Dieta dla Alergie: co można, a czego nie może jeść alergików

Zawartość:

Zła ekologia, stosowanie środków chemicznych w uprawach, eksperyment z różnych dodatków do żywności, które są karmione siłą prawie wszystkie półprodukty, i wiele innych takich czynników prowadzi do powstania alergii. I z tą samą chorobą, jak często spotykanych płci pięknej, którzy żyją w obszarach metropolitalnych i kobiet wiejskich. Z ręką na sercu, alergie naprawdę można nazwać poważną chorobą 21 wieku.

load...

Dieta dla Alergie: Na co zwrócić uwagę

Aby zacząć rozumieć, że to samo jest uczulony i dlaczego jest to tak straszne. Tak więc, jest reakcją układu odpornościowego na obcego białka, które dostaje się do ciała. Co jest najbardziej interesujące, po raz pierwszy organizm nie reaguje na alergen. Wystarczy swędzenie może wystąpić po drugim lub trzecim narażenia na działanie substancji, katar, zaczerwienienie, etc. Dlatego czasami jest to bardzo trudne do ustalenia, w jakim naprawdę jesteś uczulony: leczyć, zwierzęta, warunki pogodowe lub na produktach.

Oczywiście, że po wykonaniu badania i diagnozy w każdym przypadku dana kuracja zostanie powołany. Dodatkowo, w celu uniknięcia nawrotu lub nasilenia choroby, pacjent będzie musiał przestrzegać ścisłej diety. Zazwyczaj menu na podstawie objawów pacjenta.

Uwaga: dieta na alergie jest przypisany tylko do lekarza prowadzącego! Samoleczenia w każdym razie niemożliwe. Ci więc, zanim zaczniesz eksperymentować z potraw i produktów, należy najpierw skonsultować się z lekarzem na temat tego, co można gotować we wczesnych stadiach. Nawiasem mówiąc, aby szybko określić, co jest istotą problemu, można zrobić badania krwi. Ale, niestety, procedury te nie zawsze daje sto procent odpowiedzi.

load...

Posiłki dziennie: Co należy wiedzieć pacjenta

Twoje pierwsze zadanie – pozbyć się objawów (wysypka, świąd, podrażnienie) i oczyścić organizm z alergenem. W tym przypadku, żywność dietetyczna jednocześnie spełnia dwie główne funkcje. Pierwszy – diagnostyczne, drugi – terapeutyczne. Wyeliminowanie lub stopniowe wprowadzanie pewnych pokarmów w ich menu, łatwo zidentyfikować bezpośrednią przyczynę.

Wprowadź w diecie nowego składnika być ostrożnym. Próbuje nawet jednego winogrona lub truskawki, jesteś ryzykując swoje zdrowie (zwłaszcza jeśli jesteś uczulony szybko i mocno). Dlatego należy być zawsze w pobliżu pierwszego apteczka okłamywanie rodziny lub przyjaciół może udzielić pierwszej pomocy. Plus, nie mają doświadczenia prywatnych.

Dieta dla alergików – zdrowa, pełna i właściwa dieta, w której nie powinno być żadnych szkodliwych substancji. Nie kupuj produktów gotowych i fast food. Nie bądź leniwy, aby wykroić mięso i ryby na własną rękę. W naładowanym filet konserwowe obrabiane zawarte barwniki, stabilizatory, substancje zapachowe oraz inne dodatki, które ostatecznie wywołują degradacji.

Czytaj składu popytu i dostarczy Ci certyfikatów. Dzięki temu będziesz w stanie bronić się przed podróbkami. Oczywiście, nadal istnieje prawdopodobieństwo, że majonez czy ketchup zawiera substancje, które nie są wymienione na opakowaniu. Ale ponieważ są mało bezpieczne, co zmniejsza ryzyko zakupu produkt niskiej jakości do minimum.

Dieta w okresie zaostrzenia

Człowiek, który odkrył pierwsze objawy alergii, należy przede wszystkim udać się do nieswoistego hipoalergiczną dietę. To nie jest do wprowadzania pokarmów zakazanych aż będzie pełna poprawa. Ale nawet jeśli czujesz się świetnie, lepiej jest poczekać kilka tygodni.

Uwaga: dieta na alergie nie podlegają prawu: „Jeśli naprawdę chcesz, możesz być trochę.” W tym przypadku należy prowokować nasilenie. Tak więc, wyeliminowanie z diety produktów ich vysokoallergennye dla których organizm reaguje. Należą do nich:

  • Niektóre odmiany ryby i owoce morza (czarny i czerwony kawior, małże, kalmary, solanka);
  • Wszelkie świeże i kwaśne produkty mleczne, jaja;
  • Puszkach i marynowane, wędzone, ostre, słone potrawy, przyprawy, przyprawy, sosy;
  • Papryka, dynia, pomidory, buraki, bakłażan, marchew, szczaw, seler. Ponadto, nie można jeść owoców i warzyw, zwłaszcza tych, które mają wyraźny czerwony i pomarańczowy kolor, owoce cytrusowe, i wszystko;
  • Soki i napoje gazowane pakowane, przyprawiony jogurt z dodatkami i gumy do żucia;
  • Suszone owoce, takie jak rodzynki, morele, daktyle, figi, miód, wszystko grzyby i wszelkiego rodzaju orzechy. Pod tabu słodyczy takich jak galaretki, karmelki, czekolady i wszystkich produktów z dodatkiem jego;
  • Domowe soki owocowe, napoje owocowe i inne napoje wytworzone z dodatkiem powyższych jagód, owoców i warzyw, a także, jak kawa, kakao, napoje bezalkoholowe;
  • Wszystkie produkty, które zawierają dodatków do żywności (emulgatory, środki konserwujące, barwniki, aromaty);
  • Wszystkie egzotyczne produkty importowane z krajów wschodnich. Fakt, że są one przetwarzane przed transportem chemii lub wosku. Więc twoje ulubione jabłka, brzoskwinie, banany są przechowywane znacznie dłużej. Ale, niestety, spłukać wodą wszystkie powyższe rzeczy są niemożliwe.

