Desery galaretki – przydatne delikatność

Zawartość:

Ta kobieta nie może być dla smakoszy. Każda z nas z przyjemnością i rozkoszą będzie smakować coś słodkiego i z nie mniejszą przyjemnością uzupełnia posiłek jakiś deser. Ale jego niechęć tylko desery panie pokrycie własnych strach zyskuje dodatkowy ciężar „zgrzeszyli” z kawałkiem ciasta lub czekolady. Jednakże, desery mogą być całkowicie nieszkodliwe dla figury, a nawet korzystne dla zdrowia i urody.

load...

Na przykład, co wiesz na temat korzyści płynących z galaretką? Substancje w nim zawarte, są korzystne dla skóry, włosów i paznokci. Jelly pomaga w zapobieganiu zapalenia stawów oraz w odbudowie tkanki łącznej. I galaretki promuje wydzielanie toksycznych substancji z organizmu. Więc co? Przekonujące? Następnie należy wybrać recepturę i przygotować zdrowe, proste i deser z galaretką.

Panna cotta

Ten włoski deser z galaretką mleko stało się bardzo popularne w polskiej gościnności. Z jakiegoś powodu, do niedawna w domu przygotowało go rzadko. Ale teraz każdy szanujący gospodyni wie przetarg przepis i deser, a także szczęśliwy uzupełniają podstawowy przepis na własnych innowacji. A jeśli mamy szanować siebie, na pewno trzeba nauczyć się gotować to znakomity deser. Dla klasycznego deseru z Włoch, będziemy potrzebować tych składników:

 • Śmietany o zawartości tłuszczu dziesięć procent – pół litra;
 • Naturalne Wanilia (strąki) – 1 szt.;
 • Świeżego mleka wody – pół szklanki
 • Żelatyna – 1 saszetki (10 g);
 • Cukier – do smaku;

Przygotowanie:

Wcześniej przygotować żelatynę. Zasadą jest, że musi być namoczone w zimnej wodzie i pozostawić do spęcznienia: ilość wody i czas pęcznienia jest wskazany na opakowaniu. W garnku wlać śmietanę i umieścić je w cukrze. Gdy cukier się rozpuści, przeciąć wzdłuż na dwie części laski wanilii i umieścić go w słodzonego kremu. Stawiamy wszystko na ogień i ogrzewane, prawie wrzenia. Jak tylko krem ​​wzrośnie, strzelanie rondel z ognia i pozostawić do zaparzenia krem ​​do wanilii.

load...

Aż krem ​​chłodzi, żelatyna mleka rasy i podgrzaniu w łaźni wodnej. Ważne jest, aby nie pozwolić gotować mleka lub żelatyna straci swoje właściwości żelujące.

Krem wyjąć wanilię, wlewać mleko do nich z żelatyny i wylano do formochkam. Dają mleko ze śmietaną do ostygnięcia, a następnie usunąć lodówkę. Dla pełnej gotowości naszych deserów wymaga sześć godzin. A najlepsze jest to opuszczenie galaretkę w lodówce przez noc. Gotową galaretka spread na płaskim talerzu. Tak, że jest łatwo oddzielić od ścianek formy, pominąć przez kilka sekund we wrzącej wodzie. Desery, podlewanie kremowy waniliowy galaretki karmel lub syropu z jagód.

Uwaga:

Możliwe jest przygotowanie bardziej złożony skład deseru, dodając do kremu kakao, kawy, świeżych owoców i warzyw lub rozgnieść je.

Galaretki pomarańcze

Oczywiście, świeże owoce cytrusowe są dobre same w sobie, a jako deser. Ale jesteśmy świadomi korzyści płynących z galaretki, a także chcą przygotować lekkie i niezwykły deser. Dlatego zrobimy galaretki z pomarańczy.

Składniki:

 • Pomarańcze – 2 szt.;
 • Mandarynki; – 2 szt.
 • Woda – pół szklanki;
 • Cukier – do smaku;
 • Żelatyna – 20 g (2 torebki).

Przygotowanie:

Żelatyna wlać pół szklanki zimnej wody i pozostawić do spęcznienia (czas spojrzeć na opakowaniu). Tymczasem, umyć i wytrzeć do sucha owoce. Pomarańcze przeciąć na pół i wyjąć z ich ciałem. Obrane mandarynki właśnie – to więcej niż potrzebujemy. Pomarańczowych miazgi mandarynki plastry i wycisnąć sok i filtrować je. Umieścić cukier do smaku i jak należy ją wymieszać.

Żelatyna ogrzewa się w łaźni wodnej, należy odczekać, aż do całkowitego rozpuszczenia, ale powinna być taka, aby woda nie wrzenia. Następnie mieszanka żelatyny soku i wlać mieszaninę do skórki pomarańczy połówek, które są wstępnie oczyścić wewnątrz. Wyjąć galaretki do lodówki i pozostawić go zamrozić. Karmienie deser, zostawiamy go w orange „kubki” lub pokrojone w plasterki.

