Dieta dla kobiet w ciąży. Zmagamy się ze skutkami wakacji

święta noworoczne nie niezauważone prawie nikt z mężczyzn – żywność bogata tłuszczowych, długich świąt Bożego Narodzenia, trwający około dwóch tygodni. Nie każde ciało stoją te dni bez – żadnych zmian. Wrzody żołądka, przyrost masy ciała, zaburzenia snu – nie jest to pełna lista, co przynosi ludziom styczniu.

load...

A jeśli kobieta jest w ciąży? Co miała robić, bo dla niej jak wieje do wątroby i żołądka, i inne nieprzyjemne konsekwencje wakacji całkowicie bezużyteczne? Zamknij się w domu, zadowolony z surówka i lampką wina bezalkoholowego – siła woli nie wystarczy dla każdej kobiety w ciąży. Oczywiście, o napoje alkoholowe i mowy nie może być, bo prawie każdy z przyszłych matek śmie zagrażać dziecku. Ale obfite jedzenie podczas wakacji trudno przejść przez kobiety w ciąży. A więc dieta dla kobiet w ciąży jest niezwykle ważne.

Jakie są niebezpieczeństwa często czają się kobiety w ciąży? Nie są one tak dużo, jednak w żadnym wypadku nie należy lekceważyć, bo konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne dla matki i nienarodzonego dziecka. Tak często dzieje się po wakacjach:

  • Pogorszenie lub nawet nabycie choroby przewodu pokarmowego

Bardzo często pyszne, ale nie zdrowej żywności, który jest na naszych stołach wypoczynkowych, ma silne obciążenie dla całego układu pokarmowego. I kobiety w ciąży mają w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwe, ponieważ, co do zasady, wszystkie kobiety w ciąży w zwykłe dni przylegają do pewnego oszczędnym diety.

I podczas wakacji na brzuchu matki oczekującej ciężar spada po prostu niesamowite, zwłaszcza jeśli kobieta jest na dużej scenie ciąży, ponieważ macica jest również bardzo duży nacisk na brzuchu. A im dłużej ciąża, tym większe ryzyko problemów żołądkowych i żołądkowo – jelitowego. Więc dieta dla kobiet w ciąży – nie jest pustym frazesem.

load...

Nie możemy ignorować taki delikatny problem, jak hemoroidy. Jak wspomniano przez wielu lekarzy, to było w pierwszym miesiącu nowego roku do nich skarg pojawił bądź zaostrzenia hemoroidy. Nie jest to zaskakujące – prawie wszystkie świąteczne dania przygotowywane są przy użyciu różnych przypraw, że bardzo negatywny wpływ na przebieg istniejącej choroby i rozwinąć ją od podstaw może również wystąpić. Zwłaszcza, że ​​ciąża, niestety, jest sama w sobie bardzo czynnikiem predysponującym do rozwoju hemoroidów.

Ponadto, nie możemy tracić z oczu faktu, że bogate i tłuste pokarmy mogą powodować nieprawidłowe działanie w przewodzie pokarmowym i, w konsekwencji, lub biegunka, lub odwrotnie, zaparcia. I przyszła mama nie może zapomnieć o tym problemie. Łatwiejsza do podjęcia środków ostrożności, niż starać się go rozwiązać przez uciekania się do leków.

Rozwój chorób alergicznych

Innym zagrożeniem, które może czyhają na kobiety w ciąży w czasie święta Nowego Roku – to z pewnością jest rozwój różnych reakcjach alergicznych żywności. Nie zdziw się, jeśli nagle znaleźć się poważną alergię mandarynek lub czekolady, nawet jeśli do tej pory można wchłonąć im ton.

Teraz jesteś w ciąży, a Twój organizm pracuje zupełnie jak kiedyś. A więc możliwość takiego nieprzewidywalnych reakcji alergicznych, nawet na zupełnie normalnych produktów znanych i przenośnych. I tak, na wszelki wypadek, wstępnie kupić dowolny – lub leki przeciwhistaminowe (alergia) Preparaty do reakcji alergicznej nie złapać cię zaskoczyć. To środki farmakologiczne, które powinny dać pierwszeństwo, należy powiadomić lekarza.

