Difenbachia: szkody lub korzyści?

Zawartość:

Pojawienie się dieffenbachia domu zawsze towarzyszy masa nie jest bardzo przyjemny do podjęcia. Że po prostu nie mówić o słabej rośliny: a moc jest to mężczyzna podnosi, a nawet przetrwanie domu przedstawiciele silniejszej płci, aw sypialni umieścić to niemożliwe, ponieważ spadkobiercy nie widział (widocznie z tego powodu, że człowiek i Difenbachia niekompatybilne). Powiedzieć, skąd to się wzięło tylu uprzedzeń, jest to dość trudne. Dlatego niech zrozumieć wszystkie niuanse i dowiedzieć się – czy szkodliwymi dieffenbachia naprawdę i jak to trujące.

load...

Ogólne informacje o dieffenbachia

Ten kwiat ma przyjść do nas z wilgotnych tropików – lasach Ameryki Południowej i Środkowej. To należy do rodzaju wieloletnich ziół z rodziny Araceae. Większość gatunków są dekoracyjne i są bardzo popularne wśród fanów zakładach zamkniętych. Ten krzew kwitnie rzadko i jej kwiaty nie są bardzo piękne.

Istnieją pewne rodzaje Diffenbach, które dorastają do dwóch metrów wysokości i wielkości liści może osiągnąć pół metra długości. Prawda w domu jest rośliną często łagodzi dolne liście i zamienia się w bardzo brzydki drzewa. Aby tego uniknąć, trzeba go okresowo aktualizować.

Difenbachia ma dość szybkiego wzrostu i Szczęśliwego Nowego liści prawie co tydzień. Zazwyczaj arkusza już wdrożonej natychmiast widać górze obok. Kolor liści może być nakrapiane lub po prostu zielony. Najbardziej popularne są dwa rodzaje: Spotted Difenbachia i raznopolosnaya. Byli przodkowie wiele mieszańców o różnych rozmiarach i wzorach arkuszy na nich.

load...

Rośliny rosnące punkt znajduje się zawsze na szczycie łodygi. Istnieje kilka odmian dieffenbachia, które są uśpione pąki u podstawy łodygi, z przebudzenie nerek zaczyna krzewów kwiatowych. Jeśli wysoki instancja nie jest aktualizowana w czasie, będzie rosnąć tak długo, jak pozwala na wsparcie, a potem tułów pochyla się i spoczywa poziomo. Wskazówka jednocześnie nadal będzie dążyć do momentu upadku ze względu na jego własnym ciężarem.

W tropikach, w leżącej pozycji Difenbachia kontakcie z wilgotnym mchem i zakorzenia, dając życie nowych zakładów. Zerwać kwiat nie jest trudne – jest bardzo nietrwały macierzystych. Ale jest też łatwo można oderwać końcówkę korzenia, ani żadnej innej części zakładu.

Kwitnienie Difenbachia: czy to jest szkodliwe dla człowieka?

W domu, był świadkiem rozkwitu Difenbachia się niemal niemożliwe. Ale to nie znaczy, że roślina ta nie kwitną: w sprzyjających warunkach, uwolnienie pąków występuje każdego lata. Zewnętrznie, kwiat wygląda całkiem shabby – kaczan z małych żółtych i białych kwiatów i zasłonę szaro-zielony kolor.

Ani mięsiste Spadix lub dojrzewania owoców po kwitnieniu nie stanowią żadnego wartość ozdobną. A biorąc pod uwagę, że podczas powstawania uszu i owoców osłabia roślinę, to może zacząć spadać liście. Doświadczeni ogrodnicy zalecane, aby usunąć pąki na etapie tworzenia kwiatostanów. Powód, aby podejrzewać, że w tym okresie kwiat może zaszkodzić osobie, na pewno nie.

Difenbachia dom: opis właściwości roślin

Jak się okazało, wygląd mieszkań Dieffenbach jest spowodowane nie tylko przez pragnienie do dekoracji wnętrza. Rośliny te mają wiele zalet, ale ludzie na nich są mało znane. Ludzie często pamiętać, że Difenbachia szkodliwe i toksyczne niż jego dobroczynnych właściwości. Spójrzmy na zalety kwiatu w szczegółach.

  • Obecność domu Dieffenbachia może poprawiać skład chemiczny powietrza. Wynika to z jej zdolność do absorbowania i zneutralizowania różnych substancji toksycznych;
  • Ponadto dieffenbachia fitontsidnymi posiadają właściwości, które mogą znacznie zmniejszyć liczbę patogennych bakterii w powietrzu, na przykład stafillokokov;
  • W przypadku, gdy rośnie dieffenbachia, utworzony wszystkie warunki w celu zwiększenia wilgotności, przez co zmniejsza się ilość pyłu w pomieszczeniu. To nie tylko poprawa stanu środowiska, ale także przynosi ulgę osobom cierpiącym na alergie.

A przecież to jest trujący

Istnieje jednak jeden czynnik, który zapobiega rozprzestrzenianiu się kwiat. Dieffenbachia wadą jest to, że liście i pędy roślin zawierają alkaloidy, które są w kontakcie ze skórą, może powodować reakcje alergiczne, takie jak obrzęk i podrażnienie. Wymowne jest, gdy w kontakcie z sokiem rośliny, reakcja nie nastąpi natychmiast, ale po pewnym czasie.

Jest nawet wersja na których Brazylia Difenbachia wykorzystywane do karania niewolników zostali zmuszeni do jedzenia powodowany liściach roślin. Co do zasady, po tym wypadku doszło ciężki obrzęk krtani i błony śluzowej jamy ustnej, to jakiś czas absolutnie nie mógł mówić. Ta metoda karania nazwano – „niemy pręt”. Jeszcze kategorycznie stwierdzić, że szkoda z dieffenbachia nie pozwalają mu się rozwijać w domu jest niemożliwe.

Oczywiście, jeśli rodzina ma małe dzieci, którzy po prostu kochają cały smak, warto być ostrożnym i wyjąć roślinę tak daleko, jak to możliwe. Oczywiście, przedszkole lepiej nie rosną Difenbachia, i dać pierwszeństwo bezpieczniejszych roślin. W innych przypadkach, szkoda z tej rośliny jest zbyt przesadzone, ale korzyści z kwiatem może mieć znaczny.

Najważniejszą rzeczą – przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa na przycinanie i przesadzania roślin i unikać kontaktu z sokiem Difenbachia na błonę śluzową. Po przeszczepie, należy umyć ręce wodą z mydłem, a pod opieką zakładu, pożądane jest, aby używać rękawic gumowych.

Tak więc, możemy stwierdzić – wykorzystanie Difenbachia pewnością zaniżone i uszkodzenie jest wyraźnie przesadzone. Ten kwiat może być trzymane w mieszkaniach, domach, biurach, zakładach produkcyjnych, gdzie doskonale uzupełniają i dekoracji wnętrz. Pielęgnacja roślin dość skomplikowane, więc stać się właścicielem eleganckiego krzew o atrakcyjnym liści może być w możliwie jak najkrótszym czasie.

Roślina jest czyszczony powietrza wewnątrz zanieczyszczeń i patogenów. I będzie to zgodzić, jest głównym atutem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę środowisko, w naszych miastach. Więc nie krępuj się kupić roślinę i umieścić w najbardziej widocznym miejscu w domu. Najważniejsze – starają się podjąć środki ostrożności na przeszczep i utrzymać kwiat w miejscu niedostępnym dla dzieci. W tym przypadku, Difenbachia nie daje żadnych kłopotów!

load...