Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Macierzyństwo – głównym celem i zadaniem jest prawie każda kobieta. Trudno wyobrazić sobie większe szczęście niż pierwszy uśmiech, pierwszy ząb, pierwsze słowo pozostaje. Ale, niestety, czasami natura może grać spustoszenie z kobietą, a ona była dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu, aby nie zajść w ciążę – co zrobić w takiej sytuacji?

load...

Bardzo często przeszkodą w ciąży jest czynnikiem, co – albo z problemów zdrowotnych kobiet. Jednak kobieta w żadnym wypadku nie powinny zniechęcać i zrezygnować okazję poczuć szczęście doświadczane przez matki tulenie jej dziecko.

W tym artykule weźmiemy pod uwagę przypadki, dlaczego jest to niemożliwe, aby zajść w ciążę dla niektórych kobiet. Jednak nasi czytelnicy powinni pamiętać, że wszystkie informacje określone w niniejszym artykule, jest podana jedynie ogólne wytyczne. Należy zwrócić się o pomoc do lekarzy – ginekologa z doświadczeniem w leczeniu wtórnej niepłodności, nie zmagać się z problemem „niemożliwe jest zajść w ciążę, co robić?” niezależnie od siebie.

Na początek krótkie spojrzenie na jaki zachodzi proces zapłodnienia. Jeśli proces zapłodnienia przebiega normalnie, to odbywa się w następujący sposób: starsze jajko opuszcza jajnik i rozpoczyna promocję jajowodzie, gdzie, z zastrzeżeniem dostępności współżycia seksualnego i żywotności plemników, jajko Scalanie i spermy. Jajo natychmiast rozpoczyna proces podziału i awans do macicy. Wyściółki macicy pod wpływem pewnych hormonów, zmiany i staje się zdolny do przyjęcia zapłodnionego komórkę, pozwalając zdobyć przyczółek. Od tego momentu ciąża zaczyna się szybko rozwijać.

Czasami jednak ten naturalny proces dla niektórych – każdy powód niemożliwe. Poniżej przedstawione są najbardziej powszechnymi procesami patologicznymi w organizmie kobiety, które przeszkadzają w normalnej płodności.

load...

Ciąża z rurą po ciąży pozamacicznej

Pierwszym problemem, który możemy opisać – jak zajść w ciążę po ciąży pozamacicznej. Jak wspomniano powyżej, przemieszcza się zapłodnione jaja przez jajowodu do macicy, w którym jest mocowany. Jednakże, w czasie, pod wpływem różnych, często najbardziej całkowicie nieprzewidywalne czynników zapłodniona komórka nie jest realizowane w macicy i jajników, szyjki macicy, lub, co zdarza się często w jajowodzie. Jeśli ciąża zaczyna się rozwijać, lekarze mówią o zjawisku ciąży pozamacicznej.

Przyczyny ciąży pozamacicznej są choroby takie jak:

 • Przewlekłe zapalenie błony śluzowej macicy lub endometrioza
 • Przewlekłe Andechs i inne choroby zapalne miednicy zrostów i prowadzą do różnych powikłań. Dlatego lekarze na pytanie o kobietę, czy jest możliwe, aby zajść w ciążę podczas zrosty powinni najpierw się ich pozbyć
 • Obecność chorób kobiecych, chorób przenoszonych drogą płciową, zwłaszcza przewlekłej, istniejących na kobietę przez długi czas i miejsce, w formie chłoniaki

Wszystkie te choroby występują dość ciężko przez długi czas, kobiety, dostarczając wiele niedogodności i przykrych chwil. Jednak najważniejsze i podstępne czynniki ryzyka, które są obciążone wszystkich chorób zapalnych – jest tworzenie ogromnej różnorodności zrostów, które często czynią nieprzekraczalne jajowodów do zapłodnienia komórki jajowej, w wyniku jaja i utrwalono w jajowodzie. Zachować ten fakt pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy możliwe jest, aby zajść w ciążę ze zrostów.

