Dlaczego istnieją talk i jak są one usunięte?


Zawartość:

Przyczyny pod skórę miękką łagodnego nowotworu nie jest znana. Niektórzy lekarze uważają, że jest on utworzony z powodu zatkania przewodów łojowych. Inni mają tendencję do obwiniania zaburzeń metabolicznych, zaburzeń endokrynologicznych, a nawet choroby wątroby. Guz składa się z tkanki łącznej i tłuszczu, ruchoma do wielkości dotykowy mieści się w zakresie 1-1,5 cm.

load...

Zaobserwowano, że kobiety nie są tak łatwo, jak ludzie odnoszą się do tej kwestii i wolą, aby usunąć Wen, pomimo faktu, że edukacja nie jest zwykle daje ból i zapobiega przerzutom. Po wyraźnym garbem, który pojawił się na ciele, zwłaszcza twarz, jest nieprzyjemny defekt kosmetyczny.
Powrót do spisu treści

Co jest wen i jakie są jego przyczyny?

Wen wezwał dwóch odmian nowotworów. Ten miażdżycowe, reprezentujący sebocystoma, tłuszczak i nie mają połączenia z innymi tkaninami. Ich parametry przez długi czas pozostają bez zmian. Czasami jednak mogą i szybko wzrosnąć do 10 centymetrów, a. Wtedy nie ma kompresji tkanek i narządów parzystych. Oczywiście, jest to bardzo bolesne. Ból może pojawić się w małych rozmiarach, jeśli wen uprawiane wokół nerwów lub naczyń witryn.

Inną niedogodność, która może wynikać z obecności lampy olejowej, – zapalenie. W niekorzystnych warunkach, przy dokładnym przestrzeganiu niedostatecznej higieny, nadmierne pocenie się, jak również w chorobach zakaźnych – mikroby chorobotwórcze może powodować Fester. Ten sam wynik uzyskuje, i próba samodzielnego przekłuwania skóry w celu wyciskając zawartość. Takie działania tylko sprowokować rozwój edukacji, ponieważ jest to niemożliwe, aby wycisnąć kapsułkę ręce.

Lepiej jest unikać domu Wen metody leczenia i iść do kliniki, przynajmniej o poradę. Po tym wszystkim, wystarczy spojrzeć na pierwsze niewinne i bardzo poważnych nowotworów.

load...

Ustalić, czy natychmiastowego leczenia lub można zostawić wszystko tak jak jest, będzie mógł wymagany jest tylko wykwalifikowany lekarz. USG lub tomografii komputerowej czy tłuszczak znajduje się wewnątrz jamy brzusznej lub klatki piersiowej, badania sprzętu może być przypisany. Czasami biopsja poncz prowadzone do badania struktury komórkowej.


Powrót do spisu treści

Co wybrać: leków lub operacji?

Teraz media mogą spełniać wiele domowych receptur, rzekomo pozwala pozbyć się lampy naftowej. Niektóre z nich oferują stosowane zewnętrznie, z drugiej – w środku. Ten zaparzania glistnika i wlew korzenia łopianu, mieszaninę wódki z oleju słonecznikowego. Zalecają stosowanie do czerwonej gliny ból miejscu, żuć pszenna, tłuszcz baraniny, cebuli z miodem i smalec z czosnkiem. Szkoda z tych leków nie powinno być, ale też nie jest dobre. Nawiasem mówiąc, kompozycja tłuszczowa tłuszczakiem Nie znaczy to, że pojawia się tylko na tle nadwagi, więc nie jest konieczne wyczerpanie sobie diety.

Z reguły leki są wykorzystywane jedynie w celu złagodzenia stanu zapalnego. Jednocześnie radykalne środki, które zostały całkowicie wyeliminowane guz jeszcze nie wynaleziono. Choć stopniowo osiągnąć jego redukcja jest możliwa poprzez wprowadzenie strzykawki lek bezpośrednio do organizmu edukacji. Technika ta jest stosowana, gdy jego wielkość jest mniejsza niż 3 cm, a widoczny efekt trzeba czekać około 2 miesięcy. W przeciwnym razie to wymaga interwencji operacyjnej. Jednak nie ma potrzeby się bać. Na razie operacja oferuje nowoczesne techniki sparing.

Wystarczy wyciąć guza w znieczuleniu miejscowym, oczywiście, możliwe, ale nie na twarzy. Wszakże nawet maleńka blizna w takim miejscu może zepsuć, jeśli nie wygląd, nastrój na pewno. A szwy pooperacyjne są nie wcześniej niż 8-10 dni usunięte. Dlatego operacja na twarzy wykonane tylko przy użyciu endoskopu – urządzenie pozwalające na pełną kontrolę wszystkich manipulacji. Jest wstrzykiwany do obiektu, nacięcie może być wykonane w celu wprowadzenia i nieco z boku, przynajmniej w znacznej części, na przykład pod włosami. Spod skóry wen usunąć specjalnego narzędzia.

Inna metoda polega na wprowadzeniu do specjalnej igły mający prześwit. Przez igły aspiracja występuje treści. Metoda ta charakteryzuje się brakiem szwów pooperacyjnych i nie wymaga długich pobyt pacjenta w zakładzie opieki zdrowotnej. Wadą jest to, że czasami niektóre dane pozostawiono pod skórą i po pewnym czasie występuje nawrót choroby. Ogólnie rzecz biorąc, sukces tej procedury zależy od poziomu umiejętności lekarza.


