Dlaczego hormony płciowe, a jakie są problemy z nimi?

Zawartość:

Żeńskie hormony płciowe odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie płci pięknej. Są to substancje, które mają charakter steroidowy pochodzenia.

load...

Ciało kobiety istnieją 2 główne hormony – estrogen i progesteron.

Nazywa estrogenów żeński hormon płciowy, który jest wytwarzany głównie przez jajniki, kory nadnerczy, łożysku i jądrach. Naturalne estrogeny obejmują hormony takie jak estronu, estriolu i estradiolu.
Powrót do spisu treści

Dlaczego hormony płciowe?

Sex hormon estrogen biorą udział w procesie dojrzewania płciowego i są konieczne dla rozwoju drugorzędowych cech płciowych żeńskich.  Ponadto, są one zobowiązane do regulowania cyklu miesiączkowego, co jest wynikiem rowerze jajniki w okresie rozrodczym od początku okresu dojrzewania i przed menopauzą (zwykle nie dłużej niż 40 lat trwają).

Estrogenów (żeńskie hormony) są zaangażowane w metabolizm, co wywiera wpływ na syntezę i aktywności większości enzymów i białek, przyspieszając proces wchłaniania różnych substancji w jelitach, wspierają prawidłowej struktury skóry, kości i naczyń krwionośnych. Ponadto zwiększają krzepliwość krwi, zmniejszyć ilość złego cholesterolu i zapewniają szereg innych pozytywnych efektów. W związku z tym, zmniejszenie poziomów estrogenu u kobiet może prowadzić do różnych chorób.

load...

Progesteronu z grupy żeńskich hormonów progestagen (lub progestagenu) syntetyzuje się przez jajniki, kory nadnerczy i łożysko z krążącego cholesterolu. Jak estrogen, hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji cyklu miesiączkowego, zapewnia prawidłowy przebieg ciąży i porodu. Ponadto, progesteron jest zaangażowany w metabolizm (metabolizmu), białka i węglowodany, i ma pewną liczbę innych efektów fizjologicznych.


Powrót do spisu treści

Przyczyny zaburzeń hormonalnych u kobiet

Żeńskie hormony takie jak estrogen i progesteron, są niezwykle ważne dla utrzymania zdrowia kobiecego organizmu. A wszelkie negatywne czynniki mogą prowadzić do zwiększenia lub zmniejszenia ich liczby. Istnieje wiele przyczyn, z powodu których nie jest hormonalne awarii.

