Dieta dla choroby zwyrodnieniowej stawu skokowego: pozbyć się choroby

Zapalenie kości i stawów – powszechną chorobą stawów, której towarzyszy niszczenie chrząstki i powoduje zmiany patologiczne tkanek stawowych. Choroba ta dotyka ludzi w każdym wieku, jak wykonywać ćwiczenia i aktywnego przylegających do siedzącego trybu życia. Dieta dla choroby zwyrodnieniowej stawów nie jest pozbycie się choroby. Ale dobrze zorganizowana żywność może dostarczyć organizmowi niezbędnych substancji do przywrócenia stawów, ułatwiając tym samym państwa patsienta.Oglavlenie:

load...

Ogólne porady dietetyków

Dietetycy od dawna zidentyfikowany wzorzec, że choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych, kolanowych i skokowych stawów występuje częściej u osób z nadwagą.

Nadwaga stawia duże obciążenie na stawy, powodując ich przedwczesne zużycie. Dlatego dieta z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych jest skierowany przede wszystkim do eliminacji nadwagi.

Jednocześnie pozbycia się nadmiaru „rezerwowe” należy przeprowadzić tak, aby nie ograniczać ciało uzyskanie ważnych składników odżywczych. Cel ten można osiągnąć jedynie dobrze zbilansowanej diety i wprowadzenie do diety produkty, które zapewniają stopy dostatochnommobeme niezbędnych dla organizmu składników mineralnych i witamin.

load...

Nadwaga – jedna z najczęstszych przyczyn deformacji zwyrodnieniowej stawów kolanowych i stawów biodrowych

Dieta dla każdej postaci choroby zwyrodnieniowej stawu barkowego – lub palca – powinny zapobiegać przedwczesnemu zużycia chrząstki. W tym celu, codzienne menu zawsze wprowadzane produkty, składniki, która rozpocznie się proces przywracania tkankę kości i stawów wsparcia tym samym elastyczność chrząstki.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę punkt, który w ciągu ostatnich kilku dekad, ludzie są bardziej narażeni na tzw artrozy metabolicznego. Powodem tej branży jest rozwój nowych technologii, które są oparte „pompowanie” wszelkiego rodzaju konserwantów żywności, sterydów, hormonów i sztucznych barwników.

Ponadto, konserwanty chemiczne są same stawy stymulacyjne, powodując ich stan zapalny i obrzęk. Dlatego dieta z chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego ma być dowcipne na zasadach naturalnego pożywienia. Używany w przygotowaniu dietetycznych środków spożywczych, produkty naturalne nie może zawierać dodatki chemiczne.

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

„składniki” chemiczne przyczyniają się do nagromadzenia kwasu moczowego i innych substancji chemicznych, które degradują stawowej

Podstawy zrównoważonej diety

Kluczową zasadą dobrego odżywiania – bilans składników odżywczych w codziennej diecie.

Równie ważne są także:

 • Regularność posiłków;
 • Odmiany

 • Żywności w menu;
 • świeżości do gotowania;
 • Wystarczające ilości płynów;
 • Linia

 • Wartość energii zużywanej energii.

Ważne! Dla wygody, kontrola masy ciała powinna koncentrować się na upuszczenie wskaźnik masy ciała. Aby go obliczyć, Twoja masa ciała powinna być podzielona przez ilość wzrostu podanego w metrach do kwadratu podjęte. Wskaźnik masy powinno być 20-25 sztuk. Figury 25-30 przedstawiają pierwszy stopień otyłości, 30-40 – drugi, 40 i powyżej – trzeci.

Szczególną wartość, aby przywrócić stawy są

Produkty mleczne. Przy opracowywaniu menu jest ograniczone marynaty, produkty mięsne, kiełbasy, krakersy i chipsy, desery, słodkie wypieki.

Białka

Białka są budulcem w odbudowie tkanki, które obejmują i chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe kości.

Produkty mleczne są bogate w wapń, który odgrywa kluczową rolę w wzmocnienie tkanki kostnej.

