Dlaczego liście spadają z drzewa pieniędzy?

Zawartość:

Wśród roślin doniczkowych wielu z tych, którzy wymagają niewiele zabiegów konserwacyjnych. Wydają się być stworzony specjalnie dla nieostrożnych i nieuważnych ogrodników i łatwy do przeprowadzenia wiele, wiele wad w opiece. Oto, na przykład, albo znanej Drzewo pieniędzy Grubosz. Wydawałoby się bardziej skromny zielony zwierzę nie można znaleźć – i źle Crassula rzadkie, a brak światła jest dobrze tolerowany, a nawet bez nawadniania może wytrzymać przez dłuższy czas.

load...

W ogóle, drzewo pieniądze bez kłopotów do ich właścicieli nie dostarczają. Jednak zdarza się, że zdrowe i zielone drzewa nagle więdną, krople liści i ginie w niewytłumaczalny sposób. Nawiasem mówiąc, opadanie liści – najczęstszą chorobą, że w ogóle, niewymagających roślin. Dlaczego tak się dzieje? Jak pomóc zakładu w tym przypadku? Spróbujmy zrozumieć.

Możliwe przyczyny

Pierwszym i najczęstszym powodem opadanie liści w drzewie pieniędzy – nieprawidłowy podlewanie. Dlaczego? Ale fakt, że Crassula należy do sukulentów – roślin, które są w stanie przechowywać wilgoci w liściach i dość łatwe do przenoszenia jej wadę. Nadmierne podlewanie drzewa pieniądze niesie znacznie cięższe niż susza awaryjnego. Jednak przez długi czas, aby opuścić ląd w garnku z Jade również niemożliwe.

load...

Z częstego i obfitego nawadniania roślin zaczyna spadać zdrowe zielone liście, podczas gdy środek spożywczy wysycha zbyt ziemnych grudka pozostawia na Wither drzewa tracą elastyczność, a także spadać. Dlatego ważne jest, aby przestrzegać odpowiedniego systemu nawadniania. W lecie trzeba podlewać roślinę codziennie, ale po trochu, a zimą i jesienią, aby zredukować podlewanie raz w tygodniu. Istotne jest to, że podczas podlewania wodę w garnku i patelni nie stagnację – nie może prowadzić tylko do defoliacji, ale również do zgnilizny korzeni.

Innym powodem, dla defoliacji – bezpośrednie światło słoneczne. Choć pieniędzy drzewa i odnosi się do lekkich kochający rośliny, nie może tolerować długi pobyt w bezpośrednim świetle słonecznym. Jeśli roślina jest pozostawione na cały dzień pod słońcem, jego mięsiste liście zaczynają się nagrzewać i tracą swoją elastyczność, a ostatecznie odpaść. Dlatego drzewo pieniądze muszą być chronione przed agresywnym letnim słońcu. Nawiasem mówiąc, podobny efekt uzyskuje się poprzez ogrzewanie liści i roślin, który jest usytuowany w pobliżu grzejnika lub pęknięcie promienniki ciepła.

Innym powodem defoliacji w Jade – ogromna ziemi w doniczce z nawozami mineralnymi. Jest nadmiar soli w glebie prowadzi do tego, że rośliny zrzucają liście. Dlatego należy dokładnie przestrzegać zaleceń producentów nawozów i przestrzegać dawkowania leków i opatrunków częstotliwości.

Wszystkie powyższe przyczyny liści jesienią – na skutek niewłaściwej pielęgnacji lub zatrzymania drzewa pieniędzy. Jednak zdarza się, że rośliny są pod opieką prawidłowo, nagle opadłych liści. Najprawdopodobniej drzewo jest już w średnim wieku, a opadanie liści – znak swego zaawansowanego wieku. Cóż, starzenie się drzewa pieniędzy – to tylko naturalna przyczyna, za pomocą którego może zacząć spadać liście. W tym przypadku, zakład nie pomoże. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić – jest odmłodzić krzak, odciął mu „na pniu”. W innych przypadkach, zrzucając liście jest niezbędne do zidentyfikowania i wyeliminowania przyczyny i drzewko pierwszej pomocy.

