Depresja neurotyczna: diagnostyka i leczenie

Zawartość:

Neurotyczny depresja – jest formą choroby, w której nastroje chorego zależy od warunków otoczenia. Na przykład, w czasie dnia, osoby te nie różnią się od całkowicie zdrowe i mają objawy w nocy. Może to być agresja, obniżenie nastroju, płaczliwość, histeria, etc. Zazwyczaj występują powikłania w skrajnych przypadkach, jeśli czas nie zwraca uwagi na ten problem i rozpocząć leczenie.

load...

Nawiasem mówiąc, do specjalisty, aby przekonać tych pacjentów jest znacznie łatwiejsze, ponieważ w większości przypadków pozostają one całkowicie zdrowy. Neurotycznych depresji podatnych ludzie są otwarci na dialog, można myśleć racjonalnie postrzegać świat.

Przyczyny depresji neurotycznej

W rzeczywistości, czynniki zewnętrzne, dlaczego ta lub taka osoba nie neurotyczny depresja, może być ustawiony. To kłopoty w pracy, w ciągłym stresie i problemach z mężem i dziećmi, przenosząc się do innego miasta lub emigracji do nowego kraju, zmiana scenerii, itp Jeśli silny człowiek, szybko i łatwo poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, rozwiązywania problemów, dostosowując się do nowego i nieznanego. Depresja wchodzą również słabe, bojaźliwe, notorycznie, niepewne i zależne ludzi.

Najgorsze jest to, jeżeli traumatyczna sytuacja powtarza się zbyt często. Na przykład, gdy szef dziennika proofreads podwładnego do innych pracowników. W końcu wszystko może skończyć załamanie nerwowe, histerię, w łez. I to nie z szefem, w palarni, dom, itp Być może pojawi się ona na poziomie nieświadomym, nawet jeśli nie są na zewnątrz reagować. Tak, rano możesz obudzić się z bólem głowy, obniżenie nastroju i smutnych myślach, zastanawiając się, dlaczego jest tak źle. Okazuje się, że powodem jest na powierzchni, ale nie tak głęboko, jak nam się wydaje.

load...

Cechy i objawy depresji neurotycznej

Aby zacząć rozumieć, co neurotycznych depresji – poważną chorobę, dlatego ważne jest, aby zapewnić terminową pomoc osobom w obliczu tego problemu. W przeciwnym razie, może przekształcić się w innych cięższych postaciach, która jest obarczona poważne konsekwencje, łącznie ze śmiercią. Dlatego pierwsze oznaki choroby powinien rozpoznać czas.

Tak, we wczesnych stadiach depresja przejawia się jedynie w formie złym nastroju, niestabilność emocjonalna, lęk, zmartwienia, udręki, lękowych. Z biegiem czasu, zaburzenia snu występuje, czyli albo zaczyna się bezsenność lub zawsze chce się spać. Często zdarza się, zmniejszony apetyt.

Uwaga: zapadnięte depresji człowiek nie zawsze jest źle, ale tylko sytuacyjnie – w zależności od sytuacji. Często razy poczyniono postępy. Pacjent stara się zmienić ten stan rzeczy, aby uniknąć na przykład konflikt z szefem. Nie ma problemu – nie ma potrzeby być smutny. Ale często jesteśmy winni w występowaniu nieprzyjemnych sytuacji, że wstrząs nas z rutyny. Wyrażanie krytyki, słuchając skarg cudzych, biorąc to wszystko do serca – że robimy krzywdę tylko sobie.

Należy zauważyć, że kiedy ludzie nerwicowe depresja, aby nie koncentrować się na jednej rzeczy, można łatwo przełączać. W tym samym czasie, a także mimika natychmiast znika Zmieniono: gniew, smutek, ból, to tylko może ulec zmianie. A jeśli nie wróci do problemu, pacjent o niej nawet nie pamiętam.

Neurotyczny depresja różni się od innych typów, tak aby chory nie podlega samobiczowania, to nie zmniejsza samoocenę. Chociaż, jak zawsze, są też wyjątki. Ale jeśli tak się stanie, objawy nie są tak wyraźnie zdefiniowane. Człowiek pozostaje osobą, którą był wcześniej. I wszystkie cechy, zarówno dobre i złe, nie znikają.

Jak wspomniano powyżej, jest świadomy. Ona rozumie, że istnieje problem, że nie radzą sobie na własną rękę. I nawet nerwice jest negatywnie związane z aktów samobójczych. Tylko w ciężkich przypadkach kończy się samobójstwem. Większość nasilenie występuje w godzinach popołudniowych lub w godzinach wieczornych.

W odniesieniu do fizjologicznych przejawach, może to być podział, pojawienie się problemów z układem krążenia, bóle serca, zawroty głowy, nudności, ból pulsujący lub wyciskania w świątyniach i tył głowy. Nawiasem mówiąc, większość z nas dopiero po wystąpieniu objawów powyżej odnosi się do szpitala. Zmiany psychologiczne jak my, jak zawsze ignorowane.

Jednak, aby pacjent się nie dzieje, to nie ma wpływu na jego wydajność. On nadal wiernie wykonywać swoje obowiązki zawodowe, nie przesuwa swój ból głowy dla innych (kolegów, krewnych, przyjaciół). Plus, że jest optymistą co do przyszłości.

Jak leczyć depresję neurotyczną

Leczenie powinno być przeprowadzane tylko w specjalistycznej klinice pod okiem profesjonalnych lekarzy i terapeutów. Brak konsultacji w wątpliwych zakładów, zatrudniających „Expert” magów, czarowników, wróżki, w celu wyeliminowania korupcji, złe oko, przeklina. Co o nim, ale magia proszek na rękach da pacjentom, no nie skorzystają.

