Dlaczego ludzie szukają nowej pracy, lub, jak to zrobić, co chcesz

Szekspir powiedział: „Praca, którą przyjemne, uzdrawiać żal.” „Jeśli wybierzesz pracę i nadając mu całą swoją duszę, a następnie będzie znaleźć się szczęście” – podzielił się swoją opinią Ushinsky. Trudno nie zgodzić się, że w ich słowach leży prawda. Ile ludzie czują się nieszczęśliwi, ponieważ prowadzą one niekochanej biznesu. Ale w pracy spędzamy większość swojego życia! Ale niewiele osób zastanowić się, jak znaleźć nową pracę. Dlaczego kusić losu, jeśli to (nawet znienawidzony) działają w każdym miesiącu jest stabilna pensja?

load...

Nawet jeśli jesteś w poszukiwaniu, a dlaczego szukasz nowej pracy w pierwszej kolejności? Co do zasady, ze względu na niskie płace. Oznacza to, że podstawowym bodźcem do poszukiwania są pieniądze, a nie ulubioną rzeczą. Rób, co chcesz – nie do realiów gospodarczych dzisiaj, wiele z nich jest przekonany. Aforyzmy o swoim ulubionym garnitur tylko napisać je na magnesach, które przyczepiają się do lodówki. Tymczasem niedawno przeprowadzone badania socjologiczne wykazały, że tylko dwadzieścia pięć procent Polaków są spełnione (uwaga, nie podoba, ale po prostu zadowolony!) Z ich pracy. A co jest szczególnie smutne, ponad sześćdziesiąt cztery procent pracowników w wieku poniżej dwudziestu pięciu lat są niezadowoleni ze swojej pracy. To jest po prostu straszne!

Co u ciebie? To właśnie czytasz te linie. Czy jesteś zadowolony ze swojej pracy? Czy spełnione, ale nie podoba? Czy czujesz się będąc w jakiejś pułapce, wydostać się, że nie jest możliwe, o ile nie zmienia sytuacji gospodarczej? Jeśli tak, chcemy zaprosić Cię do refleksji, aby nieco zmienić swój punkt widzenia.

Jeśli praca nie podoba

Tylko pomyśl: spędzasz osiem do dziesięciu godzin dziennie w pracy. To więcej niż połowa wszystkich godzin czuwania. A jeśli nie lubisz swojej pracy, można spędzić większość dnia w stanie nieszczęścia. Co zrobisz z resztą dnia? Może robi coś ciekawego, bliskiego? Wątpliwe jest! Więcej niż prawdopodobne, że resztę czasu spędzają na drogach, zakupy, gotowanie, pranie, sprzątanie, wychowywanie dzieci, dbanie o męża. W najlepszym wypadku, siedzieć przez godzinę przed telewizorem lub przy komputerze.

Zgadzam się – gdy się nad tym zastanowić, staje się wręcz przerażające. Mamy biegać jak wiewiórki w klatce bez uzyskania satysfakcji z tego, co robimy. A ponieważ życie toczy się dalej, czas ucieka! Czy warto to życie, które jest obrzydliwe? Chcemy pomóc Ci zmienić swoje myślenie. Oczywiście, łatwiej to powiedzieć, niż faktycznie zrobić, ale będziemy próbować.

load...

Bardzo ważne pytania!

Jeśli zadać sobie właściwe pytania, można dowiedzieć się, co jest naprawdę ważne dla Ciebie do siebie. Coś dla których nie szkoda spędzają większość swojego czasu. Dlatego zacząłem szukać nowej pracy lub rozpoczęcia poszukiwań jutro. Mówimy o wybór w oparciu o głównych zainteresowań i aspiracji. Nie można zmienić w swoim życiu absolutnie wszystko, ale nie jesteś w stanie zrobić wystarczająco dużo zmian do stworzenia satysfakcjonującego życia przy wykonywaniu ukochanej pracy. Musisz utworzyć pełną jasność w kryteriach wyboru, a następnie będziesz miał poczucie kontroli nad własnym losem.

Weź ołówek i papier i odpowiedzieć na pytania, które są wymienione poniżej. Te pytania pomogą Ci dokonać właściwego wyboru:

