Depresja: Objawy i metody samopomocy

Współczesny człowiek jest pełen różnych problemów: trudności w wykonywaniu zadań pracy, trudności ze szczerej komunikacji, a także liczne bariery w osiąganiu celów. Ktoś zarządza dość skutecznie rozwiązać to wszystko, i dla kogoś, to obciążenie jest nadmierne, a on ma do czynienia z depresją. Objawy tej podstępnej choroby są liczne i zróżnicowane, ukrywają się za siebie tak umiejętnie, że czasami trudno jest się „złapać” depresji na miejscu zbrodni.

load...

Warto wspomnieć, że na kliniczną depresję – poważna choroba, która koniecznie wymaga interwencji medycznej. Nie bój zabiegu terapeuta: lekarz nie posiada cel, „roślina” leków na ciebie lub dokonać jego pacjenta zawsze. On, tak jak ty, interesuje się pomyślnego wyniku leczenia, a mianowicie w swoim szczęściem i psychicznego samopoczucia. Niestety, psychoterapeuta – nie jest czarodziejem, a bez chęci i wysiłku w procesie gojenia część może być opóźnione. Dlatego, przeczytaj nasz artykuł, w pełni opisujące główne cechy, a także metod samopomocy dla depresji.

Objawy depresji to: SOS!

Objawy depresji nie jest trudne do zauważenia, więc strach niektórych ludzi „cicho” chory całkowicie bezpodstawne. Są one dość oczywiste zarówno dla pacjenta i jego rodziny. Najważniejszą rzeczą, aby pamiętać – jest to postrzegane spadek jakości życia, cierpi na depresję. Jakie są Konkretnym przejawem tej choroby?

Niezdolność do doświadczenia radości

Generalnie, radość – to jeden z podstawowych ludzkich emocji, wraz ze strachu, gniewu, smutku i zainteresowania. Jak wszyscy inni, ona przynosi nam pewną przewagę: bo z radością czerpać pozytywną energię. To daje nam siłę do nowych początków i osiągnięć.

Anhedonia lub utrata zdolności do odczuwania przyjemności, jest jednym z najważniejszych objawów depresji. Jak to jest? Świat wydawał się szary, natomiast inne kolory zostaną utracone. Nie emocje, nie przebudzenie – wszystko jest suche i martwe. Nawet jeśli niebo nagle spada milion dolarów, to nie spowoduje Osoba cierpiąca na depresję, bez emocji – a wszystko dlatego, że nie jest w stanie doświadczyć radości.

load...

Niestety, z tego objawu, wyraził się wystarczająco mocno, nic nie można zrobić – wystarczy psychoterapeutycznej pomocy i przeciwdepresyjnych przepisane przez lekarza. Przyczyniają się one do produkcji serotoniny, która jest odpowiedzialna za pozytywne emocje. Jednakże, jeśli zauważy się tylko pierwsze oznaki zbliżającego się problemy, można spróbować proste ćwiczenie psychohygienic. Czasami zdarza się, że masz zdolność do doświadczania przyjemności – po prostu zignorować takie chwile. W tym przypadku, należy wykonać następujące czynności: za każdym razem będzie się działo coś dobrego, należy zwrócić uwagę na to, a skupić się na zabawie, dostroić do niego (ale nic zawsze można ocenić sytuację?). Jeśli znajdziesz się na dość wczesnym etapie anhedonii, jest prawdopodobne, aby rozwiązać problem jaźni.

Obniżenie nastroju

Wydawałoby się, że niezdolność do doświadczyć radości wyjaśnia wszystko, co dzieje się osoby cierpiące na depresję. Ale nie! Anhedonia i obniżenie nastroju – to nie jest to samo. Zgadzam się, to jest jedna rzecz, gdy nie czujesz głodu i zupełnie inny – gdy są pełne. Tutaj jest ten sam: w objawów depresji nie obejmują jedynie brak radości, ale też smutek, żal, smutek i depresję. Człowiek nieustannie przeżywa udrękę i cierpienie psychiczne, czasami są one tak silne, że nawet myśli o samobójstwie.

