Difenbachia: powielanie, konserwacja i pielęgnacja

Zawartość:

Na pierwszy rzut oka, nazwa „Difenbachia” wydaje się dość zawiłe. Ale pod spodem kryje się popularny kwiat kryty należącej do rodziny Araceae. Ta wiecznie zielona roślina jest powszechne w krajach tropikalnych Ameryki Południowej. Difenbachia bardzo łatwo odróżnić od innych roślin. Ma wydłużone owalne liście są różnorodny.

load...

Jeśli jesteś zainteresowany w uprawie tego kwiatu, pamiętaj – jego sok jest trujący. Więc nie umieścić garnek w pokoju dziecięcym i upewnij się, że roślina jest poza zasięgiem zwierząt. W ogóle, Difenbachia może być wspaniałą ozdobą Twojego mieszkania. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak propagować tę roślinę, jak dbać o nich, a co warunki przetrzymywania są niezbędne dla niego.

Stem Difenbachia jak pień drzewa, a na górze jest wspaniały wieniec z kolorowych liści. Decydując się na treść tego piękna jest ważne, aby pamiętać, że Difenbachia dorosłych sięga dwóch metrów. Lepiej, oczywiście, aby zapobiec takiemu rozprzestrzenianiu jako szczególnie piękny roślina nie będzie inaczej: łodyga będzie prawie nagi, liście będą tylko na samym szczycie.

Zgadzam się, że nie jest już kwestia odwołania. I to było pojawienie pozwala Difenbachia służyć do każdego wystroju wnętrza w ciągu ostatnich 150 lat. Można zauważyć w prywatnym domu, w biurze oraz w instytucjach publicznych. Prawdziwy charakter tej rośliny jest bardzo nastrojowy i zobaczyć, jak kwiaty Difenbachia, nie przyniósł dla każdego. Tak, że roślina nie traci swoją prezentację, zaleca się aktualizację raz na trzy lata.

Difenbachia gatunki domowe

Specjaliści są około 50 gatunków tej rośliny. Oczywiście, nie wszystkie odmiany są wykorzystywane jako rośliny wewnętrznych. Dekoracyjny rozpatrywane tylko 5-6 gatunków, można je znaleźć w mieszkaniach i biurach. Weźmy bliżej przyjrzeć cech tych gatunków.

load...
  • Dieffenbachia maculata lub Difenbachia picta

Widok, który jest również nazywany wypryskami. Łodygi roślin i dysków liściowych – duże, osiąga się około pół metra długości około 15 centymetrów i szerokości. Liść kształt zwężający się ku górze i zwęża się nieco i żyły boczne znajdują się na powierzchni. Typowo, ilość około 15 sztuk. Kwiaty w postaci ucha, po kwitnieniu pojawiają się czerwono-pomarańczowe jagody.

  • Bausei Difenbachia

Roślina z żółto-zielonymi liśćmi. Ich długość wynosi 35 cm. Na powierzchni blachy można zaobserwować wzór marmuru z białymi kropkami.

  • Difenbachia oerstedii

Charakteryzują się arkusz w kształcie serca o dobrze określonej środek. Roślina ta ma zielone liście, którego powierzchnia pokryta jest białymi plamami.

  • Seguina Difenbachia lub Difenbachia amoena

Znany również jako dieffenbachia uroczy. Odmiana ta jest nieco podobna do rodzaju wypryskami, ale liście pierwszego bitu szersze i dłuższe. Liść rośliny wynosi około 12 żyły.

Ogólne warunki dieffenbachia

Difenbachia – swiatlolubny roślin, ale dotarcie do niego bezpośrednie promienie słońca należy unikać, w przeciwnym razie może dojść do oparzenia. Jak dbać o rośliny jest spray liści. Gdy temperatura spada poniżej 18 stopni tej procedury jest porzucić na rzecz wycieranie liści za pomocą wilgotnej ściereczki.

Roślina lubi świeżego powietrza, ale to nie jest konieczne, aby przedstawić mu niespodziankę w postaci przeciągów. W okresie zimowym, w temperaturze pokojowej nie powinien być poniżej 17 ° C. Ogólnie, rośliny dobrze tolerowane przez różnice temperatur od 17 do 25 stopni Celsjusza.

Gdy gleba jest odpowiedni do dieffenbachia lub już przygotowanej mieszaniny sklepu lub do przyrządzenia gleby, polega na ziemi torf, wiórów cegły i węgla drzewnego. Uważa się, optymalna mieszanina liści, darni, torf i piasku. Proporcje należy czterech części torfu ziemi jednej strony każdego z pozostałych składników mieszaniny. Nie zapominaj, że musimy złożonych nawozów dla dobrego wzrostu. Korzystnie, stosowanie organicznych zawierających azot.

Reprodukcja Difenbachia

Więc jak mnoży pokój kwiat? Wszystko tutaj jest bardzo prosta. Aby uzyskać nowy zakład nie jest konieczne zastosowanie nadprzyrodzony wysiłku. Dla reprodukcji dieffenbachia się górne sadzonek, że główny w wodzie, piasku lub Sphagnum. Jest również możliwe użycie mieszaniny, która składa się z jednej części piasku i tym samym ilości torfu. Istnieje szereg warunków, które są wymagane do pomyślnego ukorzenienia dieffenbachia:

  • Częste wycieranie wilgotną ściereczką lub sprayu;
  • Zakład nie powinien być w bezpośrednim świetle słonecznym;
  • Temperatura gleby, w której rosną kwiaty nie powinien być mniejszy niż 21 stopni;
  • Pożądane jest, aby system temperatura pozostała w 21-23 °;
  • Wiążące warunki cieplarniane: szklana pokrywa lub folia trafia do szybkiego ustanowienia.

Gdy tylko korzenie o długości 2-3 cm, roślina może być przeniesione do puli. W takim przypadku, jeśli użytkownik zdecyduje się Difenbachia zakorzenienia w piasku lub mchem, korzystne jest, aby karmić go z nawozem. Jeśli korzenie są dobrze uprawiana, można przesadzać roślin wraz z podłożem.

Jest też inny sposób przez który mnoży Difenbachia – sadzonki. W tym przypadku, łodygi pokroić sadzonek. Długość każdego – 15-20 cm. Aby uniknąć procesów gnicia odcinki być przetwarzane lub grafitowym.

Aby kontynuować hodowlę, sadzonki są umieszczone poziomo i dociskana do jednej części podłoża w taki sposób, że prawie pokryte ziemią. Powielanie tej metody nie można nazwać szybkim: aby uzyskać pełny zakład będzie potrzebował co najmniej sześć miesięcy.

Przez cały ten czas, ważne jest, aby kontrolować proces, ponieważ mnożenie części macierzystych występuje niechętnie – sadzonki często gnić. Jak tylko pąków i liści, konieczne jest, aby wlać bazy gruntów i przeszczepione do doniczek procesów. W tej reprodukcji można uznać za udane.

Repot roślin powinny być łagodnie jak to możliwe, w następstwie pewnej liczby warunków. Przesadzanie najlepiej zrobić na wiosnę. Nowa pula wybrany zgodnie z wielkością kwiatów, idealnie powinno być 1-2 rozmiar większy niż poprzedni. Aby nie uszkodzić korzeni roślin, musi być przeszczepione metodę manipulacyjną, bez usuwania starego glinianego pokój z systemu korzeniowego. W tym przypadku, Difenbachia będzie przyzwyczaić się znacznie szybciej.

Teraz wiesz, jak pomnożyć Difenbachia. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci rosną piękne i zdrowe rośliny, które zadowolą ich właścicieli bujnej zieleni.

load...