Diuretyki dla obrzęku u kobiet w ciąży

W naszych czasach, prawdopodobnie nikt ciąża nie może zrobić bez użycia – lub narkotyków, że przynajmniej kompleksy multiwitaminowe. Powody, dla niej wiele – ten biedny środowisko, słabe zdrowie i bardziej nowoczesnych kobiet, i wielu innych czynników. I, oczywiście, każda przyszła mama martwi się o tym, jak dany lek wpłynie na zdrowie i rozwój okruchy.

load...

Ten artykuł będzie mówić o moczopędne obrzęku. Po tym wszystkim, obrzęk jest prawdziwą plagą bardzo dużej liczby kobiet w ciąży. I że leki są przepisywane do nich częściej niż inni.

Obrzęk w większości przypadków przyczyną puszystych kobiet w ciąży. Ale dla wagi matki oczekującej należy postępować bardzo ostrożnie, ponieważ jego nadmierny wzrost nie zabrać matki lub dziecka, ale nic złego. Najpilniejszy problem ten jest dla kobiet w ciąży, które cierpią z powodu przewlekłych, takich jak cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego w lub nerek.

W takich przypadkach występowania obrzęku ze względu na fakt, że korpus jest fizycznie czas produkcji nadmiaru wody, a w sposób naturalny gromadzą się w tkankach. Aby rozwiązać ten problem, lekarz – ginekolog może przepisać do kobiety w ciąży specjalnych leków, zwane leki moczopędne. Najczęściej o powołanie lekarzy do kobiet w ciąży wolą dwóch leków: preparatów ziołowych „FITOZILIN” i „furosemid”.

„Fitozolin” działa bardzo delikatnie, nie powodując żadnych szkód dla przyszłości dziecka, ani przez kobiety w ciąży. On nie ma innych przeciwwskazań, oprócz indywidualnej nietolerancji leku stosuje się zatem szeroko i bez strachu strona vracha ginekologa.

load...

„Furasimid” tak jak jest na tyle poważne, silny środek moczopędny. Oczywiście, to jest bardzo skuteczny, ale ma sporo skutków ubocznych. W związku z tym, że jest przewidziany tylko w skrajnych przypadkach – jeśli kobieta w ciąży jest bardzo silny obrzęk i znacznie podwyższone ciśnienie krwi.

Funkcje odbioru „furosemid”

Więc, co robi kobieta w ciąży trzeba zwrócić szczególną uwagę, jeśli lekarz nakazał jej odbiór diuretyków? Przede wszystkim od ścisłego przestrzegania przypisanej jej dawkowania. Zwykle, lek jest na ogół rozpoczyna się od 50 mg dziennie. W przypadku, gdy jest to nadal potrzeba, dawkę można zwiększyć, ale tylko pod ścisłym nadzorem lekarza wagi kobiety w ciąży i stanu przyszłego dziecka.

W każdym razie nie można zapomnieć o tym przy podejmowaniu tak silny lek moczopędny jest zawsze ryzyko odwodnienia. Odwadniania podczas ciąży jest nie mniej niebezpieczne niż obrzęk. Dlatego przyszła mama powinna mieć pewność, aby omówić z lekarzem, to pytanie, jako ilość płynów pić w ciągu dnia.

W takim przypadku, jeżeli czas oczekiwania swoich okruchów spadła do miesiącach letnich, należy pamiętać, że „furosemid” zasadniczo zwiększa wrażliwość skóry na światło słoneczne. Więc spróbuj jak najwięcej, jak to możliwe, aby ograniczyć swój pobyt pod otwartym słońcu. W tej samej sprawie, jeśli zauważy pojawienie się pokrzywka lub wysypka, tak szybko jak to możliwe, należy zasięgnąć pomocy medycznej.

Ponadto, „furosemid” upośledza termoregulację organizmu kobiety ciężarnej. W gorącym sezonie kobiet przyjmujących lek, najbardziej narażone na szok termiczny. Należy zdawać sobie sprawę z tego i starają się zachować spokój w każdym przypadku.

