Dieta na zgagę: skomponować odpowiednią dietę

Zawartość:

Zgaga nie jest uważana za poważną chorobą, ale przynosi znaczny dyskomfort dla właściciela. Czując silne pieczenie w klatce piersiowej, a także osłabienia, ból w gardle dostarczyć wiele niedogodności i psuć nastroju. A wszelkie „smaczne” zdarzenie od razu przyćmione przez znanych już nieprzyjemnych objawów.

load...

Przyczyny zgaga

Ludzie często skarżą się na uczucie pieczenia w żołądku, prawdopodobnie, dolny zwieracz przełyku, nie jest elastyczny lub bardzo często odpręża, kwas przepływa z żołądka do przełyku. Proces spalania pojawia się w chwili, gdy w tkance kwasu przełyku i żołądka spada uszkodzić go.

Najczęstszym zgaga występuje po posiłku lub wysiłku fizycznym. Przyczyną nieprzyjemne uczucie pieczenia może stać banalne nieprzestrzeganie podstawowych zasad zdrowego odżywiania: jedzenie, jedzenie dużych ilości smażone, pikantne, konserwy, wędzone lub słodkich pokarmów, a także nadmierne spożycie alkoholu. Również zgaga występuje z powodu niezgodności z diety: zbyt wcześnie lub późno posiłków, dużych przerw między posiłkami.

Ale złe odżywianie – nie jest jedyną przyczyną zgaga (refluks żołądkowo-przełykowy). Najczęstszą przyczyną chorób układu trawiennego jest stres. Ponadto, zgaga może być spowodowane chorobą wrzodową, zapalenie przełyku, przepuklina przeponowa lub zaparcia. Nie możemy powiedzieć, że to prowokuje zgaga nadkwaśność, ponieważ te objawy mogą wystąpić przy niskiej kwasowości soku żołądkowego.

load...

Zgaga może być wywołane przez odbiór niektórych leków, takich jak leki przeciw astmie, które zmniejszają ciszej zwieracza przełyku, dzięki czemu treści żołądka do przełyku i powoduje pieczenie. Niezależnie od przyczyny, może być, w celu określenia jej najlepiej skonsultować się z gastroenterologa nie zdiagnozować samodzielnie.

Zalecenia dla zgaga

 1. Aby uniknąć spalania następny atak, musisz jeść prawo. Wyeliminuj z diety pokarmów, które mogą wywoływać objawy chorobowe.
 2. Dieta powinna zawierać większą produktów „bezpiecznych”, czyli takie, które nie są w stanie spowodować poparzenia. Wyeliminowanie żywności z menu, które zawierają duże ilości kwasu.
 3. Zgaga – poszczególne choroby, więc niektóre z tych „dozwolonych” żywności może powodować nieprzyjemne pieczenie i „zakazane” – wręcz przeciwnie. Słuchać reakcji organizmu na wybór idealnego odżywiania.
 4. Wszystkie diety kwasu refluks dieta powinna składać się tylko z naturalnych składników. Porzuć wszelkiego rodzaju dodatków. „Kirieshki” and chips musieli opuścić swoje menu na zawsze.
 5. Gdy zgaga, staram się nie jeść tłuste, smażone i „ciężkich” potraw, które wymagają długiego trawienia.
 6. Jedzenia często 4-5 razy dziennie, ale w małych porcjach. Duża ilość żywności utrudnia proces trawienia i może zakłócać produkcję soku żołądkowego soka.Takim sposób będzie można uniknąć pozbawione rozdęcia żołądka, co jest kolejnym czynnikiem ryzyka.
 7. Jeśli masz zwyczaj na relaks po posiłku, starają się o nim zapomnieć. Najlepszym rozwiązaniem byłoby krótki spacer na świeżym powietrzu. Nie jedz przed snem, żołądek też chcą odpocząć. Kolacja powinna być jak najlżejsze, odtłuszczone.
 8. Dieta Dieta na zgagę zobowiązani do przestrzegania zasad: wszystkie posiłki i napoje powinny być lekko podgrzać. Zbyt gorące jedzenie ma negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka i przełyku, drażniące go. Zimny ​​żywności hamuje funkcję wydzielniczą żołądka, dlatego proces trawienia jest bardzo powolna.
 9. Preparaty farmaceutyczne, które zawierają kwas acetylosalicylowy, może powodować podrażnienie przewodu żołądkowo-jelitowego. W tym przypadku, należy odrzucić leku po posiłku. Ponadto, zgaga może wzmocnić środki uspokajające, przeciwskurczowe i antydepresanty.
 10. Palenie i picie alkoholu nasila tylko objawy choroby. Dlatego też, w przypadku spalania jest zmniejszona do minimum ilość papierosów i spożycie alkoholu.
 11. Naukowcy zauważyli, że ludzie, którzy się boją, nerwowy lub będące w ciągłym stresie, cierpią z powodu zgagi częściej.
 12. Nie należy nosić zbyt obcisłe ubrania. Odzież taka, a także fałdy tkanki tłuszczowej, ściskanie talii powoduje powstanie kwasu żołądkowego do przełyku.
 13. Niekontrolowane długotrwałe stosowanie leków zobojętniających, które łagodzi objawy zgagi, może prowadzić do skutków ubocznych (zaparcia, wymioty i tak dalej.), Więc zanim przyjmowania leków zobojętniających, należy skonsultować się z lekarzem.

