Dieta w marskości: cechy i dieta 5

Słysząc słowo „dieta”, wiele osób rozumie pod nim szybki sposób pozbyć się zbędnych kilogramów. Ale trzeba przyznać, że bardzo często stosować się do pewnych zasad dostaw jest niezbędna, aby przyspieszyć powrót do zdrowia, pokonanie choroby. Nie wyjątkiem – chorób wątroby, takich jak marskość wątroby. W wyniku tej choroby są łamane funkcje głównej „filtr” w organizmie człowieka, tak diety marskość wątroby, pomaga normalizować pracę narządu, stwarza warunki niezbędne dla pracy układu pokarmowego jako całości.

load...

Zawartość:

Przyczyny marskości

W tym czasie Hipokrates powiedział, że wątroba jest cicho przez długi czas, ale jeśli jej cierpliwość wybucha, to zamienia się w stałej kamienia podczas utrudnianie blutwurst rzekę naszym organizmie. Rzeczywiście, wątroba przestaje – pewną śmierć dla ludzi. Jednym z powikłanym marskością wątroby jest chorobą. Rozwija się w wyniku długotrwałego nadużywania alkoholu, jak również w wyniku ostrego wirusowego zapalenia wątroby typu B lub C.

Funkcja Marskość wątroby, że komórki są niszczone i przekształcony blizny. Te zmiany strukturalne doprowadzić do tego, że naturalnym „filtr” ludzkiego ciała nie mogą wykonywać swoją podstawową funkcję – dezynfekcja krwi, człowiek może umrzeć z powodu zatrucia.

load...

Ale nie mówmy o smutnych rzeczach. Jeśli ściśle przestrzegać diety i zaleceń lekarza, można pokonać tę poważną chorobę. Należy wziąć pod uwagę nie tylko zbiór produktów do diety w marskości wątroby, ale ich kalorii, sposób przygotowania lub obróbki ważne są także zasada żywności zużycie cieczy. Spróbuj zrozumieć.

Na co należy unikać w marskości wątroby

Pacjenci z marskością wątroby jest surowo zabronione używać:

 • napojów zawierających alkohol (slaboalkogolka i piwo – zbyt tabu); Potrawy
 • Fast food; pikle
 • Lli_1, ogórki, gorące sosy, przekąski;

 • napoje zawierające kofeinę;
 • Żadnych tłustych mięs i ryb, żywność w puszkach;
 • Produkty

 • Lub ciasto, biały chleb;
 • Mięsa, grzyby, bulion rybny; cebula
 • Lli_1, szczaw, czosnek, szpinak, rzodkiewka;

 • Owoców z kwaśną śmietaną, słodkie, czekolada.

Powinny być wyłączone z diety soli, ponieważ dotknięte marskość wątroby nie jest w stanie wyświetlić jego nadmiar z organizmu, jest to niedopuszczalne, aby używać żadnych przypraw.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Przy marskości jest ważne, aby wziąć pod uwagę nie tylko te produkty, ale również sposób ich wytwarzania, ponieważ najbardziej użyteczne warzywa w postaci Fried szkodzić ciała.

Dieta w marskości wątroby: menu i gotowania metoda

Podstawową zasadą w przypadku choroby wątroby – całkowity zakaz smażonego jedzenia. Ponieważ gospodarze muszą schować patelnię, a może i nie je wyrzucać. Dla pacjenta, ważne jest, aby stosować tylko gotowane na parze żywności, jednak dopuszcza się i piecze, a wstępnie ugotowanej żywności.

Menu pacjentów z marskością wątroby należy podlegać takim wymogom:

 • Pierwsze dania: zupy owocowe i warzywne, zupy mleczne z makaronem, wegetariańskie barszczu;
 • Drugich dań: niskotłuszczowej mięsa (wołowina, wieprzowina), kurczaka lub indyka bez skóry, kotlety parowe, mięso królicze, gotowane na parze lub gotowane chude ryby, pasztety rybne, jajecznica;
 • Dekorować: gotowana kasza gryczana, ryż, płatki owsiane, makaron.
 • Produkty

 • Piekarnicze: ciasta z mięsa lub ryb, chleba premii, pikantne herbatników;
 • Deser: jabłko, napoje owoców jagodowych, galaretki, można pieścić się z rodzynek, suszonych moreli, marmolada, dżem;
 • Produkty

 • Mleczne: mleko, ser, jogurt, niskotłuszczowy twaróg, jogurt, niskotłuszczowa kwaśna śmietana;
 • Tłuszcze lli_1: masło, olej słonecznikowy i oliwa z oliwek;

  Napoje lli_1: herbaty ziołowe, herbaty ziołowe, soki.

Jednym z najbardziej skuteczna jest dieta 5 z marskością wątroby. Wszystkie te produkty są zawarte w jego składzie, przygotowane na parze lub w wodzie. №5 diety celem jest dostarczenie organizmowi energii oraz cennych składników odżywczych, aby przywrócić funkcje wątroby, bez przeciążania żołądka i jelit.

Zawartość kalorii tej leczniczej diety nie jest już 2800 kcal, a jest ona oparta na takiej kombinacji składników odżywczych, soli i minerałów:

 • Białka w diecie powinna wynosić około 100 gramów,
 • Węglowodany

 • – 400,
 • Tłuszczu – 80-90 g

Sól kuchenna jest również zawarte w diecie pacjenta, ale całkiem sporo – do 10 g soku grejpfrutowego Przydatne i sok z kiszonej kapusty. Ostatni trzeba pić trochę – 1 łyżka. Przed posiłkami łyżka 3 razy dziennie, nawet lepiej, aby przełączać go z sokiem z buraków.

Warunki zaopatrzenia w marskości wątroby

Dieta w tej chorobie polega na wątrobę podzielić posiłki, pacjent powinien jeść trochę, ale 4-5 razy dziennie. Lepiej jest, jeśli w trybie zasilania Farba godzin. Na przykład:

8.00 – pierwsze śniadanie, 11.00 – obiad 14.00 – obiad 17.00 – obiad 19.00 – kolacja.

Musimy pamiętać, że po każdym posiłku w żołądku nie powinno być grawitacja. Przed snem mogą być „zawiesić własnego brzucha” pieczone jabłko lub szklanka niskotłuszczowego jogurtu. Ważne jest, aby pić 2 litrów wody dziennie.

Owsianka i Dieta gryczana i ryż zbóż jest pożądane, aby przygotować płyn; kapusta, ogórki, marchew, pomidory, spożywane na surowo, i ziemniaki, buraki, kalafior i squash – w gulaszu, kształt puree.

Prawidłowe odżywianie dla

Wątroby

Oczywiste jest, że dieta z zaburzeniami czynności wątroby nie może być rozwiązany, konieczne jest, aby była to nierozerwalna jedność z lekami, które są przepisane przez lekarza. Tylko osiągając realizacji wszystkich zaleceń i zasad, można pokonać każdą chorobę.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...