Dlaczego ciągnąć brzucha na początku ciąży?

Zawartość:

Prawdopodobnie nikt nie stała się matką kobieta nie może się pochwalić, że nie raz podczas wszystkich 9 miesięcy nie odczuwać ból w jamie brzusznej. I często nie jest ból w początkowych etapach – w pierwszym trymestrze ciąży. To jednak jest zupełnie naturalne – ciąża prowadzi do znaczących zmian w organizmie przyszłej matki. Przesunięcie narządów miednicy, włókna mięśniowe i przeciągnął więzadeł. I w rezultacie – ciągnięcie w brzuchu. Te dokuczliwe bóle nie stwarzają żadnego zagrożenia i są całkowicie normalne.

load...

Podczas relaksu, oczywiście, też nie powinien – nie zawsze dokuczliwe bóle brzucha są nieszkodliwe. W niektórych przypadkach może to być oznaką poważnych problemów, w tym groźby przerwania ciąży. Dlatego jedyną słuszną decyzją w tej sytuacji – tak szybko, jak to możliwe, aby szukać pomocy u ginekologa. On cię zbadać i określić, dlaczego ciągnie podbrzusza.

Wszystkie informacje, które można znaleźć w tym artykule jest tylko przegląd i w żadnym wypadku nie powinna być podstawą do próby określenia, co i dlaczego są ciągnięcie brzucha. A przede wszystkim nie próbuj się przepisać leczenie – należy pamiętać, że w grę wchodzi nie tylko zdrowie, ale także życie nienarodzonego dziecka. Po tym wszystkim, to nie zawsze jest ból w brzuchu tak niewinne.

Ból jako objaw ciąży

Jeśli były oznaki opóźnienia w ciąży, wyraźnie pokazuje, że przygotowują się, aby stać się matką, a nawet więcej, jeśli wynik testu ciążowego jest pozytywny – nie ma wątpliwości. Ale bardzo często, kobiety zaczynają uważnie słuchać swojego ciała nawet przed miesiączką.

load...

A jeśli prawdopodobieństwo ciąży jest wysokie, można poczuć pierwszy znak niej – ciągnięcie ból w dolnej części brzucha. Charakteryzują się one ból w dolnej części prawie wszystkich kobiet – tylko ktoś silniejszy ból brzucha, a ktoś – ledwo zauważalne. A w przypadku, gdy dla kobiety przyzwyczajony do bólu w jamie brzusznej przed miesiączką, to właśnie te odczucia związane z ciążą może po prostu nie zauważy.

Dlaczego jest ból brzucha, czy raczej jej dno, na samym początku ciąży? Aby to zrobić, żeby to zrozumieć, trzeba jasno zrozumieć, co reprezentuje sobie proces zapłodnienia. Tak więc, jaj i plemników zjednoczone, tworzą zapłodnionej komórki jajowej. Kilka dni później przechodzi przez jajowodów. Gdy zapłodnione jajo osiąga swój ostateczny cel – macica, zaczyna być wszczepione w jego błony śluzowej.

I nie jest to implantacja o kilka dni przed następnym miesiączki. Sam proces realizacji jajeczka często towarzyszy niskiej intensywności doznań bólowych w podbrzuszu. I te kobiety postrzegają bólu często zwiastunami miesiączki. A w rzeczywistości, to może okazać się, że ból w podbrzuszu sugeruje, że nowy dom swoich okruchów odbyć.

Czasami kobiety zastanawiają się – dlaczego są doskonale naturalny proces implantacji towarzyszy ból? W rzeczywistości jest to całkiem zrozumiałe i normalne – zanim implantowane do błony śluzowej, jajko jako czyści miejsce. Nawiasem mówiąc, proces ten jest czasem wpływa na integralność błony śluzowej. Chociaż, oczywiście, jej uszkodzenie jest bardzo minimalne. Niemniej jednak, w niektórych przypadkach, nawet implanty mogą towarzyszyć słabej plamienia. I często takie izolacja są postrzegane przez kobiety jako przedwczesnego wystąpienia miesiączki. Nawiasem mówiąc, w dolnej części brzucha nie zawsze an_0i – czasami są tylko izolacja, bez bólu.

Ginekolodzy mówić o innym bardzo ciekawym zjawiskiem. Mówią, że bardzo często kobieta traci ciążę, nawet nie wiedząc o jej istnieniu. Natura jest bardzo mądra i upewnić się, że światło pojawia się tylko zdrowe istoty – w tym ludzi. W nauce, jest to znane jako doboru naturalnego.

Jeśli zapłodnione jajo będzie z jakiegokolwiek defektu genetycznego – a to zdarza się bardzo często – tylko ciało kobiety będą go odrzucić. I co najbardziej wczesnych etapach – w większości przypadków, jajko nie może nawet być wszczepiane w ścianie macicy. W rezultacie – samoistnego poronienia.