Co produkty mogą być stosowane w leczeniu zgagi?

 • Można jeść ziemniaki, buraki, zielony groszek, kalafior, ogórki, marchew, cukinia, dynia i kwaśne dojrzałe pomidory w małej ilości;
 • Żołądek korzystny wpływ pietruszki i koperek drobno posiekane, sałatek i zup;
 • Lekkostrawna kasza, gotowane w wodzie lub mleku: gryka, kasza manna, owsa i gotowany ryż i gotowane makarony;
 • Pewien, że są zupy, warzywa, ubrani z kwaśnej śmietany, masła i żółtek jaj;
 • Dieta dieta na zgagę obejmują, jedzenie gotowane na parze lub gotowane ryby;
 • Można mieć ser, łagodny ser i mleko odtłuszczone;
 • To dobrze wpisuje się w diecie niskotłuszczowej mięs w parze lub gotowane;
 • Można użyć gotowane lub jajka na miękko, jajecznica na parę;
 • Nadaje się do deserów słodkich owoców lub jagód, marshmallows i cukierków w małych ilościach.
 • Jak napoje mogą być spożywane kakao z mlekiem, słabej herbaty z śmietany lub mleka, biodra rosół, owoców i soków jagodowych.
 • Zgaga może jeść masła, oliwy z oliwek i oleju słonecznikowego;
 • Mąki pszennej dobrze nadaje się do pieczenia chleba wczoraj, lub suszonych lekko i suchym herbatniki, ciasteczka i babeczki nesdobnye.

Jakie produkty są lepiej wykluczyć z diety?

 • Cukier

Picie dużych ilości cukru zaostrza objawy zgagi. To podrażnia żołądek i przełyk nabłonek niż pobudza wydzielanie kwasu. Wysoka zawartość cukru stwarza dobre warunki do hodowli bakterii żołądka, co wynika z badań medycznych, są zdolne do wywołania rozwoju wrzodów żołądka i w wyniku fermentacji cukru gazu jest utworzony w żołądku. Aby nie prowokować odnowę objawów zgagi, zmniejszenie zużycia cukru i pokarmów zawierających go w dużych ilościach.

 • Alkohol

Alkohol – jeden z kilku materiałów, a ogólnie napoje, który jest bezpośrednio wchłaniane w żołądku, podczas gdy pozostałe elementy są rozkładane w jelicie cienkim. Jak cukier, alkohol negatywnie wpływa na żołądek, co powoduje zwiększone wydzielanie kwasu żołądkowego. Ponadto w dolnym zwieraczu przełyku osłabia się, dzięki czemu prawdopodobieństwo wejścia w kwasach przełyku wzrasta znacząco.

