Depresji poporodowej: jak walczyć z tym zjawiskiem

Zawartość:

Pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka nie jest łatwe. Cały ciężar odpowiedzialności za dziecko spada przede wszystkim na matkę. A to z kolei może powodować kobiecie niepokój, drażliwość, płaczliwość niewyjaśnione, a nawet agresję. Emocjonalne wzloty i upadki są spowodowane zmianami w poziomie hormonów, zmęczenie, brak doświadczenia lub porozumienia z dzieckiem, brak wsparcia dla rodzin.

load...

Dla niektórych kobiet w ciąży, te wahania są niewielkie i ustępują w ciągu kilku tygodni po urodzeniu dziecka. W innych przypadkach może pojawić się uczucie niemożności przezwyciężenia trudności i ciągłe uczucie niepokoju. Kobieta łapie depresję poporodową. Wielu ludzi nie docenia tej choroby i jej konsekwencje. I nie bez powodu. Stan psychiczny człowieka jest czasami ważniejsze niż fizyczne. Zwłaszcza jeśli rodzina rośnie maluch, matka humor chłonny jak gąbka.

Objawy depresji poporodowej mogą być różne. Oto najbardziej poważne:

  • „baby blues” – zwykle objawia się w pierwszych tygodniach po urodzeniu. Najczęściej krótkotrwałe. Ten rodzaj depresji poporodowej jest związana z poczuciem całkowitej zmiany w otaczającym ich świecie
  • Nadmierna gadatliwość, niepokój lub płaczliwość
  • Drastyczne zmiany apetytu. Częstym objawem depresji poporodowej jest utrata apetytu
  • Bezsenność

Nawet jeśli wystarczającą resztę (jak to jest dla młodej matki – wielka rzadkość) masz jakieś poczucie wyżej, trzeba szukać wsparcia psychologa za emocje po porodzie. Wiele kobiet wstydzi się swoich niewytłumaczalnych emocji, ich ukrywanie. Pewnie! Po tym wszystkim, zanim nie nauczono chronić nerwy. Nasz kraj nie został zaakceptowany cierpią na depresję i przejdź do psychoterapeutów. W czasach sowieckich, wszystkie kobiety były szczęśliwe. Ankiety. Bo to było tak nakazał. I łez, złości i depresji po porodzie – to kaprys. Więc matka cierpiała w milczeniu. Córki i rosną w ciemności, płacz, że coś okazuje się być możliwe. I cierpią z powodu depresji. A co najważniejsze – należy traktować go.


Depresja poporodowa: problem

Tymczasem występowanie depresji poporodowej jest naukowo udowodnione i jest całkiem zrozumiałe. Z urodzenia dziecka w ciągu dnia w ciele kobiety jest gwałtowny zmiany hormonalne. Poziom estrogenów Protesterona i powraca do normalnego stanu przed ciążą. Nadnerczy i tarczycy produkują mniej adrenaliny i noradrenaliny. Wrażliwość na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne rośnie, istnieje obawa, depresja, apatia i bezwładność. Aby depresja nie jest dokręcone, blisko matki mają pomóc jej poradzić sobie z bezmyślne (pozornie) zmian nastroju.

load...

Depresji poporodowej nie zawsze jest oczywiste dla innych, może być postrzegana jako obojętnych lub niedoświadczonych kaprysów matki. W tym momencie, szczególnie cenne wsparcie dla ojca dziecka, jego gotowość do dzielenia się opieką i troską o dziecko, chęć do walki o szczęściu rodziny, zdolność kobiet do zrozumienia niepewności i niepokoju. Pod wieloma względami jest to próba sił stosunków rodzinnych: mogą stać bliżej, lub na odwrót, formalna i odległe. Często młoda matka jest dość słów, że jest jeszcze miłość.

Jeśli chodzi o innych, powinni pamiętać, że ten nastrój nie przynosi przyjemność samej kobiecie. Cierpi znacznie więcej innych jako psychozy i dodaje poczucia winy. Mieszanie wszystkich, że młoda matka nie jest w stanie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę. Dlatego też nie należy odwoływać się do jej inteligencji i siły woli, ale raczej starać się zrozumieć kogoś bliskiego i dzielić jego niepokój.

Ale wracając do kobiet w pracy. Jeszcze bardziej nerwowy pogorszyć ich stan może brak snu, stałej opieki nad dzieckiem i luzem zmęczenia. W związku z tym, im większa będzie pomagać młodą matkę, tym lepiej. Jest to szczególnie ważne w przypadku tej kobiety pierwsze dziecko urodziła. W tym okresie, jest pełen wątpliwości i nie dość pewna siebie. Najbardziej podatne na powikłania emocjonalne kobiet po porodzie, którzy wcześniej cierpieli na depresję.

