Dieta Tabela 5: przepisy na Pevzner błony śluzowej żołądka u pacjentów z

5 Głównym celem diety głównie lecznicze. Jest on stosowany w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia wątroby, pęcherzyka żółciowego, wątroby i marskości żółciowej. Tabela 5 dostarcza recepty dieta, najbardziej łagodne narządów trawiennych. Wszystkie zalety tego wynalazku ma wady: Ten sposób podawania jest przeciwwskazane u osób z jelita patologii. We wszystkich innych przypadkach, jest to doskonałe uzupełnienie lecheniyu.Oglavlenie medyczne:

load...

Trzymając się tych zasad jest to pożądane, przez długi czas. Na szczęście, wiele receptur na diecie tabeli 5 pozwoli nam dokonać posiłki smaczne i urozmaicone.

Podstawowe zasady

Celem 5 diety – utrzymać normalną stosunek białek i węglowodanów o minimalnym obciążeniu na wątrobę i stymulują prawidłowe funkcjonowanie dróg żółciowych. Osiąga się to poprzez eliminację tłuszczów ogniotrwałych i smażonych, minimalizując ilość soli, zastosowanie optymalnych ilości wody, pektyny i celulozy. 5 zapobiega dietetycznych produktów spożywczych bogatych w puryny, olejki eteryczne, kwas szczawiowy i cholesterolu. Główną metodą gotowania – gotowanie na parze, duszenie bez smażenia i pieczenia.

Szczególną uwagę przywiązuje się do zmniejszenia działania mechanicznego na przewodzie pokarmowym, więc suche mięso i warzywa, które są bogate w błonnik powinny być czyszczone. Ponadto, dieta wiąże 5 Wyjątkiem jest zbyt zimna i zbyt gorące jedzenie. Nie powinno być małe porcje, co najmniej 5 razy dziennie. Uzupełniające pożywienie bogate pić, całkowita ilość cieczy powinna wynosić co najmniej 7-8 szklanki dziennie.

load...

Odrzucone i poleca dania

Dieta Menu Tabela nr 5 dokonuje się na podstawie następujących zasad dostaw.

 • Zabrania się korzystania ze świeżego pieczywa, a także artykuły fantazyjne, łuszcząca się i smażonego ciasta. Udziela się zgody na wypieku chleba wczoraj, suche ciastka, nesdobnye produktów z różnymi nadzieniami.
 • Zupy

 • Powinny być przygotowane w bulionie roślinnego lub mleko, mączki i warzyw do napełniania tych naczyń nie muszą Fry i wyschnięcia. Wykluczone zupy grzyby, ryby i buliony mięsne i zielonej kapusty.
 • Mięso

 • I ryby gotować bez tłuszczu i wybranych ścięgna z ptakami zdjąć skórę. Powszechnie używane produkty z mielonego mięsa i ryb, można również jeść nabiału kiełbasek. Zabronione jest tłuste mięso i drób, wędliny, kiełbasy, ryby solone, konserwy i najbardziej jadalne.
 • Dieta Tabela 5 sugeruje stosowanie produktów mlecznych, z których korzystne są niskiej zawartości tłuszczu i niskiej zawartości tłuszczu. Mocno ograniczona lub wyłączona słone sery, 6% tłuszczu mlecznego, kwaśna śmietana i twaróg.
 • Jaja najlepiej spożywane w postaci omletu lub jako część posiłków, nie więcej niż 1-2 dziennie, na twardo i smażone zabronione.
 • Diet Recipes 5 w formie bufetu obejmuje szeroki wybór dań na bazie zbóż, preferując gryki i płatki owsiane, i makaron. Warzywa są dozwolone w dowolnej formie, z wyjątkiem marynowane i smażone: gotowane, duszone, surowe. Całkowicie wyeliminowano wszystkie fasola, rzodkiewka, rzodkiew, szczaw i szpinak, czosnek, cebula zielona. Cebula musi być gotowane przed wypiciem lub elektronika gotowania.
 • Owocowa jest konieczne ograniczenie najbardziej kwaśny, a tłuszcz i kakao. Na deser można przygotować musy, galaretki, marmolady, dżemy, zastępując je lody produkt z bitą śmietaną i czekoladą.
 • Dywersyfikacji diety Help Desk 5 sosy, warzywa, owoce i produkty mleczne, ale pieprz, chrzan, musztarda powinno zostać usunięte.
 • Dla napojów zakazane kakao i czarnej kawy i alkoholu.
 • źródła wykorzystane masło i naturalne oleje roślinne w postaci tłuszczu. Ogniotrwałe tłuszcze zwierzęce są eliminowane.