Wyobraź sobie, jak to rani duszę? To nie jest ani nieporównywalny negatywne doświadczenie. Wielu, którzy go doświadczyli, większość zgodzi się na ból fizyczny. Dlatego w ciężkich przypadkach to naruszenie jest korygowany tylko z lekami przeciwdepresyjnymi. Jednak sprawy nie zawsze wychodzi tak daleko czasami depresja i melancholia są połączone ze coś konkretnego, coś, z których można pozbyć się ich własny:

  • Przecinanie;
  • Nuda;
  • Z utratą wielkiego snu;
  • Z kłótni między wami a waszym najlepszym przyjacielem;
  • Z kryzysem tożsamości;
  • Problemy w miejscu pracy;
  • Choroba;

Przyczyny takiego stanu może być masowej. Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić w tej sytuacji – znaleźć źródło smutku i pozbyć się go. Rozstaniu z tęsknoty się różnić w zależności od tego, co i ile zdenerwowany. Czasami brak banalnej urlopu i przełączyć się na każdej interesującej aktywności, czasami trzeba bardziej poważne źródło pozytywnych emocji – nową miłość czy pożądanie zrealizowane. W każdym przypadku, jeżeli depresja nie jest całkowicie wchłaniany duszę, rozstanie z nim jest do ciebie.

Wzrósł niepokój

Innym objawem, który może wskazywać na chorobę. Zwiększony niepokój – to jest, gdy zaczniesz się martwić o cokolwiek innego. Nazywasz swoje ulubione i zapytać, jak jechał do pracy. Udać się do swojego szefa i dokładnie dowiedzieć się, czy on nie miał zamiaru cię przypadkowo ogień – bo jesteś tak boi się tego. Martwisz się, że sklep ty wsunął produktów niespełniających norm, lekarz proglyadit złośliwy „ból”, a następnego dnia wszystko dobiegnie końca! Wszystko to razem sprawia, że ​​znaki i zwiększonymi poziomami lęku.

Generalnie, depresja i lęk nie zawsze idą w parze, ale zdarza się dość często. Ten „sąsiedztwo” można wytłumaczyć faktem, że melancholia mężczyzna obniżony poziom bezpieczeństwa i komfortu, dlatego zaczyna bać się niczego. I co z tym zrobić? Niezależnie, można użyć następujących technik psychologicznych:

Draw najgorszym scenariuszu
Oszacowania prawdopodobieństwa jego wystąpienia, odwołując się do własnych doświadczeń i logiki
, aby oszacować czas trwania ewentualnych negatywnych skutków realizacji ich kończyny
Myśleć o pozytywnych sposobów rozwiązywania sytuacji

Zawężając zakres interesów

Jeśli wcześniejsze ludzie wszędzie wbijając nos ciągle próbować czegoś nowego, lyubopytnichal w końcu, a teraz on nie obchodzi – powinniśmy zacząć się martwić. Być może jest to chwilowy kryzys, ale chyba jeden z objawów choroby. To jest ludzka natura do zainteresowania się wszystkiego, co go otacza – jest to normalny przejaw jego działalności. Każdy musi być coś, co go przyciąga: książki, filmy, sport, komunikacja, łowienie ryb, zbieranie, gra komputerowa na najgorsze. Powinniśmy zacząć się martwić, jeśli to wszystko zaczyna zanikać. Pacjenci z depresją jest bardzo ujawniając w tym względzie: to nic nie może urzec nawet wybuch atomowy pod ręką.