Pomagać

Kiedy nadmiar podlewanie drzewa pieniądze spadek zdrowych zielonych liści, ale czasami liści przed odcinającej Wither. Co zrobić w tym przypadku? Przede wszystkim, trzeba zatrzymać nawadnianie przed suszenia ziemnych śpiączki, a następnie zacząć podlewać roślinę umiarkowanie i stopniowo dostosować ilość wody i częstotliwość podlewania do normy. Normalnie Jade należy podlewać nie więcej niż raz dziennie w lecie i raz w tygodniu w zimie i jesienią. Bardzo ważną rzeczą – upewnić się, że dno garnka i patelni po podlaniu suche.

Z braku wilgoci drzewa pieniędzy może stracić liście. Prawda, zanim opuści on rozpocząć się na żółto, zwijania i wysychają. Naturalnie, to występuje tylko w przypadku bardzo długotrwałej suszy przymusowej. Ale nawet w najcięższych przypadkach instalacja może ożywić – konieczne jest, aby wznowić podlewanie. To będzie użyteczna i okresowego rozpylania Jade miękkie supernatantu wody.

Jeśli przyczyna opadanie liści staje się nadmiar promieni słonecznych, a następnie garnek z zakładu, który chcesz przenieść w dobrze oświetlone, ale zabezpieczone przed bezpośrednim miejscu słonecznym. Jeśli nie jest to możliwe, to trzeba pritenyat Jade, zamykając okno gazety lub papier. Ważne jest, że roślina otrzymuje wystarczająco dużo światła, ale nie cierpią z powodu narażenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Ale w zimie, garnek z rośliną należy umieścić z dala od kaloryferów i grzejników. Pożądane jest, aby w tym czasie rozpylać drzewa pieniędzy, ponieważ przesuszone powietrze może mieć również negatywny wpływ na kondycję roślin. Aby zaoszczędzić pieniądze drzewo ze strumienia gorącego powietrza, garnek z roślin, które można umieścić na kawałku pianki – grubą i szeroką. To proste urządzenie chroni się rośliny z promienników ciepła.

A co zrobić, gdy nagle okazało się, że możliwą przyczyną przerzedzenie korony drzewa pieniędzy stał się nieregularny karmienie? Wtedy ziemia w doniczce najlepiej jest wymienić. Dlaczego jest to konieczne, aby to zrobić? Ponieważ nadmiar soli w glebie w celu jego zobojętnienia jest bardzo trudne, a proces jest dość długi. Dlatego gleba zostanie zaktualizowany przy użyciu najlepszych roślin.

Defoliacji i feng shui

Wierzcie lub nie, ale przyczyną liści drzew osiadanie pieniądze mogą łatwo stać się kryzys finansowy. W każdym razie, zwolennicy nauk Feng Shui naprawdę wierzą w stanie bezpośredniego podłączenia tego talizman bogactwa i statusu jego właściciela portfela. Fakt, że według wschodniego nauczania, drzewo pieniędzy jest wskaźnikiem spadku lub wzrostu dochodu właściciela. Więc nie zdziw się, jeśli w czasie kryzysu finansowego, albo popełnić poważny zakup maskotka gotówka krople liści.

Ale gdy dochód rośnie, następnie pozostawia drzewo pieniądze są duże, soczyste i zielone. Oczywiście, to twierdzenie jest dyskusyjna. Ale takie zbiegi okoliczności się zbyt często, tak bardzo nie wierzą w mistyczną więź pieniędzy drzewa i jego właściciela portfela. To nie jest tylko zakład stał się znany jako drzewa pieniędzy.

Jak mówią, uprzedzony – jest uzbrojony. Wiedząc, dlaczego drzewo pieniądze liście opadają, a będziesz w stanie zapobiec temu zjawisku, i pomóc roślinę, jeśli rzeczywiście się stało. Powodzenia dla Ciebie i Twojego zdrowia drzewa pieniędzy!

load...