Dieta dla osób z artretyzmem stawów: lista dozwolonych i zakazanych produktów

Prawidłowego odżywiania jest kluczowym elementem w skojarzonym leczeniu zapalenia stawów. Poprzez skupienie się na produktach, które hamują niszczenie stawów może nie tylko przywrócić normalny stan, ale także pozbyć się choroby. Która dieta dla stawów stawów pomoże wyeliminować stan zapalny, a tym samym podnieść jakość życia pacjenta, rozważmy w state.Oglavlenie:

load...

Podstawy dobrego odżywiania do dna i stawów

Jedną z głównych przyczyn zapalenie stawów jest chorobą metaboliczną, w którym produkty toksyczne przenikać do krwiobiegu, co powoduje stan zapalny i tkanki próchnicy. Zaburzenia metaboliczne promuje osadzania kwasu moczowego w stawach, co prowadzi do rozwoju dna.

Stany diety w reumatoidalnym zapaleniu stawów, nie istnieje. Jest on wybierany przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta po dokładnym zbadaniu.

Dobrze zbilansowana dieta dla dną moczanową i artretyzm mogą dostarczyć organizmowi substancje i olejki

Przyspieszyć proces gojenia. Jednak dietetycy są trzy podstawowe zasady, które należy stosować przy sporządzaniu Dieta:

 • Władzy reżimu. Uniknąć głodu. Do tego musi być co najmniej pięć razy dziennie.
 • Małe porcje. Nie można przejeść inaczej organizm nie będzie wydatkować energię na odzysk, i trawienie pokarmu.
 • Odpowiedni płyn. Ważną rolę odgrywa i bilans wodny. W celu utrzymania jego dziennego zapotrzebowania do picia do 2 litrów. Picie świeże soki, bulion warzywny, sok z cytryny i wodę.

Głównym zadaniem lekarza przygotowana dieta – aby usunąć nasilenie i zapobiegać kolejnym zamachom.

load...

Zatwierdzone produkty

Dietetycy zidentyfikowali szereg grup produktów, które powinny stanowić podstawę diety dna moczanowa i artretyzm.

Ryby – głównym źródłem witaminy D, normalizowanie wzrost

Dań rybnych

Dla pacjentów cierpiących na choroby, uważa się za szczególnie użyteczne w środkach spożywczych w omega-3, kwasy tłuszczowe i witaminy. Ich głównym zadaniem jest stymulowanie produkcji substancji, które hamują stany zapalne, chroniąc w ten sposób z chrząstki uszkodzi. Źródłem tych ważnych mikroelementów Działamy złapany w naturalnych zbiornikach niektórych odmian ryb: łosoś, pstrąg, śledź, makrela.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Potrawy z ryb muszą być obecne w diecie co najmniej 3 razy w tygodniu.

Kwasy eikozatetraenowy znalezione w małżami mięsa, mają doskonałe działanie przeciwzapalne.

Bardzo przydatne dla małż stawów

Owoce i warzywa

Ryzyko zachorowania zmniejsza się ze świeżych owoców i warzyw, a którego część zawiera przeciwutleniacze, które mogą niszczyć wolne rodniki.

Enzymy owocowe są wydzielane sprzyjają szybkiemu rozszczepienie białek i węglowodanów:

 • Pomaga trawić białka jabłka, cytryny, maliny i truskawki;
 • Rozprawić się z węglowodanów pomóc figi, banany, figi, gruszki, śliwki.

0. Szczególnie cenne są produkty pomarańczowy, żółty i czerwony kolory: cytrusy, melony, granaty, brzoskwinie, dynia, marchew

Poza tym owoce i jagody są doskonałe wzmocnienie układu odpornościowego, a nawet wiśni i obniża poziom kwasu moczowego. Dlatego dietetycy polecam codziennie jeść 3-5 porcji świeżych darów natury.

Zboża pasta

W chorobach stawów organizm potrzebuje selenu.

Arthritis wolno jeść makaron durum, ale tylko w połączeniu ze świeżymi warzywami w stosunku 1:2 .