A jeśli z tego powodu, że znamy dość szeroki wachlarz ludzi, na drugim powodu, rozwój tylko niewielu wie o ciąży pozamacicznej. Embrion może być wszczepiane i zacząć rozwijać się poza macicą w przypadku zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik był wadliwy. Nawiasem mówiąc, bardzo często na jakość spermy wpływa obecność przewlekłych zakażeń tlący się u mężczyzn, które mogą pojawić się zupełnie bezobjawowo.

Dlatego lekarze zalecamy wszystkie pary planujące w niedalekiej przyszłości stać się rodzicem, zrobić test razem – jako kobiety i mężczyzny. Pomoże to uniknąć różnych powikłań ciąży normalne – prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po laparoskopii jest znacznie wyższa niż bez leczenia.

Objawy ciąży pozamacicznej

Ciąża macicy we wczesnych etapach postępuje się w taki sam sposób, jak normalne macicy pomyślny. A kobieta w ciąży mogą być wszystkie takie same funkcje, jak w przypadku prawidłowej ciąży:

 • Przerwanie cyklu miesiączkowego

Pomimo faktu, że większość cyklu miesiączkowego kobiety ciężarnej zatrzymuje się w każdym przypadku, niezależnie od tego, czy macicy ciąży czy nie, w niektórych przypadkach, a istnieją wyjątki od tych zasad. Zwróć szczególną uwagę na jego kondycji i dobrego samopoczucia w przypadku gdy okresy zaczął późno, albo nie działa jak zwykle – były bardziej obfite lub, wręcz przeciwnie, jest bardzo mało, zwłaszcza smarowanie sanies często jest to sygnał o niebezpieczeństwie, takich jak pozamaciczna ciąża.

 • Występowanie nudności, zawroty głowy, zaburzenia smaku, a pojawienie się innych objawów pośrednich wskazuje na obecność ciąży kobiety

Pomimo faktu, że konsolidacja komórki jajowej poza macicą jest patologiczny proces, organizm odbiera sygnały, że jest ciąża, a to rozwija. Oczywiście, w odpowiedzi na te sygnały ciała kobiety zaczyna produkować niektórych hormonów, które zmieniają wszystkie hormony. W wyniku tej zmiany hormonalne, a tam są wszystkie objawy ciąży. Ale pamiętam też, że nie zawsze jest obecna, nie tylko wtedy, gdy pozamacicznej, ale normalna ciąża. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu każdego indywidualnego kobiety.

 • Mają pozytywny test ciążowy

Jeśli kobieta, która ma ciążę pozamaciczną, test ciążowy, to pokaże wynik pozytywny. Fakt ten tłumaczy się tym samym zmienionym tle hormonalnym, przez które mocz Kobiety są również niektóre hormony. To oni są odpowiedzialni za „banding” testu.

 • Zwiększenie rozmiaru macicy

Przy ręcznej żeńskiej pochwy badanie ginekologa determinuje wzrost wielkości macicy, odpowiednio, planowanej godzinie ciąży. A proces ten jest pod wpływem zmienionych hormonalne poziomów kobiecego ciała.
Ale jest pewna ilość czasu, owoc rośnie bardzo szybko w jajowodzie jest prosta – po prostu nie ma miejsca dla dalszego wzrostu i rozwoju. A kobiety pojawiają się pierwsze, ale w obecnych ciężkich objawów ciąży pozamacicznej:

 • Kobieta ma ból w podbrzuszu

Co do zasady, w prawie wszystkich przypadkach, ból ciąży pozamacicznej jest bardzo, bardzo specyficzny charakter: są niezwykle ostre, zlokalizowane tylko na jednej stronie, w zależności od tego, czy prawa lub lewa rura wszczepiono zarodek. Taki ból jest najczęściej podane w kości ogonowej. Również nie wspominając o stopień natężenia bólu – ból jest tak silny, że może to prowadzić do rozwoju kobiet z tym bolesnym wstrząsem towarzyszy znaczny spadek ciśnienia krwi i innych satelitów tego stanu.