Zawężenie zakresu zainteresowania może być także oznaką przeszacowania wartości – w tym przypadku po prostu trzeba czasu na znalezienie nowego zatrudnienia. Warto spróbować czegoś innego, dlaczego nie położyć przed duszy – że można zmieniło się wiele, a teraz chcą to zrobić. Albo powinien wrócić do czegoś, co robiłeś w szkole – na przykład, aby narysować, bo teraz trzeba zdać sobie sprawę, że to nie jest głupie dziecinne – śmieszne zdjęcia w polu notebooków.

Zmniejszenie liczby potrzeb

„Powiedz mi, co chcesz, a powiem ci, kim jesteś” – to brzmi trochę załatać słynną frazę. I to naprawdę działa, ponieważ wielu psychologów, mówiąc o strukturze osoby, bez potrzeby nie wspominając. Człowiek składa się z jego pragnieniami, jest w dużej mierze odzwierciedleniem nich i nic nie można na to poradzić.

Prawie zawsze coś chcemy, ale nie w depresji. Apatia i brak popytu (lub gwałtownego spadku ich liczby) – jest to bardzo ważny objaw diagnostyczny. Miłość, przyjaźń, koleżeństwo, chęć do zabawy czy coś ciekawego – to wszystko idzie gdzieś. W ciężkich przypadkach, osoba nawet nie chce jeść i pić – tak staje się apatyczny. Wynika to głównie z faktu, że pokolenie popyt potrzebują pewnego rodzaju energii, a depresja jest całkowicie nieobecny.

Nic wspólnego ze stanem własnej jest bardzo trudne – w prawie wszystkich przypadkach, trzeba skonsultować się ze specjalistą. Jednakże, można dokonać pewnego wysiłku, aby skupić się na swoich potrzebach. Często zdarza się, że człowiek nie zdaje sobie sprawy, że przyszedł wymaganie od państwa, nie można odróżnić jednego od drugiego, lub pragnienie, aby nie znaleźć obiekt, aby go zadowolić. We wszystkich tych przypadkach należy uważnie skupić się na uczucia i emocje występują w momencie, kiedy coś chcesz. Są markery Come pragnień, a także przyczynić się do lepszego zrozumienia tego. Słuchaj siebie i nie zapomnij, aby zaspokoić swoje potrzeby, w przeciwnym razie będą one przestają być odczuwalne wyraźnie.

Negatywne postawy

W przeważającej części, mamy bardzo skutecznie poznawać świat przez pryzmat własnego umysłu i perspektyw. I co one są? Tak samo z pewnych postaw i myśli. Głowica przeciętny człowiek jest pełen różnorodnych treści: są neutralne, pozytywne i negatywne osądy, a dla większości, że znoszą się nawzajem.

Ale kiedy człowiek przychodzi depresja, większość roślin stają się ujemne, i nie jest jasne, co będzie pierwsze – jajko czy kura. Czy negatywne myśli u podstaw depresji, czy jest to konsekwencja – w każdym razie, jest to objaw, który jest niemożliwe, aby nie zwrócić uwagę.

Dobrą wiadomością jest to, że z tym problemem, można pracować niezależnie. Głównym problemem automatycznych negatywnych myśli – zawiłości związanych z ich świadomości. Oni odruchowo, miażdżone, sprężone, ulotne, stereotypowe i są poza świadomą kontrolą. Na przykład pomysł, że jeśli nie zda egzaminu, staniesz się kompletna nicość, cały świat się zawali i nigdy nie będzie szczęśliwy, że wpada do mózgu niemal natychmiast.

Śledzić to jest trudne, ale jest to całkiem możliwe – przy odpowiednim treningu i wysiłku. Za każdym razem trzeba coś denerwujące, naprawić i znaleźć negatywne automatyczne myśl za tym pomysłem. Po tym, zrobić listę alternatywnych neutralnych lub pozytywnych wypowiedzi i powoli twój umysł będzie nauczyć się robić to automatycznie i przestaną jeździć w otchłań depresji.