Pierwszy zbadaniu pacjenta dział psychoterapeutycznego w celu potwierdzenia diagnozy. Następnie, w oparciu o odbierane analiz przeprowadzenia prawidłowego leczenia. Zazwyczaj wpadły osobistości depresja wyznaczyć specjalne antydepresyjne, które uwalniają pacjenta od większości objawów. Czyli po kilku tygodniach już nie będzie w złym nastroju, zniknie ból, lęk. Uwaga: prawne, przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, leki przeciwpsychotyczne i uspokajające są sprzedawane w naszym kraju wyłącznie na receptę!

Ponadto, należy również traktowane przez psychiatrę. Przynajmniej dwa razy w tygodniu będzie musiał udać się do specjalisty, który może pomóc pacjentowi, aby uświadomić sobie, że ma problem i ustalić, dlaczego stał się przygnębiony. Stopniowo pchnąć taką osobę, aby rozwiązać wszystkie problemy, które pojawią się na drodze. Jednak, że leczenie przyniosło pozytywne rezultaty, to powinno być godziwe, rzetelny, pokazać wszystkie swoje uczucia i emocje.

Nie bój się, że terapeuta powie komuś o swoim problemie. W naszym kraju jest surowo zabronione. Wszystko, co powiedział, pozostanie między wami a lekarzem. W przeciwnym razie, będzie można zastosować do lekarza, aby ujawnić tajemnicę sądu. Moralny odszkodowania w tym przypadku jest dość duży.

Dlaczego nie pić antydepresanty losowych

Niestety, wielu z nas woli być traktowani siebie. Ktoś nie ufa lekarzom, kogo trudną do czasu wolnego od pracy lub urlopu czasie rodzinnego. Ale wynik jednego – te panie kupują online lub spod przeciwdepresyjnych recepty, myśląc, że nic w tym nie ma.

Szansa, że ​​będzie wybrać odpowiedni lek i dawkę do odgadnięcia – nieszczęśliwy. I w tym przypadku tylko zabieg boli. Możesz być uzależniające. Psychologiczna, gdy poczujesz, że życie wolne od narkotyków nie jest taka sama. Fizjologiczne rzadsze. I tylko w tych przypadkach, gdy lek zawiera substancję zakazaną. A jeśli lekarze są tego świadomi, to zwykli ludzie w obliczu takich skutków ubocznych stale.

Jak pozbyć się depresji w domu

Dodatkowo można korzystać z niektórych metod, dzięki którym nasi przodkowie walczyli z depresją. Wiele z nich jest całkowicie bezpieczne. Nie należy jednak zapominać, wstępnie skonsultować się z lekarzem w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji.

  • Napary i wywary

Syndrom neurotycznej depresji jest eliminowany z pomocą ziołowych nalewek i wywary. W aptekach sprzedawane opłat mają działanie łagodzące i ożywczy. W zależności od nastroju, można wybrać odpowiedni dla konkretnego przypadku opcji. Na przykład, złe pomaga uporać się z depresją, nalewki z żeń-szenia. Możliwe jest kupić gotowe lub zrobić samemu.

W drugim przypadku bierzemy liści lub korzeni roślin (50 g), wlać alkohol (500 g). Przetoczona wszystko w słoiku, szczelnie zamknąć pokrywę. I wyjechał na miesiąc w suchym i chłodnym miejscu – w lodówce lub spiżarni. Po 30 dniach, otrzymaną ciecz przesączono przez gazę, zagięte w kilka warstw. Zaleca się pić 3 razy dziennie, tuż przed posiłkami (15-20 kropli).

  • Warzywa i owoce

Banany przynieść radość do domu. Co jeść dziennie do 1 sztuk tego egzotycznego delikatności w złym nastroju bardziej niż kiedykolwiek przeszkadzało. Jednak należy uważać traktowania bananów nie działać szkodliwie na brzuchu. W żołądka, wrzodów, cukrzyca, itp problemów zdrowotnych eksperymentować z takiej diety nie jest konieczne, ponieważ nie może być zaostrzenie choroby.

Prawdopodobnie, marchewka – najbezpieczniejsza jarzynowa z których można pozbyć się depresji. Możesz pocierać ją jak na tarce, a nie świeże. Aby leczenie przyniosło pozytywne rezultaty, wybierz stronie głównej marchewki uprawiane na danym obszarze. Produkty za granicą, choć piękne, korzystać z niej będzie prawie nie ma.

  • Sport

Dlaczego nasi przodkowie nie często się w depresji? Oni po prostu nie miał czasu się martwić, bo w godzinach porannych aż do wieczora były pracujących fizycznie. I bezsenność po wychodzić w kilka osób martwi. Dlatego, jeśli chcesz spać, nie martw się o nic i mieć pewność, dołącz do siłowni. Za pierwszym razem po prostu spadną, a następnie całkowicie zapomnieć o swoich problemach.

Nawiasem mówiąc, jeśli doświadczenia są podobne do rozstania z ukochaną osobą, zmiany miejsca zamieszkania, itp, to jest miejsce, gdzie można poznać nowych przyjaciół i znajomych. Może być konieczne leczenie i nie potrzebują psychologa. Nie lubię robić rzeczy z „żelaznych”? Przejdź do tańca, kupić abonament na basen. Postaraj się znaleźć coś, co naprawdę lubisz.

Teraz, gdy wiesz wszystko o tym, co jest neuroleptyczny depresja, jakie są główne objawy to, i jak to powinno być odpowiednio traktowane. Najważniejsze – nie bój. Po tym wszystkim, najtrudniejsze – jest się przyznać, że nie jest to problem, który musi być pilnie zająć. Świadomość choroby – pół sukcesu. Teraz jest na pewno zwycięstwo dla Ciebie.

load...