Uwaga:

Zamiast żelatyny można stosować suche pomarańczowy pszczele, które jest niezbędne w celu rozcieńczenia pół szklanki wody. Tylko w tym przypadku nie przesadzaj z cukrem – słodkie galaretki już. I że połówki skórka pomarańczowa wypełnione cieczą nie przewrócił, umieścić je w filiżance herbaty, a następnie umieścić je w lodówce.

Plastry arbuza

Deser podobny do poprzedniego. Wystarczy ugotować, nie będziemy z arbuza i gotowego galaretki owocowe. Jeść arbuza luzem, by tak rzec, formę. Wiele składników deseru zależy od wielkości arbuza.

Składniki:

 • Arbuz;
 • Galaretki owocowe lub proszek jagody;
 • Gorzka czekolada.

Przygotowanie:

Weźmy jeden mały arbuz: arbuz im mniejsza, tym łatwiej jest następnie dzielona na porcje plasterki deser. Ostrożnie moje to, wytrzeć do sucha, pokroić na połówki i wyjąć cały miąższ. Proszek galaretki kolor czerwony (wiśnie, truskawki, maliny) wytwarza się roztwór, z naciskiem na instrukcji. Czekolada okruchy pocierać lub strzępić na drobne. Watermelon „miskę” rozpoczyna wlać galaretki: odlewania pierwszej warstwy odczekać do galaretki wykorzystać oraz posypać wiórków czekoladowych. Wypełnić kolejną warstwę i ponownie do przodu w celu utwardzenia żelatynę. Ponownie posypać czekoladą i tak wypełnić całą połówkę skórce arbuza. Desery, galaretki cięcia arbuza w kliny.

Uwaga:

Ważne! Bay każda warstwa ustawiona w zimnym arbuza. A jeśli przygotowany do szybkiego odlewania zestawy galaretki, to po prostu rozgrzewa go.

Emerald deser

Bardzo imponujące i nie mniej smaczne danie. Aby zrobić to, będziemy musieli te składniki:

 • Gotowy galaretki proszku (zielony) – 1 opakowania;
 • Suchego żelatyna – 1 łyżka;
 • Woda – pół szklanki;
 • Kiwi – 1 części;
 • Winogrona (zielone pestki) – 1 szczotka;
 • Twaróg lub dziecięcych Twaróg – 150 g

Przygotowanie:

Żelatynę namoczyć, biorąc powyższe ilości wody na opakowaniu i pozostawić ją do pęcznienia. Rozcieńczenia proszku z workiem galaretki zgodnie z instrukcją. Na deser wziąć przezroczyste okulary lub miski lody, umyć je i suche. W każdym szybie umieścić na jednej lub dwóch i wypełnić ją zielonej galaretki winogron (jednej trzeciej wysokości szkła). Zastrzegamy sobie galaretkę do usztywniania i zacząć radzić sobie z twarogu. Rozłożyć twaróg w misce podgrzany żelatyna moczone w kąpieli wodnej i łagodnie wprowadzić do skrzepu.

Podczas gdy byliśmy częścią twaróg deser galaretka w okularach było złapać. Teraz obrane kiwi i pokroić w plasterki. Umieścić koło jednej galaretki w każdej z szyb, a drugi trzeciej wypełnienia okulary masy żelatyny twarogu. Okulary statek w lodówce do warstwą wierzchnią mrożone galaretki.

Po skrzep galaretki twardnieje, umieścić go na jednej winogron i jeden plasterki kiwi, a następnie wlać pozostałą zieloną galaretkę – teraz aż do krawędzi szkła. Ponownie usunąć lodówkę. Gdy górna warstwa utwardza ​​galaretki deser może być podawany.

Uwaga:

Do wielobarwnych warstw galaretki w szkle wyglądał interesująco przed wylewanie pierwszej warstwy należy umieścić okulary pod kątem umieszczając coś twardego pod szklanej misce i oparł stopę na ścianie. Przed napełnieniem drugich okularów warstwa może nieznacznie obracać (wokół osi), a także do działania napełniania trzecią warstwę.

Ananasy w Szampanii

Deser dla smakoszy. I dla pań, które cenią szampana innych mocnych napojów.

Składniki:

 • Szampana (korzystnie suchy różowe) – pół szklanki;
 • Woda – pół szklanki;
 • Żelatyna – 1 saszetki (10 g);
 • Cukier – dwie trzecie szkła;
 • Jedna cytryna skórka;
 • Plastry ananasów w puszkach;
 • Pistacjowy.

Przygotowanie:

Zanurzyć żelatynę w zimnej wodzie, prowadzone przez instrukcje na opakowaniu. Podczas gdy pęcznieje żelatynowych, gotować syrop. Wlewanie wody do rondla, wlać cukru do tego samego i umieścić startą skórkę z cytryny. Umieścić potrawy na ognisku, dajemy wodę do wrzenia i kontynuować gotować syrop przez kolejne trzy minuty. Syrop gotowy sączy się przez drobne sito i dodanie żelatyny, którą uprzednio nacisnąć. Mieszaninę miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia się żelatynę.

