Depresja maniakalna? Rozwiązanie problemu jest!

Zawartość:

Choroba psychiczna. Zdecydowana większość ludzi uważa, że ​​nie wpłynie to na problem. Jednak wielu z nas żyje ogromna liczba osób cierpiących z tych lub innych chorób psychicznych. I nie zawsze te choroby są wymawiane – często ci ludzie są całkowicie wystarczające na uwadze. Po otrzymaniu niezbędnego leczenia osoby te są całkiem w stanie doprowadzić do pełnego życia, pracy, a nawet mieć rodzinę i dzieci.

load...

Jednak krewni tych ludzi trzeba pamiętać, że do normalnej egzystencji i zapobiec zaostrzenie choroby trzeba utworzyć chorych, cierpiących tych lub innych chorób, najbardziej komfortowe warunki psychologiczne i korzystny mikroklimat w rodzinie. Naprężenie jest bardzo szkodliwy wpływ na psychikę człowieka pacjenta, tak, że takie osoby powinny być chronione w jak największym stopniu z nich.

Manic Depression: przyczyny

Czym jest maniakalno – depresyjny zespół? Albo, jak to nazywa, maniakalny wyraz? Lekarze – terapeuci scharakteryzowania choroby następująco: zaburzenia psychiczne, występujące na tle falujących stanów psycho-emocjonalne: depresja (obniżenie nastroju) i manii (nadmiernego pobudzenia nastroju). Pomiędzy tymi dwiema fazami zaburzeń psychicznych może całkowicie zniknąć, tożsamość osoby nie cierpi.

Psychoza maniakalno-depresyjna jest uwarunkowana genetycznie choroba. Badania genetyczne psychozy maniakalno-depresyjnej potwierdził ten fakt. Mówiąc najprościej, predyspozycja do rozwoju choroby mogą być dziedziczone. Należy jednak pamiętać, że nie mówimy o chorobie, ale tylko predyspozycje do tego. I nie jest konieczne, aby zespół maniakalno-depresyjny wpłynie – możliwość, że dana osoba nie napotka choroby. Wiele zależy od okoliczności, w których dziecko rośnie i rozwija się – rodzice muszą być tego świadomi.

Najczęściej choroba daje o sobie znać po dana osoba osiąga wiek trzydziestu. A choroba ta jest rzadko rozpoczyna się natychmiast w postaci ostrej. Co do zasady, przez pewien czas sam chory lub jego bliskich krewnych zaczynają zauważać pewne prekursory choroby.

load...

Na pierwszym miejscu w dużej mierze zmienia psycho-emocjonalne tło człowieka – staje się bardzo niestabilny. Osoba może być często zbyt depresji, lub odwrotnie, zbyt pobudzony nastroju. Po, że mogą istnieć wyraźny prądy fazowe prekursory – depresja zastąpiony podekscytowany. I coraz częściej faz depresyjnych trwa znacznie dłużej niż podekscytowany.

Stan ten może trwać od sześciu miesięcy do kilku lat. A jeśli złe samopoczucie nie zostaną wykryte w odpowiednim czasie, a chory nie otrzyma niezbędną pomoc, zwiastuny gładko przejść bezpośrednio do samej choroby maniakalno – depresyjnej – psychozy.


Faza depresyjna choroby

Większość chorób występuje w fazie depresyjnej. Faza depresyjna ma trzy główne cechy jednoznacznie scharakteryzować go:

  1. Zły nastrój. Człowiek przechowywane nastrój depresyjny, a towarzyszy mu bardzo realnym fizycznej niemocy – osłabienie, szybkie zmęczenie, brak apetytu.
  2. Pojawienie mowy i upośledzeniem fizycznym. Człowiek jest w stanie letargu – to w dużej mierze zmniejsza zarówno reakcje fizyczne i psychiczne. Człowiek prawie cały czas wygląda senne, czuje się obojętny na wszystko, co się dzieje.
  3. Pojawienie się jasne – poważny niedorozwój intelektualny. Osoba traci zdolność do skupienia się na tym, co – lub obiektu na czytanie, pisanie, praca przy komputerze. Znacznie zmniejsza się wydajność.

Myśli chorego stają się bardzo negatywne konotacje. Ma poczucie własnej winy, często zupełnie bezpodstawne, wyniszczenie i samobiczowanie się jego ulubionym zajęciem. Te depresyjne, niestety często prowadzi do tego, że osoba usiłuje samobójstwa.

Depresja jest dwojakiego rodzaju – duchowych i fizycznych. Gdy depresja psychiczna osoba jest w depresji stan psycho-emocjonalne. W tej samej sprawie, jeśli nie jest formą ciała depresja, nastrój depresyjny dodany do problemów układu sercowo – naczyniowego systemu.