 • Climax. Najczęstszą przyczyną niewydolności hormonalnej u kobiet, wiek ponad 40 lat, jest początkiem menopauzy. W tym czasie samica organizm jest zrekonstruowany ze względu na fakt, że jajniki przestają produkować jaja, które z kolei znajduje odzwierciedlenie w organizmie jest hormon estrogen.
 • Dojrzewanie. Zakłócenia hormonalne często występują u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania, który charakteryzuje się tworzeniem funkcji rozrodczych. W niektórych przypadkach, poziom hormonów płciowych w organizmie może odbijać dopiero ona zachodzi w ciążę i rodzi.
 • Ciąża i poród. Najszczęśliwszy moment w życiu każdej kobiety związanej z wystąpieniem ciąży i porodu może wywołać rozwój niewydolności hormonalnej, a zjawisko to nie jest niczym niezwykłym. Jednak po porodzie równowaga hormonalna jest ustabilizowana, a poziom hormonów płciowych wraca do normy.
 • środki hormonalne. Duża liczba kobiet i młodych dziewcząt używania żeńskich hormonów w pigułce jako środka antykoncepcyjnego. Stosowanie tych leków może spowodować zachwianie równowagi hormonalnej. Poza doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, żeńskie hormony są w niektórych innych leków (w przypadku leczenia schorzeń dermatologicznych, nerwice, alergie, etc.).
 • Stresujące warunki. Często naruszenie poziomu hormonów płciowych w organizmie kobiety są poprzedzone często uczuć i stresu. Na tej podstawie, niewydolność hormonalna może wystąpić ze względu na fakt, że ośrodkowy układ nerwowy ma wpływ na układ hormonalny, który bierze udział w produkcji hormonów. Dlatego tym bardziej kobieta doświadcza, tym większe ryzyko zaburzenia równowagi hormonalnej.
 • Niewłaściwy sposób życia. Należą do nich ogromną liczbę czynników, które wpływają na poziom hormonów płciowych. Na przykład, źle tryb dnia, kiedy śpisz mniej kładzionych na 8-10 godzin dziennie, ponieważ, jak to doświadczenie chronicznego braku snu przez dłuższy czas. Palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu może powodować niewydolność hormonalną.
 • Niewłaściwa dieta. Z powodu mogą wystąpić zaburzenia hormonalne niezrównoważona siła. Po pierwsze, nieodpowiednia dieta jest zwykle spowodowane przez diety, które są tak maniakalno Zastosowanie nowoczesnej dziewczyny. W rezultacie, zmniejszenie spożycia pokarmu kobiecego ciała traci składników odżywczych w odpowiedniej ilości do produkcji niektórych hormonów. Jednak nie tylko dieta może wywołać niewydolność hormonalna: częsty przejadania się lub niewłaściwej diety (fast food, fast food, lub zbyt tłustych) może powodować różne zaburzenia w poziomie hormonów.
 • Nadwagę. Wzrost masy ciała, szczególnie otyłość, znacząco zmniejsza produkcję hormonów płciowych w organizmie kobiety, co znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w braku równowagi tych hormonów.
 • Chorób ginekologicznych. Niewydolność hormonalna może być spowodowane przez niektórych chorób ginekologicznych. W tym przypadku organizm wykorzystuje swoją siłę do walki z chorobą, a nie do produkcji hormonów. Wcześniej przeprowadzone ginekologicznym oraz poronienia mogą mieć negatywny wpływ na poziom hormonów płciowych.
 • Chorób zakaźnych. Choroby układu oddechowego, takie jak ostre infekcje układu oddechowego i przeziębienia mogą spowodować niewydolność hormonalna. Jest udowodnione, że migracja w dzieciństwie choroby te mogą mieć poważny wpływ hormonów kobiety w przyszłości.
 • Aktywność fizyczna. Nadmierne ćwiczenia mogą niekorzystnie wpływać na poziom hormonów płciowych w organizmie kobiety.

Hormony trzeba być ostrożnym bilans, bo jeśli ich poziom waha się jako duże, a w mniejszym boku, innymi słowy, oni zauważyć brak równowagi może prowadzić do poważnych konsekwencji.


Powrót do spisu treści

Objawy zaburzenia równowagi hormonalnej u kobiet

Na ciele niewydolności hormonalnej kobiety jest w stanie reagować inaczej, a czasami pozornie znajome objawy mogą być wynikiem jest niewydolność hormonalna. Aby dowiedzieć się o ewentualnych zaburzeń powinien zapoznać się z listą objawów, które często wskazywać na zachwianie równowagi hormonalnej.

 • Zakłócenia cyklu miesiączkowego. Jeśli obserwuje się niestabilny cyklu miesiączkowego (częste opóźnienia lub nawet całkowity brak miesiączki w pewnym okresie czasu) może być wskaźnikiem możliwych zaburzeń hormonalnych.
 • Wahania nastroju i drażliwość nieuzasadnione. Po bardzo często zmienia nastrój czy to jest prawie zawsze zły: pokazać agresję lub złość, są często sfrustrowani na innych (zwykle bez powodu), poddają się negatywnych emocji, które w codziennym życiu nie są właściwe, może to być kolejny znak hormonalnym nierównowaga. Należą letarg i depresję.
 • Gwałtowny wzrost wagi. Gdy awaria hormonalna jest dość powszechne przejawem szybkiego przyrostu masy ciała, niezależnie od tego, jakiego rodzaju spożywanych pokarmów. Z jednej strony, niezrównoważona dieta może działać jako bezpośredni czynnik przyrostu masy ciała, a być katalizatorem gdy zaburzenia hormonalne, innymi słowy, z naruszeniem poziomu hormonów w organizmie, jesteś w stanie przytyć, nawet jeśli pobyt na ścisłej diecie.
 • Zmniejszenie popędu seksualnego. Istnieją przypadki, gdy nierównowaga hormonalna obniża libido u młodych dziewcząt, a jednocześnie nie jest pełna lub częściowa utrata zainteresowania aktywnością seksualną.
 • Zaburzenia snu i chroniczne zmęczenie. Naruszenie poziomu hormonów w organizmie kobiety jest często towarzyszy pogorszenie jakości snu i zmęczenie. Sen staje się silny, często budzą się w nocy lub przez dłuższy czas nie może spać. Państwo zauważyli uczucie zmęczenia, nawet jeśli nie są zajęte z niczego, czyli Jesteś w stanie spoczynku.
 • Bóle głowy. Częste bóle głowy mogą wskazywać na możliwą awarię hormonalnej.
 • Wypadanie włosów. Inną cechą związane z naruszeniem poziomu hormonów w organizmie, jako że wśród dziewcząt i kobiet, mogą być intensywne wypadanie włosów.
 • Inne objawy. Gdy brak równowagi hormonalnej może wystąpić inne objawy, które są czysto indywidualny charakter. Cechy te obejmują: mięśniaki macicy, suchość pochwy, piersi dysplazję wykształcenie, a nawet wczesne pojawienie się zmarszczek na twarzy.

