Dieta dla zanikowe zapalenie żołądka: zalecenia Gastroenterologii

Zanikowy nieżyt żołądka – jeden z najbardziej podstępne rodzajów przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka. Choroby, które w większości przypadków są bezobjawowe wczesnych etapach może prowadzić do zwyrodnienia komórek i rozwoju żołądka stan przednowotworowy. Spowolnić proces, ochronę przed chorobą niebezpieczną, pomagają dietę zanikowe zapalenie żołądka. Oprócz ekspozycji medycznej jest w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka protsessa.Oglavlenie:

load...

Rodzaje diet z różnych rodzajów

Choroby

Zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka wpływa po wykonaniu określonego rodzaju żywności. Najczęstszymi inicjatorami są tłuszcz i smażone żywności. Oprócz odczucia niewygodne w żołądku pacjenta pojawia odbijanie, które mogą być uzupełnione przez konkretnego zapachu.

Dieta dla zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka w żołądku ma na celu normalizacji aktywności pokarmowego

load...

Gdy ogniskowe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka

Cechą charakterystyczną tego typu choroby jest wytwarzanie lokalnych obszarów atrofii znajduje się na ścianie żołądka. Forma łysienie zapalenia żołądka charakteryzuje się spadkiem grubości ścianek żołądka i zmniejszenie wydzielania kwasu solnego.

Posiłki w ognisku zanikowe zapalenie żołądka ma na celu przywrócenie ciało i pobudzają komórki wyciek soku. W tym celu, kompozycja jest podawana w diecie wlewy ziół.

Dieta dla zanikowego zapalenia błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości zorientowanej wprowadzeniem do diety produkty, które pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, a jednocześnie nie podrażnia powłoki ciała uszkodzony. Lista dań dietetycznych jest zatytułowany:

 • Wegetariańskie zupy;
 • Chude mięso i ryby;
 • Surowców i pieczonymi warzywami.
 • Kasza ryż, jęczmień, gryka, owsa.

Ostrzeżenie! Zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości gastroenterologów nie zaleca się stosowanie mleka, pozwalając, aby zrekompensować brak produktów mlecznych wapnia i białka roślinnego.

Przywracanie komórki żołądka pomaga napary ziołowe: pięciornik, tymianek, krwawnik pospolity, nagietek, stokrotki

Przypadki, gdy ogniskowa postać choroby występuje w tle zwiększonej kwasowości. Występuje na skutek intensywnej pracy gruczołów produkujących kwas solny, które funkcjonują w ten sposób kompensuje uszkodzonego ogniska.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

W tym przypadku, gdy dieta zanikowe zapalenie żołądka z kwasowością zapewnia w produktach dietetycznych, obniżenie wydzielania. Należą do nich:

 • Kopertowania mleczne i warzywne zupy;
 • Gotowane i palonej warzywa;
 • Oznaczenie typu „A” pasta.
 • Gruszek lli_1, banany, słodkie jabłka.

Dietetycy polecam zrezygnować z korzystania z potraw, które mogą szkodzić już wyczerpane błonę śluzową żołądka. Pożądane jest, aby zmniejszyć zużycie roślin strączkowych i produktów piekarniczych.

Zabronione produkty to: wędzonych i smażonych potraw, marynat i ogórki, czarny chleb, kapusta, cytrusów i czekolady

W przewlekłym zapaleniu żołądka

Każda choroba przewlekła wymaga długotrwałego leczenia. Zapalenie błony śluzowej żołądka nie jest wyjątkiem. Głównymi czynnikami są wyzwalacze nawrotu:

 • Niezrównoważona dieta;
 • Analfabetami leki;
 • Zużycie

 • Napojów alkoholowych.

Pojawiające się na tym tle zmian zanikowych, w których miejscach na wydzielnicze gruczołów pojawiają się elementy tkanki łącznej nie są w stanie wygenerować bardzo potrzebnych enzymów żołądkowych. W konsekwencji pogarsza wytwarzanie enzymów trawiennych i kwasu solnego, który stymuluje aktywność wydzielnicza gruczołów, zaburzenia perystaltykę.

Kompozycja dieta musi być obecne produkty aktywują wytwarzanie kwasu solnego i stymulują funkcji enzymatycznej.

0. Dieta przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka polega łagodny

Zasilania. Szczególną uwagę należy zwrócić na skład wody mineralnej. U pacjentów z wysokim gastroenterologów kwasowości zalecamy wybranie wody, na etykiecie, która zawiera „hydro”. Zjeść to jest w postaci ciepła, przez pół godziny przed posiłkiem.

Przy niskiej kwasowości należy preferować do wód mineralnych soli alkalicznych. Alkohol powinien być w trakcie lub po posiłku.

Podczas zaostrzenia powinien zrezygnować z dzikiej róży i kwaśne owoce.

W rozproszonej postaci choroby

Rozproszona postać tej choroby jest stan przejściowy, w którym nie jest już degeneracja tkanek prowadzące do utraty gruczołów żołądkowych, a powierzchnia błony śluzowej z minimalnym uszkodzeniu.

Posiłki z rozlanym zanikowe zapalenie żołądka żołądka ma obejmować żywność, które aktywują funkcję gruczołów. Powinny one być przygotowane z wykorzystaniem niektórych metod obróbki cieplnej: duszenie, pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze.

5. Warto mieć owoce i warzywa w postaci puree, jajecznica dla pary, chudego mięsa i ryb, a także zakwaszonych soków do picia i herbat ziołowych ↑

Ogólne zalecenia żywieniowe

 1. Nie powinno być częste, ale małe porcje. To dlatego, że żołądek nie może być całkowicie pusty przez długi czas, by odejść. W przeciwnym razie, w przypadku braku pokarmu w żołądku natychmiast zwiększa się produkcja kwasu chlorowodorowego.
 2. Jedz posiłki, podgrzewa się do temperatury 38-40 ° C Ta sama zasada odnosi się do picia napojów. Płyn trzeba pić małymi łykami jedną szklankę na godzinę przed posiłkiem.
 3. Każdy pokarm należy dokładnie żuć. Uwalniana podczas żucia stymuluje produkcję śliny, soku żołądkowego.
 4. Nie palić i ograniczyć spożycie alkoholu. Wywołują one wzrost kwasowości.
 5. Strzeż czerstwego żywności. Ze względu na brak kwasu solnego w żołądku ciała nie może poradzić sobie z penetrujący z mikroorganizmów powodujących psucie żywności.
 6. Unikaj stresu. Będąc pod wpływem stresu, żołądka przydziela stężonego kwasu w dużych ilościach.

Przestrzeganie zaleceń kluczowych w połączeniu z ekspozycją na lek może zminimalizować nawrotu lub postępu zapalenia żołądka, co poprawia jakość życia.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...