Depresja: objawy, leczenie i profilaktyka chorób

Zawartość:

Dzisiaj obudziłem się dziś rano, wyjrzał przez okno i uświadomić sobie, że nie chcesz iść do pracy, zjeść śniadanie, wychodzić z przyjaciółmi, bo nie widzę sensu w tym wszystkim. Pierwsza myśl, która pojawia się w nowoczesnych pań: „Ja – depresja”. W rzeczywistości, zły nastrój z powodu braku snu, beri-beri, kłopoty w pracy, etc. Blues szybko mija, po prostu napić się kawy, zjeść czekoladę, aby zrobić nową fryzurę, spojrzeć na filiżankę herbaty (sambuca, wino) do dziewczyny.

load...

Jeśli apatia, gniew, zły stan zdrowia, niechęć coś zrobić i iść gdzieś, etc. Utrzymuje się przez długi okres czasu (co najmniej na tydzień), a następnie – natychmiast skonsultować się z psychologiem. Ponieważ naprawdę może być to niebezpieczne choroby, z którymi można poradzić sobie na własną rękę jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Tak szybko, jak doświadczony profesjonalista będzie mógł znaleźć przyczynę problemu, aby pomóc rozwiązać go tak szybko, jak to możliwe.

Co to jest depresja: choroba lub zły nastrój?

Tak więc, pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, że depresja – poważne choroby, w wyniku czego kobieta straciła nastrój, utraciła zdolność do odpowiedniej percepcji świata. W rezultacie – chory po prostu nie jest w stanie cieszyć się życiem. Również często obserwuje się poważne letarg, brak prawidłowych reakcji na to, co się dzieje.

Często takie osoby zaczynają wchłaniać nieuporządkowanych ilości alkoholu, narkotyków. Jeżeli dana osoba nie znajdzie komfort przyjaciółmi lub substancji psychotropowych, może on popełnić samobójstwo. Dlatego natychmiast, jak tylko zauważysz pierwsze oznaki i objawy, należy skontaktować się z terapeutą.

load...

Jak rozpoznać depresję: objawy

W rzeczywistości, depresja u każdego człowieka objawia się w różny sposób. To może być emocjonalne, fizjologiczne, behawioralne, zmiany psychiczne. Najgorsze, gdy wszystkie objawy są wykrywane jednocześnie. Ale zwykle rozwija się powoli, rośnie jak na śnieżki. Bardzo rzadko ktoś w jednej chwili decyduje się żyć nie ma sensu, bo nikt nie lubi i docenia. Dlatego też, jeśli zauważysz, że ludzie zaczynają zmieniać się w zły sposób, starają się analizować swoje zachowanie. Może on potrzebuje twojej pomocy.

  • Zmiany emocjonalne

Pierwsze objawy depresji – stały smutek, smutek, depresja, rozpacz, rozwijającego się w panice. Chora osoba czuje się w kłopoty, oczekując brudną sztuczkę, przechodząc z lub bez. Jeśli nic się nie dzieje, zaczął rozwijać kompleksy, obwinia siebie za wszystkie niepowodzenia. Odmawia do czynienia ze zwykłymi obowiązkami, gdyż traci zainteresowanie nimi. Plus, depresja przejawia brak jakichkolwiek pozytywnych emocji.

  • Zmiany fizjologiczne

Problemy z apetytem (stałego głodu lub braku gotowości do przyjęcia żywności), zaburzenia snu (bezsenność, senność w ciągu dnia w nocy), problemy z przewodu pokarmowego (zaparcia), brak libido, zmęczenie. Zazwyczaj objawy te winę na złą pogodę, zmęczenie w ciągu tygodnia. I tylko takie objawy jak ból w sercu, skurcze żołądka, i tak dalej, są zmuszeni udać się do szpitala. A potem, w większości przypadków lekarze zaczynają leczyć zapalenie żołądka, wrzody i choroby serca. Od czasu do czasu, kiedy lekarz natychmiast diagnozuje – depresja.

  • Zmiany w zachowaniu

Po aktywnym osoba przestaje uczestniczyć w różnych działaniach stara się przynieść kontakt z ludźmi do minimum. Zamiast chory woli wziąć uszczypnięcie lub dwa w barze, aby złagodzić napięcie. Trzeba go pilnować, jeśli wcześniej kobieta jest zapalonym trezvennitsey, mistrz zdrowego stylu życia.

  • Zmiany psychiczne

Jak wspomniano powyżej, depresji – choroby psychiczne, które manifestuje się jako niemożność koncentracji hamuje reakcji na poszczególnych przedmiotów. Ponadto chory zaczyna myśleć negatywnie. Wydaje mu się, że śmierć – najlepszy sposób wyjścia z tej sytuacji.

Przyczyny depresji

Zostały przeanalizowane objawy i zrozumieć, że ty lub twój przyjaciel – depresja? Jest to pierwszy krok na drodze do wyzdrowienia. Ale nie będzie mógł rozpocząć leczenie, nie znając przyczyny wstępnej depresji. Zgadzam się, że łatwiej jest pozbyć się tego, co wywołuje chorobę niż kiedykolwiek do czynienia z konsekwencjami.