 • Pojawienie się krwawień

Innym bardzo częstym objawem ciąży pozamacicznej jest pojawienie się krwawień. To może być bardzo intensywny i dość słaba. Nawiasem mówiąc, jest to skromny przydział posoką są najbardziej powszechne.

Niestety, tysiące kobiet i lekarzy żalu zachowujące takiej ciąży jest w zasadzie niemożliwe. Uprawy owoców jest prosta – po prostu przerywa wąską rurkę, w wyniku czego, zaczyna ulatniać się do jamy brzusznej. Rozwija poważny stan, który jest zagrożeniem życia.

Im wcześniej kobieta zidentyfikowane ciąża pozamaciczna, tym mniejsze ryzyko poważnych powikłań. Dlatego lekarze – ginekolodzy zalecam wszystkim kobietom w ciąży najmniejszego opóźnienia, należy przeprowadzić test ciążowy, gdy kobieta jest aktywna seksualnie, oczywiście. W przeciwnym razie, wczesne objawy ciąży może być brane przez kobiety w ciąży do banalnej początku bolesne miesiączki.

W przypadku kobiety, która wie, że jest w ciąży, będzie miał – lub plamienia, jeśli nie towarzyszy ból, należy jak najszybciej szukać pomocy w szpitalu ginekologicznym i spowodować brygadę „pierwszej pomocy” w nocy , W takim przypadku, jeśli ciąża będzie pozamaciczna, kobieta powinna jak najszybciej, aby uzyskać wysokiej jakości opieki medycznej w szpitalu – w przeciwnym razie istnieje ryzyko zgonu z powodu szoku i utraty krwi.

W tej samej sprawie, jeśli krwawienie wystąpiło u kobiet z prawidłową i nie ciąża pozamaciczna, pomoc medyczna jest pilnie potrzebne, aby uratować życie dziecka. W ten sposób, niezależnie od przyczyny, to nie było spowodowane krwawienie podczas ciąży kobieta powinna dostać się do szpitala, tak szybko jak to możliwe.

Pomoc z ciąży pozamacicznej

Ponadto, jeśli masz ciążę pozamaciczną jeszcze pamiętam. Jaki los niekoniecznie daje inny, a może i więcej niż szansę stać się matką. Im wcześniej kobieta pomoc medyczna będą zapewnione, tym większa szansa na udany kolejnej ciąży.

Jeśli ciąża pozamaciczna jest diagnozowana w jego wczesnym okresie, lekarze stosują najbardziej sparing terapie. Ściany jamy brzusznej za pomocą specjalnych narzędzi zrobić bardzo małe otwory, do których endoskopu. Z endoskopu lekarz może usunąć zarodek jajowodu bez uszkadzania ich integralność. Z reguły takie transakcje kobiet cierpi dość łatwo i na drugi – trzeci dzień są one odprowadzane do domu.

W tej samej sprawie, jeśli ciąża pozamaciczna z różnych powodów nie zostały zdiagnozowane na czas i jest w stanie zaniedbania lekarzy, aby ratować życie kobiet, zmuszony uciec się do bardziej poważnych działań. Lekarze wydać pełną chirurgii jamy brzusznej w dość dużym nacięciu, tak aby usunąć z rury, przy czym rozwijający się embrion.

Jak można sobie wyobrazić, to metoda leczenia znacząco zmniejsza szanse kobiece na szczęśliwe macierzyństwo w przyszłości. Ale nie rozpaczaj, w tym przypadku – od ciąży i jedna rura jest całkiem realne. Osoby, które zaszły w ciążę po laparoskopii, a nawet usunięcie jednej rury, rodzą piękne dzieci. A szanse na zajście w ciążę po laparoskopii, jak również prawdopodobieństwo zajścia w ciążę na własną rękę po histeroskopii jest znacznie wyższa niż bez – żadnego leczenia.

