depresji poporodowej i jej przyczyny: jak rozpoznać objawy i leczenie

Stałeś się mama. Krewni entuzjazm, piękne kwiaty, które spotkałem szczęśliwego męża ze szpitala … Wszystko to miało miejsce. Początek trudnej codzienności, które są wypełnione do ostatniej chwili. Płacz dzieci, pranie, gotowanie, sprzątanie – wydaje się, że to wszystko ma krawędzi. Twój nastrój często się zmienia, apetyt, nie chcesz, aby troszczyć się o siebie. Możesz mieć depresję poporodową – warunek, który podlega co dziesiątej kobiety w pracy.

load...

Zawartość:

Depresja poporodowa – co to jest?

Najczęściej ofiarami są kobiety w wieku rozrodczym (25-45 lat). Uważa się, że kobiety są bardziej podatne na depresję niż mężczyźni. Stan depresji poporodowej są często mylone ze stresem, który jest wystawiony po urodzeniu prawie każda matka. Główne objawy stresu, które nazywa baby blues, nie wymagają leczenia. Stan emocjonalny kobiet ulega stopniowej poprawie, poziom lęku idzie w dół jako stabilizację hormonalnego matki i dziecka. Pozbyć się stresu pomaga dbać i blisko pomoc, zdrowy sen, prawidłowe odżywianie.

Depresji poporodowej jest inna od baby blues. Po pierwsze, to trwa znacznie dłużej (od kilku miesięcy do roku). Po drugie, jest to czasami wymaga leczenia w specjalistycznej instytucji medycznej. Depresja poporodowa – jest nie tylko stan ciała, jest to choroba psychiczna, której objawy są podobne do objawów innych rodzajów depresji. Specyficzność depresji poporodowej, że jest to związane z narodzinach dziecka.

load...

Przygnębiony stan emocjonalny po porodzie

Jak rozpoznać depresję poporodową?

Depresja może się rozpocząć w dowolnym czasie po porodzie, niekoniecznie od razu po urodzeniu dziecka. Opieki noworodka wymaga pewnego wysiłku, więc młode matki często doświadczają lęku i zwiększonego stresu. Zmęczenie, utrata zainteresowania wszystko dzieje, napady agresji motywacji – wszystko to może być objawem stresu. Ale jeśli tło ma to miejsce utrata koncentracji i brak apetytu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Najprawdopodobniej to nie tylko stres związany z zmianami hormonalnymi w organizmie po porodzie, czyli depresji.

Na części obrazu może wyglądać tak: matka boi się zbliżyć dziecko zapomni go nakarmić, nie zwracając uwagi, kiedy płacze … Nawet jeśli wystąpią takie objawy, nie spiesz się, aby napisać szaloną matkę. Pamiętaj, że ta choroba występuje, według statystyk, co dziesiąty kobietę. W większości przypadków jest to dobrze utwardzoną i nie powtarza się. Ewentualnie, depresja kolejna dostawa nie będzie.

Tylko badanie lekarskie i analiza stanu psychicznego pozwoli określić, depresja czy stres jest. Objawy stresu zazwyczaj ustępują w ciągu 2-3 tygodni po porodzie. Jeśli objawy nie utrzymuje już, nie ma powodu, by podejrzewać, że kobieta cierpi na depresję.

Objawy depresji poporodowej

 • Straty motywacji i utratę zainteresowania działalnością dla wszystkich imprezy;
 • Przygnębienie i smutek, melancholię bezprzyczynowa;
 • Poczucie winy, poczucie niepokoju;
 • Tendencja do łez i napady złości;
 • Drażliwość, zmęczenie;
 • Samobójczy nastrój;
 • Ciągłe bóle głowy, ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, płytki oddech;
 • Strach przed szkodą dla dziecka.

Jak depresji poporodowej

Naukowcy wciąż prowadzą badania w celu ustalenia dokładnej przyczyny depresji poporodowej. Niewątpliwie, jest to związane ze zmianami w organizmie kobiety, zmiana stylu życia.

Przyczyny natury fizycznej

Zaraz po urodzeniu dziecka w ciele kobiety gwałtownie obniża się poziom hormonów estrogenów i progesteronu. Ponadto poziom hormonu tarczycy gwałtownie spada. Wszystko to powoduje stan „traci się” – depresję. Zmiany metabolizmu, ciśnienie, objętość krwi w organizmie. Znajduje to również odzwierciedlenie w stanie umysłu młodej matki.

