Dlaczego ludzie mówią we śnie i jak się go pozbyć?

Zawartość:

Twój mąż powiedział, że jesteś szeptali do niego we śnie czułości, a ty o tym – ducha sen? A może Twoje dziecko dużo i mówić głośno w nocy, i nie wiem, co to może oznaczać? Może słuchałeś tego mamrocząc swojej śpiącego męża, chcąc dowiedzieć się, niektóre z jego tajemnic? Można nawet pójść dalej: spróbuj zadać śpiącego, który mówi coś, a nie być zaskoczony – można nawet uzyskać odpowiedź, nawet monosyllabic. Ale nie pomyłka: ta odpowiedź nie było celowe, i jest mało prawdopodobne, aby zawierały kroplę prawdy. I jeden na którymi przeprowadzić eksperyment, a następnie nie pamiętać, co ci powiedział.

load...

Paplanina we śnie może być całkiem zabawne. Może powiesz na godzinę północy do nieistniejących rozmówców. Lub członek rodziny jest nieświadomie nocne rozmowy. Co to jest – niewinna cecha lub objawem poważnej choroby? Dlaczego ludzie mówią przez sen i że jest to konieczne (i czy jest to konieczne?) Zrobić? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i dowiedzieć się, jak przyczyny tego zjawiska i jak można pozbyć się tej choroby.

Dlaczego ludzie mówią, kiedy spać?

Nikt nie może powiedzieć dokładnie, dlaczego od czasu do czasu ktoś zaczyna mówić w nocy. I choć istnieją rozbieżności w statystykach, ale wiadomo, że około sześćdziesiąt procent ludzi mówi przynajmniej raz, nie obudzić się do życia. Więc co się z nami dzieje, gdy śpimy i porozmawiać?

load...

Czy to normalne?

Zjawisko, gdy ktoś mówi przez sen, zwany somnilokviya. Można spotkać inny termin – snogovorenie. Co w rzeczywistości jedno i to samo. Somnilokviya należy do kategorii zaburzeń snu, które są również Parasomnia, lunatycy, lęki nocne i moczenie nocne. Rozmawiać we śnie – zjawisko nieszkodliwe dla większości ludzi, i to nie jest zwykle uważane za problem medyczny. Co do zasady, że „gaduła” nie odczuwa żadnego dyskomfortu; raczej niedogodność doświadczony człowiek, który śpi z nim w tym samym pomieszczeniu.

Po pierwsze, czasami leżąc obok tych, którzy mówią, musimy słuchać czegoś, co brzmi wulgarne lub wulgarnego języka. Zgadzam się, że nie będzie zbyt miłe, gdy nagle słyszę od męża, nawet spanie, takich wyrażeń, które nigdy nie używane w twojej obecności, pozostawiając je za czysto męskiego środowiska. A po drugie, na ogół niezbyt miło obudzić się w nocy przez czyjąś rozmowę, nawet jeśli będzie to najbardziej niewinne słowa.

Generalnie „mówiących” zwykle powiedzieć nie więcej niż trzydzieści sekund dla pojedynczego epizodu. Ale niektórzy ludzie przerywają rozmowę spokojny sen wiele razy w ciągu nocy. Takie mowy może być bardzo wymowne i mogą być nieczytelne i mamrotał niezrozumiale, co jest niemożliwe do rozszyfrowania. To nie może być nawet słowem, lecz tylko poszczególne dźwięki. Jest to zazwyczaj przyjmuje się, że osoba spanie mówi do siebie; ale czasami wydaje się, że on jest z kimś dialog. On może szeptać, a może płakać. A kiedy spać z takim gorączkowym „bliźniego”, a następnie pojawia się ryzyko snu wynosi nie więcej niż kiedy chrapie!

Kto często mówi się we śnie?

Jak powiedzieliśmy, mówienie przez sen wielu. Połowa wszystkich dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat coś mówione we śnie; ale tylko dla dorosłych o pięć procent „miłości”, aby porozmawiać po położyć na łóżku i zasnął. Taka rozmowa może pojawić się od czasu do czasu, i co noc. Na przykład, badanie ponad dwa tysiące rodzin wykazały, że jedna na dziesięć dzieci rozmawiać we śnie więcej niż raz lub dwa razy w tygodniu.

