Dlaczego boli swoje piersi?

Zawartość:

Sporo kobiet twierdzi, że ich klatka piersiowa boli. Każdy przedstawiciel płci pięknej próbuje znaleźć przyczyny tej dolegliwości. Są to jedne z bardzo wielu. Konieczne jest, aby je przejrzeć, a następnie wyciągnąć wnioski.
Powrót do spisu treści

load...

Najczęstszymi przyczynami

Zastanawiając się, dlaczego ból piersi u kobiet, konieczne jest, aby wiedzieć o najczęstszych przyczyn. Są one następujące:

 • Mechaniczny uraz klatki piersiowej. Często ból pojawia się na skutek tego, że piersi silnie sprężonego biustonosz. Dlatego zaleca się nosić tylko ramiączkach, które są idealne pod względem wielkości. W przeciwnym wypadku nie będą mogły się pozbyć bólu. Poza mechanicznymi uszkodzeniami piersi rzeczowe ciosy, które są stosowane w sposób losowy. Zwykle występuje w transporcie publicznym. Dlatego podczas podróży w nim, należy starać się zatuszować pierś przez wywiercenie i stłuczki.
 • Infekcji. Zwykle w tym przypadku, ból w klatce piersiowej u kobiet ze względu na fakt, że istnieje zakażenie paciorkowcami lub gronkowce. Taka infekcja dostaje się do organizmu przez szczeliny na sutek. Ponadto, rozwój choroby może zaczynać osłabionej odporności lub naruszenia skóry w okolicy klatki piersiowej.
 • Procesy zapalne. Występują one najczęściej po zabiegu. Pojawiają się one w wyniku odrzucenia ciała obcego (materiał do szycia, silikon).
 • Półpasiec. Taka choroba sporadycznie występuje zwykle u starszych kobiet. Występuje nagle i jest to raczej trudne do pokonania. Towarzyszy półpaśca to nie tylko ból w klatce piersiowej, ale również ogólna reakcja toksyczna, charakterystyczna wysypka na skórze, niska gorączka.
 • Zła dieta. Ból w klatce piersiowej może być spowodowane faktem, że kobieta, stosując wiele produktów o wysokiej zawartości kofeiny, sól i tłuszcz. Zwykle nie jest to nagły i szybki ból mijania. Jednak nie należy ignorować. Należy oczywiście rozważyć swoją dietę, nawet jeśli siedzą na diecie, która jest niezbędna do korzystania z produktów z kofeiną.
 • Niedobór jodu. Ukorzenienie piersi mogą być spowodowane tym, że organizm nie ma tak istotnego elementu. Jednocześnie nie można po prostu pójść do apteki i kupić lek. Konieczne jest, że lekarz jest określona, ​​przy czym ten niedobór elementem wystąpił w dawce, należy uważać, aby nie szkodzić funkcjonowaniu tarczycy.
 • Niewłaściwe rozmieszczenie grawitacji. Jeśli kobieta mówi, że ona tylko rani prawą pierś lub tylko w lewo, to znaczy, że powodem jest to, że właściwie rozkłada ciężar pomiędzy obiema rękami. Po tym wszystkim, w tej sytuacji, mięśnie klatki piersiowej są rozciągnięte nierównomiernie. Z tego powodu można oglądać dokuczliwy ból.
 • Piersi (łagodny nowotwór). Jest to poważna choroba, która objawia się w gruczole uszczelek sutkowego i bolesnych doznań. Po wykryciu zapalenia sutka, konieczne jest rozpoczęcie leczenia, tak szybko, jak to możliwe w celu uniknięcia występowania raka. Lekarze zazwyczaj przepisać leków hormonalnych, które są wybrane ściśle indywidualnie.
 • Torbiele. To łagodne. Pojawiają się one w zasadzie z powodu braku hormonalnej. Traktować torbiele niektórych leków w 99% przypadków to nie jest skuteczne. Dlatego operacja jest wymagana do ich całkowitego usunięcia.
 • Wewnątrzprzewodowego brodawczaków. Choroby towarzyszą brodawkowatego nowotworu powstałego w kanałach piersi. Zazwyczaj występuje u kobiet po 40 roku z powodu zaburzeń hormonalnych. Charakteryzuje się występowaniem choroby jest silny ból w klatce piersiowej, a wydzielina z brodawki, które mogą być jasne, krwawe lub zielonkawo-brązowe.
 • Fat martwicy. Choroba ta jest zwykle rozpoznawana gdy piersi przedstawiają powstawanie gęstego, co powoduje jej odkształcenie. Zwykle, jeśli martwicy tłuszczowej obserwowano silny ból, który pogarsza dotykania piersi.
 • Róża. Ostra choroba, która wpływa na skórę pokrywa skrzyni. Na początkowym etapie odbywa się w formie rumieniowaty. Towarzyszy jej nie tylko ból, ale także spalanie. Nie może być jasne zaczerwienienie skóry, w tym kontekście, że hipertermia może wystąpić maksymalnie 39 ° C, zazwyczaj niskiej jakości.
 • Raka. Choroba ta jest nowotworem złośliwym wynikające z tkanki piersi, które charakteryzuje się agresywny wzrost. Tutaj istnieje bardzo wysokie ryzyko powstania przerzutów. Ostry ból w klatce piersiowej i obrzęk – to najważniejsze oznaki choroby. Jednak to wciąż towarzyszą inne objawy: brodawki odsunięcie, zmienić kształt i kontury piersi, łuszczenie się skóry, występowanie krwawienia z brodawki sutkowej, obrzęk ramienia. W takim przypadku należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub leczyć choroby nie może być.