Jeśli okaże się pewne objawy wskazujące na nadużycia poziomu hormonów, należy jak najszybciej szukać opieki medycznej od doświadczonego specjalistę. W tym przypadku należy odwiedzić terapeutę i lekarza ginekologa. Diagnostyka niewydolności hormonalnej jest morfologia krwi ogrodzenia i analiza hormonów.


Powrót do spisu treści

Leczenie zaburzeń hormonalnych u kobiet

Nierównowaga hormonalna leczenie jest podana tylko do lekarza i nie należy samoleczenia, ponieważ tylko ekspertem na podstawie obrazu klinicznego (objawów) oraz wyniki badań w celu ustalenia, jaki poziom hormonów płciowych należy do normy.

Leczenie zaburzeń hormonalnych rozpoczyna się od identyfikacji przyczyn, które doprowadziły do ​​powstania niewydolności hormonalnej. Konieczne jest, aby wyeliminować główny czynnik, który wywołał brak równowagi hormonów: hormonalnych środków antykoncepcyjnych, stosowania diety, stres i tak dalej. W przeciwnym razie efekt leczenia nie będzie, ponieważ hormony mogą być ponownie uszkodzony. Po wyeliminowaniu przyczyn lekarz przepisze leki, aby przywrócić równowagę hormonalną i ich dalszego opracowania.

Hormony w tabletkach należy przyjmować z ostrożnością i tylko na receptę. Tylko właściwy odbiór i prawidłowe dawkowanie leków, które są zaprojektowane w celu przywrócenia i utrzymania prawidłowych hormonów płciowych w wymaganej ilości, zapewnia poprawę zdrowia. Jednakże głównym skutkiem ubocznym leków jest gwałtowny wzrost masy, co jest oznaczone przez wielu pacjentów.

Alternatywą w tym przypadku może być odbiór znaczy na bazie naturalnych składników pochodzenia roślinnego. Takie leki mogą przywrócić równowagę hormonalną, zapewniając bardziej łagodny wpływ na organizm. Grupa ta obejmuje homeopatycznych oraz biologiczne czynne dodatki.

Okres leczenia będzie zależał od przyczyny i nasilenia zaburzenia równowagi hormonalnej. Pełne przywrócenie normalnego poziomu hormonów płciowych w organizmie może trwać od kilku tygodni do roku. Tylko środki zapobiegawcze można zapobiec wystąpieniu zaburzenia równowagi hormonalnej.

Powrót do spisu treści

Profilaktyka zaburzeń hormonalnych u kobiet

Aby uniknąć poważnych konsekwencji związanych z niewydolnością hormonalną, potrzebują regularnych badań i być testowane. Jest również możliwe, aby uniknąć negatywnych czynników, które mogłyby sprowokować naruszenie ilości hormonów płciowych.

Jest to bardzo ważne przy pierwszych oznakach uszkodzenia, produkcji żeńskich hormonów natychmiast odwiedzić wykwalifikowanego specjalisty. Jeśli nie zostanie to zrobione w czasie, w celu przywrócenia poziomu hormonów zająć więcej czasu. Jeśli nie stosować się do środków zapobiegawczych, to istnieje dość duże ryzyko bardzo poważnych konsekwencji.

Konsekwencje braku równowagi hormonalnej u kobiet może być ciężkie. Ignorowanie objawów wywołanych przez brak równowagi hormonalnej może prowadzić do skutków, takich jak nadmierny wzrost włosów na ciele, otyłość, niepłodność, raka piersi i innych poważnych powikłań.

load...