Dieta dla erozyjne błony śluzowej żołądka – kluczem do skutecznego leczenia

Zawartość:

Zapalenie błony śluzowej żołądka – jest chorobą, która jest bardzo często – i zarówno dzieci jak i dorosłych. I często jest to forma erozyjne błony śluzowej żołądka – błona śluzowa żołądka wpływa zbyt wiele, a utworzone wrzodów. Mogą one być zlokalizowane przez błonę śluzową żołądka i mogą być zebrane w jednym miejscu.

load...

Na razie żołądka może przebiegać bezobjawowo, ale w końcu nadal będą odczuwalne. Zgaga, nudności, wymioty, ból – nie jest to pełna lista wszystkich „uroków” z erozyjne błony śluzowej żołądka. Jednak w celu dokładnego zdiagnozowania choroby, koniecznie zapoznaj się z terminem, takich jak dieta z erozyjne błony śluzowej żołądka. Również odwiedzić gastroenterologa. Po pierwsze, samo-diagnozowana i może się mylić, ale to może być obarczona bardzo poważnymi konsekwencjami. Po drugie, lekarz na podstawie stanu chorobowego będzie wybrać najbardziej odpowiednią kurację.

Zabronione produkty

Jak już wspomniano powyżej, gdy erozyjne żołądka dieta jest koniecznością, a powinien on być bardzo surowe. Oczywiście, nikt nie mówi, że chory musi torturować się na śmierć – przeciwnie, posiłki powinny być zrównoważone. Ale ułamkowe – Porcje powinny być małe, a także przerwy między posiłkami – nie więcej niż trzy godziny. Jednak ważne jest, aby pamiętać listę produktów, które muszą być ściśle spożywana:

load...
  • Tłusta żywność

Tłusta żywność powinno być surowo zabronione. Odnosi się to również do tłustych mięs i tłustych ryb. To nie ma znaczenia, nie ważne jak małe nie służył.

  • Przyprawy i przyprawy, sosy

Brak ostre przyprawy i przyprawy – maksymalna to koper i pietruszka. Wszystko inne jest bardzo drażniąco na błony śluzowej żołądka, a to pogarsza stan chorego. To samo odnosi się nie tylko ostre przyprawy, ale również wszystkie produkty krytyczne. Również porzucić wszelkie sosy, w tym majonezem. W najlepszym przypadku można zostawić kwaśny.

  • Konserwy

Pod ścisłym zakazem obejmuje wszystkie, bez wyjątku, konserwy – mięso, warzywa, ryby. Środki konserwujące, które są w nich, jest bardzo poważnym obciążeniem dla osłabionego już błony śluzowej żołądka.

  • Warzywa i owoce

Warzywa i owoce, oczywiście, bardzo przydatne dla organizmu. Ale nie tylko w przypadku, gdy zapalenie błony śluzowej żołądka u człowieka. Owoców i warzyw kwasu czasem pogorszyć stan żołądka. Dlatego wszystkie owoce i warzywa muszą być poddane obróbce termicznej.

  • Pewne napoje

Wszelkie gazowane napoje, nawet woda mineralna, kawa i alkohol z diety należy wykluczyć. Nawiasem mówiąc, wszystkie soki z erozyjnego również bezwzględnie przeciwwskazane.

Lista dopuszczonych produktów

Wiele z nich gwałtownie protestują – mówią, co następnie podawany? Uwierz mi, nie zrobić mały wybór. Zupy, idealnie śluzowa konsystencję, odmiany zbóż – semoliny, ryżu, gryki, owsa. Oczywiście, pusty owsianka jeść bardzo trudne – jak masło garnitur tankowania lub śmietany.

Każdego dnia można uwzględnić w diecie, chude mięso, parzona i hamburgery, klopsiki mięsne souffle, chude ryby. Wystarczy zrezygnować z produktów mięsnych nie jest konieczne, ponieważ może wystąpić niedokrwistość i inne bardzo przykrych powikłań.

Kilka razy w tygodniu w chorym menu może zawierać twarogu o niskiej zawartości tłuszczu i jogurt – pomoże to uniknąć niedoboru wapnia. Ponadto dwa razy w tygodniu można zjeść omlet pary. Nie stały się zbędne w domu duszone owoce i galaretki – główną rzeczą, a nie cierpkie jagody i owoce. Ponadto, można pić raczej słabą czarną i zieloną herbatę, ale nie przesadzaj z cukrem.

Pamiętaj, że wszystkie jedzenie musi być starannie zmielony, a najlepiej wszystkie postrzępione. Jedz powoli, starannie żując – pomimo faktu, że ona i tak Mashed. Jako zasada, taka dieta musi być stosowana przez pewien czas po ustąpieniu objawów. Ile dokładnie – poinformować o tym lekarza, gastroenterologa.

load...