Dlaczego boli serce?

Ból jest odczuwalny w serca, prawdopodobnie każdego. Lekarze często słyszę pytanie: „dlaczego, kiedy nerwowy, ból w sercu?” Jednakże nie zawsze jest to osoba rzeczywiście ból serca – często związane odczucia mogą być spowodowane przez szereg innych patologii – choroby kręgosłupa międzyżebrowe nerwobóle, a czasami psychogennych choroby.

load...

Co więcej, ludzie często są zainteresowani, dlaczego serce boli na zapalenie błony śluzowej żołądka. I tak naprawdę ból brzucha, dają w okolicy serca. Jednak zjawisko to nie zawsze występuje – często bolesne odczucia w sercu naprawdę wskazują na obecność patologii układu sercowo – naczyniowego systemu. Więc nie ignoruj ​​wizyty u lekarza – i tylko on może dokonać prawidłowej diagnozy i przepisać niezbędnego leczenia w tym przypadku, co pomoże złagodzić stan człowieka chorego. W tej samej sprawie, jeśli ból jest ostry – natychmiast wezwać straż „pierwszej pomocy”.

Choroby układu sercowo-naczyniowego

Czas trwania i intensywność bólu w okolicy serca może być bardzo różna – od bardzo małych do nieznośnie silny. Jednak lekarze zauważyli ciekawy fakt – natężenie bólu nie zawsze odpowiada ciężkości stanu chorego.

Na przykład, w chorobie niedokrwiennej serca w sercu człowieka jest uczucie ucisku w okolicy klatki piersiowej, stopniowo rozszerzające na lewym ramieniu. Z reguły takie zjawisko występuje po obfitym posiłku, po stresie, po silnym doświadczeniem nerwowego i psychicznego.

O tym samym uczucia powstają w ostrym zawale mięśnia sercowego. Jednakże, w tym przypadku, dodatkowo do uczucie ciśnienia w klatce piersiowej i ręka często uważa dość intensywnego bólu, który może trwać do pół godziny, a czasami nawet dłużej. Warunek ten stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również dla jego życia. Dlatego też, jak tylko może być konieczne, aby spowodować brygadę „pierwszej pomocy”.

load...

Gdy zapalenie mięśnia sercowego u ludzi również ból i może być najbardziej zróżnicowane – szycie, prasowanie, bóle. W przeciwieństwie do choroby naczyń wieńcowych serca, w tym przypadku może wystąpić ból natychmiast po wysiłku fizycznym lub stres, ale po kilku godzinach, a czasami w ciągu kilku dni.

Inną częstą przyczyną bólu w klatce piersiowej jest chorobą układu sercowo – naczyniowego rodziny jako osierdzia. Ból może być zlokalizowane w sercu i lewej strony, a ich natężenie zmienia się w zależności od pozycji ciała pacjenta i głębokość jego oddychania.

Rodzaje bólu

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę i starają się dokładnie opisać ból – to znacznie ułatwi diagnozy choroby. W różnych chorobach i bólu są bardzo różne:

 1. Przeszycia ból w sercu

  W takim przypadku, jeśli chory skarży się, że serce jest jak ukłucia igłą, lekarz podejrzewa się obecność chorób, takich jak nerwice serca. Nerwica serca jest jednym z gatunków dystonii naczyń, a także na skutek zaburzeń czynności układu nerwowego, jak również nerwowego tonu mięśnia sercowego.

  Zazwyczaj lekarze zalecają w tym przypadku zachować cierpliwość, opanowanie i wykorzystanie różnych leków anty-lękowe, która wyłoni się z lekarzem. Choroba ta pokazuje, że system nerwowy ciała człowieka nie jest w porządku. Ponadto, czasami stres fizyczny może prowadzić do tego samego wyniku.

 2. Ból obolałe

  W takim przypadku, jeśli dana osoba ma dokuczliwy ból, a nie godzin mijania, a czasem dni, lekarz może podejrzewać zapalenie mięśnia sercowego – proces zapalny, który bierze udział w mięśniu sercowym. Poza tym bóle bólu, człowiek może poczuć pewnego rodzaju „wad” serca, osłabienie. W niektórych przypadkach nawet wzrost temperatury ciała. Najczęściej, na przykład choroba jest konsekwencją specyficznej choroby zakaźne, takie jak dusznica bolesna.

