Dieta po perforowanego wrzodu dwunastnicy: Fundamentals of Clinical Nutrition

Gastroenterolodzy zalecenia

Perforowane wrzody dwunastnicy – komplikacją, która rozwija się na tle przewlekłej choroby z terapiami nieskutecznej a niewłaściwe tworzenie się blizn, który jest wykonany zamiast otworu przelotowego. Perforacji wrzodów jest wadą, przez który otwiera się do jamy brzusznej i przestrzeni pozaotrzewnowej. Fix może być chirurgicznie i pomoże zmniejszyć dietę stan po perforowanego wrzodu dwunastnicy kishki.Oglavlenie:

load...

Objawy choroby wrzodowej dwunastnicy perforacja

Niebezpieczne powikłanie, które prowadzi do stałej upływie żołądka i płyn jamy otrzewnowej. Jest to również związki chemiczne, które działają na pokrywie brzusznej jako drażniące.

Rozwój tego rodzaju komplikacji często występuje u pacjentów z długą historią wrzodziejącego

Wśród czynników strącających, wrzód perforacja jest zapewnienie:

 • Błąd w diecie;
 • Przepełnienie żołądka z jedzeniem;
 • ćwiczenia, które zwiększają ciśnienie w żołądku.

Lekarze trzy etapy perforowanej wrzód dwunastnicy, z których każdy ujawnia się pewne objawy.

load...

Pierwszy etap – „sztylet”

Odbywa się w ciągu pierwszych 6 godzin od nasilenia i pojawia się nagle powstał ostry ból w brzuchu. Powodem tego jest wylewano brzucha spalić kwaśnego soku żołądkowego.

Z tego samego powodu pacjent nie oddycha. Będąc w szoku, jego puls zwalnia, skóra blada, a jego ciało pokryte zimnego potu.

Ostry ból nie pozwala pacjentowi zająć wygodną pozycję w czasie unieruchamiając go

Drugi etap – rzekoma poprawa

Pod koniec pierwszych sześciu godzin mimowolne napięcie mięśni, ból ustępuje blakną i pacjent czuje się dobrze będąc poprawa. Ale w tym okresie otrzewna jest już rozprzestrzeniania się infekcji i może rozwinąć się zapalenie otrzewnej. Zewnętrzne objawy zapalenia otrzewnej to: wzrost rozdęcie brzucha, gorączka, tachykardia, słaby perystaltyki. Tempo rozwoju zapalenia otrzewnej jest w dużej mierze zależy od kwaśności soku żołądkowego.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Trzeci etap – nasilenie peak

Występuje w 10-12 godzin po początku ataków bólu. Stan pacjenta zaczyna stopniowo i zwiększa zatrucie pogorszeniu.

Objawy choroby w obrazie klinicznym, który jest obserwowany z rozlanego zapalenia otrzewnej. Na tym etapie choroba jest już dość trudno określić pierwotną przyczynę, a zatem odgrywa kluczową rolę starannie zebrane historii.

Jeżeli jakiekolwiek objawy perforacji dwunastnicy wrzód pacjenta pilnie hospitalizowany w oddziale chirurgicznym zabiegu.

Ale nawet po dłuższym okresie leczenia, nie zawsze przynosi pożądane rezultaty stosowania dużych dawek antybiotyków.

Zachowawcze leczenie chorób jest używany tylko w skrajnych przypadkach

Dieta po operacji

12 perforowane wrzody dwunastnicy jest chorobą, która rozwija się w wyniku braku równowagi między czynnikami agresywnymi wpływu na zewnętrzne błony żołądka i przeciwległych im mechanizmy obronne organizmu.

Prawidłowo składa diety wzmacnia skuteczność leczenia a tym samym przyczynia się do szybkiego wyzdrowienia.

0. Dieta po operacji perforowanego wrzodu dwunastnicy jest przeznaczony do normalizacji funkcji wydzielniczej i przywrócić perystaltykę

Ogólne zasady żywienia klinicznego

Żywienie medyczne w perforowanego wrzodu dobierane indywidualnie, koncentrując się na diagnostyce i stadium choroby. Jednak w każdym przypadku, jest on oparty na procesy przemiany materii w organizmie, charakteryzuje się ścisły reżim diety.

Podstawowe zasady menu terapeutycznych opracowanych dla odzyskiwania po zabiegu:

 1. Ułamkowej mocy. Aby nie przeładowywać żołądka, musi być co 3-4 godzin w małych porcjach.
 2. Rozdrobnione żywności. Każdy tom partii, która nie przekracza 200 m, konieczne jest szlifowanie lub strzępić blender.
 3. Soli Min. Dzienne spożycie soli nie powinno być więcej niż 10-12 gramów.
 4. Wybierając produkty, które nie podrażniają błonę śluzową. Ponieważ dieta jest uderzyć zbyt gorące i zimne posiłki, napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Zmniejszyć spożycie produktów, które mają działanie pobudzające (bogaty rosół, rzodkiewka, rzodkiew).

Dzienna dieta po operacji perforowanego wrzodu dwunastnicy powinny składać się z pokarmów białkowych (do 100 g), tłuszcz (80-100 g) i węglowodanów (400-450 g). Codzienne kaloryczna – ok 3000 kcal.

5. Podstawą diety powinny uczynić gotowanych potraw na parze ↑

Dozwolone i zakazane produkty

Wśród dopuszczonych produktów należą:

 • Diety zupy z mlekiem, zbóż, warzyw; wypieki
 • Nesdobnoe wczoraj;
 • Chude mięso (królik, kurczak, chude jagnięcina, cielęcina); Potrawy
 • Boczne

 • Z makaron, ryż, płatki owsiane, kasza gryczana i semoliny;
 • Omlet pary lub gotowane jajka na miękko;
 • Mleko i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu (twaróg, jogurt domowej roboty); warzywa
 • (warzywa korzeniowe i melony);
 • Miodu lli_1, domowe desery (souffles, marshmallows, musy, galaretki).

Pomiędzy czterema głównymi posiłkami, pożądane jest, aby zorganizować przekąski, w tym owoce, które mają wpływ okrywającą: słodkich jabłek, bananów. Zwolnienie choroby może zafundować sobie pachnący melona.

1. Od dietetyków poleca napoje owocowe i warzywne świeże soki, galaretki, kompoty, biodra bulionu i kaliny, słabą herbatę

Aby osiągnąć pożądany efekt diety, dieta powinna wykluczyć pokarmy, które zawierają niestrawny błonnik. Surowe tabu medyczne nałożone na szereg produktów, wśród których główne:

 • Potraw z tłustych mięs i ryb;
 • Wędzone, ostre i słone potrawy;
 • Skoncentrowana buliony warzywne;
 • Puszkach i kiełbasy;
 • Zupy

 • Grzyby;
 • Owoce cytrusowe;

 • Jagody
 • Z grubej skóry (agrest, Logan-beri, winogrona);
 • Lody, cukierki i inne słodycze fabryki;
 • Chleb

 • Grubomoloty, bułki, ciasteczka i placki smażone.

Dietetycy nie zalecają również pić kawę, Kwas, Napoje kwaśno-mleczne. Jeśli po operacji stan pacjenta nie jest normalne, można pomóc sobie poprzez ciepłe mleko codziennie, która łagodzi bolesne skurcze i niegazowana woda mineralna.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...