Dieta dla osób cierpiących na astmę

Zawartość:

Astma jest bardzo ciężką chorobą, która jest spowodowana przez niespecyficznych mechanizmach lub alergii. Jeżeli astma należy przestrzegać specjalnej diety, ważne jest, aby wyeliminować z diety wszystkich elementów, które mogą powodować uczulenia.

load...

Jeśli alergia pokarmowa nie zostało ustalone zgodnie z analizą, w każdym przypadku jest to konieczne do wykonania takiej diety jako hipoalergiczne. Konieczne jest odróżnienie tych produktów, które są potencjalnymi alergenami. Istnieje wiele opcji, w tym ryb, owoców morza, gęś i kaczka, jaja, orzechy, owoce cytrusowe, miód, maliny, truskawki, pomidory. Ważne jest, aby ograniczać ich stosowanie w specjalnym zaostrzenie astmy.

Należy ograniczyć i substancje, takie jak mleko, kasza pszenna, kasza manna, krem, odmian tłuszczowych z kurczaka, wieprzowiny i wołowiny. Jednak dieta z astmą powinny brać pod uwagę charakterystykę pacjentów. Przecież każdy powinien dostać białek, węglowodanów i tłuszczów.


Powrót do spisu treści

Liczba przydatnych elementów w diecie

Dla pełnego rozwoju organizmu powinna zapewnić sobie wszystkie niezbędne elementy. Aby to zrobić, aby zastąpić te produkty, które są alergenami. Każdy wie, że codziennie ludzie powinni otrzymywać 300 gramów węglowodanów, 70 g białka, a co najmniej 50 gramów tłuszczu. Jednak ludzie, którzy potrzebują diety jest ograniczenie spożycia węglowodanów. Węglowodany – jest cukier i miód. Jest to konieczne, aby ograniczyć ilość soli w naczyniach.

load...

Istnieje wiele warzyw i innych potraw, które zostały uznane przez dietetyków jako hipoalergiczne. To produkty, takie jak gryka, ryż, jęczmień i owies.

Wśród mięso można zidentyfikować chude mięso królika i kurczaka i warzyw – kapusta, ziemniaki, dynia, ogórki. Olej roślinny jest odpowiedni do takiej diety jako hipoalergiczne jak oliwa i kukurydzy. Można jeść i masło. Z mleczarni opcje mogą być zawarte w diecie kefir, jogurt. Idealnie nadaje się kompoty i herbatki od bioder. Lista produktów jest dość duży i można zrobić bezpieczne i zdrowe menu, w oparciu o nią.

Należy zwrócić uwagę na zawartość elementów produktów, takich jak histamina i tyraminy one powodować alergie u wielu osób. Zwykle te elementy są zawarte w żywności, takich jak konserwy, alkohol, ser, kapusta kiszona. Produkty, które są wykonane z różnych enzymów również powinny zostać wykluczone, kiełbasa i hot dogi ze względu na zawartość histaminy nie może być stosowane, gdy taka dieta jest hipoalergiczna.


Powrót do spisu treści

Przyprawy szkód i konserwanty

Ludzie, którzy cierpią na astmę ważne jest, aby wyeliminować z diety różnych przypraw takich jak pieprz, musztarda, a nawet cebuli. Produkty te przyspieszają proces asymilacji alergenów, które mogą powodować niepożądane problemy. Jest to najlepiej nie pić kawy, kakao i inne produkty, które poprawiają działanie alergenów. Fakt, że ludzie, którzy chcą wyeliminować alergeny najlepiej używać produktów, które mają efekt ekranowania i może spowolnić działanie alergenów.

Produkty te zawierają zboża, takie jak owies i jęczmień. Dieta na astmę nie pozwala na ukrytych alergenów . Jest to przede wszystkim produkty, takie jak konserwy mięsne i rybne, który nie może być określony jako część alergenów, niemniej jednak są tam obecne.

load...