Depresja poporodowa oczy dziecka

Jedną z przyczyn kryzysu może być poczucie straty, separacji, ponieważ w chwili urodzenia zniszczył symbiotycznej jedności matki i dziecka, dlatego oboje cierpią. W przypadku narodzin dziecka – jest to pierwszy stres, czuje wstręt jasne światło, głośno, ostrych dźwięków, bóle brzucha z powodu głodu i przeludnionym cienkiego. Im silniejsze przywiązanie do matki dziecka, tym bardziej czuje się jego potrzeby i wczuwa się jego stan. Ponadto, po porodzie kobieta nie zawsze mają możliwość stałej komunikacji z dzieckiem. Zaobserwowano, że kobiety, które są oddzielone od swoich dzieci w ciągu pierwszych dni po urodzeniu, są bardziej podatne na depresję poporodową.

A jeśli jesteś w liczbie kobiet w ciąży, nie spiesz się prosić Cię o podanie pielęgniarek dziecka. Dla ciebie, to jest teraz ważne, aby znaleźć piękno w postaci nowego, odrębnego bytu ze swoim dzieckiem. Oznacza to, że aby nauczyć się kochać dziecko, ale nie należą do niego całkowicie. Dbaj o niego, ale nie rób własnych. Nadal musisz walczyć o swoje szczęście na resztę życia. Więc teraz, po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Macierzyństwo – dar natury

Wraz z narodzinami dziecka, a zwłaszcza pierwszy z nich, można w pełni zrozumieć, że skończyło się beztroskie lata swojego życia z jego zwyczaje, wolności osobistej, niektóre zawodowych planach. Możesz myśleć, że teraz cały swój czas należy tylko do dziecka, i nie masz prawa do własnego życia, a teraz nigdy się nie skończy. Istnieje drażliwość, depresja, niezadowolenie z siebie.

Ten stan matki nie jest najlepszy sposób wpływa na dziecko. Kiedy dziecko dotyka nieszczęsną matkę z niepokojem patrzeć na jej twarzy i łzami w głosie, że dziecko staje się również nerwowa. Depresja matki zakłóca rozumienie i dziecka. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość. W ciągu kilku tygodni po urodzeniu dziecka uśmiechnie i poznać cię i pozwoli zapomnieć wszystkie swoje ambitne plany na życie iz nurkowania głowę do radości macierzyństwa.

Ponadto, zastosowanie macierzy? Nie występuje w chwili narodzin. To uczucie rozwija się stopniowo w ciągu całego życia, spokojnie uczestniczyć i migające w szczególnych momentach. Potrzeba czasu, aby uświadomić sobie, że jesteś teraz – matką.

Macierzyństwo – punkt zwrotny w życiu kobiety. Jest to tak naturalne jak kryzys wieku dojrzewania. Zniszcz stare wyobrażenia o sobie i nowej linii. Okres przejściowy zaczyna się od pragnienia matki kobiet do posiadania dziecka, w dalszym ciągu w czasie ciąży i trwa do pierwszego roku życia dziecka. W tym czasie matka utworzonej odpowiedzialność za siebie i dziecka, zmienia wyobrażenie o kobiecości i seksualności, jest głębsza ocena siebie. Ale czasy kryzysu doświadczają kobiety stają się bardziej wrażliwe i kruche, a zatem wymaga bardziej ostrożnego podejścia ze strony innych.

Często w manifestacji kobiecego instynktu macierzyńskiego ona pomaga jej dziecko. To sprawia, że ​​kobieta matka dziecka. Są one opracowane, aby spotkać się ze sobą. Dziecko przystosowuje się do kłopotliwych matek, do specyfiki jej głosu, ruchu, a kobieta uczy się robić to dobrze, aby zrozumieć potrzeby dziecka. Aby między matką a dzieckiem przyszła prawdziwa miłość nie wystarczy mleko matki lub gry. Wyjątkowa relacja zaczyna się od uświadomienia sobie, że ta kobieta, że ​​ma w sobie coś z dziecka, a w nim jest coś z niego. Powołując się na siebie, matki i dziecka będzie szczęśliwa: będzie rosnąć, czuły kochane i bezpieczne, i będzie rozwijać swoją miłość.

Syndrom „baby blues” dla kobiety być wystarczająco wszelkie ostre słowo, aby wywoływać łzy. Ale łzy – nie jest to jedyny przypadek, że reakcja. Niektóre kobiety w chwilach słabości, zaczynają zachowywać się agresywnie. A jeśli – jedną z tych kobiet w czasie porodu, a potem zrozumieć, że nie trzeba walczyć z innymi, oraz z depresją poporodową.

