Dlaczego mam hemoroidy i niebezpieczne w czasie ciąży?

Niebezpieczne hemoroidy w czasie ciąży i jak sobie z tym poradzić, kiedy nadejdzie? Problem wypróżnienia czynienia przez praktycznie wszystkich kobiet w ciąży. Faktem jest, że ciąża ma wpływ na całe ciało i jest zaburzenie krążenia krwi, co prowadzi do powstawania zakrzepów. Ze względu na to, żyły powiększyć i wypukłości, zapalenia odbytnicę.

load...

Przyczyny hemoroidów w czasie ciąży

Wczesna ciąża rzadko zapowiadać pojawienie się takich chorób, takich jak hemoroidy. Ale powodem może być tak niskiej aktywności i rozwijać duże ilości progesteronu. Hormon steroidowy nadmiar prowadzi do tego, że ściana macicy stopniowo wzmocniona i jelit – przeciwnie, osłabiając.

W drugim i trzecim trymestrze choroby mogą objawiać się bardziej aktywnie. Przyczyny prowadzące do wystąpienia hemoroidów:

 • Rosnący płód wywiera silną presję na władze matki oczekującej;
 • Siedzący tryb życia;
 • Nasilenie objawów przewlekłych chorób jelit;
 • Niedożywienie zawierający ostre, suche i tłuste żywności;
 • Wysoka aktywność fizyczna.

 

load...

Podczas noszenia dziecka przyszła mama musi dbać o siebie, a do tego konieczne jest, aby stale monitorować ich stan zdrowia. Jeśli objawy hemoroidów jest aktywnie manifestować, że jest szansa, aby natychmiast udać się do lekarza.

Jak rozpoznać objawy i określania stopnia zaawansowania hemoroidów

Objawem choroby jelita grubego występuje stopniowo, aby określić kilka etapów hemoroidów. Ważne jest, aby wiedzieć, że wcześniej zostanie wykryty proces zapalny, tym łatwiej jest radzić sobie z jej leczenia. Więc spójrz na głównej scenie, jak również ich objawy.

Etap 1 – początkowa. Charakteryzuje się objawami:

 • Dyskomfort podczas ruchu jelit;
 • Ból;
 • Uporczywy świąd odbytu;
 • Mała ilość krwawienia w stolcu.

Etap 2 – ostre. Płynie z pierwszego etapu, jeśli nie wczesne leczenie. Manifestacją objawów staje się bardziej namacalna i może przeszkadzać kobietom w ciąży, przynosząc im wiele niedogodności. Drugi etap ma następujące cechy:

 • Ostry ból, któremu towarzyszy uczucie pieczenia w odbyt;
 • Pojawienie się hemoroidów, które przynoszą poczucie ciągłego dyskomfortu;
 • Wybór w kale krew i śluz;
 • Poczucie niepełnego opróżnienia.

Etap 3 – przewlekłe. Nie częściej niż leczyć hemoroidy na tym etapie jest całkowicie niemożliwe, a może tylko poprawić kondycję dzięki leczeniu. Ponadto, choroba ta może czasem zniknie i ponownie. Objawy hemoroidów to:

 • Hemoroidy wyglądzie zewnętrznym, które wymagają interwencji w celu usunięcia;
 • Krwawienie z odbytu;
 • Wzrost temperatury w silnym zapalenia.

Eksperci zalecają przyszłe matki, aby przejść dalej i przeprowadzić okresowe przeglądy, aby pomóc szybko zidentyfikować choroby i zastosowanie niezbędnego leczenia.

Kształt objawów odróżnić 2 typy – hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne. W odniesieniu do kształtu wewnętrznego, hemoroidy powstają wewnątrz, wokół otworu odbytowego. Kobieta w ciąży w tym samym czasie może czuć się ciężkie i mają problemy z defekacji. Należy wiedzieć, że krwawienie – jest to pierwszy objaw, który prowadzi do utraty zewnętrznych witryn. Zmniejszenia własnych nie jest zalecany, wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem.

W odniesieniu do tworzenia węzłów zewnętrznych, nie tylko przyniesie poczucie dyskomfortu, ale także towarzyszy nieustanny ból. Wokół odbytu mogą pojawić się podrażnienie, która występuje z powodu ciągłego swędzenia i pieczenia. Istnieje wielkie ryzyko rozwoju zakrzepicy komponentów zewnętrznych, co prowadzi do martwicy i, w rezultacie, zagraża zdrowiu kobiet w ciąży.

Niebezpieczeństwo hemoroidy w czasie ciąży

Każda kobieta w stanie trzeba wiedzieć, jak niebezpieczne hemoroidy w czasie ciąży.

Niebezpieczeństwo tej choroby polega nie tylko na tym, że przynosi wiele dyskomfortu matki oczekującej, ale również, że negatywny wpływ na dziecko.

Na początkowym etapie ciągłego dyskomfortu może być niechęć do korzystania z toalety, co twardnieje stolec i może powodować mikrourazów śluzówkę. Takie urazy są doskonałą pożywką dla bakterii, co prowadzi do stanu zapalnego.

Jeśli mówimy o hemoroidy w ciąży, to nie jest najlepszy sposób wpływa na zdrowie matki oczekującej, ponieważ prowadzi do następujących problemów:

 • Obrzęk odbytu występuje ze względu na przedłużone hemoroidów ciśnienia;
 • Nieleczone hemoroidy przed porodem porodu przyniesie dalsze cierpienia;
 • Występowanie problemów z układem moczowo-płciowego.

Ponadto zaszkodzić przyszła mama, hemoroidy negatywny wpływ na dziecko, a mianowicie:

 • Krwawienie z odbytu może powodować anemię, co prowadzi do niedoboru tlenu, aw najgorszym przypadku – hamuje rozwój płodu;
 • Może on występować w infekcji utero dziecka, który przekaże pępowinę matki.

Najlepsze leczenie jest zapobieganie. Pielęgnowanie dziecka, kobieta musi dostosować swoją dietę tak, aby nie prowokować powstawanie zaparć. Dlatego trzeba jeść produkty mleczne, zboża, świeże owoce i warzywa.

Dużo uwagi należy zwrócić na higienę. Sprawiają, że zasada myć po każdym wypróżnieniu z zimną wodą. Ale uniknąć przechłodzeniu, ponieważ jest to również przyczyną zapalenia.

Kiedy po raz pierwszy odkryto objawy należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza, tylko on może przepisać leczenie. Zwłaszcza w okresie ciąży nie mogą korzystać ze wszystkich metod walki z chorobą. Nie należy próbować diagnozować siebie, jak źle leczenie może zaszkodzić nie tylko zdrowie, ale także dla dziecka.

load...