Rola żywienia w leczeniu

Spektrum chorób, których leczenie może pomóc mocy takich zasad jest bardzo szeroki. Oprócz choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego i jest możliwe zastosowanie diety tabeli 5 dla błony śluzowej żołądka. W tym przypadku konieczne jest, aby zwracać uwagę na zgodność żywności, szlifowanie go do stanu bzdurny, dając ciepłe i przy częstych małych posiłków.

Stół może być również stosowany jako dietę 5 wrzodu trawiennego, w tym przypadku dodatkowo wykluczyć kapusty i ogórka, ponieważ produkty te mogą spowodować fermentację.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Diet Recipes numer tabeli 5

Różnorodność produktów pozwala na stół 5 dieta dla wątroby, zapewnia szerokie możliwości manifestacji kulinarnych talentów. Bogactwo warzyw, zbóż i mięsa pozwala gotować pyszne dania główne i produkty mleczne dokonać oryginalnych sosów. Bilans energii sprawia, że ​​możliwe jest stosowanie diet tabeli 5 dla dzieci.

Pod tym względem dieta nie będzie trudne, ponieważ wiele diet recepty numer tabeli 5 można zaczerpnąć z książek dla dzieci w trakcie gotowania. Po tym wszystkim, podstawowa zasada żywności jest w obu przypadkach taka sama – dostarcza ciała wszystkich potrzebnych materiałów, w połączeniu z minimalnym obciążeniem na wątrobę. Przeciery warzywne i gulasze, pulpety, kotlety parowe i nadziewane cukinia, omlety i desery, domowe ciasteczka, soufflés i musy – wszystkie te znane potrawy są opiekuńcze matki mogą być zawarte w menu dieta 5 tabeli.

Stosowanie diety utrata wagi 5

Chociaż ten diety, jest przede wszystkim częścią kompleksowej terapii, może być stosowane przez osoby, które nie mają chorób układu trawiennego. Jest to świetny sposób, aby schudnąć, ale aby osiągnąć imponujące wyniki nie były przez kilka dni. Ale i może być używany przez wiele miesięcy lub lat, w którym organy wewnętrzne będą stopniowo doprowadzono metabolizm – poprawa, a figura nabyć atrakcyjny kształt. W tym przypadku, jeśli dieta 5 stosuje się do utraty wagi, może to zmniejszyć ilość kalorii, przy zachowaniu oryginalnej równowagę białek, węglowodanów, tłuszczu i soli.

Jednym z najbardziej istotnych wyników stosowania diety 5 jest ogólnie oczyszczanie ciała. Jest to bardzo korzystny wpływ na wątrobę, co skutkuje lepszym oczyszczania krwi, a co za tym idzie – proces usuwanie toksyn. Dzięki tej diecie, można rozwiązać problemy zdrowia skóry, na przykład pozbyć się trądziku.

Numer Tabela 5 zbilansowanej diety, więc można go stosować w nieskończoność, aw przypadku przewlekłego zapalenia wątroby i życia. Praktyka pokazuje, że są zgodne z tymi zasadami podaży dość łatwo, w tym samym czasie kilku tygodni ogólny stan zdrowia poprawia się, jest odwaga i chęć powrotu do szkodliwych produktów nie są już tam.

Wideo: Gotowanie zupa jarzynowa puree diety dla

Dieta 5 tabeli – jest to raczej kultura jedzenie, nie za długo, nie ma sensu, aby usiąść, o ile, oczywiście, nie było ostrej choroby. Ale jedzenie w określonych zasad przez kilka miesięcy może dać wymierne efekty.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...