 • Olejki eteryczne pomarszczony

Składniki te są podobne do rozluźnienie zwieracza przełyku, więc starają się unikać pokarmów, napojów, gumy do żucia, nawet, aromatyzowane oleje takie.

 • Czekolada

Jak w przypadku każdej diety, dieta na zgagę musi zrezygnować z czekolady. Wszystkie ulubione traktować niemal natychmiast zwalnia funkcję zamykania zwieracza. Sprawca jest kofeina lub jego odpowiednik, zawarty jest w płytki. Zgaga zużycie czekolady w jakiejkolwiek postaci jest pożądane.

 • Kawa i herbata

Oraz kawa i herbata zawierają pewną ilość kofeiny, która rozluźnia zwieracz i przyczyna wytwarzaniem kwasu żołądkowego. Spróbuj pozbyć się uzależnienia od kofeiny, ale rób to powoli, aby uniknąć objawów abstynencji kofeiny: drażliwość, senność i silne bóle głowy.

 • Tłusta żywność

Taki pokarm jak poprzednie części składowych, niekorzystnie wpływać na działanie zwieracza. Dlatego diety, tak aby na tłustych stanowiły tylko 30% kalorii, a jego wchłanianie jest rozłożone na cały dzień, a nie tylko raz.

 • Mleko

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mleko ma uspokajająco na żołądek, ale w rzeczywistości jest tylko chwilowo zobojętnienia kwasu, to jest jeszcze bardziej. Produkty mleczne są dobrze jako źródła białka o wysokiej jakości, jednak ich użycie jest wymagane w kombinacji z innymi żywności.

 • Sok pomarańczowy

Nawet smaczne cytrusowe napój może prowadzić do fali spalania w żołądku, fakt, że nie narusza koordynacji ruchowej mięśni, przełyku, co może prowadzić do skurczu i wydzielanie kwasu w żołądku. Jak byś się podobało lub sok pomarańczowy, gastroenterologii zaleca się zmniejszyć zużycie do 50 ml na raz.

 • Kuchenne zioła

Wszystkie przyprawy, zwłaszcza chili zawierają kwasy żrące, które podrażniają błonę śluzową żołądka i powodować zgagę. Podczas zaostrzenia spróbować wyeliminować z diety przyprawy.

 • Pomidory

Wszystkie produkty pomidorowe (sosy, pasty, soki) mogą powodować podrażnienie przełyku i ściany żołądka i rozstrój operacji koordynowanej mięśni przełyku, które kierują pokarmu do żołądka.

środków ludowej zgaga

Tradycyjna medycyna na zgagę radzi:

 • Ruszt pół marchewki, sok z marchwi sprzyja normalizacji przewodu pokarmowego;
 •  żuć kilka gotowane groch, a ludzie ciągle cierpi na pieczenie w żołądku, pożądane jest, aby trwale zapisać gotowane groch w lodówce;
 • Również pomóc nasion kopru;
 • Pić ciepłą wodę mineralną (najlepiej bez gazu).

Jednak najbardziej popularnym sposobem „ugasić” zgaga – odbiór słabym roztworem sody. Jak się okazuje, ta opcja jest tylko pogarsza poważny stan. Interakcja postaci soku żołądkowego i sody niestabilnej i chlorku kwasu karboksylowego. Kwas węglowy, z kolei rozkłada się do dwutlenku węgla i wody, które rozciągają się w żołądku. Rzeczywiście, spalanie zatrzyma, ale na krótko. Po krótkim okresie czasu po podaniu produkcji sody zwiększa soku żołądkowego i „rozciągniętym” żołądek przechodzi soku żołądkowego do przełyku.

Tradycyjna medycyna – to nie jest panaceum. Niech zgagę i nie można nazwać poważna choroba, ale cały czas uciekać się do tradycyjnych leków nie jest zalecane. Dieta na zgagę jest skuteczny w przypadku, gdy będzie go pomalować specjalisty, tylko on może znaleźć przyczynę częstych podrażnień przełyku i zalecić leki, aby pomóc go rozwiązać.

load...