Depresja w czasie ciąży. Wystarczy kaprysów czy ..?

Zawartość:

Wydawałoby się, że ciąża – to najszczęśliwszy okres w życiu każdej kobiety. Ale, niestety, nie zawsze tak jest. Chwiejność emocjonalna dla matki normalnym. Kobieta może wtedy płakać, potem śmiać – a wszystko to w bardzo krótkim okresie czasu. Dlatego zły nastrój przyszła mama jest trudne dla nikogo zaskoczeniem.

load...

Ale tylko w złym nastroju – nie najgorsze. Znacznie gorzej, jeśli przyszła mama miała do czynienia z plagą depresji. Depresja w czasie ciąży – zjawisko, które jest bardzo powszechne. Ale, niestety, bardzo często depresja pozostaje zaniedbana. Ale to jest obarczona poważnymi konsekwencjami.

Ogólne informacje na temat depresji

Depresja to poważna choroba. Charakteryzuje się depresji stan umysłu. W rezultacie osoba konsekwentnie zły nastrój, negatywna wizja świata, pesymistyczny pogląd na rzeczywistość. Krótko mówiąc, osoba cierpiąca na depresję, jestem pewien, że wszystko jest bardzo źle, a nic się nie zmieni w przyszłości, a on po prostu nie jest w stanie w jakiś sposób wpływać na sytuację.

Nawiasem mówiąc – terapeuci, lekarze mówią, że kobiety cierpią na depresję dwa razy częściej niż mężczyźni. Istnieją dwie wersje tego wyjaśnienia:

 • Zwłaszcza kobiecej psychiki

Kobiety są bardziej skłonne do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi, w przeciwieństwie do mężczyzn. Dlatego rozpoznanie depresji u nich jest o wiele łatwiejsze. Tak, a spadek statystyka jest płeć piękna.

load...
 • Zależność od stanu emocjonalnego i hormonalna

Stan psychiczny kobiety zależy od jej poziomu hormonów. Jako dobry przykład – niesławnego PMS. A główną cechą wyróżniającą z zespołem napięcia przedmiesiączkowego – niestabilności emocjonalnej. Ale zmiany hormonalne przed miesiączką i nie tak silny. Co możemy powiedzieć o kobiecie w ciąży? Rzeczywiście, w jego organizmie istnieje prawdziwa hormonalna burza!

Oczywiście, depresja w czasie ciąży nie występuje przy każdej przyszłej matki – tylko 20% wszystkich ciąż. I depresja występuje u kobiet w ciąży jest znacznie bardziej miękki niż reszta. Ale pozostawić bez opieki w żadnym wypadku nie może, ponieważ depresja zwiększa ryzyko powikłań ciążowych.

Czynniki ryzyka rozwoju depresji

Oczywiście, to jest bardzo trudne do przewidzenia, czy to jest depresja wpływa na Ciebie. Jednakże, istnieje kilka specyficznych czynników ryzyka. Należą do nich:

 • Depresja przed ciążą

Bardzo często w depresji podczas oczekiwania dziecka kobiet twarzy, które przed ciążą były podatne na stany depresyjne. Zwłaszcza, jeśli leczenie lekiem z tej choroby został przerwany z powodu ciąży.

 • Predyspozycje genetyczne

W takim przypadku, jeśli któryś z krewnych przypadków depresji spełnione matki oczekującej znacznie więcej niż inne narażone na ryzyko zachorowania na depresję. Ich krewni i przyjaciele muszą być szczególnie ostrożnym.

 • Niechciana ciąża

Bardzo często depresja u matki oczekującej rozwija jeśli ciąża nie jest pożądana, a pojawienie się dziecka jest postrzegane jako negatywne zdarzenie, które może znacznie skomplikować życie.

Przyczyny depresji

W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży zerwała z ojcem nienarodzonego dziecka lub okresu oczekiwania dziecka było żal – poważna choroba lub śmierć bliskiej osoby, lub nawet kilka naprawdę nieprzyjemne zdarzenie, depresji stan powód jest jasny. Ale, na szczęście, są poważne powody są rzadkie.