 1. W skali głosu ich stosunek do prowadzenia działalności gospodarczej, w której robisz w tej chwili. (1 punkt – kompletna niezadowolenie z pracy, 10 punktów – ulubiony).
 2. Jakie elementy w swojej obecnej pracy lubisz i chcesz zachować je w ich przyszłej karierze? Wykonać pełną listę.
 3. Jakie elementy z aktualnej pracy nie lubisz, a nigdy nie będziesz mieć do czynienia z nimi jeszcze raz?
 4. Czy masz pomysł na tego rodzaju pracy, których realizacja przyniesie Ci przyjemność?
 5. Jeśli tak, to dlaczego nie spróbować znaleźć sobie pracę?
 6. Jeśli nie jesteś gotów poświęcić kilka godzin tygodniowo na samopoznania, aby określić rodzaj pracy, który będzie w stanie inspirować?
 7. Obecnie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzyskać pełną życia?
 8. Jeśli nie jesteś gotowy, aby zmodyfikować swój styl życia i swoje wydatki na życie w ramach posiadanych środków, a nawet zaoszczędzić pieniądze na nieprzewidziane sytuacje?
 9. Jeśli tak, to jakie elementy swojego życia dzisiaj dla was ważniejsze niż zaspokojenie ulubionej pracy? Zrób listę wszystkich okoliczności, które sprawiają, że znosić znienawidzonej pracy (na przykład, dostępność czasu do wychowywania dzieci, konieczność opieki nad rodzicami w podeszłym wieku, którzy mieszkają w domu prywatnym, i tym podobne).
 10. Czy jesteś gotów, aby zmniejszyć ilość czasu poświęconego na prace domowe, praca na rzecz ukochanej?
 11. Czy jesteś gotowy do podróży do odległych części miasta lub nawet w innym mieście na swojej ulubionej pracy? Czy jesteś gotowy, aby przejść przez wzgląd na niego?
 12. Czy jesteś gotowy, aby zakłócić jego bliski decyzji o zmianie miejsca pracy (gdyby zdenerwowany)?
 13. Mogę coś zmienić w swojej obecnej pracy, aby stać się jak ty?
 14. Jakie konsekwencje może wystąpić, jeśli poprosić o pomoc, aby te zmiany? I jakie konsekwencje mogą wystąpić w codziennym życiu po tych zmianach? Nie będę ci przeszkadzać, jeśli te efekty można dostosować do niego?
 15. Jeśli straciłeś już swoją pracę, co byś zrobił?
 16. Jak długo można trzymać do obecnego poziomu życia, jeśli byli bezrobotni?
 17. Jeśli można zacząć wszystko od nowa w prawo z emisji szkole, jaki rodzaj kariery ty zostały budować?
 18. Czy jesteś i czy masz szansę na zdobycie dodatkowego kształcenia lub szkolenia, aby dostać pracę, które lubisz?
 19. Czy współmałżonek wspierać Cię na tej drodze?
 20. Czy Twój mąż poświęcić pewne udogodnienia niej, dzięki czemu można zmienić pracę?
 21. Co masz zrobić, aby znaleźć pracę, które lubisz (wysłanej się odezwie, studiował pracę, itd.)?
 22. Można znaleźć, albo uwolnić swój czas, aby szukać nowej pracy?
 23. Jeśli próbujesz opisać idealnego życia i pracy, jak będą wyglądać?
 24. Jak myślisz, jak to jest możliwe, aby upewnić się, że prawdziwe życie było jak najbardziej zbliżone do ideału?
 25. Czy jesteś gotowy, aby spróbować kilka miejsc pracy, zanim znajdziesz pracę jak? Czy masz taką możliwość?
 26. Co trzeba, jeśli czujesz, że znasz się na tyle dobrze, aby określić?
 27. Czy masz jakieś uprzedzenia i lęki, zwątpienia, które mogłyby uniemożliwić działania? Jeśli tak, jesteś gotowy, aby sobie z tym poradzić?
 28. Na jakiej minimalnej pensji Zgodzisz się?
 29. Jakie wynagrodzenie idealnie chcesz otrzymywać?
 30. Co jest dla ciebie ważniejsze – zadowolenie z pracy czy prestiż?
 31. Jak aktualna niezadowolenie praca wpływa na twoje życie (stres, poczucie niezadowolenia, rozczarowania, etc.)?
 32. Co można zrobić dzisiaj, aby ruszyć w kierunku ulubionej pracy?

Co robić dalej?

Oto kilka sposobów, jak można wykorzystać informacje zawarte w swoich odpowiedziach, aby dostroić się do swojej ulubionej operacji wyszukiwania:

 • Analizować wszystkie swoje potrzeby i wymagania, które są zawarte w odpowiedziach. Są absolutnie niezbywalne, a można jeszcze znaleźć pole manewru? Pomyśl o tym, jak zostaną one dotknięte przez ewentualne zmiany w swojej karierze.
 • W swoich odpowiedziach wyłania kręgu Twoich zainteresowań. Jak można z nich korzystać, aby zmienić swoją karierę? Co należy zrobić?
 • Pomyśl o tym, jak prawdziwy prośby, ile naprawdę przekładają się na rzeczywistość swoje marzenia i jak można z nich korzystać, aby szukać pracy, która może cię uszczęśliwić. Na przykład, czy jesteś gotów żyć bardziej ekonomicznie, lub sprzedać coś cennego, aby móc zdobyć wykształcenie? Czy jesteś gotowy, aby przejść na jakąś ofiarę, a następnie, aby móc wykonywać większość zabawy w codziennej pracy przez wiele lat?
 • Rozmawiać z człowiekiem, którego opinia ma znaczenie dla ciebie, i omówić z nimi swoje pomysły i ich potencjalnych skutków, jak również działania niezbędne do znalezienia nowej pracy.

W każdym przypadku powinno być jasne, dlaczego ludzie szukają nowej pracy, jeśli dawny działalność nie przynosi im satysfakcję. Odkryj dla siebie i jesteś drzwi do nowego życia, wierząc, że jego ukochana praca może i powinien szukać nawet kiedy nasze niestabilnej gospodarki!

load...