Dieta przy powierzchownej błony śluzowej żołądka z wysokim i niskim kwasowości

Zapalenie błony śluzowej żołądka – to najczęstsza diagnoza spośród chorób przewodu pokarmowego. Dowiedz się, co zrobić, żeby nie zachorować, jak pomóc sobie pytanie, czy można uniknąć tego losu nie mógł, a co powinno być dieta dla gastrite.Oglavlenie powierzchni:

load...

Powierzchowne żołądka

We wczesnych latach 80-tych ubiegłego wieku, bakteria Helicobacter pylori została odkryta, który jest oficjalnie uznany za głównego winowajcę do wystąpienia zapalenia żołądka i wrzody w przewodzie pokarmowym. Zakażenie następuje podobny do wirusów. Przez długi czas bakterie mogą być obecne w żołądku i nie manifestować. Zacznij chorobę osłabiona odporność, nieodpowiednia dieta, rozstrój emocjonalny. Człowiek zakłócone normalne funkcjonowanie przewodu pokarmowego i rozwija nieżytów żołądka (proste). Może to być również spowodowane undertreated ostrego nieżytu żołądka. Pomimo faktu, że choroba ta nie jest niebezpieczna, trzeba podjąć środki w czasie prosty zapalenia żołądka nie są przenoszone na przewlekły.

Objawy

Nasilenie poposiłkowej dyskomfort w żołądku na czczo, brak apetytu – wszystko to może być powodem do leczenia do gastroenterologa.

Czasami choroba jest ukryty, bez żadnych objawów. Dla cięższych objawów należą odbijanie, nudności, biegunka, ból w prawym górnym kwadrancie. Dokładna diagnoza może być odnaleziony, z wynikami badań gastroskopii, ogólne badania krwi.

load...

Nie zapominaj, że korzystanie z niektórych produktów może spowodować powikłania zapalenia żołądka. Ważne jest, aby je często, ale trochę

Metody diagnozy

 1. Fibroezogastroskopiya ujawnia żołądka w początkowej fazie. W badaniu lekarz jest w stanie nie tylko do wizualizacji stanu śluzówki żołądka i trzustki, ale także trochę z nabłonkiem analizy histologicznej.
 2. Metod serologicznych (dla surowicy i analizy osocza) wykrywania Helicobacter żołądka w stadium przewlekłym. Test ten nie gwarantuje, że patogenne bakterie obecne w żołądku, w danej chwili, jedynie potwierdza obecność w historii.
 3. Test

 4. Oddech. Na początku leczenia, pacjent otrzymuje konkretnego rozwiązania. Jeśli istnieje bakteria Helicobacter w żołądku, osoba w wydychanym powietrzu zwiększa się zawartość dwutlenku węgla.

Antybiotyki, leki antycholinergiczne, gastroprotectives – takie leki przepisane przez lekarza. Jako tonik polecany Kompleks multiwitaminowy. Motilium (zwiększa ruchliwość), Almagel (ogarnia śluzowej), omeprazol (zmniejsza liczbę przydzielonych soku żołądkowego), biogastron (zwiększa produkcję śluzu) – tradycyjne narzędzia używane w leczeniu chorób przewodu pokarmowego.

Mięso pieczone banany owija ścianę żołądka, chroni je przed uszkodzeniem

Dieta dla powierzchowne zapalenie żołądka

Wraz ze wzrostem kwasowości

W tym przypadku warto jeść ser, warzywa (gotowane na parze), chude mięso, ryby, drób. Do kategorii zakazanych pokarmów są: wędzone, solone, świeże owoce i warzywa, silne buliony.

Dolna kwaśność soku żołądkowego: mleko, sok z marchwi (może być stosowany w dowolnym pH w żołądku), dyni i buraki sok, rumianek herbata, wywar z siemienia lnianego, owsa zupy.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Wlewu Medical

Potrzebne będą: szałwia, krwawnik pospolity, rumianek kwiaty apteka, liście mięty pieprzowej i piołun.

Take 1 część każdej rośliny, wymieszać. Aby przygotować jedną filiżankę bulionu, wziąć 2 łyżeczki kolekcji, hide Spoczywaj w rezerwie. Wlać mieszankę ziół filiżanki wrzącej wody, zawinąć w ciągu 30 minut. Szczep pić, pić ciepłe na pół godziny przed posiłkiem.

 • Wideo: ludowym sposobem na zapalenie żołądka

Dzięki niskiej kwasowości

Lekarze zalecają warzywa, zupy grzybowej, ryby, drób, różne rodzaje zbóż, gotowane lub pieczone mięso. Należy zrezygnować z świeżego pieczywa. Frakcyjny odżywianie pomaga żołądek do radzenia sobie z trawieniem.

 • Wlewu Medical

Potrzebujesz: jagód i liści borówki, owoc dzikiej róży jagody. Wymieszać suche owoce i (lub) Liście jeżyn z owoców dzikiej róży w tej samej proporcji. W jednej szklance wody tylko 10 g jagód. Umieścić infuzji w łaźni wodnej przez 20 minut, po upływie pół godziny, szczep. Pić przed posiłkami przez 2-3 przedmiotów. łyżką.

Zwiększa kwasowość żołądka morele soku (świeżych i suchych) i sok z tych winogron, rokitnik zwyczajny, kapusta, sałata rozdrobnione rzepa, sok z marchwi.

Przydatne do 30 minut przed posiłkiem pić miód wody (0,5 h. Łyżka miodu rozpuszcza się w ¼ szklanki wody). Pamiętaj, że żołądek jest najbardziej aktywny od 9 rano do 11 rano, w tej chwili jest lepiej wchłaniane przez pożywienie. Wieczorem kolacja konieczne 18-19 godzinach.

Ryby, mięso i warzywa przydatna gotować lub piec, ale nie smażyć ↑

Warunki zdrowy żołądek

 1. Wagi i jakości. Posiłki powinny być zrównoważone z trzech głównych składników: białka, tłuszcze i węglowodany. Stosować produkty muszą być wysokiej jakości i świeże.
 2. Prawidłowa dieta. Jedzenie powinno być zrobione w tym samym czasie, w cichej przystanku, dokładnie żuć.
 3. Inteligentny bilans energetyczny. Kwota wydawane i spożywane kalorie powinny być w przybliżeniu taka sama.

A co ma na poniższej liście, szkody pokarmowego:

 • Zbyt gorące jedzenie i napoje, przekąski „na biegu” z niedostatecznego przeżuwania pokarmu.
 • Nieregularne wizyty u dentysty może pośrednio wpływać na zdrowie układu pokarmowego. W czasie leczeniu próchnicy zębów, aby zapobiec powstawaniu wewnętrznej chorób przewlekłych.
 • Miłość Tabasco, twarde jedzenie (fasola, chleb z mąki pszennej, orzechy, grzyby, zbóż z pełnego ziarna).
 • Alkohol i nikotyna, napojów gazowanych.
 • Solenie lli_1, palenie, tłuste i smażone. Leki

  Lli_1: salicylany, niesteroidowe leki przeciwzapalne, hormony, sulfonamidy. Oni wszyscy mają destrukcyjny wpływ na błonę śluzową żołądka.

0. Żywność powinna być ciepła, inaczej będzie drażnić

Żołądka. Dietę jest niezbędne, aby zakończyć ustąpienie objawów choroby. Ważne jest, aby nie jeść dania gorące i zimne w trakcie leczenia i jeden miesiąc po odzyskaniu. Traktuj swoje brzuch delikatnie. Jego ruiny stres, złe odżywianie i drobnoustroje chorobotwórcze.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...