Jednak wiadomo, że dziewczęta mówić jak najczęściej chłopców, a kobiety są nocą rozmowę przynajmniej mężczyzn. Eksperci uważają też, że snogovorenie mogą być przekazywane „odziedziczone”.

Kiedy, jak i dlaczego ludzie mówią przez sen?

Somnilokviya zwykle mogą wystąpić podczas etapów spać dwie różne noce: podczas drugiego etapu snu wolnofalowego, kiedy to – to tylko strumień myśli nie towarzyszy snów, a na etapie, w towarzystwie Rapid Eye Movement (etap ten charakteryzuje aktywnych snów ). Podczas powolna faza snu można łatwo obudzony (czasami nawet mówiąc, że budzi się na dźwięk własnego głosu), natomiast na etapie szybkiego obudzić go dość mocno.

Gdy ten jeszcze osiągnąć obudził nie będzie pamiętał, co właśnie powiedział. I nawet podczas szybkiej etapie, wraz z marzeniami, rozmowa często nie ma nic wspólnego z fabułą swoich nocnych wizjach. Oczywiście, mówienie przez sen to może być związane z samym śnie. Możemy mówić o tym, co śnimy, możemy prowadzić dialog z osobą, która przyszła naszą uśpioną wyobraźnię. Z drugiej strony, eksperci są przekonani, że mogliśmy marzyć o jednej rzeczy, i mówić w tym samym czasie coś zupełnie innego.

Rozmowa w czasie snu może zmieniać się w częstości i intensywności, co ma wpływ wiele czynników. Na przykład spożywanie alkoholu przed snem. Nie może być bardziej złożone czynniki – takie jak wysoka gorączka, stres, podejmowanie pewnych leków i niektóre podstawowe problemy ze snem, takie jak bezdech senny. Cóż, jak już wspomniano, predyspozycja genetyczna. Wszystko to może w ten czy inny sposób, aby spowodować lub ukochaną snogovorenie.

Jak leczyć mówić przez sen?

Nie jest konieczne, aby dołączyć dużą wagę do tego, co usłyszysz od śpiącego. To tylko czułe słówka! Słowa śpi – nie jest odbiciem tego, co dzieje się z nim w życiu. I nie mogę uwierzyć, mity, które mówią, że można dowiedzieć się wszystkie tajemnice śpiącego męża, słysząc go nieprzytomnego objawienie. Podobnie jak wyobrazić spanie ludzi, osłabiając kontrolę nad sobą, i nawet nie wie, że w tym czasie daje się z dala. Na oszukani! Co robi swoje śpiącego męża (jeżeli mówi, oczywiście), nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

I nawet w snach nie ma o czym mówi w nocy! Nawet nie pamiętam, co powiedział nie. Ponadto, gdy każdy przestępca noc reszta powiedzieć, co mówi przez sen, to będzie dużo zaskoczony – on jakoś nie miał pojęcia, że ​​istnieje taki zwyczaj!

Nie trzeba się martwić o to, co twój ukochany jest na czacie w nocy, nawet jeśli robi to głośno. Jeśli jest to dziecko, a potem po prostu spojrzeć na to i upewnij się, że jest bezpieczny. Teraz już wiesz, że nie ma nic złego w takich rozmowach tam.

Podczas rozmowy we śnie może stać się powodem do niepokoju? Tylko wtedy, gdy czujesz się zbyt uszkodzony i spoczął w ciągu dnia (gdy noc z tobą rozmawiać) lub podczas rozmowy podczas snu towarzyszą inne zaburzenia, takie jak chodzeniem we śnie. Jeśli czujesz się senny codziennie, to trzeba zobaczyć się ze specjalistą, który pomoże Ci wybrać najlepszą sekwencję działań w celu zaradzenia tej sytuacji.