Najważniejsze pytanie pozostaje produkty, które mieszczą się w kategorii średniej aktywności. Mogą one powodować alergie, ale takie przypadki są bardzo rzadkie. W związku z tym powinny one zostać wyłączone jedynie do celów swojego dietetyka. Tak, problem może być z niektórych zbóż (pszenica, kukurydza, gryka, żyto), tłustych mięs (wieprzowina, konina, baranina, indyk i królik), owoce i jagody (czerwone i czarne porzeczki, brzoskwinie, banany, borówki, morele, żurawiny, arbuz). Również wywołać negatywną reakcję w organizmie są warzywa, takie jak zielona papryka, ziemniaki, groch i niektórych roślin strączkowych.

Trzecia kategoria – nisko alergenne pokarmy, które po prostu powinny jeść podczas zaostrzenia alergii. Można jeść kilka odmian ryb (dorsza, sea bass), chude mięso, produkty mleczne, produkty mięsne, ryżu, gryki i chleb kukurydziany. Zaleca się również do jedzenia warzyw i zieleni, ale dopiero po upewnić się, że nie jesteś uczulony na nich. Bezpieczne rozważyć owies, jęczmień, ryż, kaszę, masło, olej słonecznikowy i oliwę z oliwek, zielone jabłka i gruszki, agrest i porzeczki białe. Mogą wystąpić pewne suszone owoce (może to być suszone jabłka, gruszki i śliwki).

Jak wiecie, dieta na alergie u dorosłych i dzieci zaczyna się od obowiązkowego wykluczenia z diety substancji vysokoallergennyh. Potrzebny będzie również ściśle ograniczyć spożycie warzyw i owoców z drugiej kategorii. Jak tylko będzie w stanie osiągnąć pełną regenerację.

Jak jeść, jeśli jesteś uczulony

Nie jest konieczne, aby pozbyć się owoców i warzyw, aby poradzić sobie z alergią. Można zjeść pełny, zrównoważony, oddając w małym wypoczynkowego brzuchu. Najważniejsze – obserwować umiar i nie przejadać. Nie jeść więcej niż trzeba, nawet jeśli organizm normalnie wykonuje ulubiony produkt. Jeśli jesz w jednym czasie 2 truskawki, nic nie stało. Gdy użyjesz kilo pysznych owoców jagodowych, alergie manifestować natychmiast.

Nie zapomnij o odmiany. Nie daj się powiesił na jednej rzeczy. Jeśli przestaniesz jeść owoce, warzywa, ryby, będzie siedzieć na niektóre zboża, od ciała do podjęcia witaminy i przydatnych elementów. Jest to konieczne w celu dywersyfikacji codzienną dietę, oczywiście, dozwolonych w ramach diety.

Eksperci zalecają jeść jeden rodzaj pożywienia co trzy dni. To znaczy, jeśli w poniedziałek jeść brokuły, najlepiej gotować potrawy z nim następnym razem, nie wcześniej niż w czwartek. Taki wymóg jest na skutek tego, że mogą wystąpić reakcje alergiczne nagromadzeniem w organizmie pewna ilość białka.

Aby wybrać odpowiednie menu, można złagodzić, a nawet całkowicie zapobiec szkodliwym skutkom alergenów. Na przykład osoby cierpiące na pyłki kwiatów i drzew, nie należy uwzględnić w diecie większości owoców pestkowych i jagodowych. Będą one potrzebne, aby wyeliminować ze swojego życia orzechy, seler, koper i marchew.

Ci, którzy cierpią z powodu alergii na trawy lub łąki trawy, zaleca się, aby ograniczyć korzystanie z chlebem oraz rozmaite wypieki. Zakaz również wchodzą kwas chlebowy, makaron, kaszę, bułkę tartą, krem, pasta, wszystkie ziarna, szczaw.

Gdy alergia na roślinach rodziny złożonych (np ambrozji lub bylicy pospolitej ON) muszą być wyłączone z codziennej diety melona, ​​arbuza, ziół i ostrych przypraw. Warto też uważnie traktować oleju słonecznikowego i produktów pochodnych. Pod ogromnym majonezem zakazu pasty musztardy. Jeśli masz alergię na quinoa jest zabronione jeść szpinak, buraki, brzoskwiń i gruszek egzotyczne owoce, miód i trochę przypraw.

Nawiasem mówiąc, alkohol może wywołać poważną alergię. Przyczyna leży w składzie napoju, który pijemy. Wino, brandy, napoje alkoholowe zawierają szereg barwników, aromatów, stabilizatorów i innych dodatków, że nawet najpotężniejszy organizm nie zawsze wytrzymują takich obciążeń. W związku z tym całkowicie wykluczyć wszystkie napoje alkoholowe, zwłaszcza wermut i absyntu. Albo wybrać droższe produkty, ponieważ jesteśmy pewni, że w stu procentach.

Po tej prostej ograniczeń dotyczących żywności, łatwo można go znieść pogorszenie i uniknąć nawrotu w przyszłości. Ale nawet po zidentyfikowaniu przyczyny, że nie jest konieczne, aby wrócić do mojego starego życia. Po tym wszystkim, to nie wiem, jak twoje ciało będzie reagować na inne alergeny.

load...