Pesymistyczne prognozy

Ten objaw jest nieco różni się od negatywnych myśli automatycznych. Pesymizm łatwiej zobaczyć, a to jest o wiele bardziej wyraźne w sposób postrzegasz możliwego rozwoju wydarzeń w jego życiu. Oczywiście, przygnębiony człowiek myśli, że wszystko będzie bardzo, bardzo źle. Pierwsze zadanie, wie z góry, że nie będą oferowane stanowisko. Na pierwszej randce, uświadamia sobie, że nie będzie kontynuowany. Mówiąc o losy kraju, on już kładzie kres jego przyszłości. A tak w ogóle, absolutnie wszystkie obszary życia.

Z perspektywą pesymistycznym jest dość trudno się pozbyć. Uwaga i percepcja takiej osoby jest bardzo selektywny: dobra nie zauważa, a nadmiernie koncentruje się na biednych. Co należy zrobić, aby przerwać ten łańcuch? Wszystko nie na odwrót. Tak, na początku będzie to trudne, bo znajomy wzorzec zachowania bardziej zrozumiałe i bardziej komfortowe – jak to zwykle bywa ze zmianami w jego życiu i myśli. Ale jeśli nie codziennie trenować w swoim optymizmem, to prędzej czy później będzie on powstać samoistnie. Dlatego, gdy coś jest nie tak, powiedz sobie: „To przejdzie” i przejść do innego zawodu, w dobrych czasach „należy prasować się na głowie” i skupia się na nich.

Niska samoocena

Pesymizm i negatywne postawy odnoszą się do wszystkich sfer życia człowieka, w tym na siebie. Generalnie, jak samogenerujące? Składa się on z różnicy między tym, co jesteśmy w rzeczywistości, a niektóre pomysły: nasze wewnętrzne ideały i oczekiwania innych, własnych marzeń i celów. Jeżeli różnice są małe, samoocena jest odpowiednia, jeśli więcej – to wszystko zaczyna spadać niżej i niżej.

Podobnie jak w przypadku z negatywnych postaw, nie jest jasne, że to był pierwszy – depresja lub negatywny obraz samego siebie. Czasami ludzie wpadają w smutku nad faktem, że mają coś nie działa, a czasami mają coś nie działa ze względu na depresyjny nastrój. W każdym razie nad samooceną niezbędnych do pracy. W tym przypadku bardzo dobry trening słuchowy: każdy dzień, patrzeć na siebie w lustrze i powtórzyć coś pozytywnego i życia potwierdzając, „Jestem najbardziej urokliwy i atrakcyjny”, „Mam ostry umysł, a ja szybko zrozumiał wszystko”, „Mogę łatwo osiągnąć ich cele”, etc. … Najważniejsze – aby to zrobić w sposób regularny, a efekt nie jest długo czekać.

Trudności związane z przyjęciem decyzji

Nam codziennie musiał dokonać wyboru. Czasami okazuje się być duże i ważne, na przykład, wybór prezydenta, lub pracy, a czasami – małe i proste: co ugotować na obiad, jakiego koloru skarpetki kupić dla syna lub dowolne zdjęcie, aby stawiać się na awatarze w sieci społecznej. W każdej z tych sytuacji, trzeba podjąć decyzję, odrzucając resztę alternatyw.

Ludzie, którzy są w depresji, przeżywa wielkie trudności z tym procesem. Sędzia dla siebie, nie mają niezbędną energię i czas z nich jest związany ze stratami, które są nieuniknione w przypadku braku jakichkolwiek opcji. W związku z tym, można łatwo zobaczyć, jak cierpieć, na przykład, dziewczynę, jeśli ona musi wybrać, co dziś założyć.

