Dieta „Rollercoaster” – broń przeciwko otyłości

Jak subtelnie zauważył polski artysta i pisarz Janina Ipohorskaya: „Spójrz jednej kobiety do drugiej przypomina kontroli bagażu na zwyczaje.” Ona ma rację … szczupły, wykończenia rysunku – marzeniem prawie każdej kobiety. Nawet ten, który zapewni, że jest to bardzo wygodne w swojej stałej wagi, a cytat „mądrości ludowej”: „człowiek – nie pies na kości nie pośpiechu.” Najprawdopodobniej to jest – po prostu samoobrona i uznanie, że wojna już utracone.

load...

Być może najważniejsze w walce z nadwagą – prawidłowy wybór broni. Jedną z broni – dieta. Tam po prostu nie są diety wymyślił! I każda obietnica „cudownego” ucieczkę od znienawidzonych kilogramów. Jednak nie wszystkie spełniają tę obietnicę. Ale niektórzy, mimo wszystko, można zaufać. Dziś będziemy mówić o jednym z nich – „roller coaster” dieta

Ta dieta została opracowana ponad 30 lat temu, amerykański psycholog i dietetyk Martin Catania. Co różni się od innych? Jego zasada. Pomimo faktu, że dieta opracowana przez człowieka, jest on przeznaczony głównie dla kobiet. Problem polega na tym, że kobiece ciało jest podatne na „gromadzeniu”. Więc umówiliśmy naturę. Czy nam się to podoba czy nie, nasz organizm ma tendencję do tworzenia swego rodzaju „rezerwy awaryjnej”, która znajduje się w sytuacji kryzysowej, aby pomóc nam przetrwać. Z tym, margines walczymy całe swoje życie. Ale ciało – jest to bardzo skomplikowane i łatwo dostosować się do prawie każdego środowiska.

Zapewne wszyscy znają sytuację – będzie nadal przestrzegać wszystkich ograniczeń konkretnej diety, a waga przestaje spada. Uparty cock wszystkie punkty w tej samej dywizji. Dlaczego tak? Właśnie z powodu tej zdolności do „dostosowania”. Ciało przystosowuje się i zaczyna „zapisz”. Cóż, kiedy kończy się okres dieta, gorliwie nadrabiamy stracony czas i gorzkie doświadczenie, stara się „odłożyć zapas” więcej Zhirkov. Nagle wrócisz zagłodzić go na śmierć w głowie?

Wynik jest znany wszystkim – rzucił kg z zadziwiającą prędkością powrotem na miejsce. Dieta Martin Katana – to droga do przechytrzyć naturę. Co jest istotą? Fakt, że w całej diecie można zmienić liczbę spożywanych kalorii. W związku z tym organizm nie ma czasu na dostosowanie i będzie zużywać ich maksymalną liczbę. Oznacza to, że można schudnąć. Kuszące, prawda?

load...

Ale zanim pójdziesz do menu „Rollercoaster”, należy poinformować nas o wszelkich trudności można napotkać. Po pierwsze, to dieta jest wystarczająco trudne. I zanim go wypróbować, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Oczywiście, cienka talia – to bardzo dobre. Ale tylko pod warunkiem, że cel ten został osiągnięty bez utraty zdrowia. Po drugie. „Sit” jest dość trudne w tej diecie. Zwłaszcza pierwsze trzy dni.

Tutaj trzeba będzie całą siłę woli – będzie głodny przez cały czas. Po trzecie, dieta zaleca praktycznie wyeliminować z diety tłuszcze. Z jednej strony jest to, oczywiście, rację – dlaczego warto jeść coś, z którego chcesz się pozbyć. Ale z drugiej strony, brak tłuszczu może prowadzić do problemów ze skórą i włosami. Muszą trochę tłuszczu! Dlatego najważniejsze – nie przesadzaj. Nie należy całkowicie wykluczyć tłuszcze z menu – wystarczy ograniczyć ich liczbę.

Cóż, po raz ostatni. Jeśli chcesz osiągnąć imponujące wyniki, nie można zrobić bez regularnej i dość intensywne ćwiczenia. Po tym wszystkim, istotą diety? Fakt, że organizm zużywa więcej kalorii niż otrzymuje. I że on wydać kalorii, jeśli ciebie cały dzień będzie siedzieć na kanapie? Oczywiście, nawet bez treningu, będzie mógł rzucać trzy lub cztery kilogramy. Jednak wątpliwe jest, czy taki wynik zadowoli cię po trzech tygodniach „niedostatku”. Z mnóstwem efekt będzie bardziej widoczny – można stracić nawet do 7 kg tygodniowo.

Jak to działa?

Program jest przeznaczony do żywienia trzech tygodni. Wyraźnie menu dla tej diety nie istnieje zaprojektowany – i to jest na pewno duży plus. Nie może być cokolwiek chcesz, ale w bardzo określonej kwoty, skrupulatnie licząc każdy kalorii. Schemat jest prosty. Pierwsze trzy dni – najbardziej „twarde”. W nocy można sobie pozwolić na nie więcej niż 600 kalorii. Kolejne cztery dni trochę łatwiejsze – o 900 kcal. Następnie przez siedem dni – 1200 kcal dziennie. A potem jeszcze raz na trzy dni do 600, a cztery – 900 kcal. Następnie można stopniowo powrócić do normalnej diety.

Pomimo faktu, że wszelkie ograniczenia dotyczące żywności nie jest, nie „rekrutować” Te same kilokalorii ze względu na ciastka i Coca-Cola. Menu może wyglądać mniej więcej tak samo. Diety o 600 kcal:

  • Rano – niesłodzone herbaty i kawałek chleba żytniego.
  • Południu – około 100 g wołowiny i gotowanego ryżu. Sałatka z ogórków i rzodkwi bez tankowania.
  • Nocą – jajko i szklanka niskotłuszczowego jogurtu.

Dieta o 900 kcal:

  • Rano – zielone jabłko, czarna herbata i chleb kukurydziany. Z herbatą, można wziąć kawałek cukru.
  • W porze lunchu – ryby, gotowane na parze. Jej naczynia side – surówka i makaronu. Nie więcej niż 100 gramów. Herbata z kawałkiem cukru.
  • Przed pójściem do łóżka – gotowane jajka, 100 g niskotłuszczowej serem i małego banana.

Przykładowe menu na 1200 kcal:

  • Na śniadanie – 200 gramów płatków owsianych, gotowane w wodzie, chleba żytniego, filiżanka herbaty z jednej łyżeczki cukru.
  • Kolacja – 200 g gotowanego kurczaka, 100 g kaszy gryczanej zbóż. Możesz dodać kawałek masła.
  • Kolacja – sałatka owocowa – winogrona, ananasy, jabłka, banana. Te dni, pomiędzy posiłkami, można „ugryźć” – pasuje kubek jogurtu lub banana.

Są to „roller coaster” – w dół – w górę. Główną zaletą tej diety jest to, że przekonanie autora, że ​​jest konieczne, aby wrócić do bardzo, bardzo dawna. Po rezultat jest przechowywany na stałe. Schudnąć i nie przybrać na wadze – to nadal potrzebne, aby być szczęśliwym?

load...