Niezależnie od tego, lekarze nie usunąć owoców – przy użyciu laparoskopii albo podczas operacji brzusznej – lekarze nie dokładnie ocenić stan i poziom cross-drugiego jajowodu, aby obiektywnie ocenić zdolność kobiety do poczęcia w przyszłości. Po tym wszystkim, którzy zaszła w ciążę ze zrostów i raz do czynienia z ciążą są na zwiększone ryzyko ponownego wystąpienia takiej ciąży. I pytanie, czy możliwe jest, aby zajść w ciążę po laparoskopii dla nich nie są nawet warto – często jest to laparoskopia usunąć niedrożność jajowodów pozwala kobiecie mieć dziecko.

Co do zasady, szanse wielokrotnego ciąży u kobiet, którzy doświadczyli tego nieszczęścia, są dość wysokie. Ciąża może występować nawet w przypadku, gdy jedna z rurek jest całkowicie usunięta, pod warunkiem, że przepuszczalność drugiej rury nie jest zakłócony. Jednak istnieje również druga strona tego zagadnienia. Niestety, ryzyko, że w przypadku ciąży pozamacicznej powtórzy, jest dość duży.

Wynika to z prostego – z reguły ciąży pozamacicznej często powodują rozwarstwianie rur, które prowadzą różnych chorób zapalnych. Zazwyczaj jednak te choroby wpływają zarówno jajowody, co prowadzi do występowania zrostów, który daje przepuszczalność.

Ciąża po pozamacicznej

Dla udanej ciąży bardzo ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń lekarzy i ginekologów. Po pierwsze, po raz pierwszy po operacji ciąży pozamacicznej, należy zabezpieczyć się podczas czasu potrzebnego kobiecego ciała do udanej i pełnej rehabilitacji. Zazwyczaj ile okres ten będzie trwał, określone przez lekarza na podstawie obserwacji stanu kobiet.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na ten aspekt, jako sposób zapobiegania ciąży po ciąży pozamacicznej. Nie jest konieczne, aby słuchać rad przyjaciół i przyjaciółek – większy sens w tym przypadku należy wziąć pod uwagę opinię lekarza – ginekologa. Na przykład, lekarze nie są wysoce zalecane pierwsze sześć miesięcy po ciąży pozamacicznej użytkowania urządzenia antykoncepcji wewnątrzmacicznej.

Z reguły kobiety, które planują zajść w ciążę po ciąży pozamacicznej jest pod stałą i ścisłą kontrolą lekarzy, a przed wystąpieniem ciąży otrzymującej intensywne leczenie, którego celem jest zapobieganie wystąpieniu wielokrotnym ciąży pozamacicznej.

Ale pamiętaj – nawet w przypadku, że pomimo wszystkich wysiłków lekarzy, dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu, musisz się ponownie ciąży pozamacicznej, aw najgorszym przypadku, będzie usuwany zarówno rury pozamacicznej, nie rozpaczaj i stracić serce zawsze daje się możliwość posiadania własnych dzieci. Poziom współczesnej medycyny jest tak wysoki, że umożliwia on kobietę pozbawioną obu jajowodów, a rodzić bezpiecznie dokonać jego długo oczekiwany okruchy. Aby to zrobić, lekarze stosują IVF, które zostaną omówione trochę później.

Ciąża w polipach

I jeszcze jedno pytanie – czy to możliwe, aby zajść w ciążę, jeśli polip? Istnieje wiele różnych polipów. A jeśli obecność polipów z kanału szyjki macicy lub szyjki macicy szczególnych przeszkód w ciąży nie ma, bo jest bardzo szybki i bez – żadnej pracy. Ale rak endometrium polipy dostarczane więcej problemów niż wszystkie inne rodzaje polipów – zajście w ciążę po usunięciu polipa jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba powiedzieć – jest o przyczynie polipy endometrium. W większości przypadków, wygląd winowajcą kobiet endometrium polipy stać powikłania aborcji podczas porodu. Co do zasady, w przypadku gdy po skrobanie macicy podczas lekarza aborcja pozostawia tam tkanki płodu w tym miejscu i nie ma macicy polip. Z grubsza to samo dzieje się w przypadku, gdy ostatni poród nie odchodzi całkowicie, a lekarz nie zauważył małe resztki łożyska w macicy – rozwój endometrium polerki nie potrwa długo.