Powrót do spisu treści

Ból piersi w czasie ciąży

Innym powodem, że piersi mogą zranić – to ciąża.

Za okres niosąc dziecko w ciele kobiety zaczynają pojawiać się wiele zmian.

Są one niezbędne w celu zapewnienia, że ​​płód rozwinął się normalnie, a poród poszło dobrze. I ból w klatce piersiowej – znak początku restrukturyzacji i pewny znak, że kobieta jest w ciąży. Dlatego nie ma potrzeby się bać. Można by zapytać, dlaczego boli w klatce piersiowej i jest stopniowe obrzęk? Chodzi o to, że tego hormonu gonadotropiny jak. To dzięki niemu zrazików i przewodów mlecznych zaczną rosnąć w rozmiarze. Taka zmiana jest konieczna w celu przygotowania kobiety do karmienia piersią. Tak więc w tym okresie można zaobserwować nie tylko ból i tkliwość piersi, ale ich wrażliwość i ciemnienie sutki. Ponadto, może być lekki mrowienie i spalanie.

load...

Warto zauważyć, że kobiety w ciąży dręczy pytanie, dlaczego nie tylko ból piersi, ale także w jaki sposób zminimalizować dyskomfort. Tutaj eksperci zalecają nosić „właściwą” bieliznę. Musi on być wytwarzany bez stawów, kości i naturalnych materiałów. Bielizna musi być wygodne, mają szerokie ramiączka i być wysokiej jakości. Nie trzeba ścisnąć i natrzeć piersi, ale ważne jest, że jej biustonosz jest dobrze utrzymany, aby uniknąć zatoru na powstawanie rozstępów. Tak więc lepiej jest, aby dać pierwszeństwo do bielizny, która jest specjalnie wykonany dla przyszłych matek. Że będzie to tak proste, jak to możliwe i zminimalizować ból w piersi.

Na początku 2 kategoriach muszą mieć pewność, aby przeprowadzić procedury stwardnienie piersi: do basenów, wziąć prysznic kontrastu, czy mokro gorące i zimne ręczniki. Wszystko to pomoże uniknąć bólu w klatce piersiowej. Ponadto, takie leczenie będzie profilaktyki zapalenia sutka w przyszłości. Dlatego powinno się brać je uzbrojony i regularnie.

Należy zauważyć, że kobiet po porodzie, mogą również ból w piersi. Ale wydają się mieć charakter przejściowy. Są to normalne. Jednakże, jeśli ból utrzymuje się w czasie karmienia piersią i po nim, są pęknięcia i otarcia na jej sutki, zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli ból towarzyszy obrzęk piersi, to może być objawem zapalenia sutka lub lactostasis. Ważne jest również, aby zobaczyć się z lekarzem, tak jak w przypadku, gdy nie jest pieczenie blisko złączki, jak wskazuje pojawienie się drożdży na skórę.


Powrót do spisu treści

Ból w klatce piersiowej, a miesiączka

Wiele kobiet zastanawiam się, dlaczego ból piersi przed miesiączką. Dyskomfort podczas tego okresu jest jednym z objawów przedmiesiączkowych objawów. Ból wynika bezpośrednio z faktu, że w przypadku zmian tkanki piersi. Wynika to z faktu, że ilość progesteronu, estrogenu i prolaktyny w organizmie kobiety zmienia się. W rezultacie, utraty równowagi między nimi powstaje dyskomfort. Ponadto, ze względu na początku owulacji, liczba kanałów nabłonka i płatów z piersi staje się większa. Na piersi rosnących więcej krwi, zwiększa piersi i pęcznieje. Nie może być uczucie ciężkości słabo oznakowane.

Jeśli odczuwasz ból piersi w czasie miesiączki nie można traktować go z podejrzliwością. Jest to normalny proces fizjologiczny. Więc po prostu trzeba poczekać do końca miesiąca. Ponadto, jeśli kobieta czuje się dużo bólu, co nie może się ostać, potem zdecydowanie powinni udać się do lekarza, by mianował jej odpowiednie leki.

Jakie działania należy podjąć?

Jak wspomniano powyżej, jeśli ból piersi nie jest oznaką ciąży i PMS, a nie jest związane z karmieniem, gdzie jest to w większości przypadków, to normalny proces (lista objawów, które powinny alarmować, patrz wyżej), należy skontaktować się z lekarzem diagnozy. Że będzie ona ujawnić przyczynę dolegliwości. Pamiętaj, aby przejść do mamologu.  On, jeśli to konieczne, skierowanie do ginekologa, endokrynologa lub onkologa. Wszystko będzie zależało od tego, co diagnoza jest umieścić. Jednak w żadnym przypadku nie jest możliwe, aby opóźnić wizyt u lekarza, w przeciwnym razie może to spowodować nieodwracalne konsekwencje. Mając na czas diagnostyki i leczenia, w razie potrzeby, będzie w stanie utrzymać ich zdrowie. Mianowicie, że ważne jest dla każdej kobiety.

load...