W takim przypadku, jeśli jest nieleczona depresja, depresja nadal rozwijać: ludzki stan psychiczny stale się pogarsza, mowy i opóźnienie silnika wzrasta, w ciężkich przypadkach może osiągnąć pochodzenie tego stupor – kompletny małomówność i bezruch. Człowiek przestaje jeść, nie pić, iść do toalety, aby zrozumieć i reagować na wypowiedzi skierowane do niego.

Od stanu fizycznego pacjenta człowieka można również zaobserwować znaczne pogorszenie: istnieje silne rozszerzenie źrenic, rozwój arytmii serca – tachykardia, bradykardia, arytmii. Ponadto, pacjenci są często oznaczone rozwój spastyczne zaparcia, skurcze mięśni, występujące wskutek żołądkowo – przewodu pokarmowego.

Manii fazie choroby

Jak już wspomniano powyżej, jeżeli dana osoba cierpi na maniakalno – depresyjnej zespołem maniakalno depresyjne fazy otrzymuje. Maniakalno – depresyjna faza obejmuje następujące naruszenia:

  • Nienormalne podniesienie nastroju – to samo maniakalne pasją.
  • Nie trzeba silne werbalne i silnik wzbudzenia, często nieuzasadnione.
  • Znaczący aktywacja wszystkich procesów intelektualnych, tymczasowy wzrost wydajności.

Faza maniakalna posiada szereg specyficznych cech. Jeżeli faza depresyjne przepływów wymawiania fazy maniakalnej, najczęściej płynnie, to nie jest widoczne. Czasami zawiadomienie było złe tylko przez doświadczonego lekarza – psychoterapeuta. Jednak w miarę postępu choroby fazie maniakalnej objawy są coraz większe.

Nastrój osoby, która ma stać się zbyt optymistyczne, ocena rzeczywistości – po drugiej stronie tęczy, które nie odnoszą się do rzeczywistości. U ludzi, pacjent może doświadczyć zupełnie szalony pomysł. Również silnie wzrosła aktywność ruchową, a strumień mowy staje się praktycznie niewyczerpalne.

Inne cechy przebiegu zespołu maniakalno-depresyjny –

Najczęstszym klasyka maniakalno – depresyjny zespół. Jednak znacznie mniej, ale nadal czasami lekarze – psychoterapeuci mają do czynienia z nietypowych form choroby. A czasami fakt ten może znacznie utrudnić prawidłowe i terminowe diagnozę – zespół maniakalno depresyjne.

Na przykład, nie jest mieszany formę strumienia, w którym choroba maniakalno-depresyjna daje się odczuć w inny sposób. Po zmieszaniu postać choroby, niektóre objawy jednej fazy są zastąpione przez pewne objawy drugiego etapu. Na przykład, obniżenie nastroju może towarzyszyć nadmierna pobudliwość nerwowego, ale typowy letarg depresji, zarówno psychiczne i fizyczne, mogą zostać wyłączone.

Maniakalny stadium choroby mogą być wyrażone w wysokim wzroście emocjonalnej, ale w tym samym czasie silnego upośledzenia intelektualnego i psychicznego. Ludzkie zachowanie jest pacjent może być absolutnie normalne i może być całkowicie niewystarczające.

Ponadto, bardzo często lekarze – terapeuci mają do czynienia z tzw usunięte form maniakalno – depresyjnej zespołem. Najbardziej rozpowszechnioną formą tego skasowane chorobę jako cyklotymię. Nawiasem mówiąc, według niektórych lekarzy – terapeutów, ta forma maniakalno – depresyjna zespołu w różnym stopniu nasilenia jest obecna już w 80% wszystkich dorosłych! Jak prawdziwe informacje, to jest trudne do sędziego, ale nadal uważam, że jest coś.

W tej postaci objawów choroby maniakalno – depresyjnej z zespołem smarowane tak, że chory może pozostać w pełnej zdolności do pracy. Jego rodzina i koledzy nawet nie wiedzą o tym, co się z nim stało, że coś było nie tak. Depresyjne i maniakalne fazy usunięte tak, że oprócz okresowego złym nastroju żaden sposób dają znać o sobie.

Ponadto, czasami choroba maniakalno-depresyjna zatarte zespół jest zamaskowaną formą depresji. Jest również całkowicie możliwe do wykrycia. Nawet chory może nie zdawać sobie sprawy z przyczyn jego zły humor i tak starannie ukryć przed innymi. Jest to wielkie niebezpieczeństwo takich ukrytych form maniakalno – depresyjna zespołu jest to, że faza depresji niezauważone, aw rezultacie prawdopodobieństwo wzrasta znacznie samobójczych.


Objawy klasycznej maniakalno – depresyjnej zespołem

Przebieg choroby jest różny, odróżnia ją od innych zaburzeń psychicznych. Chodzi tu o typowych objawów zespołu maniakalno – depresyjne i zostaną omówione poniżej. Rzeczywiście, suma wszystkich tych objawów charakteryzuje pojedynczej koncepcji – lęk – depresji.

