Dieta dla błony śluzowej żołądka w ostrej fazie: Zalecana dieta dla pomyślnego odzyskania

Zakazów i zaleceń

Zapalenie błony śluzowej żołądka – konsekwencją złych wyborów stylu życia. Przekąski w biegu, fast food, zmieszane z próbuje schudnąć pilnie, niezdolność do pełnego jedzenia w godzinach pracy na tle stresu – a żołądek zaczyna domagać się natychmiastowej interwencji. Dieta dla błony śluzowej żołądka w ostrej fazie – dieta, która musi nastąpić w ciągu dni po leczeniu. Przestrzeganie tych zaleceń – jeden z warunków pełnego vosstanovleniya.Oglavlenie:

load...

Obraz ostrej fazie zapalenia żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka, zapalenie żołądka nazywa. Jeśli przewlekłym stadium choroby czasami powoduje dyskomfort i niepokój, okresami zaostrzenia naprawdę bolesne. Procesy zapalne dosłownie pałaszować ścianę żołądka, powodując ostre ataki bólu. Takie odczucia mogą wystąpić bezpośrednio po otrzymaniu niewłaściwego pożywienia i nieprzewidywalna. Zadzwoń do takiej reakcji może być wiele czynników, podobna do konwencjonalnego typu ostrego zapalenia żołądka i jego formy erozyjne:

 • Ostry, szorstki, tłuste lub zbyt słone jedzenie, a także bardzo gorąco lub na zimno;
 • Urazy

 • I oparzenia;
 • Alkoholu

 • I nikotyny;
 • Równoległych zaostrzeń występujących chorób, takich jak cukrzyca, i leki wykluczyć stanu śluzówki żołądka;
 • Trucizny

 • I toksyny.

Ból po posiłku – pierwszy znak

Choroby. Dieta dla ostrego zapalenia żołądka mianowany lekarzem od razu: w szpitalu z leczenia szpitalnego nad przestrzeganiem tabeli nastąpi personel medyczny. Podczas odzyskiwania w domu do oglądania, co jeść w ostrym zapaleniu błony śluzowej żołądka, oraz jakie produkty i nawyki muszą być opuszczone w celu przywrócenia jakości życia, będzie musiał wykonać dla pacjenta i jego rodziny.

load...

Sub zalecana tabela uwzględnia rodzaj choroby, jej stadium i ciężkości, a także indywidualnych cech

Dieta dla żołądka

Dzięki niskiej kwasowości

Po określeniu rodzaju choroby, jak zapalenie błony śluzowej żołądka o niskiej kwasowości w diecie pacjenta powinno być wiele zmian. Zmniejszone wydzielanie żołądka nie może poradzić sobie z trawienia pokarmu ze względu na brak kwasu solnego. Rotting i przyznane w tym procesie toksyny zatruwają systemu od wewnątrz. Jedz tak szybko nie będzie w stanie: ból pleców natychmiast.

Prawidłowe odżywianie – warunek szybkiej odbudowy

polecane produkty

Dieta wprowadzane produkty, które powodują wydzielanie kwasu solnego:

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

 • Dania produkcji kwaśne mleko. Szczególnie polecany klaczy;
 • Owoce, w tym owoce cytrusowe wynika szkodliwe w małych ilościach;
 • Chudego mięsa i podobnych gatunków ryb;
 • Jagody

 • Puree i kwasu chlebowego.

Oczywiście włączenie powinna zostać zatwierdzona przez lekarza w diecie każdego z produktów: Wysoce indywidualnego przebiegu choroby. Dieta dla erozyjne błony śluzowej żołądka jeden pacjent może tolerować nawet niewielką ilość pikle i marynaty, które są przydatne w celu przywrócenia funkcji generowania kwasy, drugi z tym samym rozpoznaniem przez długi czas będą wymagane zupy puree i ciekłych owsiankę. Kawa, która jest dieta w ostrej typu kwasu żołądka jest surowo zabronione, z zapaleniem błony śluzowej żołądka z zaburzeniami czynności wydzielniczej dozwolone w małych ilościach.

Kashi i zupy, są podstawą pożywienia żołądka u pacjentów w ostrej fazie przypraw i alkoholu dać.

