Dlaczego kobiety są tak lubi plotek?

Podobnie jak to, czy nie, ale trzeba przyznać – że kobiety są bardzo podobne do plotek. Co więcej, wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, stanu i miejsca zamieszkania. I tak – na całym świecie i we wszystkich czasach. Seks naprzeciwko wyraźnie Pamiętam ten dzień przez dwadzieścia cztery godziny, więc większość czasu spędził na produktywnej pracy. I jesteśmy w rozmowie, a nawet może stracić poczucie czasu. Ale dlaczego? Uważa się, że mężczyźni zaniepokojony problemami globalnymi więcej niż kobiet. Niosą na swoich barkach ciężar troski dla całego świata: mężczyźni w Polsce obchodzi, kto będzie następny polityka fiskalna Prezydent Stanów Zjednoczonych i jakie będą prowadzone do nich; Amerykańscy mężczyźni dbają o ilu ludzi zginęło w Iraku; Iraccy mężczyźni dbają o ile dzieci zostało osieroconych w Afganistanie … oczywiście, że kobiety mają problemy na bardziej przyziemne rzeczy – edukacja, zdrowie i nastroje gospodarstw domowych dla dzieci, trzeba kupić dziewczynie prezent ślub, zrób kondolencyjna sąsiadów na czele śmierci rodziny i innych problemów tego rodzaju. Ocalić świat, nie przenieść, więc czas na „small talk” zawsze można znaleźć.

load...

Gossip – wynikiem ewolucji?

Tak, pogłoski są naprawdę ewolucyjny model zachowania. Początkowo były one niezbędne, aby być na bieżąco o wszystkim, co dzieje się w rodzinie, i to było naprawdę konieczne strategia przetrwania. Wymiana wiadomości stworzył podstawę do koordynacji i rozwoju celów zbiorowych. Zasadniczo, bez pogłosek i plotek nie byłoby cywilizacji!

Plotki pojawiły się, gdy ludzie zaczęli budować duże plemiona. Im więcej ludzi, tym bardziej, że jest szansa, aby porozmawiać z kimś. Plotka stała się swego rodzaju filtr, przez który można nauczyć się najbardziej interesującą rzeczą osoby lub zdarzenia, obniżenie nudnych szczegółów. Było to bardzo skuteczną metodą przekazywania informacji do dużej grupy ludzi, może znacznie zaoszczędzić czas i wysiłek. A kto był bardziej wygodne do czynienia z przeniesieniem informacji? Oczywiście, kto spędza mniej czasu na pobyt poza ich rodzimych jaskiń. Mężczyźni mają większą siłę fizyczną, ciągle goni go do mamutów, że szablastozębne tygrysy z systemem – to znaczy, spędził dużo czasu na polowanie. Nie może być mowy zostało. Ale kobiety opieki nad dziećmi, tak trzymać ogień w palenisku, mieliśmy dobrą rozmowę na ten temat i tak dalej. Od tego czasu stała się tradycja – mężczyźni zaangażowani w poważnych przypadkach, i kobiety zabawy plotek.

Co dzisiaj plotka?

Oczywiście, dziś nie musimy dzielić się informacjami w celu przetrwania. Więc dlaczego do tej pory żadna kobieta nie przeszło rozrywki „plotki plotka + skandali”? Nawet najbardziej przyzwoita, uczciwa i poważna dziewczyna, nie, nie, tak i peremoet komuś kości. Psycholodzy (prawdopodobnie samiec) Części zainteresował się powodów, dla których kobiety nie mogą się oprzeć bluźnili, ale takie miłe przyjemność. Oto co znaleźli:

