Dieta dla wzdęcia – zapomnieć o niezręczną dyskomfort

Czy jesteś słowo „wzdęcia” Familiar? Jeśli nie, to najprawdopodobniej nie masz złe pęcherzykami żołądek i nie zna tego poczucia zażenowania i wstydu, zwłaszcza jeśli jesteś wśród ludzi. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Zwiększona wzdęcia mogą być sygnałem ostrzegawczym poważnej choroby lub alergii pokarmowej. Również te objawy mogą być ludzie, którzy wybrali dietę wegetariańską, lub zmieniają sposób odżywiania w związku z przeprowadzką do innego kraju. Niezależnie od przyczyny wzdęcia, taki stan jest zawsze nieprzyjemne, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Ale nie jest rozwiązaniem – jest to dieta z wzdęcia.

load...

Zawartość:

Dlaczego istnieje problemem

Co może powodować wzdęcia? Z reguły są to produkty, które jemy. Przyjrzymy najczęstszych przyczyn wzdęć.

  • Jednym z najczęstszych przyczyn problemów jelitowych nietolerancja mleka. W tym przypadku, spróbuj pić mleko, które zawiera laktozę. Zwykle, produkt ten znajduje się w diecie dział w supermarkecie. W tym przypadku można bezpiecznie używać w wieku twarde sery i jogurty „na żywo”.
  • i tłustych może prowadzić do naruszenia trawienia. Jak więc, aby rozwiązać ten problem? Po pierwsze, należy pamiętać, aby zmniejszyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, mięsa wieprzowego i podrobów. Zamiast nich w diecie może zawierać kurczaka lub cielęciny, ponieważ są to produkty dietetyczne. Po drugie, należy użyć oleju do smażenia.
  • Dziwnie to brzmi, ale wystarczy czekolada, a także mocnej herbaty i kawy są szkodliwe dla układu pokarmowego. W związku z tym, ich zastosowanie jest najbardziej ograniczony.
  • Innych produktów, co może prowadzić do wzdęć – gazowanych napojów. Problemem jest kwas węglowy, który powstaje podczas reakcji wodę i dwutlenek węgla. To z kolei drażnią śluzówkę żołądka, co prowadzi do wzrostu gazowania.
  • Zalecana dieta niemal wszystkie surowe owoce i warzywa mogą również prowadzić do wzdęć. Dlatego lepiej jest poradzić sobie z ciepła – pieczone w piekarniku lub gotować dla pary. Po tym zabiegu, ciało będzie łatwiej im się uczyć.
  • Nasze ulubione jabłka i kapusta, dziwne, gdyż może to spowodować fermentację. Kwasy zawarte w tych produktach prowadzić do zwiększonego powstawania gazów. W związku z tym, na trybunach do znacznego zmniejszenia zużycia diecie.

load...

Indywidualne podejście do rozwiązywania

Przyczyny wzdęć jest wiele i są one bardzo indywidualne. W związku z tym, można rozwiązać ten problem na różne sposoby. Na przykład, jeśli wzdęcia jest spowodowane przedostania się powietrza do żołądka, a następnie spróbuj je powoli żucia żywności dokładnie. Tak więc jest pożądane, aby nie używać chipsy, solone produkty mięsne, ekstrakt drożdżowy, kostek bulionowych. Zmniejszenie ilości zużywanej soli i środków spożywczych zawierających sód.

Innym powodem może być złe trawienie wzdęcia. Aby tego uniknąć, należy jeść małe porcje. Unikaj napojów gazowanych i nie pić podczas posiłku. Nie zakłóca produktów zawierających skrobię, fruktozę i białka. Jak wspomniano powyżej, nie jeść tłustych, rośliny strączkowe, a także ograniczyć korzystanie z surowych warzyw i owoców. Aby znormalizować proces trawienia, możliwe jest jeden dzień jeść tylko gotowany ryż, pić niegazowaną wodę mineralną lub herbatę miętową bez cukru.

Jeśli wzdęcia są spowodowane przez dysbioza, należy pić jogurt z pałeczek kwasu mlekowego. Ponadto, jeśli masz nietolerancję mleka, może pomóc acidophilus suplementów.

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli wzdęcia towarzyszy ból i skurcze, że możliwe jest zastosowanie masażu z olejków eterycznych. Dopuszczalne jest również położyć poduszki lub kompresji. Ale należy zachować ostrożność, ponieważ ból może być spowodowane innymi przyczynami. W tym przypadku jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Ćwiczenia z wzdęcia

Nie zapominaj, że nasze ciało często może rozwiązać problemów sam. Tylko czasami potrzebuje trochę pomocy! Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule będzie przydatna dla Ciebie i Twojego żołądka!

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...