Zupy przecier – podstawa żywienia dla pacjentów z zapaleniem błony śluzowej żołądka w ostrej fazie

Products zabronione

Również wspólne dla wszystkich rodzajów chorób układu trawiennego zalecenia dotyczące unikania alkoholu, tytoniu i fast-food z dużą ilością przypraw, na diecie o niskiej kwasowości mają indywidualne zalecenia:

 • Zakazane potrawy z kapusty i warzyw slabyaschih;
 • Dać z mocnej herbaty;
 • Mleko odnosi się do posiłków tłuszczowych i zakazane;
 • Oleiste wypieki zakazane biały chleb jest dozwolony tylko w postaci suszonych krakersów;
 • Wieprzowina, kaczka, łosoś i inne tłuste ryby i mięsa nie są zalecane nawet gotowane;
 • Najpopularniejszym gadżetem w kuchni powinny być parowiec.

0. Mleko i produkty z niego doskonale redukuje kwasowość

Wraz ze wzrostem kwasowości

Przejdź do menu produktów opartych, zmniejszenie kwasowości, takich jak mleko, które mogą stać się podstawą zbóż i zup, a dodatek w napojach. Od wszystkiego, co może spowodować wzrost stężenia kwasu solnego, z braku początku do pałaszować na produktach żołądka, będzie musiał dać.

Formularz gotowanie jedzenie jest nie mniej ważne niż jego skład: dieta na zaostrzenie zapalenia żołądka jest oparta na lekkostrawne zupy, ziemniaki puree i owsiankę. W pierwszych dniach po ustąpieniu bólu powinien ograniczać rosół, stopniowo wprowadzając przecier warzywny. Dobrze radzi ziemniaki i fasola, rzepa, marchew, nie zawierają dużo błonnika. Puree z owoców i może być, jeśli wybiera się do wytwarzania kwaśnych klas. Takie samo zalecenie dotyczy jagód.

Najpoważniejsza jest dieta dla żołądka erozyjne błony śluzowej żołądka: pierwsze dni z menu składa się z zupy owsianej bez soli i przypraw. Tylko wtedy, gdy znaczna poprawa zaczyna dodać świeżego twaróg, jajka i mleko. W ścisłej kontroli tłuszcz: diety z erozyjne zapalenie błony śluzowej żołądka, żołądka pozwala dzienna ilość oleju wynosi nie więcej niż 2 łyżeczki smażone, a zatem nie trzeba pisać szybko, aby spróbować. Mięso i ryby gotowane na parze.

Z napojów w priorytecie soda, słodkie napoje owocowe są dozwolone.

5. Kwaśne soki i zioła – w celu przywrócenia błony śluzowej żołądka i wzmocnienie systemu odpornościowego

wyłączonych produktów

Tłuste, ostre, słone jedzenie jest zakazane, nawet jeśli choroba jest cofnięty: dalszy postęp odpowiedzialności pacjenta będzie zależała bezpośrednio zgodnie z zaleceniami. Leczenie wielu tygodni i prawidłowe odżywianie w ostrym zapaleniem błony śluzowej żołądka może być zredukowana do „nie” pić jedną szklankę sody lub marynowane grzyby.

Ostry, słony, kwaśny musiały ograniczyć czas, w ostrej fazie są one pod kategorycznego zakazu.

Z warzyw będą musieli poczekać z wykorzystaniem świeżych sałatek i potraw z rzodkiewka, cebula, czosnek i szczaw. Żywność powinna być świeża i nieogrzewany, małe porcje, chociaż podjęta dość często.

1. Zabronione pokarmy dla żołądka

Kalendarz zmienić tabele żywieniowe

Skupiając się na stole do obróbki numerowania Pevzner, żołądka pacjenta czas odzyskiwania może być opisane w następujący sposób.

 1. W okresie ostrego zapalenia (1-2 dni) jest używany tylko ciepłą wodę lub słabą herbatę, może być ziołowa lub róży.
 2. Łagodne liczba diety 1a jest przypisany do postaci jazdy i trudnej przebiegu choroby przez 2-3 dni.
 3. W pierwszym tygodniu odzysku jest głównym sposobem diecie №2.
 4. W równoległych problemy z jelita cienkiego do tego samego okresu przypisanego tabeli 1 lub 1B, 4b w zaawansowanych przypadkach.
 5. Przez miesiąc będzie musiał trzymać się diety №15, stopniowo przechodząc na zwykłej diecie, ale za radą.
 6. Resahr6

. Do treści ↑

Wideo: Przegląd Tabela 1-15 na Pevzneru

Te przykłady posiłków i zakazy nie mogą być traktowane jako polecenia do działania: jest to tylko przypomnienie oprócz zaleceń lekarza. Jego nominacja dokonana po badaniach powinna być ściśle przestrzegane.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...