5. Źródłem selenu są: pełne ziarna, ryż, proso, płatki owsiane, kasza gryczana

Przyprawy

Ma unikalną strukturę, dzięki którym jest zdolna do spowolnienia procesu destrukcji tkankowej.

Korzystny wpływ na organizm ma kurkumę. Obecność w kompozycji kurkumina normalizuje krwi i ma silne działanie przeciwzapalne.

1. Gdy ból w stawach imbir jest skuteczny

Zasadnicze znaczenie dla organizmu kwasów tłuszczowych omega-3 znaleźć w oleju lnianego. Dietetycy polecam do naprawy tkanki codziennego użytku na 2-3 pozycji. L Olej lniany. Zrównoważyć stosunek wielonienasyconych kwasów tłuszczowych will nasion gorczycy również zielenie, olej sojowy i dyni.

8. Znakomite łagodzi obrzęk stawów ze względu na korzystny wpływ czosnku w jego skład związków siarki na kształtowanie wspólnej

Mleko i produkty mleczne

U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów można spożywać żadnych produktów mlecznych, ale nie mleka.

Przywracanie układ kostny, aby pomóc wywaru z kości. Są one obecne również kolagen, który zapewnia wytrzymałość chrząstki.

6. Jako źródło białka i wapnia, produkty mleczne doskonale wzmacnia układ resahr8 kostnego. Do treści ↑

Co nie może być stosowany

Nie można korzystać z następujących produktów z artretyzmem stawów.

  dania

 1. Mięsne. Produkty mięsne zawierają kwas arachidonowy, które w wyniku trawienia w organizmie jest przekształcany do eikozanoidów. Substancje te i wywołać zapalenie stawów.
 2. Miodu, słodyczy i czekolady. Zawarte w tych produktach skoncentrowanych cukru przyczynia się do gromadzenia się nadmiaru wagi, co jest kluczowym warunkiem wstępnym do zapalenia stawów i deformacji.
 3. Sol. Nadmiar soli nigdy nie przechodzi niezauważona. Jest on zdeponowany w stawach, powodując obrzęk tkanek i przyczynia się do zmniejszenia masy kości, co w efekcie prowadzi do zwiększenia bólu i zapalenia.
 4. Fast Food. Krakersy, chipsy, frytki i inne „gadżety” zawierają tłuszcze trans, które narusza krążenie i metabolizm. Jeżeli już zapalenie stawów otrzyma mniej niezbędnych składników odżywczych, to pogorszy tylko dla stawów.
 5. Masła lli_1, olej z wątroby dorsza i żółtko może sprowokować rozwój podgary, z których jeden jest przejawem dnawe zapalenie stawów.

5. Aby rozwiązać problem ze stawów, powinny również zrezygnować z psiankowatych: pomidory, paprykę, bakłażany i ziemniaki

Pacjenci z dna, jest pożądane, aby zrezygnować z wykorzystania odpadów z skorupiaków. Obecność w swoim składzie puryny powoduje wzrost stężenia kwasu moczowego. Aby wyświetlić kwasu z korpusu i zastąpić je zielone warzywa, pomarańczy i bananów.

Jest również konieczne ograniczanie się do użycia produktu, który może wywołać reakcje alergiczne przejawów.

Wśród napojów nakłada surowe zakazu żywienia alkohol, substancje czynne, które zwiększają zapalenia w tkankach stawów.

Wynika to z wielu kofeiny w nich, co przyczynia się do nadmiaru ługowania wapnia z tkanek.

5. Wynos jest także kawa i mocnej herbaty ziołowe wywary

Wymianie. Ogólnie rzecz biorąc, lista zakazanych produktów nie jest tak wielka. Zbierając je godnej alternatywy, pacjent nie czuje silny dyskomfort. I trzymać się ścisłej diety w reumatoidalnym zapaleniem stawów Zapalenie stawów jest tylko w okresie zaostrzenia. Gdy zapotrzebowanie na moc remisji może być lekko przeczyszczające.

Opierając się na przygotowanym torze zasilającym oraz wyeliminowanie pokarmów, które są zabronione, można szybko i skutecznie schudnąć i pozbyć się objawów choroby.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...