load...
  • Plotki dać kobietom poczucie jedności z innymi. Kiedy powiesz komuś coś w tajemnicy, to w ten sposób pokazać, że można zaufać temu człowiekowi. A to oznacza, że ​​plotkowanie, nawiązywania kontaktów opartych na zaufaniu.
  • Plotki i pogłoski pomagają przyjaciół. Po zaufania wymaga ustanowienia bardziej intymnej relacji niż tylko znajomości. A dla tych, którzy mają i tak przyjazny, dyskusja plotek pomaga utrzymać rozmowę, kiedy wszystkie interesujące tematy rozmowy zostały wyczerpane.
  • Mamy plotek, aby zmniejszyć poziom stresu. Możemy rozmawiać – i odpocząć. Zarówno mężczyźni, którzy lubią grać w gry wideo. A przecież nasza psychika jest tak ułożone – kiedy słyszymy złe wieści o drugiej, to sprawia, że ​​czujemy się lepiej. Doświadczamy radości naszego życia okazuje się być lepsze niż niektóre. Nie, oczywiście, że nie są zadowoleni z faktu, że ktoś, na przykład, został zwolniony. Cieszymy się ze świadomością, że nasze własne życie zmierza w dobrym kierunku.
  • Get „zakazane” Fun ponownego umycia komuś kości. Każdy z nas wie, że nie ma nic dobrego do powiedzenia o kimś złym. Niemniej jednak, od czasu do czasu pozwolić sobie na to winny przyjemność. To jak ciasto do jedzenia, wiedząc, że siedzisz na diecie. Plotki sprawia, że ​​czuję się trochę winny, i miło jest łechtać nasze nerwy.
  • Plotki help „obsłużyć” znaczące wydarzenia, przyczyniając się do nabycia naszego doświadczenia. Każda kobieta ma potrzebę podzielenia się z drugą osobą coś dla siebie znaczącą analizować i strawić to, co się z nią stało.
  • Plotki pomoc kobiety analizować swoje relacje z innymi ludźmi. Jeśli ludzie w większości nie obchodzi, w jaki sposób traktowane są dookoła, następnie drobne panie to jest bardzo ważne. I że plotka umożliwić im dowiedzieć się więcej szczegółów na temat postawy ludzi wobec siebie.
  • Kobiety plotkują, aby dać upust swoje uczucia. Zwłaszcza dziewczęta są często uciekają się do plotek, kiedy coś bardzo zdenerwowany, lub w miłości lub zazdrosny. W skrócie, gdy miesza się przez coś. Wszystkie kobiety – są bardzo emocjonalne, a wymiana emocji jest kluczowym elementem w psychice każdej kobiety.
  • Plotki umożliwić kobietom dzielić tajemnice. Bo oni lubią plotkować, zaufać sobie nawzajem. Mężczyźni mogą zaprzeczyć wszystko, co chcesz, ale tylko kobiety mogą być przyjaciółmi za prawdziwe, mając głęboką wiarę w siebie. Dlatego tajemnice mogą ufać sobie nawzajem najbardziej „straszne”. Ale ludzie są mało prawdopodobne, aby zaufać ich przyjaciół w stu procentach. I na próżno, bo straciliśmy bardzo dobre źródło informacji!

Czy zawsze nieszkodliwe plotka?

Tak, cokolwiek powiesz, a kobiety uwielbiają rozmawiać o wiele bardziej niż mężczyźni. Nie, człowiek, oczywiście, jak również do plotek w towarzystwie własnego gatunku w swoim wolnym czasie. Ale mówią dość niewinnie: sport, wędkarstwo, wybitny zaloty … rozmowa dziecka w porównaniu z faktem, że czasami omówienia kobiety! Większość panie lubią mówić o modzie torebki, buty, makijaż, ubrania, chłopaków lub mężów; ale niektóre z nich wolą mówić o rzeczach, które wykraczają poza typowe pań. Co więcej, są one wręcz szuka nowego powodu, aby mówić o jakichkolwiek smakołyk. A najgorsze jest to, że o nich chcą kopać w ziemi, przy założeniu, ktoś małe czy duże głupotę. Przez większość czasu, jeśli nie mają powodów do plotek, że powąchać i wyśledzić, kopanie w czyjejś brudnej bielizny, aby uzyskać światło dzienne, a do ogólnej dyskusji niektóre skandaliczne wieści. I mówimy teraz nie dziennikarze, którzy pracują dla ich życia, podglądanie ciągu życiu prywatnym gwiazd. Mówimy o zwykłej kobiety, sąsiada lub naszego pracownika, którzy uważają, że mają prawo do Kapsa jej nos w każdą szczelinę i omówienia wszelkich szczegółów naszego życia.

Te kobiety czują się bezbronny. Że mogą one pochodzić z lepiej, aby ukryć swoje wady i niską samoocenę niż mówią złe rzeczy o innych ludziach, co odwraca uwagę od swoich niedoskonałości? Wylewanie błoto na innych, czują się w tym samym czasie czystsze niż skazaniec. Poniżanie innych, starają się podnieść się. Komunikować się z ludźmi nie jest bezpieczne, ponieważ są padlinożercy, zbierać najbrudniejsze. Tylko padlinożercy zbierać brud, aby oczyścić nasze ulice, a te kobiety robią to samo, następnie pomnożyć ten brud i wlać go dookoła. Z takimi ludźmi jest niebezpieczne rozmawiać, bo nie oszczędził nikogo. Dziś opowiem wam ładny uśmiech, a jutro będzie entuzjastycznie opowiedzieć o historiach z nieprzyjemnym zapachem.

Mamy plotki, plotki i plotki będzie!

Tak, co mówisz, ale plotki i pogłoski nadal pozostają dla ulubionej rozrywce damskiej. I to nie jest nawet warte wymieniając wszystkie psychologowie znaleźć powodów – kobiety plotkują, bo „wszyscy to robią”. Trudno ignorować plotki i pobyt z dala od plotek, bo oni są rozrzucone wszędzie – w każdej szkole, uczelni, w biurze iw każdym domu. Często nawet pogłoski są wykorzystywane jako narzędzie do rozpowszechniania pozytywnych lub negatywnych plotek – stworzenie „prawo” nastroju. A co mamy robić? Jeśli nie możemy uniknąć plotek, więc musimy po prostu przyłączyć i plotek. Najważniejsze jest to, że tylko w brudzie nie zanurzyć! Po tym wszystkim, zgodnie ze słowami Konfucjusza, które rozprzestrzeniają się pogłoski, rzucił cnotę.

load...