Najczęściej występuje depresja – na pierwszy rzut oka – bez wyraźnego powodu. A ona przyszła mama czuje się dobrze, a ciąża jest idealna, a przyszłość pył Papież z ciosami żoną, a przy pracy – zrozumienie i wsparcie. Ale cieszyć się życiem nie działa, nastrój jest coraz gorzej. Dlaczego tak się stało?

Lekarze mówią, że depresja w czasie ciąży wynika z kombinacji dwóch czynników – fizycznych i psychicznych. Z wszystkich fizycznych do końca jasne – w czasie ciąży nie jest globalną restrukturyzację hormonalnej tle. I z tego powodu nie jest chwiejność emocjonalna, które mogą być utrzymywane przez cały okres ciąży.

Ponadto, w czasie ciąży przyszła mama dużo stresu psychologicznego. I nic dziwnego – ponieważ ich sposób życia w czasie ciąży zmienia się dramatycznie, całe życie podlega jedynie łożyska dziecięcej. W takim przypadku, jeśli kobieta jest przed ciążą doprowadziły pasywny, życie w domu, zmiany te nie są szczególnie silnie wpływa na jej stan psychiczny. Ale w tym przypadku, jeżeli obraz o życiu matki oczekującej przed ciążą było aktywne, takie zmiany będzie bardzo ciężki stres.

Ponadto, trudno wyjaśnić, i te kobiety, które narzucają się zbyt wysokie wymagania. Uważają, że mają jeszcze mieć czas, aby utrzymać wszystko pod kontrolą – i pracy, oraz gospodarstw domowych i sytuacji rodzinnej. Ale w czasie ciąży poradzić sobie z tym wszystkim nie jest tak łatwo. I zaczyna matki oczekującej do stracenia optymizm i depresji.


Objawy depresji

Zatem, przyczyny depresji, mamy mniej lub bardziej uporządkowane. Teraz zobaczmy, co to ta sama depresja objawy daje o sobie znać. Po tym wszystkim, po prostu wiedząc o objawy można zauważyć w czasie samej choroby, a tym samym zapewnić matki oczekującej wszelkiej niezbędnej pomocy.

 • Obniżenie nastroju

Pierwszą oznaką depresji – stale przygnębiony nastrój. Przyszła matka nie jest zadowolony prawie wszystko, nawet te rzeczy, które zadowolony ją wcześniej. Oczywiście, zły nastrój czasami zastępuje dobre, ale tylko na krótko i rzadko. Ponadto, jeśli leczenie nie jest uruchomiona w czasie depresji, jak „jasnych punktów” będzie coraz mniej.

 • Wzrósł niepokój

Oczywiście, każda przyszła mama martwi się o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka. Jednak ten lęk z depresją przybiera formę przerośnięte – kobieta boi się dosłownie wszystkiego. Strach przedwczesnego zakończenia ciąży staje się prawdziwą obsesją. Kobieta mieszka w stylu „na beczce prochu”, czekając na kłopoty. W konsekwencji – bardzo silne niestabilności emocjonalnej, płaczliwość. Łzy płyną z jakiegokolwiek powodu, a czasami bez powodu w ogóle.

 • Apatia

Kobieta traci zainteresowanie wszystko dzieje się wokół. W ciężkich przypadkach nawet preparaty posag przyszłość dziecka staje się interesująca kobieta. Ciężarna kobieta może siedzieć lub leżeć przez kilka godzin, wpatrując się w jeden punkt, całkowicie zagubiony w smutnych myślach.

 • Samobiczowanie

Czasami depresja prowadzi do tego, że kobieta zaczyna obwiniać siebie w każdym możliwym grzechem, nad i często bez niego. Przyszła mama czuje się ciężarem dla swoich rodzin, bezwartościowe stworzenia. Była pewna, że ​​matka będzie bezużyteczny, nie będzie w stanie poradzić sobie z ich obowiązków. A takie myśli mogą całkowicie pozbawić kobietę spokoju.

 • Zaburzenia snu

W czasie ciąży, często stwierdzał naruszenia normalnego rytmu snu. Może być tak nadmierna i bezsenność. Bezsenność i jest znacznie bardziej powszechne – ciemne myśli po prostu nie dają kobiecie zasnąć. Nawiasem mówiąc, stały brak snu jest również bardzo negatywny wpływ na stan emocjonalny kobiet. Okazuje się swego rodzaju błędne koło.

