Dlaczego noworodek stale płakać, płacz dziecka przyczyny i sposoby uspokajający

Na pewno znacie przysłowie: „Co by dziecko ma wszystko, co chce, on nie płacze W rzeczywistości, w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia, dzieci płaczą dużo Wszakże płacz. -. Jest to jedyna okazja, aby poinformować matkę noworodka, który z nim chto do złego . Płacz – nie jest kaprysem dziecka, a jego prośba o pomoc i żaden wniosek nie powinien być ignorowany szybciej matka przychodzi do pomocy dzieci, tym bardziej korzystne będzie jego wrażenie świata zewnętrznego i mniej cierpią układ nerwowy dziecka

load...

… . Zawartość

Filmy na temat przyczyn płacz dziecka

Dlaczego grudnichok ciągle płacze?

Wyobrażeń o zaletach płacze

Powyższy przysłowie oferuje rodzicom w jakikolwiek sposób uspokoić snivelling dziecka, wielu rodziców wierzy. Ale popularne mądrość ma inne znaczenie. Dziecko nie powinien płakać w ogóle. Od dawna uważa się, że płacz dziecka szkodliwe. To psuje charakter i uniemożliwia dziecku rozwijać się normalnie. To prawda. Ciągle płacze lub chore dziecko lub dziecko, którego rodzice są nieuważny. Jeśli dziecko zdrowe i zadbane, nie będzie płakać. Sądzi się, że pomaga płacz dziecka do rozwijania płuc. Jest to rodzaj wymówki dla tych, którzy nie mogą zapłacić wystarczającej uwagi dziecka. Tak jak to konieczne, aby zrozumieć przyczyny i wyeliminować ich płaczu.

load...

Lista powodów „alarm»

Według lekarzy, główne przyczyny płaczu noworodka, co następuje:

  • Potrzebuje fizycznego kontaktu z matką;
  • Chce mieć piersi, aby zaspokoić wszelkie głodu lub ssania odruchu;
  • Chce spać, niewygodne ze zmęczenia;
  • Chce być pokręcił;
  • Go na zimno lub na gorąco;
  • Niezbędne oddawanie moczu lub jelit ruchów;
  • Złe samopoczucie

  • (zaburzenie układu nerwowego, ciśnienie śródczaszkowe, hiper- lub hipotonia, drażliwość, początek przeziębienia lub choroby zakaźnej, patologii rozwoju, zwłaszcza w okresie adaptacji); wspomnienia
  • W okresie prenatalnym lub stresu generycznych;
  • Reakcja na zjawiska atmosferyczne lub fazy księżyca.

W każdym przypadku noworodka płacz związane z jakichkolwiek przyczyn. Muszą być rozpoznane i wyeliminowane tak szybko jak to możliwe. Każda matka do końca pierwszego miesiąca życia dziecko płacze wyróżnia kilka odcieni. To może być głodny lub płacz rozmowa, dyskomfort lub ból, płacz, co wiąże się z dążeniem do spania.

Jak reagować na płacz?

Wielu młodych rodzice obawiają się, że jeśli będą one reagować na najmniejsze pisk jego okruchy, zepsuje i postanawia, że ​​każdy jego kaprys zawsze będzie zadowolony. Takie obawy są bezpodstawne, ponieważ dziecko poniżej jednego roku nie da się zepsuć. Można stworzyć lub zniszczyć zaufanie do wiarygodności jego otoczenia.

Mała dygresja. Czy wiesz, że dzieci w domach dziecka prawie nie płakać? Nie wtedy, gdy chcą jeść lub gdy leżąc w mokrych pieluszek. Nawet wtedy, gdy doświadcza bólu, nie płakać, ale tylko cicho jęczeć. Jest to doskonały przykład zniszczenie zaufania do rzetelności świata. Personel niestety nie wystarczyło. Dziecko szybko orientuje się, że nie ma potrzeby, aby płakać, nadal nikt nie zrobi. Zmiana pieluchy z planem, i butelkę na składaną pieluchy. Wszystko! Pochodzi nieufność i gniew niektórych dzieci sierocińca.

Jeden z moich przyjaciół rodziny postanowili adoptować dziecko. Jego syn, znaleźli się w szpitalu – matka go opuścił. Lekarze i wszystkie dokumenty medyczne i wypowiedzi stwierdził, że chłopiec jest całkowicie zdrowe. To tylko nieznacznie w tyle w rozwoju. Zrozumiałe jest, że nie spełnia – nie dlatego, że rodzina się powiększa. I wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy po raz pierwszy zobaczyłem dziecko! W 9,5 miesiąca, wiele już zaczynają stawiać pierwsze kroki, a on leżał w łóżku i grał uchwyty, podobnie jak na 2-3 miesięczne dzieci! On nie siedzi, nie stoi, a dopiero nauczył się przewrócić na brzuchu. Dzięki Bogu, w rodzinie chłopiec szybko dogonił rówieśników w rozwoju, jest obecnie maluch już ukończył pierwszej klasy.

Zabierz swoje dziecko na rękach! Nie bój się go zepsuć. Dotykowy kontakt z rodzicami – to nie tylko metoda uspokojenia dziecka, ale także rozwój jego sfery fizycznej i zmysłowej. Po dziecka nie ma w domu dzieci! Niech ci zaufać. Niech wie, że zawsze obsługiwane.

Elena Kaspirkevich

load...