Dlaczego fast food jest szkodliwe: 7 argumenty przeciwko

Zawartość

Wydaje się ten problem poważnie i nie są ustawione. Odpowiedź na to, trochę jak aksjomat. Dlaczego fast food jest szkodliwe? Niska wartość odżywczą, a także wysoką wartość energetyczną oraz dostępność dobra równa się otyłości w kraju. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia pięćdziesiąt lat temu. Tak, nasze babcie, w przeważającej części, nie były zbyt cienkie. Ale brzydkie ciała niewyraźne na imprezach publicznych, widzimy znacznie mniej niż obecnie. A teraz idź do dowolnej uczelni. Ilu młodych mężczyzn w wieku około 20 lat, nie jest brzuch i, szczerze mówiąc, bardzo kobiece krągłości? Eksperci na całym świecie kojarzy takich zmianach z popularności fast food.

load...

[Powrót do spisu treści]

Świeże? Na pewno nie …

Wyobraź sobie, że udał się do restauracji typu fast food. Najprawdopodobniej jest oddzielona od żywności około kilku minut czasu. Oznacza to, że hamburgery były starannie smażone, sałatki i plasterki. Wybacz, ale to nie psuje, czekając na gości? Lodówki, bistro, które nie jest widoczne, wprowadzają zamówienia bezpośrednio do kuchni … To podstęp i fast food. Firmy wykorzystują ten plan amoniak, benzoesany i inne środki konserwujące we wszystkich swoich produktów z ziemniaków do sałatek. Więc nie dostają czerstwy chleb i ciasta nie psują polysk beczki pomidory.

Dlaczego to jest złe: konserwanty zmniejszenie strawności procentowy żywności. W rezultacie, jesteś trochę jak, gęste i jeść dużo, ale ciało nadal wysyłać sygnały głodu. Nic więc dziwnego, że po fast food idziemy na lody, a po drodze do domu mieliśmy złapać nawet słoną przekąskę.

[Powrót do spisu treści]

Niskokaloryczne metamorfozy

Wszystko zaczęło się od zakazu sprzedaży żywności legislacyjnego z nieznanym składzie chemicznym i wartości opałowej. Zakaz pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i został przyjęty pod naciskiem organizacji publicznych. Producenci teraz musimy jakoś przekonać konsumenta, że ​​nie fast food, a ilość – korzeń zła. Jednak to nie jest – na opakowaniu lub na stronie widzimy kalorii jeden hamburger, małe ziemniaki oraz 0, 33 colę. A teraz pamiętam, kiedy ostatni raz nie zjadł podwójny cheeseburger i jakąś specjalną kanapkę „, poświęcony” kuchni narodowej lub wydarzenie. Nasze mózgi są tak zaprojektowane, że pamiętamy najprostszych kanapki niskokaloryczne i, jak to było, brakuje fakt, że jedzenie bardzo różne potrawy i inny numer. Niektóre sieci są dosłownie kasjerów nałożyć „znaczną część wolnego”. Tak więc większość ludzi jest błędne informacje kalorii obiad do fast food.

load...

Dlaczego to jest złe: 3500 kalorii w tygodniu – to 500 gramów nadmiaru tłuszczu, jest prawdopodobne, że będzie na swoim pasie, zwłaszcza jeśli zaniedbują ćwiczenia i żyć pełnią życia stres.

[Powrót do spisu treści]

To kurczaka / ryba – może to nie zaszkodzi

Tak, jeśli mówimy o ataku na ciebie to bardzo ryb w jeziorze. Ale poważnie, że substancja, z których wykonane hamburgery – nie całkiem kurczaka, a to nie jest rybą. Producenci fast-food kupując najtańsze produkty, a często je nosić przez pół kontynentu. Naturalnie, prezentacja może zostać utracone, a jakość się pogorszyła. Na szczęście, kontrola jakości produktów mrożonych w wielu krajach pozostaje pusty zestaw dźwięków. Dlatego, ryby, kurczaka i wołowiny z kolei często tuż obok kości. Substancja ta walcowane w bułce tartej mąki o wysokim indeksie glikemicznym. Witamy bryłki!

