Dieta dla wątroby gepatoze: Produkty i zasad prawidłowego odżywiania

Niestety, stłuszczenie wątroby może zaszkodzić nie tylko ludzi, którzy nadużywają alkoholu, tłustych potraw z sosami i wszelkiego rodzaju słodycze – choroba może dotknąć każdego. Wrodzona predyspozycja, zaburzenia metaboliczne, początkowe stadia cukrzycy i innych chorób. Ponieważ dieta dla wątroby tłuszczu gepatoze się niemal jedynym ratunkiem. Należy jednak pamiętać, że nasza strona internetowa jest schematycznym uogólnione zalecenia i diety Menu 5 i wątrobie, dokładne rozpoznanie i, w konsekwencji, prawidłowa metoda leczenia może być określona tylko specjalista. Każdy przypadek stłuszczenia wątroby jest inny, więc nie należy polegać na internecie, traktowane są przez profesjonalnych lekarzy.

load...

Zawartość:

Na chorobę bardziej

Stłuszczenie – choroba, która objawia się w dysfunkcji wątroby. Charakteryzuje się on akumulacji w komórkach z nadmiaru tłuszczu, a w konsekwencji – obumierania bliznowacenie tkanki. Choroba ta może prowadzić do raka i marskości wątroby, nie żartuj ze zdrowiem, wystarczy udać się do lekarza.

Przyczyny tej choroby, oprócz powyższego, kilka z nich: długiej kuracji antybiotykowej, otyłości, chorób narządów wewnętrznych. Ponieważ wątroba – jest najpotężniejszym korpus filtra jest dieta na wątrobę gepatoze uznawane za najbardziej skuteczny sposób leczenia (tabletek i leków, co do zasady, tylko pogorszyć sytuację).

load...

Dlatego pacjenci z dietą stłuszczenia wątroby jest powoływany w pierwszej kolejności: żywności i higieny stają się znacznie ważniejsze niż jakakolwiek inna choroba. To jest w rzeczywistości głównym szansa odzyskania. Dla sprawy!

Dieta i Cele 5:

 1. Cholesterolu Odzysk i metabolizm tłuszczów w organizmie.
 2. Normalizacji głównych funkcji wątroby.
 3. Ułatwienie gromadzenie glikogenu w organizmie, które wpływają na poziom glukozy.
 4. Stymulacja

 5. Wydalania z żółcią.
 6. Ułatwienie procesu trawienia, spowolnienie postępu choroby.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Wideo: Przyczyny i objawy chorobowe gepatoza

Co będzie budować swoją dietę

Pożyczki wątroby zdrowia Choroby – posiłki Split. Dietetycy sugerują jedzenia hepatosis chore 5-6 razy dziennie, tak aby nie przeciążać wątroby, ale aby utrzymać go w dobrej kondycji. Przejadanie się i głód – swoimi śmiertelnymi wrogami. Podstawą diety powinny być od teraz zbóż diety, chude mięso i ryby, owoce i warzywa.

Co jest zakazane

Zarówno ostre i przewlekłe stłuszczenie wątroby 5 oferuje diety w leczeniu i „zgasić” jego zespoły za pomocą sztywnych ograniczeń. W walce z tą chorobą, że skupia się na kalorii i ilości żywności. Twoim głównym zadaniem teraz – zmniejszyć ilość spożywanych tłuszczów (maksymalny dozwolony – nie więcej niż 70 gramów dziennie) i zmniejszyć obciążenie narządu. Sól kuchenna, pokarmy zawierające cholesterolu i puryn substancję – tabu dla Ciebie.

Więc dajemy niczego:

 • Alkohol – rzecz jasna, zapomnieć, że zawiera alkohol.
 • Tłuste pokarmy, zwłaszcza smażone – wykluczenie do lepszych czasów, jeśli nie na zawsze.
 • Strong bulionu (w postaci mięsa i warzyw).
 • Mięs

 • Tłuszczowe i ryby.
 • świeży czosnek, cebula, rzodkiewka; o grzyby, pomidory, fasola (szczególnie na ziarnach) będzie musiał zapomnieć na chwilę.
 • Wszelkiego rodzaju marynat i wędzone, konserwy dowolnego typu oraz z dowolnym sosem – tabu.
 • Twarogowe tłuszczu i kwaśną śmietaną.
 • Żółtka

 • Jaja nie są zalecane do użycia.

Istnieją ograniczenia i napoje: kawa, kakao, napoje gazowane (zwłaszcza schłodzone), zbyt mocnej herbaty wszelkich rodzajów.

Co może

Ostre i przewlekłe stłuszczenie wątroby dieta pomagają tłumić, a nawet wyleczyć, jeżeli jest oparta na następujących produktów:

 • Zupy i pierwsze dania – warzywa, nabiał, zboża zupy, pozwoliło na wykorzystanie nie jest zbyt kwaśny kapuśniak, zupa może również.
 • Drugich dań. Na dodatek można gotować gulasz warzywny i Lecho, szczególnie pozytywny wpływ na stan zdrowia potraw gotowanych z cebula, marchew i kapusta. Kashi należy niesolonego (płatki owsiane, krem ​​z pszenicy, ryżu i gryki – tylko w prawo). Sałatki można gotować świeże iz gotowanymi warzywami.
 • Jaja maksymalna dopuszczalna raz dziennie lub gotowane omlet jako para.
 • Czasami można sobie pozwolić, aby jeść bez ostrych odmian sera i szynki.
 • Produkty

 • Mleczne muszą być obecne na pulpicie. To może być w całości lub mleko zagęszczone, twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, jogurt i jogurt z minimum dodatków i środków chemicznych.
 • Pieczenie dozwolone, ale powinno być przygotowane z mąki pszennej. Oleje
 • (wypełnienie do zup i sałatek) powinien być wyłącznie roślinnego.
 • Mogą pić świeże soki (w żadnym wypadku nie używaj sklep – są one katastrofalnie wysokiej zawartości cukru i konserwantów, tylko zaszkodzić organizmowi nawet więcej), słabą herbatę, oczywiście, woda.

Główna zasada: wszystkie potrawy muszą być gotowane na parze lub w kuchence – tylko gotowane lub pieczone żywności. Twoje biuro powinno być wprowadzone do żywności witamin, pektyn, węglowodanów i błonnika. To – menu, które ułatwi przebieg choroby i przyspieszyć odzyskiwanie sparing.

Proszę pamiętać, aby podjąć decyzję, w jaki sposób trzymać się tej diety, czy nie, może być tylko lekarz z wykształcenia specjalistycznego. Zachowaj zdrowy rozsądek, nie biorą powyższe informacje przedstawiane w związku z przewodnikiem do działania i wyleczenia. Bądź zdrowy i mądry.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...