Dieta mama podczas karmienia piersią

Czekałeś tak długo dziewięć miesięcy. Dziewięć miesięcy oczekiwania na cud. I wreszcie stało się – stać się matką. Jednak wraz z wejściem w nowej roli, roli matki, zanim kobieta dostaje wiele pytań i wątpliwości.

load...

Głównym problemem dla większości kobiet jest dieta podczas karmienia piersią. Bo teraz moja matka jest przede wszystkim odpowiedzialny za zdrowie dziecka. Poniżej omówimy dwa rodzaje diet podczas laktacji dietę, w której wykluczono wszystkie produkty żywnościowe, które mogą doprowadzić nawet najmniejszej szkody dla dziecka i diety podczas karmienia piersią, którego celem – aby schudnąć.

Niektóre mamusie są bardzo lekkomyślny diety podczas karmienia piersią, a każdy – wszelkie ograniczenia w ogóle. Jednak jest fundamentalnie błędne stanowisko. Po tym wszystkim, mleko z piersi całkowicie przenikać wszystkie substancje, które dostają ciała matki. Ale, widzisz, zwykle dieta dorosłego nie jest dobrze dopasowany do ciała dziecka. Najbardziej rygorystyczne diety podczas karmienia piersią w pierwszych trzech miesiącach życia niemowlęcia, to jest to już możliwe, aby umożliwić drobne ustępstwa.

Dieta podczas karmienia jej dziecko pierwszych miesiącach życia

Najczęściej lekarze pediatrzy – odpowiadając na pytanie matki, co żywności zwiększyć ilość produkowanego mleka. Powstaje pytanie to z faktu, że wiele matek nie wiem jak proces laktacji i od których to zależy.

Do produkcji mleka są odpowiedzialne hormonów oksytocyny i prolaktyny. Dzieje się w następujący sposób: w momencie, gdy dziecko ssie pierś znajdujący się w zakończeń nerwowych odsłoniętej impulsu stymulacji sutek i wysyłane do mózgu, który rozpoczyna produkcję wyżej wymienionych hormonów. Prolaktyna zapewnia pełną laktację, do tego stopnia, że ​​potrzebne jest dziecko na tym etapie rozwoju. Oksytocyna jest również odpowiedzialny za zapewnienie, że mleko wypracowane łatwo z przewodu piersiowego w ustach dziecka. W przybliżeniu taki sam efekt uzyskuje się przez dekantację mleka.

load...

Jak można zrozumieć z powyższego, produkty nie pozostaje bez wpływu na proces laktacji. Objętość produkowanego mleka zależy od tego ile dziecko ssie. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić dziecku dostęp do piersi i karmić go na żądanie. Po tym wszystkim, nikt nie może stymulować laktację jest lepsza niż dziecka, a nie dieta w czasie laktacji nie wpływa na ilość mleka.

Tak samo jest prawdziwe w odniesieniu do kwestii jakości mleka kobiecego. Bez względu na to, co jesz, w mleku matki zawiera wszystkie niezbędne prawa do Twoich okruchy składników odżywczych, witamin, makro i mikroelementów. Nawet jeśli matki karmiące jedzenie w tej chwili jakieś – każdy dzieciak potrzebne substancje. To po prostu będą brane własnych rezerw kobiecego ciała.

Ale pogarszać skład mleka jest to możliwe i nie jest to trudne – jest promowany przez niewłaściwą dietę poporodowej karmienia piersią. Stosowanie produktów powodujących wzdęcia matki, z dużym prawdopodobieństwem spowoduje kolki dziecka. Jeśli matka spożywa pokarmy, które przyczyniają się do zmiękczenia krzesła, dziecko może wystąpić biegunka. Picie dużych ilości produktów o dużej zawartości cukru, mogą spowodować zapalenie skóry alergiczne.

  Poniżej znajduje się przykładowa dieta podczas karmienia piersią noworodka:

 • Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować wszystkie posiłki o wysokiej zawartości tłuszczu i smażonych potraw. Maksymalna, że ​​można sobie pozwolić podczas diety podczas karmienia noworodka, danie, parzona.
 • Wykluczyć z diety tłustych mięs, takich jak wieprzowina i jagnięcina. Dla matek karmiących optymalnie mięso kurczaka, mięso królicze lub wołowiny. Z niej można gotować hamburgery i klopsiki (zaledwie kilka), lub po prostu upiec swój piekarnik. Dieta dla karmiących piersią noworodka bezwzględnie wyklucza jedzenie mięsa z krwią, a nie przeszłość dokładne obróbki cieplnej jak zakażenie jelit na okruchy – śmiertelnej choroby.
 • Dieta po porodzie w okresie karmienia piersią nie jest umożliwić także stosowanie bulionów. Wszystkie zupy warzywne powinny być gotowane tylko w wodzie. Wybierając warzywa muszą także przestrzegać pewnych zasad. Jedzenie świeżych warzyw jest możliwe tylko w okresie letnim, gdy dane warzywa dojrzewają w regionie, kobiety żyją. Resztę czasu trzeba tylko kupić mrożone warzywa. Wynika to z wymogiem, że importowane warzywa zawierają duże ilości azotanów i pestycydów, które są absolutnie niezbędne do okruchów.
 • Ściśle przestrzegając diety po porodzie w okresie karmienia piersią, oglądać przygotowanie zbóż. Lekarze – Dietetycy zalecają karmienie piersią kobieta jeść tylko gryki i ryżu i kukurydzy kaszę. Przed gotować owsiankę, musi najpierw wypełnić zadzie z zimną wodą i odstawić na kilka godzin. Po tym, spuścić wodę, przykryć czystą i można gotować.
 • Dieta po porodzie podczas karmienia piersią, w przeciwieństwie do błędnej opinii, pozwala na spożywanie owoców pielęgniarskiej kobiety. Jednak nie wszystkie z rzędu, ale tylko jabłek i gruszek, po obrane. W okresie letnim można korzystać (nie morele brzoskwinie) i Cherry. Wiśnie i morele nie powoduje alergii dziecka lub zaburzeń krześle.
 • Dieta dla karmienia piersią eliminuje stosowanie mleka krowiego, ponieważ wiele noworodków ma nietolerancję białka, zawartego w mleku krowim. Jednak diety podczas karmienia piersią, można jeść produkty mleczne, takie jak twaróg niskiej zawartości tłuszczu, bio – kefir, jogurt, sery o niskiej zawartości tłuszczu. Opieka Mame należy, że całkowita ilość produktów mlecznych nie przekracza 500 gramów dziennie. Ponadto, nie dać się ponieść z serem, ponieważ może to powodować zaparcia dziecka.
 • Właściwa dieta podczas karmienia piersią regulować także zastosowanie cieczy. Matka karmiące powinny pić co najmniej półtora – dwa litry płynów dziennie. Konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować stosowanie napojów alkoholowych, soków, wody gazowanej wszelkiego rodzaju, z wyjątkiem jabłek. Można pić raczej słaby czarnej lub zielonej herbaty, duszone owoce i niegazowanej wody. Należy pamiętać, że to właśnie poziom wód gruntowych, a także wykorzystanie wody mineralnej może dać dziecku nerki dodatkowe obciążenie.

Dieta dla karmiących dzieci starsze niż jeden rok

Gdy dziecko osiągnie jeden rok diecie wiekowej podczas karmienia piersią staje się mniej sztywny. Mamo, możesz używać prawie wszystkich produktów, z wyjątkiem niektórych.

 • Tak, nadal nie można jeść żywności, które powodują wzdęcia. Produkty te obejmują rośliny strączkowe, kapusta i wody gazowanej.
 • Karmiące piersią mogą wejść w diecie słodki, ale należy unikać jedzenia czekolady. Jeśli chęć do jedzenia czekolady nieodpartą, zatrzymać swój wybór na białej czekolady. Nie zawiera proszek kakaowy, który jest w rzeczywistości powodować alergie u dzieci.
 • Może też być zawarte w diecie matek karmiących dostarczyć niemal wszystkie owoce i warzywa, ale w granicach rozsądku. Jest mało prawdopodobne, że żołądek dziecka jest szczęśliwy, aby zaakceptować mleko matki, która zjadła kilka kilogramów gruszek czy śliwek.

Gdy dieta zaczyna się rozwijać, mama starszy roku w okresie karmienia piersią należy pamiętać, że wszystkie produkty muszą być podawane bardzo ostrożnie i stopniowo. Nie można wprowadzić więcej niż jeden nowy produkt co trzy dni. W przeciwnym razie, w przypadku, gdy dziecko wykazuje oznaki reakcji alergicznej lub zakłóceń żołądkowo – jelitowego, to będzie trudno dokładnie określić, który produkt spowodował taką reakcję.