Dlaczego to jest złe: białko w taki „farshike” dwa razy mniej niż w prosty kawałek mięsa, ryb lub kurczaka. I to jest pełne węglowodanów prostych, powiedzieć „dziękuję” panierowane.

[Powrót do spisu treści]

Ale mają też sałatki

Tak, surówka – opcja bardzo niskokaloryczna na szybkie menu żywności. A następnie obliczyć, czy naedites nawet sałatkę umywalka, jeśli będzie on bez tankowania. Prawdopodobnie nie. Po paru godzinach poczujesz ataku głodu. Lub bezpośrednio na miejscu podjąć sam lody, a które zostały odrzucone hamburgera z frytkami i można zachęcić siebie. Niektóre sieci mają menu prostego sałatka z gotowanej piersi kurczaka i warzyw, to jest rzecz, którą można mieć, jeśli drogie zdrowia. Oczywiście, że mięso jest straszna jakość, i warzywa, szczerze mówiąc, nie na rynku, ale to lepsze niż przysłowiowe kije i marchewki „cool brzmiące” marchewki koktajl.

Dlaczego to jest złe: fastfudny sałatki – jest opóźniony przejadanie się, jeśli starają się umieścić go poetycko.

[Powrót do spisu treści]

Ale budują place zabaw

A dzieci z nadwagą – także ich zasługą. Jakiś czas temu, dużo hałasu spowodowane oświadczenie D. Kessler, że mali Amerykanie uzależniony od fast food, dzięki specjalnej kombinacji cukru i tłuszczów nasyconych, która jest obecna w tych produktach. Podobne fakty i doprowadzić Szwed Ingmar M. I ekspertów krajowych w dziedzinie odżywiania i jedzenia Gavrilov. Wszyscy trzej autorzy mają doktorat w dziedzinie medycyny, oraz zapoznać się z wynikami badań.

Dlaczego to jest złe: Dzieci privychka- najsilniejsza, może wciąż kochasz lody … Ale Twoje dzieci pokochają frytki. I, najprawdopodobniej, czytać artykuły na temat odchudzania.

[Powrót do spisu treści]

Bun bez tłuszczu, ale

Cukru

Często kupowane fast food odnoszą się do faktu, że nie zawierają cukru bułki. I mają pita lub pita chleb! Teraz możemy obalić bułkę i zobaczyć jej drobne kropki. To, nawiasem mówiąc, pojawiają się tylko wtedy, gdy cukier ciasta dodaje. Nawiasem mówiąc, pieczone bułeczki z najzwyklejszym białej mąki. W ten sposób przyczyniają się do wahań poziomu cukru we krwi, oraz upewnić się, że jesz więcej ciastka.

Dlaczego to jest złe: każdy produkt wysokokaloryczne, że nie spełnia – jest bezpośrednim ciosem dla zdrowia. A jednak te same rolki winić „epidemii” cukrzycy drugiego typu.

[Powrót do spisu treści]

Tłuszcze, nieopłacalne

Najważniejszym punktem – prawie wszystkie fast food zawiera tłuszcz. I w przeważającej części, to jest najtańsze, uwodorniony łój, tłuszcze zwierzęce i „oporny” tłuszcz mleka serowego. Większość kalorii, które możemy uzyskać porcję – tłuszczu i węglowodanów prostych. Połączenie tych produktów nie tylko powoduje uzależnienie i nie spełnia bardzo długo. W rezultacie, ludzie jedzą dużo więcej niż potrzebuje, a następnie do otyłości i blisko.

Dlaczego to jest złe: nie tylko ze względu na pasie. „złe” tłuszcze – główną przyczyną chorób serca, wysoki poziom cholesterolu i niewydolności wątroby, w sile wieku.

Być może po fast food i byłoby użyteczne. Ale dzisiaj, najbardziej przydatne „jedzenie poza domem” – to jest to, co przygotowali swoje i zabrał ze sobą.

Cóż, lub paczkę sera i zielonego jabłka, szybko kupione w sklepie.

load...