  • Nadwaga

Oczywiście, mnóstwo jedzenia nie może wpływać na wagę matki oczekującej, kobiety bardziej, że w ciąży przyrost masy ciała bardzo szybko. Ale to jest dla kobiet w ciąży na sto gram nadwagi są zagrożone zawrócić wystarczająco poważnego powikłania.

Pojawienie się duszności, zatrucia drugiej połowie ciąży, pojawienie się obrzęków – to tylko niektóre z możliwych powikłań. Również bardzo, bardzo prawdopodobne, że jak wynika z nadmiernego przyrostu masy ciała u kobiet pojawia się żylaki. Ale od tej choroby jest bardzo trudno się pozbyć, nawet po urodzeniu dziecka, więc nie lekceważ ryzyko jej wystąpienia.

Ponadto, nadwaga podczas ciąży może prowadzić do powikłań dla zdrowia dziecka. Po pierwsze, ma zwiększone obciążenie układu sercowo – naczyniowego systemu kobiety. Oznacza to, że bardzo duże ryzyko, że może wystąpić zakłócenie normalnego przepływu krwi w łożysku, a zatem dziecko może otrzymać mniej, nie tylko dlatego, że potrzebuje dla pełnego rozwoju składników odżywczych, ale również tlen, co może prowadzić do rozwoju płodu niedotlenieniem.

Jak pozbyć się problemu?

Jednak, na szczęście, w prawie wszystkich przypadkach, pozbyć się dodatkową parą – trojka kilogram, wybieranego nie jest tak trudne, na święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, dieta dla kobiet w ciąży, aby zmniejszyć wagę bardzo dużo się różni od zwykłej diety dla utraty wagi. W każdym razie nie do przyjęcia, że ​​kobieta czeka na narodziny dziecka, usiąść na ścisłej diecie i morila się na śmierć, ponieważ w przeciwnym razie dziecko i może również znacząco pod-zbiór składników odżywczych.

Dlatego też, szczególnie dla kobiet w ciąży, lekarze – dietetyków, wraz z lekarzy – ginekologa, opracowała specjalną dietę dla kobiet w ciąży. Według poniższych diet, nie przyszła mama tylko bardzo szybko pozbyć się nadwagi, ale również normalizuje pracę całego organizmu, co znacznie ułatwi przebieg ciąży, eliminuje toksykozę, zawroty głowy, poprawy żołądkowo – jelitowego.

Pierwszą i najważniejszą zasadą pamiętać przyszła mama – diety dla kobiet w ciąży zawsze nosić charakter ściśle cykliczności – kilka dni normalnej diety, a następnie – globalną dniu wypisu, po czym znowu normalne jedzenie. Takie zygzaki żywności są zdecydowanie pozytywny wstrząs dla organizmu kobiety w ciąży – tylko jeden dzień, traci od 800 gramów do jednego kilograma, i pamiętać o najważniejszym – dziecko nie cierpi całkowicie, co jest również ważne.

Poniżej opisano podstawowe polecane przez lekarzy – schemat dietetycy dni dla kobiet ciężarnych na czczo:

Apple – kefir diety

Ta dieta jest prawdopodobnie najszerzej popularne. I nie jest to zaskakujące, ponieważ ona jest rzeczywiście bardzo skuteczne. W ciągu dnia należy spożywać około półtora – dwa kilogramy świeżych jabłek i wypić jednego litra jogurtu. Oczywiście, nie są tylko jabłka tak różowo perspektywa, więc można spróbować urozmaicić dietę i gotować na przykład sałatę.

Skórki i nasion dwa duże jabłka, zetrzeć je na dużej tarce lub pokroić w cienkie paski. Mielenia około 50 g każdy zieleni. Należy jednak pamiętać, że jedzenie pietruszka dla kobiet w ciąży nie jest zalecane, ponieważ zawiera substancje mogą powodować rozwój samoistnego poronienia lub przedwczesnego rozpoczęcia porodu.

