Difenbachia schnie: zmaga się z problemem

Zawartość:

Wiele osób, które uprawiane Difenbachia, w obliczu faktu, że rośliny są suszone liście lub skręcają – jest najczęstszym problemem w rozwoju dieffenbachia. Dziś staramy się zrozumieć, dlaczego Difenbachia suche i jak temu zapobiec i co zrobić, gdy roślina już cierpiał?

load...

Ale przede wszystkim powiedzieć kilka słów o dieffenbachia. Roślina ta – evergreen, należy do rodziny Araceae. Ma silny i wytrzymały bagażnik i miękkie wyraziste liście. Difenbachia ma około czterdziestu gatunków, które mogą być różne, różny kształt i ich liści i systemu korzeniowego. Ważne jest, aby wiedzieć, że roślina ta jest bardzo wrażliwy na wszystkie bodźce zewnętrzne, ponieważ bardzo często to właśnie z tych samych bodźców i cierpi.

Oczywiście, to powoduje, że wszystkie choroby roślin, co do zasady, są chorobami, które mogą być grzybicze i wirusowe. Ponadto Difenbachia często dotknięte przez szkodniki, co również wpływa na wzrost roślin. Rozważmy chorobę, która najczęściej w obliczu Difenbachia.

Dieffenbachia szkodniki i choroby

Zasadniczo Difenbachia dotknięte przez choroby grzybowe, z których pierwszy – plamistość liści. Ona pojawia się na brzegach liści, szczególnie w dolnej części liści. Są to małe brązowe plamki nakreślone przez pomarańczową ramką. Stopniowo uchwycić one cały liść talerz. Choroba ta może być przenoszona przez resztki wody lub roślin.

load...

Gdy antraknoza krawędzie bramy są pokryte dużych miejsc, które stopniowo rozłożone na cały arkusz, który wywołuje natychmiastowe suszenie, a następnie śmierć arkusza. Może być przenoszona poprzez zakażoną części rośliny. Antraknoza, znamienny tym, że płytki blaszane na krawędziach pojawiają się na tyle duże miejsca stopniowo zanieczyszczają całą powierzchnię i powoduje śmierć i suszenie arkusza. Ponadto, jest on przenoszony przez zakażone części roślin. Zarówno pierwszy jak i drugi choroby wywołane przez wysokie temperatury i wilgoć. Powodem tego może być nawet przez zwilżanie gleby.

Podziemny antraknozrm i plamienia możliwe poprzez optymalizację temperatury i normalizację podlewania. Ponadto, nie zapomnij, aby poradzić sobie z liści roślin dotkniętych konwencjonalnych fungicydów. Może to być VitaRos lub fundazol – oba leki są skuteczne.

Inną chorobą, które są szczególnie narażone Difenbachia – Fusarium. Pierwszy hit szyi korzeniowej, a następnie – korzeń rośliny. Cierpieć i liści. Choroba przejawia się w formacji ciemnej plamy, depresji nieco wydłużonym kształcie. Difenbachia stopniowo zanikać i żółkną. W niektórych miejscach można zauważyć różowy grzybnia grzyba. Przez długi czas patogen Fusarium w glebie, a aktywne rozpowszechnianie swoich startów w kontakcie z korzeni rośliny. Wywołują choroby mogą być suszone na rośliny lub brak potasu.

Najlepsza profilaktyka chorób – był pierwotnie gleby wysokiej jakości dla roślin. Jest to konieczne do przygotowania dobrego materiału do rozmnażania wstępnie substancji grzybobójczego. W tym przypadku, możemy bezpiecznie stosować giokladin. Kiedy już zauważyć pierwsze oznaki Fusarium, konieczne jest spryskać całą Difenbachia sam środek grzybobójczy.

Na szyjce i korzeni rośliny mogą wystąpić gnicie, co przejawia się w postaci małych, ciemnych obszarów nieco obniżone. Z czasem te plamy uchwycić całą tkankę liścia i sprowokować ropienie, w którym Difenbachia mogą zostać utracone. Liście są pokryte grzybnia jasnoszarym. Dlaczego występuje taka choroba? Może on być przenoszony przez glebę, co może przyczynić się do nadmiaru wilgoci lub nawożenia. Powodem tego może być, i brak wymaganej wentylacji lub zbyt wysokich temperatur. W tej sytuacji konieczne jest, aby ograniczyć podlewanie, a także wymianą podłoża, a następnie przetworzyć grzybobójczego.