W takim przypadku, jeśli kobieta nie jest świadoma swojej sytuacji, ona nie rozumie, co się stało – ból jest bardzo słaba, a ich przydział neobilnye mylone z miesiączką. Oczywiście, w niektórych przypadkach, kobieta ma, i inne objawy ciąży – trochę nudności, drażliwość, obrzęk piersi, popija podbrzusza i dolnej części pleców. Ale wszystkie z tych objawów, a podczas normalnej miesiączki zespołem – no, może bardziej żołądka i podanie.

Cóż, jeśli wiesz o jej ciąży i poczuł ból w dolnej części brzucha lub dolnej części pleców, a nawet więcej, jeśli zauważy nawet cienia plamienia, nie wahaj się – niezwłocznie udać się po pomoc do ginekologa.

Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza!

To smutne, aby uświadomić sobie, ale tylko co czterdziesty ciąża kończy się poronieniem. Lwia wszystkich przypadkach konieczne jest na wczesnych etapach – w pierwszym trymestrze ciąży. Czasami przyczyną poronienia jest oczywiste, ale często nie można nazwać nawet lekarze – którzy jakoś udaje mu się ciężko pracować, nosić na piątym piętrze z rąk starszego dziecka na dodatek z wózka i torby i nie czuje żadnego dyskomfortu, nie wspominając o groźbę przerwania ciąża lub nawet ból. Inne kobiety mogą stracić swoje dziecko po prostu potknął lub obracając się gwałtownie.

I trzeba być czuły w stosunku do siebie, nawet jeśli wszystko, co dzieje się z tobą nie jest nowy, a pierwsza ciąża czujesz wspaniały i żołądek nigdy nie był chory – nigdy nie może być pewien, na pewno, że tym razem wszystko odbędzie się ona tak gładko. Trzeba zadzwonić „karetka” natychmiast, jeśli zauważy następujące objawy:

 • Ból jest gorszy

Jeśli ból jest niewielki i nie zmienia się jego natężenie, można łatwo dostać się do lekarza samotnie – najprawdopodobniej, Twój ból jest fizjologiczna i nie stanowi zagrożenia. Ale jeśli ból nasila, dno ciągnie bardzo trudne, musimy działać natychmiast – może to oznaczać, aborcja została rozpoczęta. Weź shpy pigułkę, iść do łóżka i czekać na przyjazd lekarzy tam. I nie starają się kłaść na brzuchu – ani zimny, ani gorący! W bólu ty tak nie pozbyć, ale powikłania zyskały wysoki stopień prawdopodobieństwa.

 • Ból staje się obsesją

Zwykle ból nie powinien być zbytnio zaniepokojony przyszłej matki. Ale w tym przypadku, gdy ból staje się zbyt nachalne i uniemożliwiają skoncentrowanie się na cokolwiek, powinien zacząć się martwić. Nie ryzykuj – skontaktuj się z lekarzem. Lepiej niech się rozwiać swoje obawy, co tęsknisz początek poważnego problemu.

 • Ścisłe lokalizacja bólu

Powinna zacząć się martwić, a jeśli ból jest zlokalizowana gdzieś w określonym miejscu – często w bok. W tym przypadku trzeba USG, aby określić, czy masz do czynienia z takim nieprzyjemnym zjawiskiem ciąży pozamacicznej.

 • Plamienie

Jeśli masz nie tylko ból brzucha, a jednak można zauważyć krwawienia, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. To nie ma znaczenia, dużo krwi lub kilka kropel jasnoróżowym, brązowym lub czerwonym podświetleniem – wszystkie one wskazują, że coś poszło nie tak i trzeba pomocy z dzieckiem. Nawiasem mówiąc, czasami zdarza się, i sama krew, bez bólu – poza tym, że nieznacznie podbrzuszu łykami.

Szanse są, rozpoczął oddział komórki jajowej – innymi słowy, poronienia. Ale nie od razu w panikę – w większości przypadków, terminowe leczenie pozwala zatrzymać i odwrócić proces chorobowy, a światło będzie piękny zdrowe dziecko. Jednak w niektórych przypadkach, niestety, krwawienie może oznaczać nieodebrane aborcji, a kobieta będzie musiała czyszczenia jamy macicy.

Ponadto, jeśli masz coś mylić lub pugaet- niekoniecznie an_0it- brzucha, lekarz powinien zapoznać się w żaden sposób. Tylko lekarz może przeprowadzić badanie w celu oceny sytuacji i aby rozwiać swoje obawy. Lub, jeśli robisz coś złego, przepisać leczenie. W związku z tym, zamknij kartę w trybie offline dla kobiet w ciąży – są inteligentne wskazówki nie znajdziesz – i udać się do kliniki.