 • Swawolny agresja

Czasami niestabilność emocjonalna przejawia się nie nadmierne płaczliwość i bezmyślne agresję. Przyszła mama staje się prawdziwą wściekłość, terroryzowanie wszystkich wokół niego. Jednak ona sama jest bardzo silny cierpi, bo rozumie niedopuszczalność takiego zachowania.

Zachowanie natywnego

Bardzo często nawet najbliżsi ludzie, nie wspominając o wszystkich innych otaczających, po prostu nie rozumiem, co się dzieje z przyszłą mamą. Oni się nerwowy, a nawet złość. Ciężarnej słyszy porady takie jak „weź się w garść”. Uwierz mi, jeśli przyszła mama mogłaby ona na pewno to zrobić.

Gdy depresja jest bardzo ważna pomoc bliskich. I to jest potrzebne, nawet jeśli kobieta z tej pomocy nie pyta. Może nawet nie zdawała sobie sprawy, że on potrzebuje pomocy. I był to poprawne zachowanie rodzimych ludzi jest w stanie pomóc kobietom wyjść z depresji, w możliwie najkrótszym czasie.

Jest bardzo ważne, aby zamknąć ludzie nie reagują na nastrój kobiety ciężarnej. Oczywiście, depresja – to nie jest grypa, unoszące się w powietrzu kropelki nie są przesyłane. Ale pesymistyczny nastrój zarobić nawet możliwe. Dlatego należy obserwować pewien dystans psychologiczny – przypomnieć sobie i przyszłą mamę, że depresja – zjawisko tymczasowe i bardzo szybko jej stan znormalizowany. W żadnym wypadku nie krytykuj ciężarną kobietę, a nawet więcej, więc nie zarzucają jej do niczego. Wręcz przeciwnie – ciągle przypomina jej, że taki stan – to nie jest to wina kobiet, ale prawdziwa choroba, która wymaga odpowiedniego leczenia.

Ale w żadnym wypadku nie koncentrować uwaga całej rodziny jest w zastoju przyszłej matki. To sprawia, że ​​więcej sensu, aby spróbować zapewnić kobietę jako bardziej pozytywne emocje, jak to możliwe. Po tym wszystkim, zapewne wiesz, co to jest możliwe, aby zadowolić kogoś bliskiego? Dare – trzeba wszystko potoczy.

Ponadto, w każdym razie nie próbuj usunąć macica wszelkiego rodzaju rzeczy. Oczywiście, kobiety w ciąży powinny uzyskać dużo odpoczynku. Ale jeśli są całkowicie wykluczają kobiety z rodziny, ona może czuć się opuszczony i bezużyteczne. I będzie to tylko pogorszyć stan emocjonalny matki oczekującej.

Wskazówki dla przyszłych matek

Poniżej opisana jest jako najbardziej użyteczne wskazówki matki oczekującej i jej rodziny. Zgodnie z tymi zasadami depresji, czy to będzie wyprzedzać przyszłość matka będzie płynąć bardziej płynnie. Tak, i to nastąpić znacznie szybciej.

 • Szybka reakcja

Po pierwsze, zawsze należy pamiętać, że im szybciej tym depresja zostanie zauważony i podjąć niezbędne kroki, tym łatwiej będzie sobie radzić. Zacząć działać natychmiast, jak tylko zauważysz pierwsze objawy. Aż stan się pogorszył, musimy działać. Spróbuj trochę więcej zabawy i relaksu.

Co lubisz najbardziej? Zakupy? Tak, to jest czas na zakupy. Kocham przyrodę? Dlaczego nie pójść na piknik? I, być może od dawna marzył o ciepłym słońcem i delikatnym morza? W każdym razie, swoje pozytywne emocje powinny stać na pierwszym planie. Wszystko inne – czekać. W końcu nic złego stanie się z twoim mężem, czy będzie on czerpać pierogi.