Następnie wlać syrop do szampana i jeszcze raz wszystko dokładnie wymieszać. Przezroczysta kremanki (lub szkła), umieścić mieszaninę ananasa i wypełnienie wszystkich syrop szampana. Zastrzegamy galaretki zestalania. Podawać przy stole, posypane pistacje wierzchu galaretki.

Uwaga:

Ilość cukru w ​​przeliczeniu na suchą szampana. Można zmienić tę liczbę w zależności od rodzaju szampana lub smaku.

Galaretki ciasta

Wspaniały deser na stole dziecinnego. I on też jest bardzo nadaje się do spotkań towarzyskich dziewcząt. Jednak traktuje kalorii to lepiej nie myśleć – ale można poddać się czasem cukierki nie dość diety.

Składniki:

 • Kosze ciasta;
 • Jagody lub owoców;
 • Opakowanie galaretki proszku;
 • Cukier.

Przygotowanie:

Najwygodniejszym sposobem korzystania ten deser gotowe kosze ciasta. Ale jeśli nie można kupić te, uczynić je samodzielnie. Bić z pakietem miksera zmiękczonej masła i pół filiżanki cukier puder. Dodaj do tego samego żółtka jaj jeden i pół łyżeczki wanilii. Znowu śmigać wszystko, a następnie powoli umieścić jedną filiżankę mąki (ze zjeżdżalnią), najpierw pocieranie ciasto łyżką, a następnie vymeshivaya rękach. Ciasto, przykryć folią spożywczą i zostawić w lodówce na okres dwóch do trzech godzin. Następnie piec je w koszach.

Tak, mamy koszy. Teraz hodować galaretki wody (jak pokazano na opakowaniu) i przemyć jagody (malina, truskawka, porzeczki, jeżyny, agrestu itd.) Kosze powinny być układane berry talerz i wypełnić go z galaretką. Zbiorów w lodówce. Gdy galaretka jest ustawiony mocno, a następnie wyjąć z kosza i położył na szczycie jagody, zanurza je w pozostałej cieczy galaretki. Jagody umieścić slajd i wyjąć wszystko z powrotem do lodówki.

Uwaga:

Dla wygody, można zostawić trochę galaretki w proszku dla kolejnych jagód zanurzenie. Rozcieńczyć go bezpośrednio przed jagód stos slajdów. I można iść na łatwiznę i umieścić bezpośrednio na jagody gotowe babki.

Miracle – brzoskwinia

Deserze brzoskwini i obrócić śmietanę i twarogi galaretki. Po prostu niebiański zachwyt!

Składniki:

 • Śmietana – kubek;
 • Skrzep – 4 opakowania (łącznie 400 g);
 • Cukier – szkło;
 • Wody – szkło;
 • Żelatyny typu instant – 1 saszetki (10 g);
 • Świeże lub w puszkach brzoskwinie – 4 szt;
 • Dachówka mleko czekoladowe.

Przygotowanie:

Rozcieńczyć wodą żelatynę (instrukcje) i ogrzewa się go w kąpieli wodnej. Moi brzoskwinie są zwolnione z kości pokroić w małe kawałki. Twaróg zmieszać ze śmietaną, dodać cukier i rozciera. Następnie rozcieńczać żelatynę (już rozcieńczony) kubka wrzącej wody, mieszaninę reakcyjną wlać do sera i śmietana.

Kształt lay plastry brzoskwinie (część rezerwy brzoskwinia dekoracji) i wypełnić je z pół-galaretowatą mieszaninę skrzepu. Usuń je w zamrażarce do meduza „grab”. Czekoladowy ruszt lub dokonać wióry z niego z nożem. Wlać wióry w pozostałej mieszaninie (część rezerwową dekoracji) i wlać do formy wszystkim na wierzchu pierwszej warstwy.

Gotowy galaretki wyjmuje się z formy, przez obniżenie go na kilka sekund we wrzącej wodzie i włączeniem płaskiej płyty. Posypać żetony czekolady i dekoracji z kawałkami brzoskwiń.

Są one lekkie i smaczne desery mogą być wykonane z galarety. Nawiasem mówiąc, można przygotować galaretki, żelatyna i spożywane wprowadzić świeże soki owocowe, mleko lub śmietana, śmietana, kawa (z mlekiem) lub kakao. Sama smak żelatyna nie jest. Dlatego też, z jego pomocą można zarządzać niemożliwego – uczynić ciecz ciało stałe, zachowując smak i zapach produktu. Desery i galaretki o smaku można dodając do niego wanilii lub cynamonu, imbiru lub cytryny. Można gotować galaretkę z rumu lub brandy, likier lub wina. Można łączyć galaretki z bitą śmietaną, kremem białka, świeżych jagód lub owoców. Krótko mówiąc, eksperyment! Ciesz się apetyt i sukcesów w dziedzinie kulinarnej.

load...