Depresja może wynikać z jakichkolwiek poważnych uczuć i stresu. W życiu takiej osoby może się wydarzyć coś, co uczyniła poważne wrażenie i wpłynęły na sposób myślenia i postrzegania świata. Na przykład, śmierć kochanej osoby, utrata dobrej pracy, zerwanie stosunków z ukochaną, itd.

Jeżeli przedstawiciel płci pięknej, nic się nie stało, trzeba kopać głębiej. Być może przyczyna leży w braku niektórych substancji, które nie są produkowane w wystarczającej ilości w organizmie. Zwykle dzieje się podczas zimnej, deszczowej, gdy brak światła słonecznego jest szczególnie dotkliwy. Jest to tak zwana depresja sezonowa.

Choroba występuje również w wyniku przyjmowania niektórych leków. Zwykle rozciąga się, gdy leczenie depresji wykończenia, na przykład, leki psychotropowe. Dlatego też, jeśli nagle dowiedział się, co najmniej jeden z powyższych objawów, należy powiadomić lekarza. Będzie przepisać innych tabletek.

Zły stan zdrowia jest pod wpływem złych nawyków: palenia tytoniu, alkoholu, narkotyków. Oczywiście, aby porzucić taką „przyjemność” jest bardzo trudne, ale jedynym sposobem radzenia sobie z chorobą. Nawiasem mówiąc, w skrajnym przypadku można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą pozbyć się nałogu.

A ostatni – depresja może towarzyszyć do jakiejś choroby. Więc pierwszą rzeczą, potrzebne do pełnego badania, przejść testy w celu wykluczenia niektórych chorób neurologicznych i somatycznych. Ważne: Nie ignoruj ​​tych objawów, nawet jeśli jesteś zapalonym pracoholikiem. Będziesz mógł pracować i wtedy, ale aby przywrócić zdrowie – mało prawdopodobne.

Diagnostyka i leczenie depresji

Jak wiesz, tym szybciej chora osoba odnosi się do psychologa, tym łatwiej będzie zdiagnozować i rozwiązać problem. W przeciwnym razie, wszystko może skończyć się smutny aż do śmierci w czasie zaostrzenia. Ale dlaczego ludzie nie chcą iść do szpitala, ale wolą cierpieć spokojnie w domu? Powód – strach. Dziewczyny boją się, że z powodu tej diagnozy, będą one ograniczone do niektórych możliwości (czasem zakazała podróży, niektóre rodzaje pracy, na wycieczkę za kierownicą), zaczną inni.

Plus, oglądać zagraniczne filmy i czytać dużo horrorów, bardzo niewiele osób chce iść do lekarza, który może przepisać leki psychotropowe. Nagle „dach wreszcie wyprowadzić!” Niewiedza i brak informacji – najgorszych wrogów człowieka.

W rzeczywistości, leczenie depresji – kłopotliwe, trudne, ale jest całkowicie bezpieczne. Lekarze zazwyczaj łączą kilka metod, tj przepisać leki i wizyty do terapeuty. Tylko w skrajnych przypadkach, pacjent został przyjęty, na przykład, jeśli jest to zagrożenie dla życia (zarówno własnych i cudzych). W przeciwnym razie po prostu idzie leczenia szpitalnego.

  • Lek

Konkretne preparaty, które są przewidziane dla pacjentów, niezależnie od stopnia. W tym przypadku pacjent jest zobowiązany do regularnego odwiedzania lekarza do wypełnienia recepty oraz trybu. Podczas rozmowy ze specjalistą nie powinien wstrzymać dostępnych informacji, ich uczucia, objawy, etc. Taka osoba powinna rozmawiać o wszystkim w szczegółach.

Często przepisywane w leczeniu depresji z lekami przeciwdepresyjnymi. Tylko nie samoleczenia, zakup leków przez internet. Właściwie zakupu takich produktów powinien tylko na receptę. Plus, lekarz będzie mógł wybrać markę, która nie będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia. On także mówi wszystko co do dawkowania, drogi podawania, skutki uboczne itp Nawiasem mówiąc, jeśli po tygodniu kursu, nie zauważysz poprawę, nie należy od razu w panikę. Dobre leki przeciwdepresyjne działają stopniowo, nie od razu.

Uwaga: leczenie farmakologiczne jest podzielona na trzy etapy. Po pierwsze – diagnoza zaostrzenia choroby i wyeliminowanie. Lekarz wybiera odpowiednie przygotowania, analizy zachowań pacjenta, obserwując, jak lek działa na pacjenta. Drugim krokiem jest wyeliminowanie wszystkich objawów. To trwa tak długo, jak długo pacjent nie czuje się znacznie lepiej, to nie przejdzie na samobójczą obsesją, jego bezużyteczności itp

Ostatni etap – zapobieganie chorobom. Po pełnym odzyskiem pacjent nadal być postrzegane przez psychiatrę, bez zatrzymywania przyjmowania leków. Jest to konieczne w celu uniknięcia nawrotu w przyszłości. Zaledwie sześć miesięcy później, człowiek może powrócić do swojego dawnego życia.