 3. Naciskając ból w sercu

  W takim przypadku, jeśli chory ma charakter bólu naciskając częściej możemy mówić o tej chorobie, anginy. W takim przypadku, jeśli choroba została zdiagnozowana, aby pozbyć się takiego ataku nie jest tak trudne – wystarczy umieścić pod językiem tabletki nitrogliceryny podjęzykowo.

W tej samej sprawie, jeśli dwie – trzy minuty atak nie nastąpi, trzeba wziąć następną tabletkę jak najszybciej i wezwać straż „pierwszej pomocy”. Żaden sposób nie jest do zaakceptowania tolerować bólu, ponieważ w ten sposób można nie zauważyć krytyczny punkt, w którym dusznica przejść do zawału mięśnia sercowego. I w tym przypadku, brak terminowego opieki medycznej nad pacjentem ludzkie życie jest zagrożone.

Tak więc jasne jest, że niezależnie od tego, co spowodowało ból, chory powinien jak najszybciej poprosić o pomoc lekarza. Samoleczenie może spowodować bardzo złe, więc nie ryzykować swoje zdrowie, a czasem życie.

Usuwanie ukłucie w sercu?

Niezależnie od tego, można strzelać ukłucie w sercu tylko wtedy, gdy przyczyną bólu jest znany sposób wiarygodny. A ból ​​jest nieprzyjemny skłonność do zaskoczyć osobę w niewłaściwym czasie, co znacznie komplikuje jego życie. Na szczęście, istnieją

Na przykład, jeśli ból u ludzi wynikać z ataku dusznicy bolesnej, usuwa atak nie jest zbyt trudna. Co do zasady, to wystarczy wziąć tabletkę nitrogliceryny, osłabienie ucisku ubrania – kołnierze, pasy, etc., i wyjść na świeże powietrze. Atak odbywa się w około trzy – pięć minut.

W takim przypadku, jeśli ból jest ostry i bardzo silny, można podejrzewać obecność zawału mięśnia sercowego. Powinno być jak najszybciej spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Przed przybyciem lekarzy może spróbować złagodzić swój własny stan ludzkiego pacjenta poprzez zmniejszenie natężenia bólu. Pod językiem trzeba umieścić Valodol tabletu lub nitroglicerynę, aby dać mu pozycję siedzącą i umieścić swoje stopy w gorącej wodzie, jeśli to możliwe.

W przypadku bólu występowały zarówno ze wzrostem ciśnienia, należy jak najszybciej starają się zmniejszyć. W takim przypadku, jeśli stało się to po raz pierwszy, trzeba położyć i spowodować brygadę „pierwszej pomocy”. Jeśli regularnie cierpi na nadciśnienie tętnicze, stosowanie leku przepisanej przez lekarza i postarać się trochę odpocząć.

W tej samej sprawie, jeśli ból w moim sercu jesteś po raz pierwszy w moim życiu, i wiesz to, co należy zrobić w takiej sytuacji, przede wszystkim starają się uspokoić – niepotrzebne negatywne emocje tylko pogorszyć ogólny stan. W rozpatrywanym przypadku strony nie valokordin, Corvalol lub Valodol, oddaj je zgodnie z instrukcją.

Jeśli leki te nie muszą przyjmować jedną tabletkę aspiryny i jedną tabletkę analgin, popijając dużą ilością chłodnej czystej wody – przynajmniej połowę szkła. Jeśli to możliwe, należy usiąść lub położyć się na 10 minut – 15. W przypadku, gdy środki te nie pomogą, należy wezwać straż „pierwszej pomocy”. Tylko lekarz może zdiagnozować chorobę i zapewnić pomoc medyczną w nagłych wypadkach, gdy jest to konieczne.

Chcielibyśmy porozmawiać o tym leków, takich jak nitrogliceryna. Niestety, ludzie są często na pierwszym uczucie bólu Ludzie biorą nitroglicerynę, nawet nie próbuje dowiedzieć się, dlaczego to boli serce. Ale jej stosowanie jest dopuszczalne tylko w bardzo wąskim ograniczonej liczbie chorób serca. Nitrogliceryna – bardzo poważny lek i jego użycie bez dowodów mogą zakłócać normalne funkcjonowanie układu nerwowego. Dlatego też nie jest konieczne, eksperymenty z nitrogliceryną, z tego względu, w przypadku innych środków farmakologicznych. Wszystkie nominacje powinny robić tylko lekarza – kardiologa.

load...