An_2 położnicze

Ból brzucha w czasie ciąży są podzielone na dwa rodzaje – położnicza lub położnych. Powyżej wspomnieliśmy krótko o nich, ale spójrzmy bardziej szczegółowo – kto wie, może ta informacja będzie przydatna. Tak, odnoszą się do problemów położniczych:

 • Brakowało aborcja

W niektórych przypadkach, pod wpływem różnych czynników rozwój płodu po prostu zatrzymuje – to zjawisko w medycynie nazywa się nieŜywych ciąża. Od pewnego czasu kobieta nie ma pojęcia o tym, co się stało, ale prędzej czy później organizm próbuje pozbyć się martwe komórki jajowej – kobieta zaczyna odczuwać ból – najczęściej jest to podbrzusze. Najczęściej jest to towarzyszy plamienie.

 • Ciąża pozamaciczna

Jest to bardzo rzadko, że zapłodnione jajo nie dotrzeć do celu i nie jest ustalona w macicy i jajowodów – zaczyna się rozwijać ciąży pozamacicznej. Ponieważ wzrost płodu zaczyna się rozciągać rurkę i kobiety odczuwa ból – często z jednej strony brzucha.

Wkrótce pojawi się i plamienia. Zapisz ten ciąży, niestety, jest to niemożliwe. Niemniej jednak, opieki zdrowotnej jest koniecznością – w przeciwnym razie rura po prostu pęknie. Nawiasem mówiąc, brzuch zaczyna ciągnąć w około dwa tygodnie przed pojawieniem się silny ból.

 • Spontaniczne poronienie

Nie wolno nam zapominać, że w niektórych przypadkach ból może oznaczać poronienie. W zależności od procesu lekarze step wyróżnić trzy typy. Zagrożona poronieniem – proces jeszcze się nie rozpoczął, ale istnieje duże ryzyko. Kobieta czuje ciężar w brzuchu, istnieje niewielkie uczucie ciągnięcia ból w okolicy lędźwiowej i krzyżowej. Jeśli aborcja rozpoczął ból gorzej – ból brzucha jest nie do zniesienia – i są połączone przez plamienia. Aborcja w trakcie tych objawów pogorszy się jeszcze bardziej.

Ale proces jest odwracalny w tych etapów, jeżeli kobieta otrzyma terminowe pomocy eksperta. Ale jeśli nie był kompletny poronienie – lekarze już bezsilny, bo nie jest to całkowite lub częściowe wydalenie płodu z macicy. Ból w tej sytuacji jest bardzo silna, a także krwawienie może się rozpocząć. Potem nagle zatrzymuje się ból brzucha, ale to nie jest powód, aby odpocząć. W większości przypadków, lekarz zdecyduje, łyżeczkowanie, aby zapobiec rozwojowi stanu zapalnego lub infekcji.

 • Procesy zapalne

W niektórych przypadkach ból może wystąpić z powodu ciężkiego zapalenia. Uważa się, że w czasie ciąży kobieta owrzodzenia stronę obwodnicy. Jednak gynecologists znaczy przeciwnie – ciąża jest katalizatorem chorób ginekologicznych. W zależności od żołądka zapalenie może zranić bardzo dużo, ale może tylko lekko sączyć dno. Ale leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, w każdym przypadku.

Inne an_2

Ale nie zawsze ból mówić o problemach ginekologicznych. Pamiętaj, że istnieją inne przyczyny, w żaden sposób nie związane z ciążą, co prowadzi do tego, że ból brzucha lub ściąga jego dno. Następujące choroby są najczęściej:

 • Zapalenie pęcherza

Anatomia kobiety jest to, że moczowód znajduje się bardzo blisko genitaliów. I to jest bardzo trudno dokładnie określić, gdzie ból jest zlokalizowany. Tak, a pęcherz znajduje się w dolnej części brzucha – nic dziwnego, zmieszany. Iw czasie ciąży, zapalenie pęcherza moczowego występuje bardzo często. W tym przypadku, ból w podbrzuszu towarzyszy częste oddawanie moczu i czasami rezyu.

W żadnym wypadku nie mogą być ignorowane zapalenie pęcherza – w większości przypadków rozwija się z powodu infekcji. Nietrudno się domyślić, że każda infekcja jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia dziecka. Zapalenie pęcherza moczowego Leczenie powinno być pod ścisłą kontrolą, urologa i ginekologa.

 • An_2 z jelitami

Ból rysunek może również wystąpić w przypadku ciężarnych kobiet z problemami trawiennymi. Wzdęcia, zaparcia, ponos- to wszystko jest zupełnie normalne w pierwszym trymestrze ciąży, gdy organizm przechodzi większych zmian hormonalnych. I wszystkie te an_2 często prowadzą do powstania bóle ból. Należy unormować trawienie, a ból minie.

 • Zapalenie ślepej kiszki

Nie powinniśmy zapominać o takiej możliwej przyczyny bólu jest zapalenie wyrostka robaczkowego – oczywiście tylko wtedy, gdy do tej pory masz to nie jest usuwany. W tym przypadku, to an_0esne uczucie łączy nudności, osłabienie, bóle głowy i gorączkę. W każdym razie, porady chirurga jest koniecznością. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona – nie martw się, operacja nie pociąga za sobą żadnego zagrożenia dla siebie i / lub dziecka.

load...