I rzeczywiście, w innym przypadku, przyczyną polipów endometrium są te zakrzepy, które pozostają na endometrium. Bardzo szybko na miejscu skrzep krwi zaczyna rosnąć szybciej tkankę łączną. Polip zwykle rosną bardzo szybko iw ciągu zaledwie kilku tygodni, może osiągnąć znaczne rozmiary. W tym samym przypadku, gdy polip jest utworzony z tkanek łożyska i jest odpowiednia nazwa – łożysko.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że polipy mogą być różne wielkości. I, w sprawiedliwości należy zauważyć, że wielkość polipów nie zawsze wpływa na możliwość poczęcia. Często kobieta nie może zajść w ciążę przez lata, ponieważ ma niewielki polip, który w żaden sposób nie wygląda objawiać się. I znalazł tylko przez przypadek, kiedy kobieta przechodzi dokładnego zbadania na wtórnej niepłodności.

Każda kobieta, a tym bardziej taki, który planuje w przyszłości stać się matką urocze okruchy, w przypadku, gdy zdiagnozowano u niej choroby, takie jak rak endometrium polipa, musi być traktowane jak najszybciej. Pamiętaj, że im szybciej zostaną usunięte polipy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że rozwijać się różne komplikacje z powodu choroby. Endometrium polipy znacznie utrudniać ruch komórki jajowej w jamie macicy, a następnie jego implantacji.

Oczywiście, i polipy endometrium mogą zajść w ciążę, ale należy pamiętać, że w tym okresie ciąży znacznie zwiększa ryzyko samoistnego poronienia. Czynnik ten jest także kolejny argument na rzecz usuwania polipów endometrium przed ciążą. W niektórych przypadkach, choć dość rzadko, lekarz – ginekolog może przepisać leczenie polipów endometrium kobiet we wczesnej ciąży. Taki zabieg jest przeprowadzany tylko w szpitalu przy ciągłym ścisłym nadzorem lekarza.

Zawsze należy pamiętać, że jeśli wcześniej usunięto raka endometrium polipów, trzeba być stale obserwowane przez lekarza – ginekologa. Endometrium polip – choroba dość podstępny, który dąży do uzyskania nawrotu, nie raz. I nawet jeśli w przyszłości nie planuje zostać matką ponownie, należy pamiętać, że rak endometrium polip może dostarczyć szereg innych powikłań, w uzupełnieniu do wtórnej niepłodności.

Niestety, czasem nawet radykalne leczenie polipów endometrium w macicy nie przynosi właściwego rezultatu – choroba wraca znowu i znowu, zapobiegając kobieta ciążę. W sprawiedliwości należy zauważyć, że takie przypadki są rzadkie, ale nadal mają miejsce. Nie wspominając, że po prostu nie mogę. W tym przypadku, kobieta o pomoc może również dojść do zapłodnienia in vitro. Zarodka w macicy znajduje się w najbardziej korzystne dla tego czasu od nawrotów choroby.

Ciąża IVF – co to jest?

IVF – to skrót od pozaustrojowego zapłodnienia. Nazwa tego procesu jest odbierany od łacińskiego wyrażenia „ekstra korpusów”, co dosłownie tłumaczy się jako „poza ciałem”. To osiągnięcie współczesnej medycyny i nauki sprawia, że ​​możliwe stają się rodzicami dla par, którzy próbowali wszystkie inne metody leczenia chorób prowadzących do niepłodności – zarówno pierwotne i wtórne. Ciąża po IVF jest możliwe w 90% wszystkich przypadków niepłodności – zarówno płci męskiej i żeńskiej. Osoby, które zaszły w ciążę po stymulacji, w zapłodnieniu in vitro, są to te same etapy ciąży, za wyjątkiem samego procesu zapłodnienia.