 • Tryb

Oczywiście, wszyscy jesteśmy ludźmi i dorośli zdają sobie sprawę, że niemożliwe jest, aby wszystkie 9 miesięcy ciągłej przyjemności. Życie nie kończy się, a prace powinny być wykonywane w każdym przypadku. Ale żeby nie ugrzęznąć w nich, „głowa”, trzeba zaplanować swój dzień. Najlepiej jest to zrobić z góry, w godzinach wieczornych. Ale staram się nie dostać na ich samym hakiem – harmonogram nie powinno być zbyt trudne. Inaczej, wysokie ryzyko czegoś nie wystarczy. I w tym przypadku, depresja będzie tylko gorzej.

 • Kompletna reszta

W żadnym wypadku nie można zapominać o tym, że kobieta w ciąży jest bardzo źle w potrzebie właściwego odpoczynku. Nie jest konieczne, aby wziąć na wszystkich pracach domowych i opiece – opuścić większość z domu. Oni nie są aktywne? Poprosić o pomoc! Może po prostu nie zdają sobie sprawy, że jest to potrzebne.

Po zmęczeniu podczas oczekiwania na dziecko jest głównym wrogiem przyszłych matek. Zmęczenie zgromadził własności, co oznacza, że ​​prędzej czy później będzie miał podrażnienie, uczucie zmęczenia i depresji. I tu jest, a do depresji niemal w zasięgu ręki.

 • Dieta kobiety w ciąży

Każdy wie, że dobre odżywianie w ciąży – jest kluczem do zdrowia zarówno matki i nienarodzonego dziecka. Nie każdy jednak wie, że złe odżywianie powoduje rozwój depresji. Chociaż depresja sama hamuje apetyt. Więc czasami przyszła matka ma czasami zrobić na pewnym wysiłkiem, ale nadal jeść. W przeciwnym razie mamy błędne koło, które w końcu prędzej czy później musiał złamać.

 • Aktywność ruchowa kobieta

Depresja w prawie wszystkich przypadkach prowadzi do powstania apatii. Oznacza to, że aktywność fizyczna zmniejsza – kobiety przez większość czasu jest w stanie nieaktywnym. W tym przypadku odpowiednie powiedzenie „podobne leczy się podobnym”. Spróbuj przenieść jak najwięcej – oczywiście w granicach rozsądku, nękać się w każdym razie niemożliwe.

Ale tu jest gimnastyka dla kobiet w ciąży, aqua aerobik, lub nawet Tour najzwyklejsze spacery może znacznie poprawić samopoczucie przyszłej matki. I ogólny pozytywny wpływ aktywności fizycznej na ciele kobiety ciężarnej jest bardzo trudne do przecenienia. Z pewnością twoje ciało będzie dziękuję.

Przy okazji – na pieszych spacerów. Sprawiają, że zwyczaj chodzić co najmniej dwie godziny. Będąc z dala od domu jest również bardzo pozytywny wpływ na stan emocjonalny matki oczekującej, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Po tym wszystkim, monotonia jest bardzo męczące. Choć w żadnym wypadku nie może zapomnieć o ostrożności.

Wychodząc z domu, nie zapomnij zabrać ze sobą paszport i karty wymiany, pewną kwotę pieniędzy. Zadbać, aby Twój telefon był zawsze naładowany. I to w żadnym wypadku, nie iść na długich trasach – w trzecim trymestrze dostaw może rozpocząć w dowolnym momencie. Nie powinno cię złapią z zaskoczenia.

 • Postać matki oczekującej

Kobieta w każdym razie zawsze jest kobietą. Kobieta zawsze chce wyglądać dobrze. I jeśli wygląda brudny, depresja tylko pogorszyć. Więc staram się w każdej chwili znaleźć czas dla siebie. Higiena nie wystarcza. Idź do fryzjera, kupić nową bluzkę podoba Ci się, zrobić makijaż. Na pewno poczucie własnej atrakcyjności w dużej mierze cię rozweselić.

Depresja poporodowa

Mówiąc o depresji, które mogą wystąpić w czasie ciąży, nie wspominając – przynajmniej na krótko – i poporodowym ciąży, więc nie złapać przez zaskoczenie. Wiele kobiet, które niedawno stały się matkami, są depresja po porodzie. Ta depresja jest związana ze zmianami społecznymi, psychologicznymi i chemicznych w życiu i ciele każdej kobiety, które występują po urodzeniu. Ponadto, jest to emocjonalne i fizyczne zmiany, które występują w życiu młodej matki.