Przyczyny psychologiczne

To źle, że zagłębienia są objęte tylko kobiety, którzy przebywają ze swoimi problemami sam, a także młode matki, które nie posiadają doświadczenie opiekuńcze dla noworodków. Depresja może przyjść i do kobiety, która jest otoczona troską i miłością nich. Naukowcy wyizolowali powody takiej natury psychologicznej: Oczekiwania

 • Niezadowolenie z urodzenia (na przykład mąż chciał uczestniczyć, ale nie mógł, albo lekarze na uzi obiecał syna i córkę);
 • Występowanie powikłań u matki i noworodka, które sprawiają, że trudno jest opiekować się dzieckiem;
 • Obawiać nie odzwierciedlać ogólnie przyjętych wizerunek młodej mamie;
 • Strach przed utratą czy nie przywrócić figurę; obawiają się przejęcia odpowiedzialności rodzicielskiej za dziecko.

Przyczyny związane ze stylem życia zmienia

Młoda matka może nie być gotowy do nowej roli, a przyczyny mogą być całkowicie dowolne. Na przykład, niepewna sytuacja finansowa. Jeśli nie ma wsparcia męża i innych członków rodziny, co prowadzi do przeszacowania matki sił własnych. Zwykle młode matki nie mają czasu na sen, a także co zrobić, aby jego sprawy osobiste. Zazwyczaj zmiany miały miejsce i stosunków seksualnych z partnerem, a problemy z karmieniem piersią. Wszystko to przyczynia się do rozwoju depresji poporodowej.

Leczenie depresji poporodowej

Niewielu wie, że występowanie depresji poporodowej można zapobiec. Ustalenie charakteru zmian, wczesna diagnoza pomoże Ci uchronić się przed depresją w ich życiu. Po pierwsze, należy sprawdzić wcześniej, że kobiety w twojej rodzinie wystąpiły depresji poporodowej i skonsultować się z lekarzem w celu określenia czynników ryzyka. Ściśle monitorować zmiany w samoocenę. Jeśli czujesz się żadnych zmian, nie wahaj się skontaktować się z bliskimi za wsparcie. Z pomocy innych nie poddawaj się, staraj się w pełni zrelaksować.

W leczeniu depresji poporodowej jest fizyczne i psychologiczne wsparcie dla młodych matek, logopedii (omówić ten problem z lekarzem lub z przyjaciółmi). Jest ona zazwyczaj połączona z leczeniem lekiem, ale można leczyć psychoterapii i wyłącznie. Więc chodź, kiedy jest nadzieja na utrzymanie karmienia piersią. Wtedy stosowanie leków, jeśli to możliwe, staraj się unikać. Przy leczeniu lekami przeciwdepresyjnymi (powodzeniem używane „selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny”), efekt można zaobserwować znacznie szybciej niż kiedy tylko jeden psychoterapii. Działanie leków przeciwdepresyjnych jest na podstawie wzrostu serotoniny w mózgu, co jest niezbędne do utrzymania optymalnej równowagi hormonalnej. Nowoczesne leki przeciwdepresyjne mają niewiele skutków ubocznych, ale ich efekt nie jest jasno określona dziecko jako pozytywny. Dlatego przypisywanie takich leków pielęgniarstwa matka, lekarz dokładnie rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” – potencjalnego ryzyka i korzyści antydepresanty.

Pozbyć się depresji poporodowej może pomóc konsultacji z doświadczonym psychologiem, terapeutą, innego specjalistę w tej dziedzinie. Porozmawiaj z osobą, która może zmienić aktualny wzorzec zachowania, zmianę paradygmatu myślenia działa cuda. Ludzie są przekonani, że słowo może być właściwie wyleczony.

Nie zapominaj, że każda kobieta, która w obliczu stanu depresji poporodowej, powinna dążyć do odzyskania na własną rękę i wziąć to żadnych kroków. Oprócz właściwego odpoczynku, aby pomóc zajęcia wychowania fizycznego, towarzyskich z przyjaciółmi. I pozostać w kontakcie z realnym światem! Nie odmawiają pójść na piknik, do kina lub kawiarni (z dzieckiem kilka godzin pobudet babci), więcej czasu spędzać ze swoim współmałżonkiem, nie ukrywają swoje uczucia, nie wahaj się poprosić o poradę. Należy zwrócić uwagę na radę tych, którzy przeszli przez tę sytuację i skutecznie poradził sobie z nim. W internecie jest pełno forach dla matek, a problem depresji po porodzie nie są ignorowane. Ponieważ depresja może się zdarzyć każdemu, niezależnie od wieku, klasy i narodowości. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

load...