Zasada metody sztucznej inseminacji jest następujące: w samym procesie zapłodnienia jaj – łączących spermy – jest w sztucznie korzystnych warunków w specjalnym inkubatorze, a nie w jajowodów, jak w przypadku in vivo. Twórcy tej metody sztucznego zapłodnienia są Brytyjscy naukowcy.

To dzięki ich ogromnych wysiłków i ciężkiej pracy urodziła pierwsze dziecko „z probówki” – dziewczynka Liza Braun. Stało się to radosne wydarzenie w 1978 roku. W naszych czasach IVF zapłodnienia stało się niemal rutynowe procedury medyczne – na całym świecie każdego roku rodzi się ponad 50 tysięcy dzieci poczętych za pomocą zapłodnienia in vitro. I te dzieci absolutnie nie wyróżnia się wśród swoich rówieśników, poczętych naturalnie.

W tej chwili Eco uznana przez Światową Organizację Zdrowia najbardziej efektywnego wszystkich aktualnie istniejącego sposobu leczenia trwałą bezpłodność. Fakt ten jest łatwo wytłumaczyć – skuteczność tej procedury wynosi 70%, nawet w najcięższych przypadkach. Ta metoda sztucznego zapłodnienia się czuć radość z bycia rodzicem, nawet dla tych par, które utraciły tę nadzieję.

Wskazaniem do IVF

W pierwszych dniach IVF zapłodnienia in vitro jest wykonywana tylko wtedy, gdy kobieta chce być matką, brakuje zarówno jajowody. Jednak czytając lista jest stale uzupełniana, a dziś składa się z następujących chorób:

 • Różne zaburzenia jajowodów

Istnieje wiele nieprawidłowości jajowodów – zarówno wrodzone i nabyte. Na przykład, wady wrodzone występują podczas rozwoju dziewcząt w łonie matki, a nabycie jest wynikiem chorób, które występują u kobiety. W szczególności, częściowe lub całkowite zatkanie jajowodów może spowodować przeniesiono żeńskich narządów płciowych, choroby zapalne różnego pochodzenia, zabiegi chirurgiczne lub ciąży pozamacicznej.

 • Endometrioza

Endometrioza jest poważną chorobą, w której warstwa śluzówki migracji następuje poza macicą. Endometrioza jest często przyczyną uporczywego niepłodności wtórnej.

 • Zaburzenie układu hormonalnego

Oczywiście samo istnienie kobiety takich chorób, jak cukrzyca, zaburzenia czynności przysadki i nadnerczy, jest wskazaniem do IVF. Ale jeśli towarzyszy im jajowodów bezpłodność, który nie jest podatny na inne metody leczenia, przeprowadzanie sztuczne zapłodnienie jest możliwe.

 • Policystycznych jajników

Bardzo często zanim kobieta jest pytanie, jak zajść w ciążę w multifollikulyarnyh jajników. Kiedy kobieta ma zespół policystycznych jajników podczas badania USG lekarz może obserwować ogromną liczbę zlokalizowanych torbieli jajnika, a na badania krwi wykazały wyraźne naruszenie normalnego poziomu hormonów. Istnieje spora liczba różnych metod leczenia tej choroby, ale jeśli z jakiegoś – jakiegoś powodu nie przynosi oczekiwanego rezultatu, lekarze mogą sugerować pacjenta do uciekania się do IVF.