Posiekane świeże zioła i jabłka, wymieszać i doprawić nich, można albo chudego majonez lub olej roślinny. Być może na pierwszy rzut oka wydawać się dziwne, sałata podobny do ciebie, ale proszę mi wierzyć – jego smak jest nie tylko niezwykłe, ale również bardzo przyjemna. Często kobieta, próbowała go po raz pierwszy w czasie ciąży i nadal to robić po urodzeniu dziecka.

Można również wykonać jeszcze jedną dobrą sałatkę z jabłek i cebuli. Gotować trzeba dwa kwaśne jabłko jest średniej wielkości. I albo pokroić w drobne paseczki lub zetrzeć jabłko na tarce, posiekać jedną małą głowę cebula, zioła i wymieszać wszystkie składniki. Ubierz sałatkę, można też – albo roślinny olej roślinny lub majonez. Jeśli nie chce jeść nic oprócz jabłek, czy jesteś dość banalne, spróbuj wymienić jabłka na uprzednio namoczone we wrzątku lub suszonych moreli lub śliwek.

Jabłka są na ogół bardzo użyteczny produkt. Poza faktem, że zawierają one dużą ilość żelaza, a zatem z regularnego korzystania z jabłkami, niedokrwistość z niedoboru żelaza jest niemal całkowicie wykluczone, nawet jabłka i doskonałym tonikiem. Masz zepsuty nastrój, nie wyspać, lub po prostu poczuć się niewytłumaczalne złe samopoczucie? Nie smuć się, ale po prostu zjeść jabłko – i jak się czujesz czasem wzrośnie.

Jak wspomniano powyżej, jako napój podczas podobnej diecie powinny jeść jogurt, o niskiej zawartości tłuszczu i bardzo pożądane. Chociaż, jeśli przyszła mama cierpi indywidualnych nietolerancji produktów mlecznych, lub po prostu nie lubią je dla niektórych – żadnego powodu, można zastąpić jogurtem przynajmniej przydatne biodra bulionu. Konieczne jest również, aby pić co najmniej jednego litra dziennie, o ile, oczywiście, lekarz – ginekolog nie dał ci instrukcji dotyczących reżimu picia. I, oczywiście, w żadnym wypadku nie należy dodawać do dni na czczo w bulionie bioder cukru, w przeciwnym razie wszystkie wysiłki zmierzające do zmniejszenia nadwagi, będą po prostu zmarnowane.

Ryby dieta

Nie nosić na duchu owoców? Cóż, zdarza się, i tym podobne – nie zmuszaj się i próbują wpakować jabłko. Zorganizować dzień ryby wydzielina – co najmniej jeden w tygodniu. Będzie to wystarczy, aby szybko pozbyć się nadwagi.

W dniu matki oczekującej może nie – każdy strach jeść około pół kilograma każdy solone ryby albo gotowane na parze lub. I bardzo często kobiety zapytać lekarzy – dietetyków o tym, co najlepiej jest wybrać rybę na czczo dni. Jednak w rzeczywistości to nie jest tak ważne – nawet tłuste ryby pasuje idealnie, ponieważ olej z ryb jest bardzo przydatne dla organizmu.

Najbardziej najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby zerwać rybę na pięć przyjęć – około stu gramów na raz. Można pić lub jogurt, lub czystej niegazowanej wody lub nadal takie same biodra rosół, oczywiście, dodać cukier nie jest konieczne w tym przypadku – dodatkowe węglowodany w dzień postu nie jest to potrzebne.

Jednak pozbycie się nadwagi, przyszła mama powinna oglądać ich wagi. Pomimo faktu, że ograniczenie pożywienia dla kobiet w ciąży jest nie do przyjęcia, że ​​dieta zasługuje na szczególną uwagę. Dieta dla kobiet w ciąży codziennie powinny być uzgodnione z lekarzem – dietetykiem lub, co najmniej, lekarz – ginekolog, który nadzoruje przebieg ciąży. I pamiętaj, że twoja waga kobiety w ciąży powinny monitorować stale i bardzo starannie.

load...