Podczas pobytu w szpitalu, można omówić swoje obawy z położną. Jest nawet lepszy wybór niż odwołanie się do rodziny, a najbliższymi czasem same są źródłem problemów i położne są zaznajomieni z typowych problemów matek w okresie poporodowym. Nie wahaj się skontaktować się z psychologiem, a nie będzie uznają za nienormalne. Jeśli nie uzyskać uchwyt na fakt, że są zainteresowane, a teraz, później będzie dużo trudniej zrobić.


Wyczerpanie i depresja

Wspominaliśmy już, że okres rekonwalescencji po porodzie trwa średnio 6-8 tygodni. Ale nie jest to wystarczająco dużo czasu, aby w pełni odzyskać sprawność, wydajność. Wręcz przeciwnie, taka konfiguracja może doprowadzić do zupełnie odwrotny skutek i trwale cię w dół, to boli nie tylko ty, ale również twoje dziecko.

Trzeba pamiętać, że głównym zadaniem – aby wychować dziecko. Po urodzeniu, w okresie od 4 do 6 tygodnia, włącznie zwiększa apetyt dziecka. W związku z tym macierz wzrostu produkcji mleka. Wszystko to prowadzi do napiętej nocy bez snu, chroniczne zmęczenie i brak snu. Ponadto, niektóre dzieci płaczą nieprzerwanie – dzień i noc, a to może doprowadzić matkę do załamania nerwowego. Często znalezienie przyczyny tego płacze, matka zaczyna obwiniać siebie.

Innym problemem, który może wystąpić po urodzeniu dziecka – Chłodzenie dla siebie i znajomych swoich znajomych, czy któryś z nich nie ma dziecka. Odwrotna sytuacja – zbyt obsesyjne uwagę do krewnych. Po pierwsze, może być konieczne, aby ograniczyć zakres użytkowników, tak, że ponownie nie otworze ty. Po całej komunikacji wymaga dużo siły i zabiera dużo czasu.

Jeśli po pewnym czasie po dziecko rodzi się poczujesz ból głowy, wszelkie zaburzenia żołądkowo-jelitowe, będzie stale zimno, jest to dowód poporodowym wyczerpania. Najczęściej występuje w drugim lub trzecim miesiącu po urodzeniu. Jeśli to wszystko będzie można dodawać i emocjonalne, brak zaufania do tego, że jesteś dobrą matką, można łatwo wpaść w stan depresji poporodowej.

Przyczyny depresji tkwią głównie w przepięciem, w tym wszystkich trosk domu i upadku dziecka na barkach kobiet. Dlatego w żadnym wypadku nie wolno zaniedbać pomocy męża, dziadków, przyjaciół. Twoja rodzina i nie potrzebują szczególnej bohaterkę dziecka i zdrowej matki. A odpowiedni sen – głównym czynnikiem zapewniającym normalne karmienie piersią. Spróbuj ustawić pewne godzin rekreacyjnych, takich jak na południu. Nawet jeśli nie chce spać, po prostu odpocząć, zamknąć oczy i nie komunikować się w tym czasie. To pozwoli organizmowi odzyskać.

Psychoza poporodowa

Jest to najbardziej ciężką postać depresji poporodowej. Z psychozy poporodowej, kobiety tracą kontakt z rzeczywistością, tracą zdolność do orientacji przestrzennej. Słyszą wewnętrzne głosy, doświadcza pragnienia by walczyć ze światem. To zaczyna psychoza poporodowa, o czym świadczy pojawienie się bezsenność, niepokój, zawroty głowy, halucynacje, urojenia prześladowcze, alkoholu lub narkomanii. Nie może być chęć zrobienia czegoś ze sobą lub z dzieckiem.

Przyczyny psychozy: intensywne zmiany hormonalne po porodzie, duchowych doświadczeń, historii rodzinnej zaburzeń psychicznych, problemy w relacjach rodzinnych. Psychoza poporodowa – jest konsekwencją przeciążenia fizycznego, hormonalnego i psychicznego. Cierpienie jest jak depresja potrzebuje pomocy psychiatrycznej. Większość psychozy poporodowe wynikają z 7 do 21-dnia po urodzeniu. I nie zapominaj, tym szybciej rozpocznie się leczenie, tym większe szanse na szybki powrót do zdrowia.

Na koniec życzę wszystkim kobietom, aby zwracać uwagę nie tylko na jego rodzinę, ale także na ich zdrowie. Wierz mi, twoje dzieci potrzebują Państwo zdrowe i przyjemne. Dlatego też, jeśli czujesz, że masz depresję poporodową pokryte głowie, nie opóźniać leczenia.

load...