Chory może wystąpić silne uczucia niepokoju. I większość z tego niepokoju nie jest bezpodstawne. Alternatywnie, zasadą jest nadal istnieje, ale lęk jest charakter zbyt przesadzone. I coraz częściej chorzy martwi niepokój o swoją przyszłość i swoich bliskich. Obawiają się, że coś może się wydarzyć: ktoś z rodziny lub sami wchodzą w samochodzie, tracą pracę, i tym podobne.

Takie osoby chore lekarz – psychiatra natychmiast odróżnić od tych, którzy są w stanie melancholii. Oni nawet wyraz twarzy zauważalne stały niepokój: twarz jest napięta, nieruchome spojrzenie. Całe jego wygląd wyraził silne poczucie napięcia. A w rozmowie z ludźmi cierpiącymi lekarza ze zwiększonego niepokoju, nie będzie bardzo szczery – raczej będą one miały poczekać i zobaczyć postawy. Najmniejszy nieostrożne słowo może przyczynić się do zapewnienia, że ​​ludzie po prostu zamyka się w sobie.

Krewni jak chory człowiek powinien pamiętać, podstawowe zasady postępowania mające na celu nawiązanie kontaktu i ułatwienia morale pacjenta. W – pierwszy, najpierw należy upewnić się, że masz do czynienia z przypadek zwiększa niepokój. Aby to zrobić właściwie wystarczy, aby rozpocząć rozmowę z kimś najprostszy – moczyć jakąś pauzę. I to niekoniecznie jest zbyt długa przerwa – zaledwie około dziesięciu sekund.

W przypadku, gdy dana osoba jest w stanie prostym depresji, będzie milczeć tak długo, jak chcesz. Jeżeli dana osoba ma naprawdę niepokojący objaw, nie mógł znieść długą pauzę, należy najpierw rozpocząć rozmowę.

Podczas rozmowy obserwować zachowanie chorego. Co do zasady, oczy biegają, niespokojny, został on nazwany „zespół niespokojnych dłoni” – chory stale – to ciągnie: spódnica, prześcieradła. Z reguły takie osoby bardzo ciężko przez długi czas, aby być w takiej samej sytuacji – oni wstać, chodzić po pokoju.

W ciężkich przypadkach, osoba z objawów lękowych jest prawie całkowicie poza kontrolą. Istnieją dwie skrajności, do których pacjenci ci mogą spadać. Pierwszy skrajny – etap odrętwienia. Na tym etapie niepokój pacjenta dochodzi do etapu, w którym ludzie mogą patrzeć tylko na jednym punkcie w porę, prawie nie ma odpowiedzi na dowolny – wszelkie bodźce zewnętrzne.

Jest też w drugą skrajność, która jest mniej powszechne, ale w ciężkich przypadkach. Człowiek zaczyna gorączkowo spieszyć się po pokoju, odmawiają jedzenia, non-stop krzyczy i szlocha. W takim przypadku zaleca się umieścić chorego w wyspecjalizowanej instytucji medycznej. Nie dręcz się z poczucia winy za to, że został przesunięty pod opieką swoich bliskich na barki lekarzy. Wierzcie mi, to musi być wykonane w pierwszej kolejności dla własnego bezpieczeństwa, ponieważ w tym stanie impulsywnych usiłuje popełnić samobójstwo, jest bardzo, bardzo prawdopodobne.

Leczenie depresji maniakalnej

Maniakalno – depresyjny zespół w żadnym wypadku nie może być pozostawiona bez uwagi i odpowiedniego leczenia. Ponadto należy zauważyć, że maniakalno – depresyjną – to nie jest łatwe do zaburzeń snu, kiedy można wybić tabletki nasenne i spać do rana. Leczenie maniakalno – depresyjnej zespół powinien podjąć tylko lekarzy – terapeutów.

Leczenie odbywa się w kilku etapach. Pacjentka jest osobą wyznaczoną przez leczenie środkami farmakologicznymi. Leki są ściśle dobrane indywidualnie, w zależności od stanu chorego – tak, to w takim przypadku, jeśli osoba została upośledzenie fizyczne lub psychiczne, mianował pobudzanie aktywności leków. W tej samej sprawie, jeśli chory jest zdominowany przez lęk, że zostanie przypisany do leków przeciwlękowych.

Rokowanie

Bardzo wiele osób stoi ten czy inny sposób z tą chorobą, są zainteresowani – a co rokowania lekarzy? Co do zasady, jeśli maniakalno – depresyjny zespół nie jest obciążona w ogóle – lub chorób współistniejących, an_6y są dość optymistyczne – dana osoba jest w stanie powrócić do normalnego życia.

Jednak krewni chorego należy pamiętać, że skuteczne leczenie tej choroby jest możliwe tylko wtedy, gdy zostanie wykryte w odpowiednim czasie. Im później rozpoczyna się leczenie, tym bardziej nieodwracalne zmiany w osobowości osoby chorej. Więc lepiej jest dmuchać na zimne i zasięgnąć porady lekarza, jeśli normalne depresji niż przegapić prawdziwe kłopoty.

load...