Powrót do spisu treści

Alternatywne metody oddziaływania: fale radiowe i zimne

Oczywiście, większość kobiet są zaniepokojeni, jak usunąć guz tłuszczowy bez operacji. Teraz istnieje wiele alternatywnych sposobów, aby je wyeliminować. Nowotwór może być zniszczona cryodestruction. Jest tkanki zamrożono w ciekłym azotem usunięto. Czy niszczenie błon komórkowych i późniejsza śmierć obszarze zagrożonym. Jednak sposób ten jest odpowiedni tylko dla małych jednostek, nie więcej niż 0,5 cm średnicy. W przeciwnym razie, uzdrowienie i okres rehabilitacji długi odcinek. Ponadto istnieje ryzyko tworzenia się in situ bliznę.

Okazało się skuteczne narzędzie do usuwania fal radiowych, który jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Jest możliwe, aby utrzymać go w ciasnych przestrzeniach iw śluzowych obszarach. Szwy po zabiegu nie jest konieczne, ponieważ jest bezkrwawy. Odzyskiwanie po nim następuje w ciągu 3 dni. Od tłuszczak usuwany wraz z kapsułką, nie powstają lub ropiejące lub infiltracji. Efekt termiczny usuwa wszystkie ośrodki, dzięki którym infekcja może się rozpocząć. To od razu lutować naczyń, zatrzymanie krwawienia i wypalić otaczającą tkankę.

Cienka elektroda generuje fale radiowe, które wywołują intensywne ciepło do otaczających tkanek. Pod wpływem ciepła komórek w kierunku fal dosłownie odparować. Warunki stworzone tkanki razdvizheniya występuje w tej części, która sprawia, że ​​normalne cięcie skalpela. Ale szerokość tej wielkości jest znacznie mniejszy. Prąd wyładowania serii warstwy usuwania tworzenia się niepożądanego. Materiał usunięty w sposób odpowiedni do badania. Badanie histologiczne należy przeprowadzić, aby zapobiec jego złośliwej naturze.

Przeciwwskazania do fal radiowych, jest obecność w organizmie metalowych protez dentystycznych i tym, rozruszniki serca. Ponadto, nadaje się wyłącznie do łuskanie Wen średnicy nie większej niż 5 cm. W przypadku większych tłuszczaki, istnieją inne sposoby usuwania. Jeśli to się robi na twarzy, konieczne jest, aby wykluczyć obecność wirusa opryszczki w aktywnej formie. Procedura nie jest wykonywana w pobliżu nowotworów złośliwych.


Powrót do spisu treści

Czy to możliwe, aby usunąć laserem talk?

Tak, to jest nowoczesna technika, aby zminimalizować negatywne skutki. Opinia, że laserowe usuwanie Wen jakoś wpływa na całe ciało, zatruwając go lub narażając chorobę popromienną, jest głęboko błędna. Wiązka laserowa działa jak skalpel chirurga i jest przeznaczony wyłącznie do preparowania tkanek. Ale wpływ ten nie jest bezpośredni kontakt z ciałem narzędzia, więc wprowadzenie jakiejkolwiek infekcji jest całkowicie wyeliminowane.

Zaletą tej metody jest fakt, że eksperci mogą usunąć laserem talk w przypadku łączenia, a na dużą skalę obiektu. Zgodnie z lokalnymi skutkami znieczulających produkowane całkowicie bezbolesne i szybkie. Guz cienkie nogi po prostu odciąć od skóry, a następnie jest zawartość łuskanie. Dzięki pracy sprzętu high-tech jest wykonywana z doskonałą precyzją i eliminuje przedostawanie się infekcji w ranie.

Szczególnie trudne jest interwencja chirurgiczna, czy tłuszczak znajduje się w zatoce, pod okiem lub na powiece, w pobliżu ważnych naczyń krwionośnych i zakończeń nerwowych. Wszakże nawet najmniejsze niedokładności i braku perfekcji tylko narzędzie może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Dlatego w takich przypadkach, tylko zaleca usunięcie wen laserem. To nie wpływa na zdrowe tkanki, nie pozostawia blizn. Powierzchnia skóry po takiej operacji wygląda jak mały zera bez obrzęku, które goją się w ciągu kilku dni.

Wyeliminować wykształcenie lub pozostawić sam decyduje pacjenta. Jednoznaczne interwencja jest wymagana tylko w przypadkach, gdy guz szybko rośnie, to atakuje tkankę nerwową i zaczyna ściskać narządy wewnętrzne. Wtedy to, po wypróbowaniu wszystkich dostępnych środków, ludzie zwracają się do specjalisty. A im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Po tym wszystkim, czasami osiągając rozmiaru urlopu pomarańczowy tłuszczaka za dużym zagłębieniu, który ma następnie podjąć w.

Specjalista po przeprowadzeniu niezbędnych badań i analiz, aby zdecydować, w jaki sposób i jak usunąć guz tłuszczowy. Bierze się tu pod uwagę obecność przeciwwskazań, które są dostępne nawet gdy operacja laserem. Jednakże zakres ich bardzo ograniczona. To cukrzyca, nowotwory i niektóre choroby krwi. Wynika to z faktu, że wiązka laserowa wielokrotnie aktywuje regenerację tkanek, a rak jest przeciwwskazane. We wszystkich innych przypadkach, postępowe metody leczenia, aby być bezpieczne i dobrze udowodnione.

load...