Dieta matki karmiące: Prawda i mity o zakazach

Wreszcie, wszystkie doświadczenia za sobą i przyniósł do domu trochę głodny krzyk paczkę. Nie wątpimy, że zdecydowali się karmić piersią dziecko. Mleko pomaga dziecku dorosnąć zdrowe i uzyskanie niezbędnych składników odżywczych. Ale wtedy powstaje pytanie o diecie matek karmiących.

load...

Zawartość:

Zrównoważona dieta dla matek karmiących

Komunikacja odżywiania matki w mleku

Według babć, nie może jeść kapustę, dziecko nie puchilo, ogórki, że nie ma biegunkę, chleb, aby uniknąć zaparć. O cebuli i czosnku można zapomnieć – dziecko z ich powodu odmawia piersi. Mity o ścisłej diety rzeczy z przeszłości, wraz z mitów na temat zawartości tłuszczu i mleka płynnego, który jest szkodliwy dla dziecka lub że „posiłki”. Do produkcji mleka spełnia hormonu prolaktyny, a jego podział hormonu oksytocyny. Syntetyzowane mleko z piersi matki krwi i limfy. Może on w żaden sposób zaszkodzić dziecku, ale trzy przypadki:

load...
 • Gdy mama spożywa tylko szkodliwe produkty: często wykorzystuje te zawierają syntetycznych dodatków, barwników, konserwantów, nie pić napojów typu „cola”;
 • Matka pali, alkohol, napoje lub narkotyków;
 • Kiedy mama nic nie jedzą: w tym przypadku produkcja mleka kobiecego zatrzyma dość szybko, a dziecko będzie ssać cały sok z matką, ale jeszcze trochę czasu dostanie pełny posiłek.

Jeśli chodzi o kapustę, potem mleko matki nie ma wpływu. Oczywiście, jeśli w pierwszym miesiącu po urodzeniu mają sałatkę ze świeżych warzyw, może powodować wzdęcia jako mama i dziecko. Ale jeśli warzywa i owoce zostały poddane obróbce cieplnej, nie są całkowicie bezpieczny podczas karmienia.

Niektóre matki nie zauważyć, że spożywanie niektórych pokarmów powodować reakcję organizmu dziecka, które przejawia się w postaci wzdęcia, biegunki, zaparcia. Najprawdopodobniej ta sama reakcja na te produkty, a moja matka, ona po prostu nie można zobaczyć krótki wzdęcia lub kipiąca. Dziecko może otrzymać taką samą reakcję jak problemy ze zdrowiem matki mają bezpośredni wpływ na skład krwi.

Karmienie piersią – to naturalny proces. Specjalne szkolenie lub sztywne diety nie jest konieczne. Jedz jak również dostawy. Wykluczenie wystarczy szkodliwych produktów. Które?

Co karmiące, nie powinny

Ciąża i karmienie piersią – to świetna okazja do przeglądu swoją dietę i zmienić go na zawsze, rezygnując złe produkty posiadające w swoim składzie różne surogatów. Bardziej prawdopodobne, że dziecko będzie miało alergię nie na poszczególne produkty, ale na złożonym naczyniu z sosem, przyprawione kostek bulionowych. Staraj się jeść urozmaicone i eliminując takie potrawy:

 • Czekoladę, ciasta, ciastka; Soki
 • Z pakietu, słodkie gazowane napoje;
 • Chipy

 • I krakersy z przyprawami;
 • Smażone i tłuste pokarmy; Kiełbasa, wędzone i konserwy;
 • Majonez i ketchup lli_1;

  Alkoholu lli_1.

Czerwone warzywa i powinny być spożywane ostrożnie egzotyczne owoce, dziecko może pojawić się uczulenie, jeśli matka jest predysponowany do tego.

Jak widać, lista ograniczeń nie jest tak wielka. Zamiast soku można pić kompot owocowy lub zieloną herbatę, ciastka i ulubiony zastąpić twaróg z owocami, suszonych owoców. Czasami można traktować siebie i sernik.

Jak radzić sobie z wysypki na skórze?

Istnieje moms, którzy przenieśli dziecko do mieszaniny, lub (!) Okropności krowiego lub koziego tylko ze względu na fakt, że wysypka na skórze dziecka pojawiają się, nawet jeśli matka zjadł owsiankę. Powtórzmy: mleko matki nie może zaszkodzić dziecku! Może wysypki niemowlęce są ze względu na fakt, że matka żołądka i użyteczne owsiane źle strawionego, która wpływa do krwi, co z kolei wpływa na mleko z piersi. Okazuje się, że przydatna kasza przeniesione jako obce żywności dla niemowląt i powoduje wysypkę. Przeniesiono do mieszaniny – i nie ma wysypki, i każdy jest zadowolony. Potrzeba było tylko nieznacznie skorygowane odżywiania matki, biorąc enzymów przy jednoczesnym kontynuowaniu karmienia piersią.

Jeśli wysypka na skórze pojawiają się swoim dzieckiem ze względu na potencjalne alergeny, że mama korzysta z jedzeniem też nie ma sensu tłumaczyć mieszaninę miękiszu. Pozbawienie dostępu do alergenów nie rozwiąże problemu. Dzieciak powinien po prostu małe dawki tych substancji, w celu uniknięcia ewentualnych alergii, gdy wprowadzenie pokarmów stałych.

Czy mleko stać się ubogim?

Istnieją przypadki, gdy matka, zlać trochę mleka w filiżance, werdykt: mleko „nie tłuszczu”, tylko „jak woda”. I to zaczyna jeść energicznie. Naukowcy wykazały, że ilość i skład mleka nie zmienia się ze wzrostem posiłków kalorii. Ponadto, mleko nie jest wyczerpany, nawet jeśli kobieta karmi dziecko 1,5-2 lat. żywienie uzupełniające w tym przypadku trafi do sklepów tłuszczu mama. Nadmiar picia, nawiasem mówiąc, również nie zwiększa ilości mleka, ale tylko nazywa to fala. Dziecko jest po prostu łatwiejsze do bani, ale więcej niż trzeba, mleko nie będzie. Wszyscy myśleli Matkę Naturę.

Sytuacja jest podobna do witamin aptecznych. Jeśli matka bierze kompleks „pielęgniarstwo”, to nie znaczy, że mleko z piersi zwiększy ilość wapnia, magnezu i bromu. Biorąc witaminy pomaga matce siebie. Każda zmiana składu mleka na gorsze (z niedożywieniem, na przykład) natychmiast kompensowane przez kobiecych zasobów ustrojowych.

Tak więc, w okresie karmienia piersią jedzą wszystko, co odnosi się do zdrowej żywności. Ale nie zapominaj o indywidualne podejście, ponieważ każdy organizm jest inny i ma swój własny rytm przyswajania różnych produktów.

Opinia w sprawie ograniczeń w wyborze produktów

load...