Trudności związane z procesu decyzyjnego – jest raczej niejednoznaczna sytuacja. Z jednej strony, co najmniej raz w życiu każdego z nas, a po drugie, aby wybory nadal potrzebne. W łagodnych przypadkach metoda ta jest bardzo dobra „za” i „przeciw”: wziąć kartkę papieru, należy podzielić go na kolumnie iw każdym przepisać wszystkie-wszystkie-wszystkie plusy i minusy możliwych alternatyw. Rozważmy wszystko, nawet uczucia i emocje, które doświadczają tych opcji.

Poziom aktywności ograniczonej

Każda osoba, aktywność specyficzna. Jest to niezbędne dla przetrwania i rozmnażania, rozwoju świata i rozwoju społeczeństwa. Każdy z nas – własna, stają się znajome poziom tej aktywności: ktoś próbuje dopasować normy są czterdzieści osiem godzin dziennie, a ktoś znajdzie ośmiogodzinny dzień, brutalnej siły. Fluktuacje energii nie można rozpatrywać w oderwaniu od cech indywidualnych, ponieważ dla tego jednego przedmiotu na inny – nie jest normalne.

Kiedy poziom aktywności w depresji jest bardzo poważnie dotkniętych: ludzie stają się bierne, bierne i obojętne. To budzi się w całkowitej lenistwo, która ma zastosowanie do wszystkich dziedzinach, takich jak opieka osobistego, więc często wychodzą otaczająca „wymarły” w oczach osoby, do której dodaje się niechlujny wygląd.

Poziom skuteczności zależy od wielu czynników: ogólny stan układu nerwowego, przemiany materii, żywotność, codziennych czynności i cech osobowych. A jeśli w akapicie pierwszym, nie można nic zrobić bez pomocy lekarza, ten ostatni – w twoich rękach. Bardzo korzystny wpływ na energię aktywności fizycznej: pomoc regularnego ćwiczenia, aby zwiększyć poziom endorfin we krwi, no i oczywiście dźwięk. Obecność Ministrów czyni także popadania apatii: Można zauważyć, że jest to o wiele trudniejsze do organizowania i zrobić coś w pustym dzień lub weekend, niż w zajęty? Więc nie pozwolić sobie na lenistwo.

Niekorzystne zmiany w procesach psychicznych

Każdy wie, że w różnych momentach w życiu naszego funkcji uwagi, percepcji, pamięci, myślenia i języka na różne sposoby: czasami pracują na maksimum, a czasami ich skuteczność nie sięga nawet do pięćdziesięciu procent. Ludzkie ciało – jest skomplikowana i nastrojone system, który, niestety, nie może działać prawidłowo – z reguły odbywa się to w czasie choroby. I depresja – najlepszym przykładem tego.

Będąc w stanie depresji, to łatwo zauważyć, jak wiele zmieniło się postrzeganie: jesteś obchodzi Samodzielne niepowodzeń, rozczarowań i zjawisk negatywnych. Nawet w ciemności na słabo rozpoznawalnego znaku uda się odczytać słowo śmierć. Ci trudno się skoncentrować na niczym, z jednej strony, az drugiej strony, aby włączyć ich uwagę od jednego przypadku do drugiego, a to nie jest łatwe. Zapamiętywanie jest wam z wielkim trudem, jak również usuwanie coś z pamięci, a najczęściej w pamięci są zdeponowane wszystkie rodzaje smutnych rzeczach. Myślenie staje się ospały i hamował: Ci trudno wymyślić coś nowego, albo radzić sobie ze zwykłymi złożoności. Jesteś bardzo nudny z obawą – a jeśli „biegi dumatelnye” ktoś zapomniał smarować.

Wszystko to – objawy depresji. Aby uporać się z większości z nich tylko za pomocą odpowiedniego leku. W łagodnych przypadkach są bardzo skuteczne rodzaje szkolenia: mnemotechniki, łamigłówki logiczne, aktywność uwaga, itp … Można zrobić je samodzielnie lub pod nadzorem terapeuty.