Inną rzeczą, którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że menu nie pokrywają się z menu niemowlęcia stałych pokarmów. Oznacza to, że jeśli dziecko jest na obiad otrzymał czerwoną buraki, jesz dzisiaj nie warto, ponieważ spowoduje to podwójne obciążenie dla organizmu dziecka.

Niektóre mamusie szukasz diety podczas karmienia piersią, tak, że w tym samym czasie schudnąć. Jednak nie można tego zrobić, zresztą dla zdrowia kobiet jest obarczona powikłaniami, takimi jak niedokrwistości z niedoboru żelaza. Natura dostarczyła nic dziwnego, że kobiety w ciąży muszą przybiera na wadze. Zdarza się nawet w przypadku głodu ciała kobiety mogły w pełni wychować dziecko. Po tym wszystkim, natura nie można oszukać i nie wyjaśniają jej, że sąd z 21 wieku i głód matki oczekującej nie jest zagrożone.

Zazwyczaj zaczynają się od 6 miesięcy życia dziecka, organizm zaczyna hojnie spędzają rezerw energetycznych, wydając swoją produkcję mleka. W większości przypadków, to w tym okresie kobiety rozpocząć własną, bez żadnych diet, schudnąć. Średni miesięczny utrata wagi do jednego kilograma.

Próby matek karmiących przejść na dietę lub ciężki trening może prowadzić do zakłóceń w produkcji hormonów niezbędnych dla normalnych laktacji. Zastosowanie różnych herbat do utraty wagi jest również bardzo negatywny wpływ na produkcję mleka. Niektóre matki w ich dążeniu do schudnąć pójść jeszcze dalej – zaczynają brać leki, które stłumić głód. To jest bardzo niebezpieczne dla dziecka, ponieważ może to spowodować naruszenie jego apetyt i, w rezultacie, brak normalnego funkcjonowania wszystkich systemów życiowej aktywności. Czy warto ryzykować go?

Dieta po zaprzestaniu karmienia piersią

Prawie każda matka przestać karmić piersią, ma jak najszybciej wrócić do swojej zwykłej wagi. Można jednak spróbować schudnąć zbyt szybko. Karmienie piersią jest bardzo poważnym obciążeniem dla organizmu kobiety. I po odstawieniu potrzebuje trochę czasu na regenerację. Jeśli kobieta zdecyduje się bardzo ścisłą dietę po karmieniu piersią, ryzykuje ona poważny negatywny wpływ na ich zdrowie. Najbardziej optymalne dieta po karmieniu piersią – lekka dieta.

Po pierwsze, w żadnym wypadku nie należy próbować zmniejszyć ilość pokarmu. Jeść, ile jeść podczas karmienia piersią, po prostu spróbuj przełamać tę kwotę na więcej posiłków. Staraj się nie jeść wszystko i wybrać najbardziej użyteczne i bezpieczne produkty.

  Oto podstawowe zasady, na których powinna opierać się dietę po karmienia piersią:

 • Jeśli jesteś przyzwyczajony do podjadania między posiłkami, spróbuj zastąpić wysokokalorycznych pokarmów, takich jak ciastka ciastek, kanapek i słodyczy na coś mniej kalorii, takich jak jabłka czy sałatki.
 • Spróbuj zrezygnować z korzystania z herbata, kawa i słodkie wody gazowanej. Znacznie lepiej zastąpić je czystą wodą pitną. Jeśli nie masz chorób, w których występuje tendencja do powstawania obrzęków, nie ma potrzeby, aby ograniczyć ilość przyjmowanych płynów.
 • Bardzo przydatne i skuteczne zastępować dowolny mięso z ryb i innych owoców morza. Pomoże to nie tylko kobiety schudnąć, ale także znacznie poprawić stan zdrowia, pomoże nadrobić stracony podczas karmienia piersią rezerwy fosforu.
 • Podobnie jak w przypadku każdej diety, trzeba zrezygnować z jedzenia po 18.00.
 • W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby siedzieć na inny, tak modne teraz, egzotyczne diety. Nieustanne stosowanie tego samego produktu nie przyniesie swój osłabiony karmienia organizm nie jest dobre, z wyjątkiem najsilniejszych beri-beri.

Zanim pójdziesz na diecie, zastanów się, czy naprawdę jest to potrzebne. I nie zapominaj, że 90% osób, które straciły na wadze na różnych dietach, wracają do ich wagi w ciągu jednego roku. Znacznie bardziej użyteczne, aby nauczyć się kochać siebie dokładnie za to, kim jesteś. Po tym wszystkim, – mama i każda matka – piękne!

load...