 • Czynnik wieku wtórnej niepłodności

Jak wiadomo, liczba jaj w organizmie kobiety ustanowione jeszcze w łonie matki dziewczynek. I, oczywiście, o doprowadzenie 40-lat jaj jest prosta – po prostu się kończy, prawdopodobieństwo poczęciu naturalnie zmniejsza się w czasie. Znacznie gorzej żywotność i zdolność do zapłodnienia komórek jajowych, które pozostają. I że IVF pozwala kobiecie zajść w ciążę, nie patrząc w jej wieku. Na przykład na pytanie, jak zajść w ciążę po 40 roku w przypadku zapłodnienia in vitro po prostu nie istnieje.

Oprócz czynników niepłodności kobiet, istnieją wskazania do zapłodnienia in vitro ze strony męskiego układu rozrodczego. Wskazania te obejmują naruszeń, takich jak:

 • Azoospermia

Azoospermia – naruszenie normalne funkcjonowanie jąder i nasieniowodów. Charakteryzuje się brakiem naruszenie plemników w wytrysku, jako takie. W tym przypadku IVF jest jedynym możliwym sposobem wyjścia z tej sytuacji. Ponadto, bardzo często kobiety zapytać, czy możliwe jest, aby zajść w ciążę podczas Astenozoospermia? W tym przypadku, szanse par można naprawdę docenić lekarza. Wśród par, które poczętych ze słabą badanie nasienia, istnieją oba przypadki naturalnego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro.

 • Żylaki powrózka nasiennego

Bardzo często przyczyną niepłodności męskiej żylaki powrózka nasiennego. Inny sposobem leczenia tego typu niepłodności męskiej, z wyjątkiem ECO, po prostu nie istnieje.

 • Idiotopaticheskoe niepłodność

Niestety, lekarze są czasami do czynienia z przypadkami, gdzie ustalić przyczyny niepłodności po prostu niemożliwe. Na przykład kobieta narzeka: 2 lat nie może zajść w ciążę. Lekarze przeprowadzili dokładną analizę, ale nie udało im się dowiedzieć przyczyny niepłodności.

Cechy IVF

Jednak w sprawiedliwości należy zauważyć – mimo stosunkowo wysokiej sprawności, metody zapłodnienia in vitro, jak i każda inna interwencja medyczna, znacznie zwiększa szanse kobiety na urodzenie dziecka, ale nie może być gwarancją sto procent wyprzedzeniem i pomyślne zakończenie długo oczekiwanej ciąży.

Ale jednak, biorąc pod uwagę, że liczba prób zajścia w ciążę przy użyciu IVF są ograniczone tylko możliwości finansowe rodziców, często pary w stanie osiągnąć pożądane cele i mieć dziecko. Co do zasady, średnie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę stosując IVF na jednej próbie wynosi około 35%. Liczba ta może się znacznie różnić w zależności od różnych czynników, a przede wszystkim wiek matki oczekującej. Im młodsze kobiety, tym wyższa jej szanse na uzyskanie ciąży z IVF.

Tak wiele kobiet, którzy zdecydowali się na zapłodnienie in vitro, jest bardzo ostrożny z efektów ubocznych, które leki potrzebne do specjalnej stymulacji i przygotowania do ciąży ciało kobiety. Jednak wszystkie te obawy są bezpodstawne – Liczne badania dowiodły, że absolutnie wszystkie działania niepożądane są tymczasowe tylko w przyrodzie, występuje tylko podczas stosowania tych leków i znikają natychmiast po ich użyciu.

Oczywiście, zapłodnienie in vitro to poważny krok, który trzeba myśleć o więcej niż jeden lub dwa razy. Musisz być przygotowany na to, że długo oczekiwana ciąża nie może wystąpić z pierwszego lub drugiego, a nawet po raz trzeci. Należy uważnie przeczytać wszystkie dostępne informacje, które opisuje to jest w przypadku niepłodności w tej książce. Możliwe są alternatywne metody leczenia, mniej radykalny niż IVF.

W każdym razie, nasz zespół szczerze życzy jak długo oczekiwane słowa tak szybko, jak to możliwe, aby usłyszeć „Mamo!”

load...