Dieta 7: funkcje na mocy Pevzneru kiedy zapalenie nerek

Lekarze już dawno odkryli, że jedzenie pacjenta w dużej mierze wpływa na stopę zwrotu. Radziecki naukowiec, lekarz MI Pevzner opracowali trójwymiarowy system diet pokazanych w leczeniu różnych chorób. Wybór konkretnego dietstola pozwala wziąć pod uwagę do indywidualnych potrzeb pacjenta. W celu ułatwienia lub wspierania działań właściwych organów lub systemów. Więc, 7 diety przepisywane pacjentom, dla których ważne jest, aby stosować się do diety bezsolnej.

load...

Zawartość:

Cechy diety tabeli №7

W niektórych chorobach nerek, konieczne jest zapewnienie rozładunek. Wskazania do leczenia ostrego zapalenia nerek w etapie odzyskiwania lub przewlekły remisji, mało wyraźnych zmian w moczu osadu, nefropatii u kobiet w ciąży, nadciśnienie, lub w innych sytuacjach, w których nie jest ujawnione zjawiska przewlekłej niewydolności nerek, lecz spożycie soli jest zminimalizowane. Tacy pacjenci mogą być przypisane do podstawowej diety numer 7 i jego warianty (tabele 7a, 7b, №7v, №7g, №7r).

Żywienie kliniczne ma kilka funkcji. W szczególności, stosowanie ograniczonej składnika dieta. Korpus ma tylko około 20 g białka w postaci czystej. Ta dawka jest za niski jak na standardy współczesnej nauki.

load...

W zależności od wartości energii w diecie odnosi się do wysokokalorycznej (2200-2700 kcal). Przy małym białkiem, menu zawiera dużo tłuszczu (70-90 g) i węglowodany (350-400 g). Nie powinno być frakcjonowanej, do 6 razy dziennie. Temperatura wlotowa żywności – jak zwykle. Objętość wolna od płynu, zużywana w 0,9-1,1 litra.

Główna tabela 7 – Menu diety, które mogą być bardzo zróżnicowane. Główna zasada: wszystkie potrawy są solone. Dodać trochę soli już gotowe posiłki. Aby to zrobić, pacjent otrzymuje dziennego spożycia soli w ilości do 3-6 g

Czy kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Sądząc po tym, że czytasz te linie – zwycięstwo nie było po twojej stronie.

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

Żywność powinna być gotowane w wodzie lub na parze, można lekko podsmażyć. Gotowanie nie zaleca się używać dużo przypraw. Dla smaku w daniach warzywnych mogą dodać sok z cytryny, lub oleju roślinnego do wypełnienia. Całkowitej masy tłuszczów, zwierzę musi zawierać co najmniej 75%.

Zatwierdzone produkty

Dieta terapeutyczna 7 Pevsner zapewnia dzienną dawkę 2 g jadalnej soli z żywnością. Przypuszcza się jeść specjalnie pieczony chleb, solone. Dozwolone także pieczone na ciasta drożdżowego (naleśniki, babeczki).

Mięso, drób i ryby są wybierane tylko dietę (odmiany o niskiej zawartości tłuszczu, bez kabli). Produkty te są gotowane, a następnie może być pieczony lub smażony bez tworzenia grubej brązu. Jaja mogą być w postaci gotowanej lub omlety, jajecznica i nie więcej niż 1-2 dziennie. Zatwierdzone twarożek, gotowane ryby i mięso (całe lub posiekane) – 80-100 g dziennie. Pacjenci z zespołem nerczycowym, w których czynność nerek jest zachowana, tabela 7 dieta może być również przypisane. Jednak im do 140 g zwiększa zawartość białka, dalsze witaminy są wprowadzane do diety (Grupa B, C, D), czynniki lipotropowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Warzywa mogą być prawie każdy, z wyjątkiem marynowane, solone lub konserwowane solą. Menu powinno być ogólnodostępna zupy warzywne (ale nie w bulionie mięsnym). Aby pochylić bulion, można dodać ziemniaki, makaron lub płatki. Wolno jeść różne zboża. Dodać do nich klopsiki, zapiekanek i podobne dodając nie więcej niż jedno żółtko jaj dziennie. Żywność może być trochę tłusta śmietana smak, masła lub ghee. Jednak prażenie przeprowadza się w tłuszczu roślinnego.

Nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z owoców i jagód. Jak świeże i soki, kompoty, galaretki, napoje owocowe. Można zrobić wiele deserów owocowych z cukrem (galaretek, deserów, cukierków, tłuczone ziemniaki, suflet itp D.). Zatwierdzone jak miód. Z napojów, oprócz już wymienionych, zalecane sfermentowanego mleka, śmietany, słabą kawę i herbatę, biodra bulionu.

Przykład №7 Menu diety Pevzner

  • Na pierwsze śniadanie: część gryki, 1 gotowany jajko na miękko, herbata;
  • Na obiad: pieczone jabłko z miodem;
  • Obiad: zupa jarzynowa, kawałek gotowanego mięsa, część chipsy, soki owocowe;
  • Popołudnie: słodzone biodra bulionu;
  • Obiad: kotlety marchewki i jabłka, ser twarogowy garnek, duszone owoce.

Co ograniczyć lub usunąć z dieta

Bardzo ograniczone zużycie konwencjonalnych źródeł kompletnego białka. Nie może zawierać więcej niż norma jeść mięso, ryby, zupy są zabronione. Wykluczone grzyby, fasola, sery, nasiona i orzechy. Przeciwwskazane soja oraz wszelkie produkty oparte na nim (mleko, ser, śmietana, jogurt, słodycze).

Pod zakaz, wszelkie pokarmy o dużej zawartości chlorku sodu. Przyczyniają się one do zatrzymywania płynów w organizmie, może spowodować obrzęk. Musimy zrezygnować z ochrony, ogórki, ryby i wędliny, sery, jaja i podobny pokarm. Przeciwwskazane musztarda, chrzan, pieprz, ketchup, sosy pikantne i tłuste.

Wynocha z menu niemal każdy Wyroby piekarskie, cukiernicze z produkcją przemysłową. Zabronione alkohol, czekolada. I te napoje są silne parzonej kawy lub czarnej herbaty, kakao.

Wśród wykluczyć z diety warzyw i ziół: rzodkiewka, rzodkiew, czosnek i cebula, szczawiu i szpinaku. Zawierają one szkodliwe w chorobach nerek, kwas szczawiowy i istotnych komponentów.

Dieta i leczenia chorób nerek

Posiłki diety stół №7 powinno zapewnić zmniejszenie obrzęków i nadciśnienia. Przestrzeganie dozwolonej diecie uaktywnia wydalanie z organizmu produktów odpadowych w procesach metabolicznych.

Potajemnie

Ostatnio ukazała się zwalniającą transmisji „zakupu testowego” na pierwszym kanale, co zorientowali się, co żywności, aby schudnąć naprawdę działają, a które po prostu nie używać bezpiecznie. Pod wzroku było: jagody goji, zielona kawa, Turboslim i inne pożywienie. Dowiedz się, jakie narzędzia nie są testowane, może być w następującym artykule state.Chitat

load...