Jak jest taki nieład?

Zanim pójdziesz do lekarza, należy zwrócić się do rodziny, która spać w tym samym łóżku, czy w tym samym pomieszczeniu. To pomoże Ci przygotować się do niektórych zagadnień specjalistycznych. Na przykład, lekarz będzie zainteresowany tym, jak często mówisz przez sen i jak dawna to robi. Nie zdziw się, jeśli ich rodzice wiesz, że mówienie w nocy jak dziecko! I nie zapomnij powiedzieć specjalisty.

Obecnie uważa się, że nie ma potrzeby przeprowadzania jakichkolwiek badań za pomocą którego możemy badać ludzi mówiących w swoim śnie. Jednakże, lekarz może przepisać odpowiednie badania, np polisomnograficzne, gdy masz objawy zaburzeń łącznie. Sam Snogovorenie rzadko wymaga leczenia; Niemniej jednak, może to być oznaką poważniejszych schorzeń lub chorób, które naprawdę musi być leczona.

Jeśli twoja rodzina ma osoby, która często martwi się o innych dźwięków nocy lub manifestacji innych zaburzeń snu, należy wiedzieć, że istnieją pewne rzeczy, które mogą zmniejszyć częstotliwość i intensywność nieprzyjemnych epizodów:

  • Przede wszystkim upewnij się, że głośnik w nocy członek rodziny dostaje wystarczająco dużo odpoczynku. Nie jest wykluczone, że czasem zakłóca snu lub do siebie, czy może zrobił zbyt mało snu, a jego organizm nie ma czasu, aby odzyskać swoje zasoby.
  • Zminimalizować wszystkie czynniki, które mogą powodować stres lub lęk, aby podnieść poziom swojej ukochanej. Stres może zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia i nasilenie zaburzeń szyjnych.
  • Trzymać się stałego trybie spoczynku, iść do łóżka i wstawać rano jest zawsze jeden i ten sam czas.
  • Nie jeść ciężkostrawnych posiłków tuż przed snem.
  • Podczas rozmowy we śnie, albo zamknąć dziecko wykazuje oznaki poważnego niepokoju lub strachu spróbować, jeśli to konieczne, delikatnie go uspokoić.

Niektóre konkretne leki lub sposoby, aby pozbyć się somnilokvii nie istnieje i specjalne potrzeby mają. Ale jeśli wziąć pod uwagę, że wymienia kilka wierszy powyżej (co najważniejsze – unikać stresory i zmniejszyć poziom deficytu spoczynku nocnego), można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo niespokojnego snu i rozmawiać w środku nocy.

Ponadto, można być bardzo pomocne do utrzymania specjalny pamiętnik. Pozwoliłoby to na osobie cierpiącej snogovoreniem lub lekarza, aby zidentyfikować problemy, które powodują naruszenie snu. Jeśli masz zamiar udać się do specjalisty pre-start, aby regularnie wpisy w dwa tygodnie. Zapisz jak najwięcej, aby uzyskać więcej, gdy idziesz spać, a ty wziął czas, aby iść spać, kiedy obudziłem się rano i jeśli pamiętasz swoje nocnych przebudzeń.

Pamiętaj, aby rozwiązać jakieś leki, które zażywasz te dni i w jakim czasie pili. Co jeszcze powinno być napisane? Czy można pić napojów zawierających kofeinę, ile i kiedy? A jeśli alkohol jest zrobione? Masz nerwowy? Zrobiłeś żadnych sportów, chodzenie na ulicy? Im większy jest zapisana informacja, tym łatwiej będzie znaleźć bodziec, który zapobiega spać spokojnie i bez problemów.

Z drugiej strony … No, mówisz w nocy – i mówić do zdrowia! Tirado mówi we śnie ukochaną osobą? Dobrze, niech mówi się, przepraszam, co? Ale nie będzie zakłócać sen. Po wszystkich rozmów we śnie – nie jest chorobą, nie jest zagrożeniem dla życia i zdrowia, nie nosić. Więc nie martw się – śpisz mocno!

load...