Bezsenność

Jak ciężko żyć bez snu … W tym czasie organizm ludzki potrzebuje odpocząć i zrelaksować się, nabrać sił i rozdrabniania wszystkiego, co zostało nagromadzone w ciągu dnia. Depresja jest prawie zawsze towarzyszy bezsenność, choć bardzo konkretne: czy zaburzenia lękowe u ludzi obserwuje się trudności w zasypianiu, gdy są zaniepokojeni depresji wczesnym przebudzeniu. Często można zobaczyć, w jaki sposób dana osoba skacze lub o świcie – cztery, pięć, sześć godzin – a potem nie mogę spać.

Bezsenność, depresja jest związana z różnych powodów: jest to naruszenie na poziomie biochemicznym i emocjonalny dysonans. Zgadzam się, nie jest łatwe do snu, gdy coś wewnątrz was gnębić? W przypadku tej depresji klinicznej przedstawionej antydepresanty: jedynym sposobem, aby zacząć spać i wydostać się z zaklętego kręgu. Jednak czasami nie dają spać różnorodnych kłopotów życiowych. W tym przypadku trzeba poświęcić sesję relaksacyjną przed pójściem do łóżka: jeść, chodzić na godzinę na świeżym powietrzu, cieszyć się dobrą książkę lub oglądając film, pomyśl o czymś dobrym, takich jak morze – i (nie za bardzo aktualna, a następnie perevozbudilsya!) w łóżku. Jeśli wykonane prawidłowo, to możemy powiedzieć z pewnością – ramiona Morfeusza nie trwa długo czekać.

Wahania apetytu

„Jestem, co jem” – bardzo właściwa powiedzenie. Apetyt jest najważniejsze funkcje życiowe, ponieważ człowiek potrzebuje pokarmu dla oszczędności energii. Dlatego wahania apetytu jest bardzo wymowny: jeśli jest uszkodzony, to coś jest nie tak z twoim ciałem.

Depresja jest zawsze taki czy inny sposób wpływa na apetyt. Zwykle oznacza to gwałtowny spadek ryzyka: osoba staje się tam bardzo leniwy i nie chce naprawdę. Nie jest to zaskakujące, ponieważ energia nie będzie wydać, a zatem zapotrzebowanie na nią znika. Istnieją jednak ludzie, których depresja objawia się zwiększonym apetytem. Zazwyczaj w takich przypadkach nie mówimy o depresji klinicznej – więcej na temat zaburzeń odżywiania. Te osoby lubią „trzymać” ich problemów, a kiedy jesteś smutny, najlepszym lekarstwem staje się kawałek ciasta czekoladowe.

Wszelkiego rodzaju choroby

Najbardziej podstępne objawem depresji. Wszelkie lekarz ma pacjenta kiedykolwiek idzie do niego z różnymi skargami na różnego rodzaju dolegliwości, ale testy są bardzo dobre. Co się dzieje tutaj? I że depresja – sprytna pani, która uwielbia chować się za objawy innych schorzeń. Nadal lubi nazywać ukryty lub larvirovannoy.

Warto zastanowić się, czy można rozpoznać siebie w tej sytuacji. Należy zwrócić się do lekarza, terapeuty skierowanie do psychiatry lub psychoterapeuty okręgowego. Nie bój się tego: po prostu trzymać odpowiednie środki diagnostyczne, a jeśli wszystko dobrze, puszczę cię z Bogiem. Cóż, jeśli nie – będzie wybrać odpowiednie leczenie, a wszystkie „ból” spokojnie do niczego.

Tak więc, w tych objawów oczywisty zespół depresyjny. Jeśli znajdziesz się w niektórych łagodnych objawów, to nie powód, aby alarm – może być ciężko w życiu, i można go obsługiwać samemu (pisaliśmy powyżej, można to zrobić). Jednakże, jeśli twój stan zaczyna spowodować żadnych poważnych wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem, terapeutą. W końcu, mamy za normę w leczeniu serca, płuca, nerki – więc co gorsze dusza?

load...