Białko zwierzęce jest w rybach i chudego mięsa. Przy sporządzaniu diety w chorobie zwyrodnieniowej stawów zatrzymać, aby wybrać najlepsze mięso kurczaka i indyka w domu. Dostarczają organizmowi nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz spowalniają starzenie się stawów zdolnych makrela, mintaj, śledź, okoń, pstrąg, łosoś.

Źródła białka roślinnego aktu:

 • Gryczanej kaszy i ryżu; rośliny strączkowe
 • (fasola i soczewica);
 • Mielenia mąki żytniej i pszennej mąki gruba;
 • Warzywa i zioła

 • (cukinia, squash, szparagi, ziemniaki);
 • Jagody

 • I owoce (wiśnie, czarne porzeczki, banany, figi).

0. Galareta – prawdziwy „magazyn” kolagenu, tak niezbędne do budowy więzadeł i mięśni

Nieoceniona pomoc dla choroby zwyrodnieniowej stawów przynosi galaretki i galaretki, przygotowane na bazie bulionu kości.

Pomaga przywrócić chrząstki żelatynę.

Węglowodany

Głównym celem węglowodanów – dostarczenia organizmowi energii, co jest niezbędne dla przepływu procesów życiowych. Dietetycy są dwa rodzaje węglowodanów:

 • Cukry proste – są trawione szybko i dają gwałtowny przypływ energii, ale „nadmiar” jest często odkładają się w organizmie w postaci tłuszczu rezerw;
 • Kompleks

 • – powoli się wchłania, bez prowokowania wygląd nadmiaru tłuszczu.

5. Złożone węglowodany – to przede wszystkim świeże warzywa i owoce, nasiona i orzechy

Przydatne węglowodany znaleźć w całego ziarna chleba, makaronu z durum, jogurt i kefir.

Tłuszcze

Pogląd, że organizm nie potrzebuje tłuszczu, jest błędne. Są one niezbędne do aktywacji procesów metabolicznych. A do wytwarzania w diecie pacjentów z zapaleniem kości i stawów powinna zawierać tylko tłuszcze roślinne.

Jednonienasycone i wielonienasycone tłuszcze znajdują się w żywności:

 • Oliwki i awokado;
 • Rybna i olej rybny;
 • Nasiona

 • I orzechy; Olej
 • (oliwa, słonecznik, orzeszki ziemne …)

1. Benefit zdolność organizmu do wwozić jednonienasyconych i wielonienasyconych, które zwiększają żywotność ↑

8 prostych zasad diety terapeutyczne

Aby zapewnić odpowiednie odżywianie, jednocześnie zmniejszając uczucie głodu, przyklejają się do prostych zaleceń:

 1. Wyeliminować przetworzonej żywności przez smażenie Podczas gotowania. Podstawą diety powinny być gotowane, pieczone dania, a na parze.
 2. Ułamkowej mocy. Żywność Podawać małe porcje, kładąc w małych talerzach.
 3. Jedz powoli, zatrzymując i żucia jedzenie dokładnie. To nasycenie ciała będzie szybsze.
 4. Nie przejadać! Uczucie sytości, zakończyć posiłek. Przyzwyczajenie do jedzenia aż do ostatniego miękiszu może jedynie pogorszyć stan.
 5. Po każdym posiłku płukać usta wodą. Natychmiast po święcie nie poruszać się trochę, powoli przechodząc przez pokój.
 6. Kolacja powinna być nie później niż 19 godzin.
 7. Pamiętać, że napoje alkoholowe są zawsze zwiększa apetyt.
 8. Śledź krzesło. Wypróżnienia dziennie powinien być bez żadnego wysiłku.

Jeden diety leczyć choroby jest niemożliwe. Jednak stosowanie się do zaleceń żywienia w połączeniu z innymi środkami terapeutycznymi można znacznie ułatwić stan pacjenta, poprawiając elastyczność stawów i poprawy ciała jako całości.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...