Najczęściej, to depresja występuje w trzecim tygodniu po urodzeniu. I nic dziwnego – dla ciąż prawie wszystkich hormonów rośnie około 10 razy. I po porodzie jest drastycznie zmniejszona, szybko wraca do normy – około trzech tygodni są takie same. Jest rzeczą oczywistą, że takie skoki nie mogą wpływać na stan fizyczny i emocjonalny młodej matki. Z powodu hormonalnej zależy bardzo dużo.

Ponadto – otshumeli gratulacje i rodzina rozkosz zdobyłem kwiaty zwiędły i zaczął dni tygodnia, w którym młoda matka wcześniej mógł tylko zgadywać. Czas spać mniej, odpowiedzialność – tym bardziej. Zwłaszcza jeśli dziecko płacze dużo. Oczywiście, młoda matka jest bardzo przestraszony – ponieważ dokładne porady na temat jak się uspokoić albo przynajmniej rozróżniać płacz dziecka, nie i nie.

Wirując wokół domu, jak rany, mamo jeszcze nie miał czasu, wybite z sił. Wszystko idzie źle, a uczucie niedoceniany jego chwalebny wyczyn tylko pogarsza jej stan. To miejsce, gdzie mama wpada w bagno myśli o jego niekompetencji i krivorukost.

Możliwości komunikacji wśród młodych matek nie jest zbyt dużo, zwłaszcza jeśli to nie jest modne teraz i chodzić z wózkami dziecięcymi, zgrupowanych w grupach, jak to było wcześniej. I to jest w tym kręgu przyjaciół może i powinien znaleźć wsparcie, aby zrozumieć, że nie są najgorsze, i podobne problemy napotykane przez każdą kobietą, która urodziła.

Aby zapobiec tego typu depresji może – z prośbą o pomoc i pozwolić swojej rodzinie pomóc. Ponadto staram się nie skupiać się tylko na jedno dziecko. Nadal zwracać uwagę na jej męża – nie popchnęły go w kącie, chwilowo bezużyteczną rzeczą w gospodarce? Twój mężczyzna jest bardzo trudne, więc staraj się go trochę. A potem zapewne traktują swoją sytuację z większym zrozumieniem.

I o siebie, ulubione, nie można zapomnieć. Wykroić trochę czasu na ich hobby, sport i rekreacja – zawsze jest to możliwe. Spróbuj zrobić coś, co od dłuższego czasu dzieje, ale się nie udało. Nawet proste rzeczy – zbilansowana dieta i ćwiczenia rano – może pomóc poprawić swoją kondycję.

Wniosek

Pamiętaj, jak zacząć rozmowę? Zgadza się z twierdzeniem, że ciąża jest jednym z najlepszych okresów w życiu każdego życia. Dlatego w żadnym wypadku nie powinny być dopuszczone do zepsuć ten okres bardzo przygnębiony. Jak widać, aby poradzić sobie z tą chorobą jest całkiem realne byłoby pragnienie i trochę wiedzy.

Ale jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z depresją na własną rękę, należy skonsultować się z psychologiem. Bardzo często kobiety nie chcą iść do lekarza, z obawy przed ośmieszeniem i potępienie innych. I bardzo dużo na próżno – Dzisiejsza wizyta psychologa nie jest czymś wstydliwym. Ale taka fachowa pomoc pozwoli uniknąć wielu problemów.

W tym depresji poporodowej. Po tym wszystkim, nie jest to również najbardziej przyjemne wydarzenie, które może pułapka newfound mama. To właśnie w tych pierwszych tygodniach i miesiącach po urodzeniu matka wymaga maksymalnej wydajności i uwagi. Ale nawet w takim przypadku uniknąć depresji poporodowej i nie uda, nie rozpaczaj. Deal z nim jest całkiem możliwe. I szybko. Wszystkie alarmy i kłopoty minie bardzo szybko. A szczęście macierzyństwa pozostanie z tobą na całe życie!

Jeśli sobie z tego sprawy, nie depresja nie jest straszna do ciebie. Serdecznie życzę pozytywny ciąży, poród światło i szczęśliwe życie.

load...