Wśród chorób bakteryjnych mogą wystąpić bacteriosis, która objawia się w postaci małych zbiornikach wodnych, których granice są wyraźnie określone. Z czasem liście brązowieją, brązowe. Choroba może być przenoszona przez uszkodzenia mechaniczne, a także sadzonki. Z reguły, infekcja jest zwykle poddawany dieffenbachia, które zawierają się w podwyższonej temperaturze i wilgotności. Wszystkie zainfekowane rośliny powinny zostać zniszczone.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego na sucho lub żółknięcia dieffenbachia, należy powiedzieć o niewłaściwym pomieszczeniu klimatyzowanym. Jeśli roślina jest uprawiana w niskiej temperaturze, aw okresie zimowym jest teraz, a następnie poddaje się przeciągów, to prędzej czy później pozostawia Twist, aw najgorszym przypadku roślina może umrzeć całkowicie. Przesunąć pulę w bardziej wygodne i zapewniają odpowiednie miejsce rośliny potrzebują opieki.

Jakie inne przyczyny suchych liści można nazwać? Oczywiście, wpływ szkodników. Co do zasady, Difenbachia niesamowite przędziorków i wciornastków i owady skalę. Pierwszymi ofiarami liści, a następnie system korzeniowy i roślinę jako całości. Dieffenbach usunięte przed szkodnikami z zastosowaniem tamponów nasączonych piwem lub wodą z mydłem. Podejście i napar z czosnku. Jeśli infekcja jest mocny, wówczas szkodników odpowiednie leki, takie jak aktellik i malation, stosuje się w stosunku do 15 kropli na litr wody. I nie zapomnij stale nawilżać powietrze w domu, aby stworzyć pożądany klimat.

Curl liście dieffenbachia może być ze względu na częste podlewanie zimną wodą. Należy używać do obrony pokoju wodę, normalną temperaturę. Unikać promieni bezpośrednio na rośliny w okresie letnim, trochę pritenit nim. Promienie słoneczne mogą powodować nawet bardziej poważnych problemów, takich jak oparzenia.

W trosce o Diffenbach

Aby Difenbachia nie narażone na negatywny wpływ szkodników i aktywnie rośnie, ważne jest, aby znać kilka podstawowych zasad, które są bardzo ważne w procesie opieki dla tej rośliny. Mówimy o temperatury, podlewania, wilgotności i dieffenbachia niezbędnego do karmienia. Płacić za tych momentach szczególną uwagę.

  • Temperatura

Optymalny wskaźnik temperatury dieffenbachia wiosną i latem jest uważany za 20 stopni. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej maksymalna stawka, która może poruszać Difenbachia – wynosi 28 stopni, ale przyznają, to nie jest konieczne, jeśli poziom wilgotności jest niska. W zimie, ważne jest, aby zawierać roślinę w temperaturze 16-18 stopni. Istotne jest to, że temperatura nie spada poniżej 15 stopni, inaczej dolne liście zaczynają wysychać i szybko odpadają. Niedopuszczalne nagłe zmiany i stale przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego.

  • Podlewanie

Kiedy Difenbachia jest w aktywnej fazie wzrostu, ważne jest, aby zapewnić obfite dobre podlewania. Wymagane razy w miesiącu, aby pominąć płaszczyzny podłoża przez piętnaście minut w Pre bronić wodę. Pozwól woda wypłynie. W zimie podlewanie powinno być bardziej umiarkowane, w przeciwnym razie nadmiar wilgoci liście zaczynają rosnąć brązowy.

  • Wilgotność

Difenbachia musi codziennie opryskiwanie, zachowanie, które jest niezbędne, aby bronić wody. Unikać nawadniania wody wapiennej – może to spowodować wiele problemów. Na liściach pojawiają się duże białe plamy. Jeżeli roślina rośnie w ponad dwudziestu stopni, a następnie umieścić go na wilgotnym piasku lub specjalnym wilgotnym torfem. Nie zapomnij okresowo zorganizować prysznic Difenbachia – to czysta z liści pyłu.

  • Posypanie

Podobnie jak w przypadku każdej rośliny, potrzeby dieffenbachia podawania. Difenbachia dość szybko zużywają wszystkie składniki odżywcze, dlatego raz na dziesięć dni w okresie intensywnego wzrostu, nawozy Nawozy mineralne roślin. Pożądane jest, aby został on cieczą. Zimą zatrzymać karmienia.

Przez następujące proste zasady wymienione powyżej, będzie w stanie rozwijać się wspaniały luksusowe drewno, które doskonale pasują do Twojego domu i stworzyć ogród kwiatowy w mieszkaniu jeszcze więcej komfortu i wygody. Nie jest ważne, aby rzucić opieki Dieffenbach, a następnie rozkoszować się jego wygląd będzie w stanie przez długi czas!

load...