka sama, jak powietrza zasysanego lub przejadanie – ściany jelita kompresji żołądek, który z kolei wywiera nacisk na membranę, co powoduje hiccups.

  • Problemy z ośrodkowego układu nerwowego

W niektórych przypadkach powodem wystąpienia czkawki może stać się nerwowe wstrząsy lub nadmierne emocje Baby – wizyta nieznajomego, jasne światła, głośny ostry dźwięk. Jest to rodzaj nerwicy, ale może również wystąpić u dzieci z dość zdrowego układu nerwowego, po prostu bardziej wrażliwe.

W niektórych przypadkach jednak, systematyczne występowanie czkawki może być bezpośrednią konsekwencją pewnych wad wrodzonych lub wewnątrzmaciczne niedotlenienie. Na szczęście, takie jest niezwykle rzadkie, więc nie od razu podejrzewają najgorsze.

Co robić?

Tak, z tych przyczyn, które często wywołują rozwój czkawką na dziecko od najmłodszych lat, rozumiemy. Teraz dowiedzieć się, jak to zrobić, jeśli dziecko jest często czkawka. Z reguły jest wymagane indywidualne przypadki czkawka szczególnej troski i interwencji. I radzenia sobie z nimi po prostu.

  • Ciepło

Na przykład, jeśli dziecko było zimno i zaczął czkawki, konieczne jest zarówno do noszenia lub przenieść do cieplejszego miejsca. Można dać okruchy napić się ciepłej wody – bardzo często ten środek natychmiast zatrzymuje czkawkę.

  • Posiłek

Jeśli zauważysz, że dziecko czkawka głównie po posiłkach, aby zwrócić szczególną uwagę na procedury samym karmienia. Wspominaliśmy już, że konieczne jest, aby prawidłowo wybrać brodawkę – mleko musi być oparta na spadku, aby nie zalać sączyć. W przeciwnym razie dziecko będzie połykać duże ilości powietrza. W tym przypadku, jeśli karmi piersią swoje dziecko, też, upewniając się, że dziecko jest jedzenia powoli, nie dusząc. I pamiętaj, aby monitorować przechwytywania klatki piersiowej – kiedy jest poprawny, powietrze prawie tęskni układ pokarmowy dziecka.

Natychmiast po noworodek zje, zaleca się, aby usunąć czkawki przyczynowo – powietrze. W tym celu kilka minut naraz, przytrzymaj okruchy w pozycji pionowej, w lewo, aby latać w powietrzu złapać żołądka. Nawiasem mówiąc, ten prosty środek pomoże uniknąć nie tylko czkawka, ale zwracanie pokarmu.

W tej samej sprawie, jeżeli dziecko jest stale występuje czkawka trwa bardzo długo, nie próbują się dowiedzieć, dlaczego występuje i co z nim zrobić. W niektórych przypadkach ten uporczywy czkawka może być objawem poważnych schorzeń, takich jak choroby układu nerwowego lub zapalenie płuc. I te dzieci są w potrzebie pilnej hospitalizacji. Lekarze szybko dowiedzieć się, dlaczego nie było takiej sytuacji.

load...