  • Psychoterapia

Leczenie i monitorowanie przez psychiatrę – jest to dodatkowy środek, który jest niezbędny do stabilizacji psychicznej i emocjonalnej kondycji pacjenta. Pacjenci uczą się żyć na nowo: emote, aby odpowiednio reagować na sytuację, kochać siebie i ludzi wokół nich.

Często muszą brać udział w konsultacjach i członków rodziny. Takie środki są konieczne w celu zapewnienia, że ​​była w tarapatach pani wiedziała, że ​​jej miłość i docenić. Poza tym, w większości przypadków jest to spowodowane całkowitym lekceważeniem problemów osób po prostu nie radzi sobie z chorobą. Rodzina pomaga zrozumieć sytuację poprzez rozmowę z pacjentem na temat napotkanych trudności.

Jak powinien zachować blisko podczas Kryzysu

Twój mąż, brat, przyjaciel pojawił się w depresji. Jak się zachować w tej sytuacji? Pomoc, Pomoc, sympatyzować, współczuć? Niestety, wielu z nas popełnia błędy, które tylko pogarszają sytuację. A czasami człowiek wpadł w depresję, ciągnie, i inni. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że można to zrobić i nie może w tych okolicznościach.

  • Nie można iść na temat

Kiedy człowiek jest smutny, nastrój znika i mamy. Zaczynamy przeżyć z nim, współczuć, płakać, aby wydać swoją siłę i energię. Stop! W żadnym wypadku nie powinna być pesymistą, który spada ręce w każdej sytuacji. Jeżeli związek zaczął narzekać na życie, wspierać ją, doradzić dobry ekspert. Ale nie próbuj go pić, poddakivaya tym sensie i sprawiedliwości na tym świecie nie ma.

  • Nie można krytykować

Osoba dotkniętych depresją, ciężki transport nawet najmniejszą krytykę. Dowiedz się, jak wybrać słowa, nie karp na drobiazgi pacjenta. Spróbować wygładzić krawędzie. Plus, starają się wyjaśnić, że nerwowość, apatia, płaczliwość – to nie jego wina. Blame It na choroby, które powinny pilnie pozbyć.

  • Nie można się powiesił

Fakt, że ktoś jest w depresji – nie jest powodem, aby całkowicie zrezygnować z zabawy. Nie jest konieczne, aby zamknąć zasłony litrów gotowania kojący nalewki i biegać pacjenta, jeśli świeci klin został konwergentnych. Starają się go pocieszyć, ale zrób to delikatnie, tak, że on sam chciał uczestniczyć w walnym zabawy.

Zapobieganie depresji: samopomocy

Jak w każdym innym przypadku, pojawienie się tej choroby można zapobiec, jest poszukiwany. Tak, że w przyszłości nie będzie znowu do czynienia z depresją, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najważniejsze – nie jeden lub dwa razy, aby spełnić takie wymagania, i upewnij się, że stało się sposobem na życie.

Po pierwsze, znaleźć pracę dla siebie. Po prostu robi rzeczy, które lubisz, będzie można uniknąć rutynowego złe samopoczucie. Każdego ranka obudzi się z radości, wiedząc, że wkrótce rozpocznie się, co lubisz najbardziej. Jeśli zmienisz zakres czynności nie jest możliwe, zapisz się na kursy. Nauczyć się śpiewać, tańczyć, szydełka, rysować.

Po drugie, dobrze zjeść. Jeść warzywa, owoce, słodkie (suszone owoce, dżem, słodycze, miód), pić zieloną herbatę. Nie siedź na ścisłej diecie, jak głodujących – zły i agresywny. Apatia i przejawia się nie tylko w stosunku do innych, ale dla siebie.

Następną rzeczą, którą trzeba zrobić – aby pozbyć się złych nawyków. Palenie, alkohol, narkotyki – wszystko to ma negatywny wpływ na nasz układ nerwowy. Nie ma znaczenia, jak długo jesteś uzależniony od takiej „przyjemności” – dekadę czy dwie temu. Ryzyko jest zbyt wielkie.

Nie zapomnij o korzyściach płynących z aktywności fizycznej. Zacznij spotykać się z przyjaciółmi, iść wędrować pieszo, nauczyć się jeździć na rowerze, dołącz siłownię lub basen. Dbać o sylwetkę, pompa prasy, pośladki, ramiona. Wierz mi, po treningu będzie trudno chcą płakać.

I ostatnia rzecz, którą należy wspomnieć – święto. Tak, w domu męża i dzieci, grono śmieci i pełnego zlewu potraw. A ty z nim zrobić? Jeden dzień w tygodniu, płacisz tylko ukochanej. Domu lub firmy na bok, albo poprosić wiernych, aby pomóc im. Histeria, walcówka oczu i wyrzuty, mówiąc, że on był w pracy zmęczony, szybko mijają. Najważniejsze – nie dają się usiąść na jego szyi. I nie starać się na wszystko, jak gdybyś był projekt konia. Przede wszystkim – kobieta musi dbać, pielęgnować i nosić na rękach. Po tym wszystkim, kiedy kochasz o każdej depresji i mowy być nie może.

load...