Ponadto, lek ten promuje aktywne wydalanie potasu z organizmu kobiety ciężarnej. I potasu jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania organizmu i rozwoju ciąży. Z reguły lekarze – ginekolodzy są świadomi tego konkretnego leku, więc wyznaczyć ciężarnej kobiety kalisodergaszczye leki i dieta bogata w potas.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania tego leku, gdyż często prowokuje kobiety ciężarnej silnych zawrotów głowy, zwłaszcza gdy kobieta wstaje z pozycji leżącej lub siedzącej. Nie powinniśmy zapominać o tej funkcji w celu zapobiegania upadkom. Wstać bardzo starannie: najpierw obniżyć swoje nogi z łóżka, a tylko kilka minut wstać dla siebie. Jeśli wzrośnie z krzesła, rób to powoli i zatrzymać się na chwilę obok fotela – aż do czasu, dopóki nie upewnisz się, że głowa nie wiruje.

W niektórych przypadkach „furasimid” może znacznie zmniejszyć słuchu. Zazwyczaj jest to zjawisko przejściowe. Czasami jednak zmiany te wciąż pozostają niezmienione. Szczególnie silnie Ryzyko to zwiększa się w przypadku, gdy „furasimid” wzięte razem z leków przeciwbakteryjnych.

W przypadku, gdy dla niektórych – z jakiegokolwiek powodu ciąży kobieta była każda interwencja chirurgiczna, nawet najbardziej zwyczajne leczenie stomatologiczne, to nie należy zapominać, aby położyć się do lekarza na popularności, przeprowadzanie interwencji, że bierze lek moczopędny.

W żadnym przypadku nie należy przyjmować w tym samym czasie „furosemidu” jakichkolwiek innych leków, w szczególności mających na celu zwalczanie przeziębienia i choroby wirusowe. Chociaż, ściśle rzecz biorąc, kobiety w ciąży nie powinny samodzielnie podjąć żadnych leków bez konsultacji z lekarzem – ginekologiem. I to jest prawda, w każdym przypadku, niezależnie od tego, czy kobieta w ciąży bierze narkotyki, czy nie. Samoleczenia w czasie ciąży jest niedopuszczalne, zagrażając nie tylko zdrowie przyszłej matki, ale także życie nienarodzonego dziecka.

Może to i mówi, że nie jest konieczne, ale wciąż – po otrzymaniu furosemid w żadnym wypadku nie mogą pić napojów alkoholowych. W celu uniknięcia podrażnienia błony śluzowej żołądka, pigułki, lekarze zalecają mleko pić, albo przyjmować z jedzeniem.

W przypadku, gdy kobieta w ciąży powinny przyjmować lek więcej niż raz dziennie, należy rozprowadzić odbiór tak, że ta ostatnia dawka została przyjęta nie później niż o szóstej wieczorem. W przeciwnym razie, niekończące się wycieczki do łazienki w nocy są nieuniknione.

W tym przypadku, jeśli dla niektórych – każdy powód brakowało zażyciu leku, to w żadnym wypadku nie należy stosować dawki podwójnej. W przeciwnym razie przedawkowania narkotyków po prostu nieuniknione. I nic, ale szkody, to nie zrobi dla matki i dziecka.

Alarmy i przeciwwskazania

W takim przypadku, jeśli kobieta czułem żadnego dyskomfortu, mimo to związane z przyjmowaniem leku, powinna skontaktować się z lekarzem jak najszybciej, albo na własną rękę szukać pomocy medycznej. Objawy te obejmują:

 • Uczucie bardzo suche usta.
 • Ostry ból w żołądku lub innej okolicy brzucha, zwłaszcza towarzyszą nudności i wymioty.
 • Skurcze mięśni, bóle stawów.
 • Uczucie gorączka lub dreszcze.

Jak wspomniano powyżej, wszystkie kobiety w ciąży potrzebują do przepisywania tego leku z wielką ostrożnością i tylko pod ścisłym nadzorem lekarskim. Jednak istnieją pewne choroby, które były rygorystyczne przeciwwskazania do przyjmowania tego leku. Ich ignorowanie może prowadzić do najbardziej nieprzewidywalnych i tragicznymi konsekwencjami. Tak, odnosi się do podobnych Przeciwwskazania:

 • Ostra niewydolność nerek jest brak moczu lub bez niego.
 • Hipokalemię – znaczne zmniejszenie poziomu potasu we krwi.
 • Wszelkie śpiączka, niezależnie od ich nazywano.
 • Śpiączka cukrzycowa.

Żaden lekarz nie zaryzykuje życie matki i dziecka, powoływanie się w takiej sytuacji lek.

Wpływ leków moczopędnych dla dziecka

Jak można sprawdzić, czy wszelkie Diuretyki nie są tak nieszkodliwe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Ponadto, mają one znaczący wpływ nie tylko na ciele kobiety ciężarnej, ale również dla rozwijającego się dziecka.

Zbyt wiele skutków ubocznych mieć wpływ na dziecko. Na przykład, dziecko może wystąpić nieodwracalne uszkodzenie słuchu, zaburzenia rozwoju dróg oddechowych i stawów.

Aby zdecydować, czy stosowanie tego leku powinna być tylko lekarz, po starannym rozważeniu wszystkich potencjalnych korzyści i potencjalnego ryzyka dla matki i dziecka, z uwzględnieniem aktualnego stanu obu.

Lek ten należy podawać tylko w przypadku rzeczywistej potrzeby, ale nie w profilaktyce obrzęków. A kobieta w ciąży może być tylko krótkotrwałe leku, jeśli jest to absolutnie konieczne, i tylko wtedy, gdy spodziewany pozytywny wpływ na oddziaływania organizmie matki jest znacznie większe niż potencjalne ryzyko dla płodu.

A nawet po porodzie kobieta powinna mieć zastosowanie do przyjmowania leków moczopędnych z najwyższą ostrożnością. Wszystkie te leki w dużych ilościach przeznaczono do mleka matki, a one często tłumią sam laktację. Dlatego kobiety powinny przerywać przyjmowania tych leków, albo przerwać karmienie piersią.

Fitozolin

Jak pokazuje praktyka, w większości przypadków lekarze – ginekolodzy wolą przepisywać leki moczopędne w ciąży nie są chemicznie syntetyzowane i pochodzące z roślin. Te ziołowe leki mają na ciele kobiety w ciąży jest znacznie bardziej miękkie wpływ niż ich syntetyczne odpowiedniki „”. A, odpowiednio, a ryzyko jakichkolwiek efektów ubocznych tych leków jest znacznie niższa.

Najszerzej stosowane przez lekarzy – ginekologów ma takiego leku jak „Phytolysinum”. W skład tej kompozycji zawiera elementy, takie jak:

 • Pietruszka korzeń.
 • Ziele skrzypu.
 • Korzeń trawy pszenicznej.
 • Zwyczajne liści brzozy.
 • Trawa Highlander ptasiej.
 • Szałwia, mięta, pomarańcza, olej sosnowy, i wanilii.

Innym pozytywnym jakości tego leku jest to, że złożone pozytywny wpływ na organizm kobiety ciężarnej. Jest przeciwzapalne, przeciwbólowe, leki moczopędne i środek antybakteryjny, który nie tylko zmniejsza obrzęki, ale również zapobiega wzrostowi bakterii, rozluźnia i usuwanie kamieni moczowych.

To dzięki dla wszystkich tych właściwości, lek „Phytolysinum” jest stosowany u kobiet w ciąży, a nie tylko jako środek moczopędny, ale również w leczeniu zapalenia nerek i dróg moczowych, odbywających się w prosty sposób.

Lek jest dostępny w postaci miękkiej masy zielony kolor, posiadające specyficzny zapach trawiastym. Przed podaniem leku musi być rozpuszczony w szklance ciepłej wody. Dawkowanie i reszta schematu leczenia w każdym przypadku lekarz powinien to namalować, bo nawet „Phytolysinum” i jest pochodzenia roślinnego, to nadal pozostaje lek.

Podsumowując wszystko powyższe, chciałbym jeszcze raz zwrócić uwagę kobiet w ciąży w następującym zastrzeżeniem. To nie ma znaczenia, czy zaakceptować „furosemid” lub więcej środki moczopędne ziołowych produktów atlas daje im ogromny zestaw. Ale diuretyki – jedyny środek pomocniczy uratować kobietę ze stagnacji i nadmiaru płynu.

Głównym wspólny wysiłek przyszłej matki z lekarzem – ginekologiem powinny być ukierunkowane na zwalczanie poważnych schorzeń, które, ściśle mówiąc, i powoduje, że większość z tych obrzęków. Im szybciej przyczyną choroby jest wykryte, tym łatwiej i mniej skutków zostanie wyeliminowany.

Dlatego przyszła mama w żadnym wypadku nie powinny ignorować rutynowych badań kontrolnych lekarz – ginekolog, lekarz zaleca się złamać reżim pitnej. Kontrola masy ciała kobiety w ciąży powinny być bardzo ostrożnym – nawet 500 dodatkowych gramów są bardzo poważne obciążenie dróg i sercowo – naczyniowego systemu jako matki i dziecka.

load...